Dziesiątki tysięcy plakatów przypominających o ukraińskim ludobójstwie na Polakach w całym kraju! W muzeum prezentowano wywiady Jacka Międlara ze Świadkami ludobójstwa!

15

W 79. rocznicę Krwawej Niedzieli, będącej apogeum ukraińskiego ludobójstwa na Polakach, podczas której Ukraińcy zaatakowali ponad 100 polskich wsi na Wołyniu i bestialsko mordowali naszych rodaków zgromadzonych w kościołach, z inicjatywy Fundacji „Wołyń Pamiętamy” rozlepiono kilkadziesiąt tysięcy plakatów informujących o ukraińskim sprawstwie ludobójstwa na Polakach w latach 1939-1947. Ponadto, w jednym z muzeów w Polsce, przez cały dzień, odtwarzano przeprowadzone przez Jacka Międlara wywiady ze Świadkami ukraińskiego ludobójstwa na Polakach.

W dobie kłamliwego przedstawiania ludobójstwa jako konfliktu polsko-ukraińskiego, czego dopuszczają się zwłaszcza ukraińskie władze oraz w dobie przybycia do naszego kraju milionów Ukraińców, którym od maleńkości za Bugiem wpaja się kłamstwa o morderstwach na Polaków, akcja plakatowa zdaje się być na wagę złota.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Plakaty, na których widnieje dwuletnia Czesia Chrzanowska, zamordowana w łóżeczko przez ukraińskich ludobójców, rozesłałam do kilkuset osób w całej Polsce. W sumie rozlepiono ponad 22 tysiące sztuk plakatów. Jestem wdzięczna wszystkim zaangażowanym w tę inicjatywę – dla wPrawo.pl mówi Katarzyna Sokołowska z Fundacji „Wołyń Pamiętamy”. Na plakatach, poza wizerunkiem dziewczynki zamordowanej przez Ukraińców znajduje się także napis w językach polskim i ukraińskim o ludobójstwie na Polakach oraz apel: „żądamy od Ukrainy ekshumacji ofiar”.

Akcja została świetnie zorganizowana. Plakaty zawisły praktycznie w każdym mieście w Polsce i w setkach wiosek. Ta inicjatywa to absolutnie największa akcja wywieszania plakatów w całej Polsce i zakończona ogromnym sukcesem.

Ponadto w niedzielę (10.07.2022) w jednym z muzeów w Polsce, od godziny 8 do 18 są odtwarzane udostępnione przeze mnie moje wywiady ze Świadkami ukraińskiego ludobójstwa na Polakach. Od samego rana przybywają grupy Polaków! Bogu niech będą dzięki. Dziękuję za Wasze wsparcie i zaangażowanie oraz inicjatywę Przyjaciół, bez których to wszystko nie mogłoby się odbyć! – na Twitterze napisał Jacek Międlar i dodał, że ze zrozumiałych względów nie chce podawać informacji o tym, w którym muzeum były odtwarzane nagrania. – Szkoda, gdyby administracja miała kłopoty ze strony banderofilów. Takich akcji będzie więcej mimo ujadania nieprzyjaciół. Nagrania obejrzały setki Polaków!

Wszystkich Państwa zachęcamy do odwiedzania naszego portalu, na którym regularnie udostępniane są wywiady ze Świadkami ukraińskiego ludobójstwa na Polakach oraz do wspierania Fundacji Katarzyny Sokołowskiej.

Przeczytaj także:

Świadek Rzezi Wołyńskiej z apelem do polskich władz, o pomocy Ukrainie i zakłamywaniu historii!

TYLKO U NAS wywiady ze Świadkami ukraińskiego ludobójstwa na Polakach:

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. ubawiony mówi

  U mnie wisi taki plakat,ale w miejscu gdzie szalu nie robi.

 2. Hammurabi mówi

  Boli mnie to, że w Polsce, niejako w podziemiu trzeba dbać o pamięć pomordowanych Polaków. Bestialsko zabijanych tylko dlatego, że byli Polakami.

 3. Ewa-Maria mówi

  Dlaczego tylko w miastach ?. Wieś tez wie i pamięta o Wołyniu. My jako Polacy powinniśmy nigdy o tym ludobójstwie nie zapomnieć. Dlaczego my musimy upominać się o prawdę? Z tą inicjatywą powinni wyjść sami 'bracia’ Ukraińcy szczególnie teraz, gdy Polska tak bardzo im pomaga. Teraz gdy głośno się zrobiło Duda i Morawiecki dzisiaj dali głos Hipokryzja ich sięga zenitu . Do tej pory Wołyń był tematem tabu aby nie stresować Ukraińców. Gdy głośno się zrobiło ’ bracia’ łaskawcy odkryli lwy . Wcześniej goszczący we Lwowie Morawiecka nawet się nie zająknął aby cos z tym zrobić.

 4. Ewa-Maria mówi

  Ubawiony : ja bym ten plakat przeniosła w bardzo widoczne miejsce. Nie raz tego typu akcje przeprowadzałam.

