O zagrożeniach dla III RP

Płonie banderowska "flaga" podczas marszu 11.11.2016 r. we Wrocławiu
41

Jak mantrę można słyszeć, że III RP grozi rosyjski militaryzm. Obecnie Polsce takowy militaryzm nie grozi, jest absolutnie niemożliwe, żeby Rosja miała interes w ataku na Warszawę, ponieważ odbyłoby się to ogromnym kosztem i nie ma większych szans na jej utrzymanie, poza tym Polacy przeważnie nie znają rosyjskiego, nie ma tu Rosjan, więc nie ma też żadnego powodu do ataku. W przypadku Ukrainy na Krymie 70% mieszkańców to Rosjanie, podobnie duża część osób rosyjskojęzycznych jest w Donbasie i na południu Ukrainy. To nie uzasadnia samo w sobie ataku Rosji, ale już pokazuje, że jest to wojna, w której Rosja ma wyraźny interes.

Obecnie głównym zagrożeniem dla Polski poza imperialnym militaryzmem, jest banderyzm. Coraz bardziej radykalizująca się ideologia, która obecnie wymierzona jest w Rosjan, wkrótce uderzy też w Polaków. Banderyzm nie zagraża bezpośrednio Polsce. To nie jest tego typu ideologia, nie zagraża on też Rosji. Roszczenia terytorialne i poszerzanie wpływów Ukrainy na obce państwa są marginalnie akcentowane. Jest to ideologia wymierzona w grupy etniczne, jest szowinistyczna i rasistowska. W Rosji nie problemu, żeby język nierosyjski był językiem urzędowym, taki status ma aż 37 języków. Wynika to z tego, że Rosja jest federacją. Ukraina federacją nie jest, ale na jej terenie znaczna część obywateli nie zna ukraińskiego, są oni prześladowani i mają utrudnioną drogę urzędową. Można odnieść wrażenie, że Rosja nie do końca chce zaakceptować Ukrainy jako republiki, ale także to, że Zachód w ogóle nie rozumie problematyki ukraińskiej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przez obecne działania rządu polskiego, w Rosji narasta retoryka antypolska i wojownicza. Rosja staje się coraz bardziej nam wroga, akcja rodzi reakcję. Nie można jednak być ślepym na inne zagrożenia. Jeżeli imperializm jest wrogi Polsce, to nie tylko ten rosyjski, ale i amerykański, który coraz bardziej korumpuje i zniewala polską klasę polityczną. Mamy dwa zagrożenia: imperializm rosyjski i amerykański. Ale najgroźniejszy jest trzeci – radykalizujący się banderyzm. Już można zauważyć napięcia etniczne między młodzieżą polską a ukraińską. Ta druga zachowuje się inaczej, a ta pierwsza tego nie akceptuje i wyśmiewa to. W przyszłości różnice będą coraz większe. Dlaczego? Ponieważ przymykamy oko na szowinizm ukraiński, który tylko chwilowo jest antyrosyjski. Ile już razy tak było, że Ukraina przechodziła z rąk do rąk, kozacy zmieniali obiekty swojej nienawiści tak często jak ubrania. Za dwadzieścia lat to Polacy mogą się stać obiektem ataków.

Dlatego tak ważna jest misja jaką prowadzi Jacek Międlar. Jest to tworzenie wielotomowej kolekcji wspomnień świadków ukraińskiej nienawiści do obcego narodu, głównie, ale nie tylko Polaków. Czytajmy te wspomnienia i pamiętajmy. Pamięć nas ocali!

Nie zarabiamy z reklam. Wspieraj naszą publicystkę dokonując zakupu w SKLEPIE lub dokonując donacji. Dziękujemy.

TYLKO U NAS dziesiątki wywiadów ze Świadkami ukraińskiego ludobójstwa na Polakach:

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Быдлошевский Л.З. mówi

  Miedlar pisze „rosyjski”, „prorosyjski” i „antyrosyjski” i tylko przez tę odmianę zalicza się do max. 5 % Polaków !!! 95 % Polactwa używa „kacap”, „kacapski” i „kacapstwo” i jest z definicji tym samym ….- 🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💓💓💓

 2. Egil mówi

  Kacapy i chachły to dwie strony tego samego, gównianego medalu.

 3. Szew mówi

  Aby nie ujawniać plany porozumienia z 2017r. pomiędzy Ig, Berkut lider partii wielka Ukraina i 183 ydami przybyłymi z izr dot utworzenia Niebiańskiej Jerozolimy na .krainie i przybycie w 2022r. 18 mln ydów ?????. Wielu Polaków wie z art. Gazety Warszawskiej z IX 2018r. i wykładów Z Po Pierwsze Polak ????

