Świadek Rzezi Wołyńskiej z apelem do polskich władz, o pomocy Ukrainie i zakłamywaniu historii!

Roman Strągowski i Jacek Międlar / Fot. wPrawo.pl
11

Od kilku lat Jacek Międlar spotyka się ze Świadkami ukraińskiego ludobójstwa na Polakach i przeprowadza z nimi wywiady. Ludobójstwa, które strona ukraińska, chociażby ustami swoich ambasadorów próbuje przekłamać i przedstawić jako rzekomy konflikt polsko-ukraińskiego. Ludobójstwa, których dziesiątki tysięcy ofiar do dziś nie zostały godnie upamiętnione, a ciała nie zostały godnie pochowane. Zamiast tego gniją w bieszczadzkich i wołyńskich studniach, albo dołach śmierci na Zamojszczyźnie i w Małopolsce Wschodniej.

Dziś, na naszych oczach, władza Rzeczpospolitej, a wraz z nią mass media, krok po kroku próbują przekonywać Polaków, że działania Bandery, Szuchewycza, OUN, UPA i Bulbowców były usprawiedliwione, Ukraińcy na pierwszej linii rzekomo walczyli z Sowietami i Niemcami (w istocie z jednymi i drugimi kolaborowali), a Polacy sami sobie byli winni.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najlepszą odpowiedzią na te brednie są fakty prezentowane przez Świadków ukraińskich zbrodni, zwłaszcza gdy współczesna Ukraina hołdując bestiom z OUN i UPA, identyfikuje się z szownizmem i bestialstwem, za które odpowiadają gloryfikowani przez nich przodkowie.

O tych sprawach, relacjach polsko-ukraińskich, skandalicznej wypowiedzi ambasadora Ukrainy w Niemczech Andreja Melnyka z Polaków robiącą morderców Ukraińców a z psychopaty Bandery „ambasadora wolności” Jacek Międlar porozmawiał ze Świadkiem ukraińskiego ludobójstwa na Polakach, Romanem Strągowskim z Parośli, któremu w lutym 1943 roku, na jego oczach, Ukraińcy zamordowali rodziców, rodzeństwo, wujka i kuzyna. Z całej rodziny zamordowali około 50 osób. Jego samego ugodzili siekierą w szyję. Cudem przeżył. W trakcie wywiadu pokazuje zabliźnioną wielką ranę.

Co sądzi o epatowaniu w przestrzeni publicznej sino-żółtymi barwami? Co Ukraińcy powinno zrobić w kwestii ludobójstwa na Polakach? Dlaczego Polska władza nie staje na wysokości zadania w kwestii upamiętnienia pomordowanych i walki o prawdę o holokauście na Wołyniu, Podkarpaciu, Zamojszczyźnie i w Małopolsce Wschodniej?

Zachęcamy do obejrzenia tego oraz kilkudziesięciu pozostałych wywiadów ze Świadkami ukraińskiego ludobójstwa na Polakach, na podstawie których Jacek Międlar pisze kolejną, kilkutomową książkę.

TYLKO U NAS wywiady ze Świadkami ukraińskiego ludobójstwa na Polakach:

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Mieczysław S.Kazimierzak mówi

  Co zostało z czasów walki ZŁA ze ZŁEM to jest NAZIZMU z KOMUNIZMEM, kiedy brakiem lojalności wobec Polski, a szczególnie na Wołyniu, wykazały się MNIEJSZOŚCI NARODOWE:ŻYDOWSKA i UKRAIŃSKA?! Po ZBRODNI PRZEMILCZENIA KATYŃ nastąpiła RZEŹ WOŁYŃSKA, dziś Polsce został wystawiony żydowski rachunek za MIENIE BEZSPADKOWE. Michael E. Jones : WPŁYW ŻYDOWSKIEGO REWOLUCJONIZMU NA HISTORIĘ ŚWIATA. Trzeba zatem mówić o procesie od ŻYDOBOLSZEWIZMU, który przejął w działaniu rosyjski rasizm, do ŻYDOBANDERYZMU, który zintensyfikował militaryzację handlu wojną i pokojem w ramach trwającej WOJNY O PIENIĄDZ. Tą wojnę jako doskonalenie sztuki wywoływania kryzysów, aby na nich zarabiać opisał Song Hongbing. Coraz bardziej sprowadza się ona do pojedynku USA-Chiny, DOLARA z ANTYDOLAREM, bazującym na powiększających się zasobach chińskiego złota. W ramach ANTYAMERYKAŃSKOŚCI pojedynek Rosja – Ukraina, natomiast w ANTYAMERYKAŃSKOŚCI chińskiej gra idzie o Tajwan?! ANTYPOLONIZM ma swoją historię wobec faktu, że POLSKA nadal MIĘDZY WSCHODEM a ZACHODEM, tylko jeszcze bardziej globalnie jak to w swoim czasie oceniał wspomniany Feliks Koneczny.
  W Kościele na szczycie Ślęży w niedzielę 10-VIII/2022 nie było intencji modlitewnej za pomordowanych w czasie RZEŻI WOŁŃSKIEJ?!

 2. czarny mówi

  Po przeglądzie ważniejszych polskich portali, tylko na interii znalazłem artykuł nt rocznicy Rzezi Wołyńskiej. Onet i wp zgodnie milczą na ten temat.

 3. Halina mówi

  Władzy w Polsce nie sprawują Polacy. Odsłonili się już wszyscy jako obca nacja na naszej polskiej ziemi, polskojęzyczna. Polacy są właścicielami i gospodarzami w Polsce i jednoczą się przeciw bezprawiu i niesprawiedliwości. Śmierć wrogom Polski!