 5. Michu. mówi

  Ważna akcja, takie plakaty mogą pokazać prawdę Ukraińcom mieszkającym w Polsce,. Prezydent Duda zamiast gładkich przemówień powinien kategorycznie domagać się od
  prezydenta Żeleńskiego ekshumacji i przeprosin za rzeź wołyńską. Niestety wygląda na to, że skończy się na pustosłowiu. Pierwszy okres ataku Rosji, można było zrozumieć, że Ukraina koncentrowała się na wojnie i inne sprawy im nie były głowie. Teraz wojna przeciąga się w konflikt długoterminowy. Polska pomoc jest gigantyczna, aby żyć w przyjaźni należy godnie upamiętnić ofiary i oczekiwać przeprosin. Prezydent Żeleński nie wspomniał o Rzezi chociaż były takie zapowiedzi, wielka szkoda.

 6. ubawiony mówi

  Ja go nie wywieszalem i nie ja bede go zdejmowal,ktos kto to robil bal sie widocznie. Zamiast wywiesic plakat tam gdzie koczuja UPAincy, wywiesili obok Boedronki krora akurat jest w remocie i nie ma tam zywej duszy. Tak to wyglada oglednie podajac w powiecie jaroslawskim.

 7. Polonia Restituta mówi

  Kochani, piękna inicjatywa! Jacku – świetne materiały ze świadkami tamtych wydarzeń. Mam jednak pewien pomysł, który być może także Wam przypadnie do gustu. Jest wiele, bardzo wiele książek i wspomnień nie tylko samych rzezi („Dzieci Kresów”), ale i osób, które z tej zbrodniczej pożogi nie tylko uszły cało, lecz także potrafiły się tym zwyrodnialcom skutecznie przeciwstawić. Książki chociażby pana Leona Karłowicza, który opisując losy 27 wołyńskiej dywizji AK przytacza historię, gdy rozbito bandę UPA a jeden z pododdziałów, penetrując okolicę, natknął się w lesie na grupę lokalnych wieśniaków uzbrojonych w widły, którzy czekali tylko na znak do rozpoczęcia plądrowania pozostałości polskich chałup. Wzięli oni polskich żołnierzy za swoich i głośno wyrazili swoje niezadowolenie, że cała akcja wycinania Polaków w pień trwa tak długo, bo oni tu w tym lesie czekają i czekają… Po co o tym piszę? Ano po to, żebyśmy przestali mówić w tym kontekście wyłącznie o „upowcach” czy „banderowcach”; żeby w gąszczu tych historii nie ukryć prawdziwego ich oblicza – zbrodnie na naszych rodakach (a właściwie – na polskości tych ziem, bo nie chodzi tylko o mord fizyczny, ale i duchowy) nie byłyby możliwe bez wszechstronnego zaangażowania tzw. ludności cywilnej. I że te osoby są w pełni odpowiedzialne za współudział w tychże zbrodniach. To nie jest wcale tak, że ich jedyną „winą” jest odwracanie oczu i zamykanie drzwi przed Polakami, żeby przypadkiem nie oberwać siekierą od rizuna za to, że samemu się nie chce w tym uczestniczyć. Skala tego zjawiska jest dalece większa. To nie są żadni nasi bracia czy przyjaciele, tylko co najwyżej sąsiedzi i to bardzo trudni i butni zarazem. Nie pozwólcie, moi drodzy, mówić i pisać o zbrodniarzach wyłącznie per 'banderowcy”. To bardzo, ale to bardzo zawęża nam pole manewru – trzeba prosto w twarz mówić o ogromnym, O-GROM-NYM udziale tych tzw. „dobrych sąsiadów”. Banderowcy zawsze będą kojarzeni z jakimiś tam wojakami, walczącymi z tym i owym, no może czasem nawet im się jakiś Polak pod nóż czy siekierę nawinął, jak to na wojnie (dzięki czemu ci wszyscy żałośni ambasadorzy będą mogli dalej pleść te swoje chore farmazony). Prawda wyjdzie na jaw tylko wtedy, gdy pokażemy, że dziś do naszego kraju przyjeżdżają być może nawet i potomkowie tych, którzy żerowali na nieszczęściu Polaków. I, co ironio, oni nadal to robią… za przyzwoleniem naszego (nie)rządu! Tak być nie może! Z Bogiem, kochani! Trzymajcie się mocno!

