Mocny apel do władzy i wspomnienia Marii Panek, świadka Rzezi Wołyńskiej! [WIDEO]

Pani Maria Panek - świadek Rzezi Wołyńskiej
1

W roku 1943 Maria Panek miała 18 lat. Wtedy mieszkała w Kurowicach w niewielkiej miejscowości na Wołyniu. Tam była świadkiem rzezi na Polakach. W rozmowie ze mną, wspominając ukraińskie ludobójstwo Pani Maria nie przebiera w słowach. Złość pomieszana z niezrozumieniem i zasadnicze pytanie: Jak Ukraińcy polskim sąsiadom mogli wyrządzić tyle zła?

Sąsiad był gotowy zarżnąć nas żywcem, baliśmy się okropnie. Na Wschodzie nie było życia. Byliśmy gotowi pójść wszędzie, byle na Zachód – wspomina Pani Maria i opowiada jak Polacy chowali się przed grasującymi ukraińskimi bandami. Wspomina jak w miejscowości obok banderowcy nabijali dzieci na sztachety. Mimo groźby pozbawienia życia wraz z z rodziną przechowywała Żydówkę, która potem została zamordowana przez ukraińskiego policjanta.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pani Maria Panek nie ukrywa, że ma żal do obecnej władzy, że do Polski sprowadza się tylu Ukraińców, którzy przecież niejednokrotnie szczycą się ludobójstwem na Polakach. W wywiadzie padają naprawdę mocne słowa. Zachęcam do obejrzenia tego wywiadu oraz poprzednich, w których Dzieci Kresów wspominają najtrudniejsze chwile swojego życia.

Cała rozmowa z Panią Marią Panek jest dostępna w aplikacji wPrawoTV na Androida (TUTAJ) oraz iOS (TUTAJ)Subskrybując aplikację za niecałe 5 złotych miesięcznie, wspieracie Państwo moje działania w realizacji tego niezwykle ważnego projektu. W aplikacji znajdziecie wszystkie nagrania ze Świadkami Rzezi Wołyńskiej. Wywiady, w formie stenogramów i poprzedzone stosowną przedmową, w przyszłym roku ukażą się w mojej kolejnej książce.

Wspierającym realizację tego projektu z całego serca dziękuję (WSPARCIE – TUTAJ) i zachęcam do dokonania zakupu, zwłaszcza moich książek na http://sklep-wprawo.pl. Zamówienia zagraniczne: kontakt@sklep-wprawo.pl.

Opracowane wywiady:

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.