 4. Arrax mówi

  Egil: popatrz na Ruskich i na Ukraińców. Zobaczysz różnice anatomiczne!!! Bracia Ukraińcy są o krok od europejskiego partnerstwa, zasługują na to. Ruscy od cywilizacji są daleko o lata świetlne. Z Ruskimi jest taki problem, że to są złodzieje po prostu. Koniec tematu. Nikt nie oczekuje od nich, żeby się stali Europejczykami. Nie muszą. Są dobrzy tacy, jacy są. Muszą tylko nauczyć się nie kraść. Tylko tyle. I aż tyle. Polacy (Suski, Morawiecki, podkomisje, komisje itd) też okradają obywateli. Ale my poradzimy sobie wprowadzając ustawe. W Rosji musi się zmienić mentalnosć. A to wymaga czasu i pracy pokoleń.

 5. Ewa-Maria mówi

  Był czas że straszyli ludzi covidem, są tacy co nadal się boją. Teraz straszą Putinem , są tacy co się boja. Ja najbardziej obawiam się Ukraińców ponieważ oni już są w Polsce. Władza teraz już ma to we krwi że znajdzie jakiś tam straszak na obywateli. Nie bójmy się i nie pozwólmy sobie żeby nami manipulowali.

 6. Mateusz mówi

  Arrax co to za rasistowskie bzdury, może nawet nazistowskie. Ukraińcy zawsze byli nazywani Rusinami, wywodzą się z Rusi tak samo jak Rosjanie. Zachowaj te obrzydliwe treści dla siebie i nie wylewaj swojego szamba w internecie.

 7. Быдлошевский Л.З. mówi

  Arrax @ „…Bracia Ukraińcy są o krok od europejskiego partnerstwa, zasługują na to.” – już się dawno tak nie uśmiałem …. 8 000 000 jest w Polsce a jemu ciągle mało i mało – 🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💓💓💓

 8. KRESOWIANIN mówi

  Arrax– Co za brednie piszesz, ukraincy to zerowa kultura, kultura Rosji to wielcy pisarze , wielcy malarze, wielcy mistrzowie baletu. Przy Rosjanach to wy ukraincy w kamieniołomach mieszkacie, wasze utopijne wyobrażenie o sobie jest tak fałszywe, jak fałszywy jest wasz korupcyjny kraj, złodziej na złodzieju, handlujecie dziećmi, sprzedajecie dzieci przez surogatki, wielbicie zboczeńca bandere, mordujecie na sposób szatański. Nawet nie zbliżacie się do białego człowieka, gdzie macie teatry, gdzie filharmonie, Pokaż mi ukraińca na skalę Aleksander Gierymski, Rosja to wielka kultura jesteście lata świetlne za nimi, ale jak każdy gorszy brat plujecie, bo nic swojego nie zbudowaliście. Wasza mentalność to mentalność mordercy bandery, W ukrainu złodziej na złodzieju, nawet swoich żołnierzy okradliście i sprzedaliście żywność za potrójną cenę, Nas Polaków nie oszukacie, wiemy jaka jest wasza historia, co robiliście Kresach, to idzie za wami, więc przestań bredzić o swojej u…………

 9. Paweł mówi

  Arrax reprezentuje klasyczny banderyzm, na tym on polega. Na szowinizmie i rasizmie. Na razie pisze, że ruskie to złodzieje z natury i anatomii. Za jakiś czas taki banderowiec napisze, że Polak to genetyczny Pan i wyzyskiwacz. Wara banderowcy od Polaków, Rosjan, a także Ukraińców, wasz szowinizm nie przejdzie!

 10. POLAK mówi

  Arrax- ponieważ masz amnezję do zachowań swoich powinowatych to zapoznaj się jak u….kradną i okradają Polskę, której tyle zawdzięczacie ……………………Ukrainka z Charkowa była w Polsce udając uchodźczynię, twierdziła, że w Polsce częściej choruje, podczas gdy była cały czas zdrowa na Ukrainie. Nagrywała filmy jaka to jest nieszczęśliwa w PL, potem wróciła do Charkowa (miasto na wschodzie Ukr przy granicy z Rosją). Na tym nagraniu kobieta jest szczęśliwa, że jest z powrotem na Ukrainie. Gdzie ta wojna??? Nowe Mercedesy i pełne towarów tiry jadą na Ukrainę. Ukraina wysyła swoje produkty do Europy, na które zniesiono cło na kolejny rok, czyli do czerwca 2024. Okradają Polaków dając socjal Ukraińcom udającym uchodźców i wszelkie dopłaty i ulgi.
  Czas z tym skończyć, a Ukraińcy muszą zwrócić pieniądze………………….https://gloria.tv/post/ha7GfyQ4XTJE63MwMKf1jF6rV

 11. Vhjj mówi

  Ukraincy nie maja zadnej kultury, osiagnięć w sztuce… Rosjanie owszem!