 4. Buran mówi

  Ukry właśnie na to liczą, że świadkowie którzy przeżyli ludobójstwo na Wołyniu i Małopolsce powymierają, kości pomordowanych obrócą się w proch i nie pozostaną żadne dowody ich zbrodni. Wtedy będą mogli głosić swoją wersję historii, co już zaczęli czynić. Dlatego zapisywanie przez pana, panie Jacku relacji świadków tamtych wydarzeń jest wielkim dziełem, które należy wspierać albowiem tych ludzi jest coraz mniej gdyż ze względu na wiek ciągle odchodzą.
  Wieczne odpoczywanie racz dać Panie Boże ofiarom ludobójstwa.

 5. Michu. mówi

  To dobra idea, że Jacek rozmawia ze świadkami rzezi, którzy mogą powiedzieć prawdę. Władze muszą wymusić na Ukrainie odzegnanie się od ludobójców. Jeżeli UPA będzie bohaterami na Ukrainie, przyjaźń między Polską a Ukraina będzie bardzo trudna, a nawet niemożliwa. Wspieramy Ukraińców, gdy są atakowani przez kacapow, ale oczekujemy budowania dobrych relacji na prawdzie.

 6. Tey mówi

  Wielkie brawa dla Pana Jacka Międlara za inicjatywę spisywania relacji ostatnich świadków rzezi wołyńskiej!

 7. czarny mówi

  Duda w mediach stwierdził: „Chcemy prawdy, chcemy grobów. Tego, co jest po prostu normalne w naszej cywilizacji – powiedział Duda. I dodał, że Polska „chce zaoferować to samo, bo na tym polega elementarna uczciwość, żeby tam, gdzie na naszej ziemi pochowani są Ukraińcy, też był grób”.

  – Nie będzie ich tyle samo, ile na Wołyniu, ale na litość boską, nie licytujmy się dziś na liczby. Wolę, żebyśmy licytowali się na prawdę. Ile możemy prawdy pokazać my, także wstydliwej, ile mogą pokazać jej nasi sąsiedzi – mówił Duda.”

  Z tego widać, że tworzona jest narracja, jakoby Polacy też byli winni wobec Ukraińców, że istnieje jakaś nasza wstydliwa prawda.

 8. Artur mówi

  UPaina od „pomarańczowej rewolucji” buduje swą tożsamość na banderyźmie, czcząc zwyrodniałych sadystycznych ludobójców jako „bohaterów” Ktoś powie, „że to juz inne pokolenie” – cóż jak pokazują fakty z takich „wydarzeń” jak zbrodnia w Odessie (2 maj 2014r.) – niedaleko padło jabłko od banderowskiej jabłoni.

 9. Andrzej mówi

  Przykre i znamienne, że dopiero po nagłośnieniu tej sprawy odnieśli się do tego. Dla mnie jednak dość zabawne, że bandytą i cwelem chcieli odznaczać- no właśnie kogo?

 10. Paweł mówi

  Moja rodzina cudem uciekła spod banderowskiego noża i nie czuję do tych ludobójców najmniejszej sympatii. Ale autor artykułu pisze nieprawdę, że jakoby „władza RP a wraz z nią mass media próbowały nas przekonać, że działania Bandery były usprawiedliwione”.
  Po skandalicznej wypowiedzi Melnyka (chyba z czerwca 2022) czytałem w rządowych mediach – tvp.info – niejednokrotnie:
  „Odbyłem rozmowę z moim przyjacielem MSZ Ukrainy @DmytroKuleba w związku z fałszującymi historię wypowiedziami Amb. Ukrainy w Niemczech. Podziękowałem min. Kulebie za szybką publiczną interwencję w tej sprawie. — Zbigniew Rau (@RauZbigniew) June 30, 2022.
  A o wicepremierze Błaszczaku: „Jak podkreślił, słowa ambasadora Ukrainy w Berlinie były niedopuszczalne i nieakceptowalne. – Zastanawiam się, na ile ambasador Ukrainy w Berlinie stał się użytecznym idiotą Kremla, na ile są to jego przemyślenia”.
  Nie powiem, że obecne władze RP są idealne, ale zarzucanie im, że są antypolskie i że wspierają banderyzm jest kłamstwem i manipulacją czytelnikami niniejszego portalu. Czy Redakcja robi to z głupoty i zacietrzewienia czy też ma polityczne zamówienie którejś z opozycyjnych partii? Szkoda, bo w ten sposób Redaktorzy sami podważają wiarygodność przedstawianych tu informacji oraz, nieraz może i dobrych, inicjatyw.

 11. Eustachy mówi

  Panie Pawle, czy naprawdę uważa Pan reakcje naszych władz na wypowiedź tego ukraińskiego śmiecia Melnyka za wystarczające? Członek pro-banderowskiego reżimu, Kuleba, którego Rau nazywa przyjacielem napisał tylko, że wypowiedź Melnyka wyraża jego prywatną opinię. Żadnego potępienia, czy odniesienia się do meritum, więc należy mniemać, że w pełni się z nim zgadza. Ambasador państwa wypowiada się publicznie i to są jego prywatne opinie? No bez żartów.
  Nasze władze udzielają bezwarunkowej pomocy militarnej Ukrainie rządzonej przez banderowców narażając nas na uznanie przez Rosję za uczestnika tej wojny. W zamian nie otrzymujemy nic, nawet przyznania się do ludobójstwa. Można znaleźć wypowiedzi członków partii rządzącej, np. posła Macierewicza, czy dziennikarzy na jej usługach, np. Marcina Wolskiego, usprawiedliwiające Banderę.
  Przykłady antypolskich działań władzy można by mnożyć, ale albo się nimi nie chwalą w TVP info, albo przedstawią je jako działania na złość Rosji.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.