 8. Dumny Polak mówi

  Uwielbiam Was za takie pomysly!
  Ta mala dziewczynka ze swoja slodka naiwnoscia uzmyslawia prawdziwe bestialstwo tych przedstawicieli zwyrodnialego narodu!
  Pamietajmy, ze nic nie robienie, ( chowanie glowy w piasek ), w obecnej sytuacji z ich strony, jest dodatkowym dowodem, ze te pragnienia, aby zniweczyc Narod Polski, sa wciaz u nich aktualne, i zadna pyzata, zdradziecka morda, nie zdola zmienic naszego przekonania, co do prawdziwych faktow!
  Miejmy wszyscy znow odwage do ludzkiej godnosci, szczegolnie we wlasnym kraju i niewzruszone zadnymi bandyckimi metodami, poczucie wlasnej wartosci Polaka!
  Patrzmy, aby jak najszybciej sie stad wyniesli, gdyz z bestiami nie chcemy sie bratac i im dalej pomagac!
  Ze zmija nie ma wspolnej zabawy! Zmije trzyma sie jak najdalej od siebie!
  Wszystko inne jest durna naiwnoscia i nie przynosi nikomu pozytku!
  Nienawidze ich prostackich, zaklamanych twarzy, ktore zadko patrza prosto w oczy, jakby cos przed Toba kryly i „wiedzialy swoje”! Po prostu, ZMIJE!
  Jak tu mialoby powstac miedzy nami zaufanie!?

 9. Dumny Polak mówi

  Michu!
  Prezydent… prezydentowi? Przeciez ten skompromitowany bydlak ciagnie temu innemu aktorzynie, nauczony przez wlasnego twyrodnialego upowskiego ojca, co wieczor, druta!
  O czym Ty tu piszesz!
  Przeciez to jest zalosny teatr dla wyzbytych rozumu, naiwnej, gawiedzi!

 10. W K mówi

  Brawo Pani Katarzyna Sokołowska! Brawo dla ludzi rozwieszających plakaty.

 11. Ewa-Maria mówi

  Ja bym ten plakat przewiesiła w bardziej widocznym miejscu gdzie najwięcej ludzi przebywa

 12. Ewa-Maria mówi

  Szkodnik Morawiecki za Wołyń obwinił Niemcy. PiS przez niego przegra wybory jeżeli nadal będzie premierem ..

 13. zagłoba sum mówi

  Juz w czasie rosyjskiej akcji na Krymie, w 2014, pisałem ( jeszcze na forum onetu, przez zazydzeniem przez szajsbuk), ze Polska ma na wschodzie jedno nieprzyjazne państwo, Rosję i jedno SKRAJNIE WROGIE, UPAdlinę. Pisałem, ze jest to pierwsza od niepamietnych czasów niezwykle korzystna sytuacja dla naszego kraju: dwóch sąsiadów, nieprzyjazny i wrogi wzieło się za łby, więc CZYM się tu martwić??? Uszczelnić granicę, otworzyć piwko, odpalić grill i spokojnie przyglądać się, jak wzajemnie sie osłabiają. Aha, od czasu do czasu wydawać jakieś oświadczenie „nawołujące” do rozsądku i negocjacji – nic to nie kosztuje i do niczegonie zobowiązuje ale dobrze wygląda w mediach. To elementarz polityki zagranicznej! Jednakze do tego potrzebny był POLSKI rząd a nie banda pisjudeomarksistowskich zdrajców i lokajów Jerozolimy oraz Waszyngtonu, czyli Jerozolimy. Pisałem równiez w tamtym czasie, ze jest to znakomita okazja, być koze niepowtarzalna aby nasze sprawy z UPAdliną załatwić zgodnie z POLSKĄ racją stanu i oczekiwaniami Polaków. Wystarczyło tylko regulować kurkiem z pomocą, wizami, zezwoleniami na pracę i UPAdlińcy jedliby nam z ręki i to na kolanach! Jednakze do tego potrzebny był POLSKI rząd…etc.

 14. Michu. mówi

  @Dumny Polak Były zapowiedzi, że Żeleński potępi Rzeź Wołyńską. Liczyłem na to, byłby to ważny krok w naszych relacjach z Ukrainą. Niestety do niego nie doszło, ogólnie jestem zawiedziony. Nie liczę już za bardzo na Prezydenta Dudę, robi bardzo dużo dla Ukrainy, ale nasze sprawy zaniedbuje.

 15. Dumny Polak mówi

  Bardzo grzeczny Kolego MICHU!
  Przykro mi, musiec czytac: ” liczylem na to…”, ” bylby to wazny krok…”, ” niestety do niego nie doszlo”, ” ogolnie jestem zawiedziony…”, ” Prezydent Duda…”
  Z takim podejsciem, wyglada, ze bedziesz permanentnie czyms zawiedziony…., gdyz naiwnie ufasz w dobre intencje wyslugujacym sie szatanowi, nikczemnych kanalii, ktorzy glowny wysilek tylko na to poswiecaja, aby nie zostac przylapanych na swojej perfidnej, demonicznej, grze!
  Wyobrazasz sobie np. naprawde, ze cala ta obecna katastrofa Polski stala sie wbrew serdecznych usilowan tych zdrajcow z polskojezycznego nierzadu!?
  Tak moznaby z Twoich ” uprzejmych watpliwosci”, mniemac!
  Nalezysz Kolego Michu do tych Spiacych Krolewiczow, ktorzy wreszcie musieliby swoje oczy, ( i umysl) , szybko aktywowac i otworzyc, aby znowu nie zostac mocno zawiedzionym, a tym samym, w decydujacym momencie, pozbawionym jaj i koniecznej determinacji, aby, w zamian za to podjac w pore, ” odpowiednie decyzje „!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.