 12. Normalny mówi

  Jak to Polsce nie grozi rosyjski militaryzm ??? Zawsze groził i grozi !!! Tak samo jak niemiecki, ukraiński, żydowski, słowacki, litewski czy tzw. internacjonalistyczny.

 13. Paweł mówi

  Obecnie grozi? W jakim sensie? Co najwyżej w przyszłości i to dalekiej, ale nawet jeżeli, to receptą na niego nie jest histeria i sprzedawanie Ojczyzny za brudne dolary. Zamiast kupować złom z Korei, zadłużać Polskę szachrajskimi układami z USA w sprawie elektrowni atomowych, warto zająć się poważnymi problemami jak najniższa dzietność od II WŚ, kto nas będzie bronić? LGBT i strajk kobiet? Można było z Rosją żyć w spokoju, dobrze handlować tanimi surowcami, ale nie rząd wybrał walkę na całego i przoduje w tej walce. Jego wybór, byle tylko naród nie kwiczał jak dzieci polityków będą imprezować w Nowym Jorku, a Polacy będą bić się w okopach. W Waszyngtonie bedą bilbordy Great Poland, a ulice spłyną krwią. Co zyskamy? Nic. Co stracimy? Może wszystko…

 14. Arrax mówi

  KRESOWIANIN Paweł : A wy bracia ciągle mówicie o tym złym Banderze, Wołyniu, surogatkach i ukraińskim kanibaliźmie 😁 czyli w skrócie INTELEKTUALNYCH ZDOBYCZACH KREMLOWSKIEJ PROPAGANDY. 😀 Kult Bandery jest przede wszystkim, a może wyłącznie wymierzony PRZECIWKO Rosji. Osobiście nigdy nie winiłem Bandery za Wołyń (choć mogę się mylić). Co innego Roman Szuchewycz, ukr. Роман Шухевич, który był katem Wołynia. Dlaczego Ukraińcy uczepili się tych mitów? Mitu Bandery? Oczywiście nie przeciwko Polsce tylko ROSJI!!! Ja tego nie usprawiedliwiam tylko próbuję zrozumieć. I dalej KRESOWIANIN pisze o wielkiej rosyjskiej literaturze, balecie, teatrze, filharmonii. Tak, jakby Rosja miał wyłączność na KULTURE 🤠. A prawda jest taka, że jedzenie mają chujowe, literaturę przereklamowaną (egzystencjalny Dostojewski to jest ściema i lipa), teatr niezrozumiały. A dobry balet jest jak dobre porno: czasochłonne i poważne przedsięwzięcie świadczące o doskonałym zniewoleniu jednostki. Ruscy maltretują dzieci od 3 roku życia, jak Chińczycy. Mam ich za to podziwiać??? Rosyjska kultura upadła, totalnie. Dziś to jest dno na wszystkich płaszczyznach, Putin dopełnił dzieła zniszczenia. Ty KRESOWIANIN myślisz, że Ukraina jest coś winna Rosji?! O nie bracie. Rosja wzięła swój początek w Kijowie! Stąd RUSKI kompleks Putina. Tak trudno zrozumieć, że Ukraina nie chce mieć nic wspólnego z podlejszą stroną Rusi? 🙂

 15. Paweł mówi

  Arrax, ale ja nie jestem rasistą, nie odbieram Ukraińcom prawa do życia. Natomiast ty bawisz się w Boga i chcesz, żeby ruskich nie było. Ale są i będą do końca twojego życia. Tylko banderowiec może mieć z tym problem. No trudno, musisz z tym żyć. Odwal się od Polaków i Rosjan. Nie chcemy tutaj twojej banderowskiej czy tam antyrosyjskiej ideologii. Mamy własne życie, czasy nazizmów, komunizmów i faszyzmów już minęły, obejrzyj sobie jakiś film o Stalingradzie, pokrzycz sobie śmierć ruskim, może Ci przejdzie, a jak nie to zakładaj onuce bić się w zimie z Rosją.

