„Nie potrafię przebaczyć… Wszystkich pobili siekierami, piłami, motykami.” Wspomnienia Stanisława Krzaczka – Świadka Rzezi Zamojskiej [WIDEO]

Stanisław Krzaczek, żołnierz AK i świadek Rzezi Zamojskiej / fot. Jacek Międlar
5

Stanisława Krzaczka, żołnierza zamojskiej Kompanii Żelaznej Armii Krajowej, a zarazem świadka ukraińskiego ludobójstwa na Polakach odwiedziłem 15 września 2020 roku. Przyjechałem do niego, żeby porozmawiać z nim o walce z Ukraińcami w czasach II wojny światowej. Miesiąc później okazało się, że był to była to jego pierwsza, a zarazem ostatnia rozmowa przed kamerami. 21 października 2020, w wieku ponad 95 lat odszedł do Boga. Świeć Panie nad Jego duszą!

Stanisław Krzaczek to jeden z 9 spotkanych przeze mnie świadków rzezi, którą Ukraińcy zgotowali Polakom na Zamojszczyźnie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W swoich wspomnieniach wyjawia jak rękami „krakusów” rząd sanacyjny rozpalił nienawiść Ukraińców do Polaków, która kilka lat później, już w 1942 roku przyniosła pierwsze polskie ofiary. Potem Ukraińcy bez pohamowania dawali nienawiści do Polaków, których mordowali tylko dlatego, że byli Polakami.

Mój rozmówca wskazuje, że na Zamojszczyźnie Ukraińcy mordowali Polaków z wykorzystaniem wszystkich możliwych narzędzi. Mimo podeszłego wieku zaprowadził mnie pod folwark w Poturzynie, gdzie razem z kompanami z Kompanii Żelaznej odnalazł ciała 70 bestialsko pomordowanych Polaków z Sokala, którzy w Poturzynie szukali schronienia. Prawdopodobnie zamordowali ich miejscowi Ukraińcy.
Ci mordercy pobili, porżnęli…, bo to ani jedna osoba nie została zastrzelona, tylko wszystko pobite siekierami, piłami – wspominał Pan Stanisław i opowiada jak zastrzelił Ukraińca, który dumnie paradował z polskim dzieckiem nabitym na pikę.

Cała rozmowa z Panem Stanisławem Krzaczkiem jest dostępna w aplikacji wPrawoTV na Androida (TUTAJ) oraz iOS (TUTAJ)Subskrybując aplikację za niecałe 5 złotych miesięcznie, wspieracie Państwo moje działania w realizacji tego niezwykle ważnego projektu. W aplikacji znajdziecie wszystkie nagrania ze Świadkami Rzezi Wołyńskiej. Wywiady, w formie stenogramów i poprzedzone stosowną przedmową, w przyszłym roku ukażą się w mojej kolejnej książce.

Wspierającym realizację tego projektu z całego serca dziękuję (WSPARCIE – TUTAJ) i zachęcam do dokonania zakupu, zwłaszcza moich książek na http://sklep-wprawo.pl. Zamówienia zagraniczne: kontakt@sklep-wprawo.pl.

Opracowane wywiady:

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. ikss67 mówi

  Generalnie 60% społeczeństwa ludzi to debile, niezależnie czy Polacy czy Ukraińcy. To masa ludzka. Władcy świata są zainteresowani aby prawdziwej inteligencji było jak najmniej, dlatego przy okazji sztucznie wywoływanych konfliktów zbrojnych pomiędzy tymi „masami ludzkimi” mordują maksymalnie dużo inteligencji, która naturalnie im zagraża i przyspiesza koniec cywilizacji śmierci.
  Dlatego ja bym pamietał o tych ludobójstwach, ale w kontekście szerszym, aby nie zaogniać relacji międzyludzkich patrząc przez pryzmat narodowościowy, religijny, itp, Szczerze mówić władcom tego ziemskiego zoo w sumie zależy aby rozdrapywać i jątrzyć, dzielić ludzi i konfliktować, siać nienawiść, napuszczać jednych na drugich. To znany mecchanizm władzy. Dzisiaj widzimy go również gdy w kontekście prawdziwego buntu odgrzewa się nieświeży dyżurny kotlet pt ” aborcja” aby spuścić pary ze społeczeństwa w wentyl bezpieczeństwa i dalej robić swoje. To jest tak oczywiste. Jednocześnie niestety przykład maseczek pokazuje, że ta „masa ludzka” nie czuje potrzeby lub nie potrafi dotrzeć do podstawowych informacji i zadowala się życiem w podstawionym matriksie. Z tej perspektywy patrząc zadaję sobie pytanie, czy jest sens walczyć skoro, tak naprawdę może 10% społeczeństwa rozumie jako tako co ich otacza? Może po prostu nalezy zebrać te 10% i stworzyć swój okrojonyswiat na własnych zasadach i zostawić resztę jako pokarm dla tych humanoidalnych stworów, którzy zwą się iluminati, czy jakoś tak i realizują swoje mokre sny w naszym małym grajdołku?

  1. piotr mówi

   Kotlet? Ciekawe czy tak bys powiedzial do dziecka ktore ma byc zamordowane w ramach zabojdtwa prenatalnego nazywanego eufemistycznie aborcja,. Oczywiscie PiS to zrobil wyjatkowo cynicznie, grqjac ta karta w zw. z falszywa pandemia a dowodem tego jest dotychczasowy brak opublikowania wyroku TK, ktorego zaloze sie w ogole nie bedzie , wec byla gownoburza w piaskownicy o cos co nie jest prawem

   Nie zmienia to faktu zenalezy walczyc o prawo do zycia dla kazdej osoby i przdciwstawiac sie kazdej formie eugeniki..

 2. Gisbourne66 mówi

  Obawiam się, że nie dadzą się tym 10% myślących oddzielić się i samodzielnie zorganizować sobie życia nawet na pustyni. A wiesz dlaczego ? A nuż nie wyginą i będą stanowić przykład dla reszty, iż można żyć inaczej.

 3. Ada mówi

  Nie trzeba przebaczać, nikt przecież nie prosił o wybaczenie. Jeśli nie prosi, to nie trzeba.

 4. oazowiec mówi

  a właśnie że trzeba przebaczać wszystkim wszystko jak leci i zapominać po chwili co było przebaczane, tak jakby nic się nie stało

  w przeciwnym razie odmowca przebaczenia sobie piekło gotuje za mściwość

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.