Uroczystości upamiętniające Polaków pomordowanych przez ukraińskich ludobójców w całej Polsce! Relacja z Warszawy i Jelcza-Laskowice [WIDEO]

11 lipca 2022, Jelcz-Laskowice / Fot. wPrawo.pl
4

Jeszcze kilka lat temu to było marzenie każdego komu bliski jest temat upamiętniania Polaków pomordowanych przez ukraińskich ludobójców w latach 1939-1947 i walczących o prawdę w tym zakresie. Jeszce kilka lat temu uroczystości w rocznicę Krwawej Niedzieli odbywały się w zaledwie kilku miastach w Polsce, zwłaszcza we Wrocławiu i Warszawie. Teraz staje się faktem. Uroczystości upamiętniające naszych rodaków pomordowanych przez Ukraińców odbywają się w niemal całej Polsce, w dużych i małych miejscowościach. Te wydarzenia nie odbywają się z inicjatywy władz państwowych lub samorządowych. Są to oddolne inicjatywy tysięcy Polaków, którzy dostrzegając lekceważącą postawę polityków w kwestii walki o prawdę o ludobójstwie, biorą sprawy w swoje ręce.

W tym roku, Jacek Międlar od lat zajmujący się dokumentacją wspomnień Świadków ukraińskiego ludobójstwa na Polakach i przygotowujący kilkutomową książkę na ten temat, udał się do oddalonej o kilkadziesiąt kilometrów od Wrocławia, niewielkiej miejscowości, Jelcz-Laskowice, by zobaczyć jak Polacy upamiętniają pomordowanych rodaków przez ukraińskich zbrodniarzy, których za Bugiem stawia się za autorytety. Wydarzenie z Jelcza udokumentował w dwuminutowej relacji, którą udostępnił na swoim koncie na Twitterze.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zaś Robert Piskorski współpracujący z naszym portalem udał się do Warszawy, gdzie odbył się marsz, w którym uczestniczyła m.in. Katarzyna Sokołowska z Fundacji “Wołyń Pamiętamy”. Także przygotował relację z tamtych wydarzeń. Niemal na samym końcu marsz został zakłócony prowokacją, prawdopodobnie fałszywym alarmem bombowym.

Zachęcamy do obejrzenia.

Zobacz także:

Świadek Rzezi Wołyńskiej z apelem do polskich władz, o pomocy Ukrainie i zakłamywaniu historii!

TYLKO U NAS wywiady ze Świadkami ukraińskiego ludobójstwa na Polakach:

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Piotrx mówi

  “Czerwona kalina” na Jasnej Górze!!! Skandal!
  http://fundacjawolynpamietamy.org.pl

  W klasztorze na Jasnej Górze pozwolono ukraińskim dzieciom na odśpiewanie piosenki ukraińskich bandytów, którzy mordowali Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. “Czerwona kalina” to piosenka strzelców siczowych, którzy mordowali w 1918 roku polskie dzieci we Lwowie podczas próby przejęcia polskiego Lwowa. Piosenka ta następnie została nieformalnie przejęta przez Ukraińców, którzy w latach 40 tych ubiegłego wieku mordowali swoich polskich sąsiadów właśnie z tą piosenką na ustach.
  Proszę o pisemne uświadamianie przeora Jasnej Góry w zakresie historii, która powinna być dla każdego Polaka najważniejsza! Poniżej adresy email
  e-mail: [email protected]
  e-mail: [email protected]
  e-mail: [email protected]

  “Czerwona kalina” hymn UPA Sami Ukraińcy twierdzą, że jest to hymn UPA
  https://www.youtube.com/watch?v=UluUFsm1iDA&feature=emb_title

 2. ubawiony mówi

  Kazdy mocny w gebie,a jak co do czego to zanim sie rozpocznie to sie zakonczy,ot taka chocby akcja przeprowadzona przez bodajze Bakiewicza,choc moge sie mylic a dotyczaca zbierania podpisow o pozbawienie parcha Szechtera Orderu Orla Bialego.
  Szkoda gadac.

 3. ubawiony mówi

  @Piotrx
  Co to da.skoro i tak w koszu wyladuje,jak niejedna inicjatywa. Szkoda czasu na podpisywanie petycji. Wierz mi sporo juz podisalem i zadnej konca nie widac.
  Na pewno jest to jeden z elementow zniechecajacych do dzialania,niestety.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.