 16. Быдлошевский Л.З. mówi

  „….egzystencjalny Dostojewski to jest ściema i lipa….” – mgr fil. rosyjskiej ur. 1959 rok pracę magisterską pisałem z Dostojewskiego i wszystkie dzieła ( w oryginale ) przeczytałem…..Pan jest chorym człowiekiem. Tak. Chorym bardzo ….- 🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💓💓💓

 17. Arrax mówi

  Zgadzam się z tezą, że rosyjski militaryzm w dzisiejszych czasach Polsce nie grozi. Uważam, że z Rosjanami Polacy mogliby być braćmi. Donald Tusk był nadzieją na poprawę tych relacji. Niestety zabrakło u nas, jak zwykle, narodowej jedności. Zgadza się, że na Krymie w większości zamieszkiwali Rosjanie, ale to Tatarzy byli gospodarzami tego półwyspu, dlatego Ukraina uczyniła go AUTONOMICZNYM regionem. Niestety, Putin tego nie zrozumiał bo jest tępym chujem. Ukraina nie chce być federacją, chce być niepodległa. Nie chce mieć nic wspólnego z ruskim mirem, chciała zlikwidować oligarchię, niestety zabrakło czasu. Popełnili masę błędów, ale nie ma co się dziwić, skoro potężny sąsiad wtrącał się od czasów gdy Rosję zaczęła urządzać putinowska agentura na wzór stalinowski. Rosja staje się nam wroga dzięki nieudolnej polityki PiS-u. MON z Błaszczakiem, a wcześniej Macierewiczem oddali Amerykanom i CIA nasze BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE. Banderyzm jest jak pisanka wykonana z wydmuszek. Fejk news. Rosyjska propaganda. Zasłona dymna. Czy dlatego, że banderyzm stał się pretekstem do rosyjskiej operacji specjalnej, my Polacy mamy jebać Ukraińców i obwiniać ich za Wołyń do końca świata?

 18. Paweł mówi

  A jaki ma być. Rasizm, banderyzm, szowinizm to są choroby umysłowe, które chcą zlikwidować obcą kulturę, czy naród. Jeżeli arrax myśli, że Europa na dłuższą metę zaakceptuje banderyzm, to jest w solidnym błędzie. Zlewaczałe elity UE tylko chwilowo są zacietrzewione.
  P.S. on tak nie lubi Dostojewskiego, ponieważ pisał o duszach zbrodniarzy.

 19. Paweł mówi

  Arrax a pomyślałeś przez chwilę, że Stany Zjednoczone otaczają Rosję ze wszystkich stron i chcą, żeby dostała się pod ich wpływy. Pomyśl choć przez chwilę z ich perspektywy. Zobacz sobie ile baz militarnych na świecie ma Rosja, a ile USA. To, że Rosja tą wojną wiele traci, to nie jest żadne novum. Tracą wszyscy poza takim jednym państwem za oceanem. Pomyśl jakim mądralo, myślisz, że warto poświęcać ukraińską krew za to? Teraz już jest za późno, ale można było myśleć wcześniej.

 20. Быдлошевский Л.З. mówi

  „…..Putin tego nie zrozumiał bo jest tępym chujem…” – 100 godzin w oryginale słuchałem Prezydenta W.W. Putina …- Pan jest głupim słuchaczem. Tak. Glupim bardzo….- ⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💓💓💓

 21. Arrax mówi

  Быдлошевский Л.З. Dostojewski był uzależnionym hazardzistą, pijakiem, narkomanem, owszem, był utalentowany. Ale co z tego? Dla mnie to taki polski Hłasko. Pisanina na rauszu z dużą ilością nikotyny. Skurwysyn pisał na zamówienie, które już dawno przepił, przećpał i przegrał. Czasy się zmieniły, chociaż miernoty, takie jak Remigiusz Mróz, odnoszą sukcesy. Tylko czy nazwiemy ich pisarzami czy grafomanami to już pozostawiam dla indywidualnej interpretacji.

 22. Paweł mówi

  Arrax co ty bredzisz? To i nasz Witkacy znany dramaturg był narkomanem, wielu wybitnych pisarzy miało uzależnienia, nie przekłada się to źle na wartość ich dzieł. Zastanawia, że najlepszy pisarze rosyjscy Gogol, Bułhakow byli Ukraincami. Jakby widzieli co robi Zelenski z Ukrainy, to by sobie wszystkie włosy z głowy wyrwali. Polsce nic do Donbasu, to jest sprawa do załatwienia miedzy żywiołem ruskim. A juz tym bardziej nic do tego Stanom Zjednoczonym. Pomyśl sobie, że w Meksyku by prześladowano za mowienie po angielsku albo pobito jakiś Amerykanów. Operacja antyterrorystyczna byłaby formalnością.

 23. Быдлошевский Л.З. mówi

  Arrax @ – nie odpisuje koledze więcej idę na internet rosyjski …- 🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💓💓🇷🇺

 24. Arrax mówi

  Paweł: Kiedyś nadejdą czasy gdy nie będzie Stanów Zjednoczonych, Rosji, Polski, Niemiec, Unii Europejskiej. Nas też nie będzie. Ruscy tak bardzo boją się Ameryki? To dlaczego płaczą że McDonald, KFC, Philip Morris czy inne badziewie od Elona Muska wyprowadzili sie z Moskwy? Receptą na putinowską dyktaturę, komunistyczny szajs jest DEMOKRACJA, wymyślona przez Greków i dana całemu światu. Bazy militarne to średniowiecze. Zobacz co się dziś dzieje w Turcji. Ludzkość musi się zmierzyć w przyszłości z klimatem, z katastrofami, naturalnymi katastrofami. A nie produkować rakiety dla unicestwienia ludzkości. Ruscy są jeszcze na etapie bombardowania szpitali. Przecież to jest kurwa niepoważne…

 25. Arrax mówi

  Быдлошевский Л.З POWODZENIA! Nie ma większego sensu dyskutowanie z kacapami. Lepiej spojrzyj na znakomity youtubowy profil Rosjanina w Polsce. Mój ulubiony. https://youtu.be/4DmMTpzHd30 Dzięki Sławikowi Zarutskiemu odkrywam Polske na nowo i cieszę się, że nie jestem Rosjaninem 😉

 26. Paweł mówi

  Odbić pileczkę można, że Ukraińcy są na etapie bombardowania cmentarzy. Łykasz wszystkie kaczki ukraińskie, a nie wiesz, że Ukraińcy strzelają dokładnie tak jak separatyści w obiekty cywilne. Nie jestem barbarzyńcą, żeby popierać przedłużanie tej wojny. Putin nie jest komunistą, Rosja jest mniej marksistowska od Stanów Zjednoczonych. Jest na etapie lekkiego autorytaryzmu. Stany mają ledwie trzysta lat jako państwo, a juz podbiły ekonomicznie 2/3 globu, nie utrzymają tego. Jeżeli chcą przetrwać, to muszą wrócić do izolacjonizmu.
  Gdybyśmy nie odeszli od chrzescijańskiej miłości bliźniego, to byśmy nie byli aż tak ograniczeni w swoim patrzeniu. Pomyśl przez chwilę: jestś wychowany przez rodziców w kulturze rosyjskiej, znasz tylko ten język, mieszkasz na wschodzie Ukrainy i ktoś odbiera Ci prawo do normalnego życia, co robisz? Myślę, że większość poszłaby walczyć. Zastanów się nad tym. Dążmy do skonczenia tej wojny, każdy musi iść na ugodę i coś stracić.

 27. Arrax mówi

  Paweł: Walczy ruska biedota, ta wojna z Ukrainą to jedyna okazja żeby zarobić. Rosyjski zaścianek, te kurwiszony nie mają łazienki, samochodu, z ich miasta nie wywożą śmieci, nie ma kanalizacji, nic kurwa nie ma co ma cywilizowany kraj. Jak sie rzucili na Ukraine to kradli co tylko mogli, bo tego nie mają. Czy kremlowskie rakiety odróżniają w Donbasie Ukraińców od Rosjan. Nie! Oni napierdalają wszystkich jak leci. Putinowi chodzi tylko o to, żeby ukraść trochę geografii, odciąć Ukraińców od Morza Czarnego. Nieważne, że to będzie spalona ziemia. On myśli, że Rosja mu bedzie budować kiedyś pomniki jak Leninowi? Głupi chuj. Rosja kiedyś będzie płacić Ukrainie wojenne odszkodowania. Oddadzą wszystko co do grosza.

 28. cccpsucks mówi

  @arrax – p…lisz jak połamany, synek

 29. Быдлошевский Л.З. mówi

  „….Na „Domenie U Gajowego Maruchy” nie byłem chyba rok i po krótkim wpisie o Ukraińcach i „Akcji Wisła” 1947 maj Pan Właściciel sam jeden zwyzywał mnie i przegonił bo tam nie Ukraińcy bo ich nie było wcale tylko Łemkowie i Bojkowie tam mieszkali….Niewiarygodne….W prawie 1000 stronicowym dziele z 2014 roku a o tym nie przeczytałem nieszczęsny….- ⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💓💓💓

 30. KRESOWIANIN mówi

  Arrax – To moja dla ciebie odpowiedz ty ludzka mendo, dostaniecie za ten czyn swoja zapłatę, niech wszyscy się dowiedzą o tym jak szatańską macie naturę, dlatego niedługo do swojego pana ciemności dołączycie. Wasz czyn rozwiązuje ręce Federacji, czekam aż otrzymacie co siejecie……………………………………………………………………………..8 luty 2023

  1. Od kilkunastu dni krążyły pogłoski o broni chemicznej przygotowanej przez żydowski reżim z Kijowa oraz drony do jej roznoszenia i oto jest – pierwszy film z zastosowania gazu nerwowego na wojskach rosyjskich. Kolejna z niezliczonych zbrodnia wojenna reżimu żydowskiego pajaca. Kto wie czy historia nie oznaczy tego filmu jako najważniejszego w całej tej wojnie. Od którego będzie czas liczony przed i po. Bardzo możliwe jest, że po nim już na zawsze wszystko się zmieni. Według mnie Rosja po tym strasznym filmiku posiada już całkowicie rozwiązane ręce i może zastosować nawet atom – przy pełnym poparciu zdrowej na głowę ludzkości – świadomej, że ten reżim klauna Zelenskiego oraz jego kuratorów należy za wszelką cenę z oblicza ziemi wymazać. Bandycka klika żydobanderowskiego klauna osiągnęła bowiem kolejny poziom zbrodni przeciwko ludzkości…………………………………………………https://bacologia.wordpress.com/2023/02/

 31. hjuj mówi

  Jakieś faszystowskie chachły sie tutaj produkują które bełkoczą o tym Że Rosjanie to „nie kultura’:)))) Akurat Rosja ma bardzo dobrze rowinetą kulturę, sztukę i dobrze udokumentowany dorobek. Ukraincy to jedno ale banderowskie śmieci które uzurpują sobie prawo do reprezentowania wszyskich Ukrainców jadyny dorobek jaki mają to celebrowanie czystek etnicznych. Wspomnę że banderowski apologeta Ajax bełkocze coś o tym ze „Banderyzm jest wycelowany w Rosjan” – Takiego g……wno dawno nie czytałem i takiej w żałosnej amnipulacji. Jest wycelowany w Rosjan terazr równiez po cichu w Węgrów – wczęsniej był wycelowany w Polaków i zaaz nam aj bandeowski tampon bedzie sprzedawał kit że „Bandera to był taki ukrainski Pisłudzki” – Poszedł na dzikie pola bo się niedobrze robi od tego banderowskiego smrodu. Kto takiesmieci karmi:)))

 32. hjk mówi

  Wypad na dzikie pola chachle i zabieraj resztę naziolskich kolaborantów. Jednak akcja Wisła była złym rozwiązaniem bo jak widac to genetyka. Szybciej banderowskie banderowska junta z kijowa uda sie do Św Bandery szybciej region bedzie bezpieczniejszy. A kundlom tobie podobnym kop w zad i na bahmut. Kolejny sebix który za 2tyscie kupił używanego golfa a jego stary szorując podłogi u niemca w koncu dobudował ubikacje. Sie k….. a „cwyilizacja” znalazła:)))

 33. Быдлошевский Л.З. mówi

  Z Rzeszowa z dziada pradziada i prapradziada Polaka . Mgr fil. rosyjskiej ur. 1959 rok. Pasi ? Czegoś mi brak ? Niech kolega napiszę posmiejemy z kolegi, dobrze ? Banderowcy w ilości 6 000 000 tzw. emigrantów w Polsce jeszcze Polakom pokażą …- ⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💓💓💓

 34. KRESOWIANIN mówi

  Arrax – To moja dla ciebie odpowiedz ty ludzka mendo, dostaniecie za ten czyn swoja zapłatę, niech wszyscy się dowiedzą o tym jak szatańską macie naturę, dlatego niedługo do swojego pana ciemności dołączycie. Wasz czyn rozwiązuje ręce Federacji, czekam aż otrzymacie co siejecie……………………………………………………………………………..8 luty 2023

  1. Od kilkunastu dni krążyły pogłoski o broni chemicznej przygotowanej przez żydowski reżim z Kijowa oraz drony do jej roznoszenia i oto jest – pierwszy film z zastosowania gazu nerwowego na wojskach rosyjskich. Kolejna z niezliczonych zbrodnia wojenna reżimu żydowskiego pajaca. Kto wie czy historia nie oznaczy tego filmu jako najważniejszego w całej tej wojnie. Od którego będzie czas liczony przed i po. Bardzo możliwe jest, że po nim już na zawsze wszystko się zmieni. Według mnie Rosja po tym strasznym filmiku posiada już całkowicie rozwiązane ręce i może zastosować nawet atom – przy pełnym poparciu zdrowej na głowę ludzkości – świadomej, że ten reżim klauna Zelenskiego oraz jego kuratorów należy za wszelką cenę z oblicza ziemi wymazać. Bandycka klika żydobanderowskiego klauna osiągnęła bowiem kolejny poziom zbrodni przeciwko ludzkości……………………Tak czy siak po tym filmie już nic nie będzie takie samo. Rosja na pewno sprawiedliwie i surowo zbrodniarzom za to odpłaci. Komentarze pod filmem………………….Wybrane komentarze:
  – Atom na te kawałki gówna.
  – Te brudne pizdy z Waszyngtonu muszą zostać wytępione z planety. Zdejmijcie Waszyngton, jankesów to nie będzie obchodzić, a potem Europa zajmie się swoimi własnymi morderczymi elitami i powiesi skurwysynów!
  – Niech Rosja rozpęta im piekło.
  – Ukraina drogo za to zapłaci.
  – Środek nerwowy w wodzie. Ukraina to ZŁO!
  – Skurwysyny!!!
  – Cóż, od broni chemicznej do nuklearnej eskalacja Kijowa jest jedynym celem.
  – Proszę Boże, daj Putinowi siłę do użycia ciężkiej broni.
  – Jeśli ludzie potrzebują dowodu, że jest to gaz nerwowy, zróbcie trochę badań na temat eksperymentowania z czynnikami nerwowymi na ssakach. Zobaczycie jak psy, koty, kozy, małpy umierają dokładnie w ten sam sposób. To otworzy zupełnie nowy świat bólu dla pozostałych Ukraińców i najemników. Nie dlatego, że Rosja będzie ich więcej bombardować, ale dlatego, że Rosjanie mają najwięcej na świecie zaawansowanych programów broni chemicznej, a jeśli zdecydują się grać wet za wet, świat zostanie popieprzony na kilka nowych i bardzo interesujących sposobów. Spodziewajmy się, że wkrótce ludzie będą wymiotować krwią z obu końców
  – Kolejna konsekwencja wojny na pół dupy Putina. Rosja powinna była zmiażdżyć Ukrainę wojną blitzkrieg, zamknąć granice i dokonać egzekucji na rządzie i generałach, a także na grupach neonazistowskich.
  – To barbarzyństwo jest nie do opisania, ale oto jestem, wściekły jak cholera. Będziemy mieli szczęście, jeśli skończymy jako popiół…
  – Jeśli Rosjanie zweryfikują to jako broń chemiczną, odpowiednio zajmą się karaluchami!
  – Czas wyładować to na Kijów.
  – Nie obwiniałbym Putina gdyby rozkazał wybombardować Kijów do innego wymiaru.
  – Modlę się i mam nadzieję, że Rosja ZBOMBARDUJE do cholery WSZYSTKICH międzynarodowych przestępców, którzy mieli jakikolwiek udział w używaniu nielegalnej broni chemicznej. Jak wiemy, Ukraina jest zdesperowana, ale to przekracza wszelką ludzką przyzwoitość. Każdy rodzic żołnierza powinien być tak wściekły i zniesmaczony, krzycząc do Putina, aby zdjął rękawiczki i zakończył to, sprowadzając przywódców ukraińskiego rządu Zełenskiego 6 stóp pod ziemię, a jeśli ich żony i dzieci muszą iść z nimi, niech tak będzie ZŁO musi zostać wyeliminowane. A jeśli Waszyngton miał JAKĄKOLWIEK aprobatę lub wiedzę na ten temat, może to samo spotkać ich i WSZYSTKICH tych, którzy są im najbliżsi.
  A oto film sprzed miesiąca pokazujący broń chemiczną w posiadaniu Ukraińców, jaką przejęli bojownicy z Grupy Wagnera.
  Jednakże sami banderowcy chwalili się użyciem kwasu cyjanowodorowego pod Soledarem i w pełni pokrywa się to z filmem Wagnera.
  W jeszcze innym filmie zresztą nie tylko broń chemiczną ale nawet swoje mordy gorliwie sfilmowali więc nie będą aż tak trudni do ustalenia:

 35. KRESOWIANIN mówi

  Arrax——————https://bacologia.wordpress.com/2023/02/

 36. Быдлошевский Л.З. mówi

  O tym co Kolega obszernie donosi rosyjskie SMI mówi mało aczkolwiek mówi ! 95 % zostało Rosjan wyrzuconych z YouTube mimo że miało 0,5 mln do 1,0 mln i więcej….Na YouTube nie można teraz znaleźć dosłownie nic….Zostaje Telegram jako źródło podstawowej wiedzy …mgr Fil. rosyjskiej ur. 1959 rok ….- ⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦😻🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💓💓💓

 37. ROSJA mówi

  Jak się kopie niedźwiedzia to pokaże zęby co w tym dziwnego? Wszystkie zobowiązania gwarantujące Rosji bezpieczeństwo zostały złamane i daleko przekroczone, na dodatek wywołano wojnę ekonomiczną na wielką skalę, to co się dziwisz, że rośnie zagrożenie ? Nikt nie słucha Rosji i nawet nie wolno jej słuchać wszystko zakazane bo co ? a przecież dla Rosjan zagrożenie rośnie z dnia na dzień i tych mieszkających na Ukrainie i w całej Rosji, mówią o tym od 10 lat i nic głuchy telefon?. Nie można wykluczyć ,że gdyby nie banderowcy prześladujący i mordujący Rosjan od 10 lat oraz stała wojna ekonomiczna z Rosją ,to jest podnoszenie opłat do dziesiątek miliardów $ za dzierżawę rosyjskich baz na Krymie , podnoszenie stawek do 50% za tranzyt gazu przez Ukrainę blokady handlowe i surowcowe , rozmieszanie broni i ekspertów NATO na Ukrainie itp itd to Rosja byłaby grzeczna jak niemowlę? Rosjanie walczyliby o demokrację w Rosji i wejście do UE zamiast o referenda na Ukrainie i walka o swoich pod butem banderowców? bo przecież cały zachód kłamał?, tak na prawdę nienawidzi Rosjan za to że są Rosjanami i okrada nawet tych co uciekli z Rosji? zajmując ich majątki za granica bez sądów? Mogę się mylić , ale po co to było ? to rozpalanie wojny, przecież z Polski 300000 sołdatów grzecznie wyszli sami? Ukraińcy się zmienili to Rosjanie tez by mogli w odpowiednim klimacie? Przecież to Ukraińcy rządzili całym ZSRR przez dziesiątki lat , byli ostoja i opoką komunizmu, bardziej wierni i zaciekli w ZSRR od Rosjan , a dzisiaj tam nie ma i nigdy nie było komunistów? i dostają wielomiliardową pomoc o jakiej nam się nawet nie śniło?> , przeciwnie to my to finansujemy i zadłużamy się na setki mld $ na sprzęt wojskowy dla nich i dla Nas?

 38. Shadow mówi

  Nie mam powodu kochać ruskich, którzy przed I wojną światową zagarnęli majątek mojej babci i jej rodziny, a ich samych wygnali na zesłanie. Natomiast rosyjska kultura szeroko rozumiana (poezja, proza, teatr, balet i wiele dziedzin nauki, stoją na wysokim poziomie, w przeciwieństwie do zapyziałej i zdegenerowanej w każdym calu UPAINY. Nie daj Boże zwycięstwa upaińców, a co za tym idzie Ameryki, mamy gniazdo najgorszych demoralizacji i wszelkiego brudu. Pisałam wcześniej, ale się powtórzę. Na terenie upainy jest ponad 40 laboratoriów broni biologicznej, prowadzonych wcześniej przez specjalistów z Ameryki, Anglii i innych krajów zachodnich, wiele ośrodków surogacji, z których niemowlęta sprzedawane były na zachód m.in. homoseksualistom, czarnorynkowy handel organami, bronią, narkotykami na ogromną skalę i ogromna korupcja wykazana przez gremia międzynarodowe. Teraz mendy upaińskie już szykują ustawy umożliwiające pozamaciczną hodowlę ludzi na organy oczywiście, bo nie dla pomocy niepłodnym parom. Gdzie się tam nie obrócisz to szambo. Zresztą mam nieprzyjemność stykać się z różnymi upaińcami od początku lat 90-siątych ubiegłego wieku. I powiem tak, w mentalności podobni są do żydków, a może jeszcze gorsi. Pewne jest to, że przyjaciółmi Polski i Polaków nigdy nie będą. Kochają tylko nasze pieniądze, sprzęt wojskowy i wygodne życie w naszym kraju, a za dobro odpłacają nikczemnością, uważając że należy im się wszystko, albo jeszcze więcej.

 39. Obywatel mówi

  Rosjanie są nieprzewidywalni więc zagrożenie jest. Korzystają z okazji od czasu potopu szwedzkiego skutecznie spychając nas na zachód. Nie inaczej może się stać teraz więc powinniśmy się uzbrajać szkolić. Chcesz pokoju szykuj się na wojnę.
  Ale uzbrajanie nie powinno odbywać się przez rozbrajanie czyli przekazywanie sprzętu Ukrainie. Mamy wspólną granicę z Rosją. W każdej chwili mogą wejść jak w 1939 roku. Nikt tego nie chce ale jeśli – to trzeba się czymś bronić. Ameryce nie wierzę. Nie pomoże chyba że będzie miała interes

 40. Быдлошевский Л.З. mówi

  Szkoda że nikt nie mówi o pokojowo nastawionych żołnierzach Wehrmachtu i ich pełnych miłości Żydowskich przyjaciół oraz o pokojowo nastawionej SS a ciągle się powtarza o 10 000 dezerterów polskich których rozstrzelano a za co W.W.Putin przeprosił kilka lat temu w Gdańsku w obecności Tuska ! Przecież wy zatraciliscie zupełnie umiar …..Niemcy pokojowo nastawieni do Polaków ludzie broniący nas przed horda Sowietów, nie prawda li ? – ⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇺🇦⚰️🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺💓💓💓

 41. zagłoba sum mówi

  Największym zagrozeniem dla Polski – a właściwie tego, co z niej zostało – i Polaków (POLAKÓW a nie ofiar zydoUPAdlińskiej propagRandy, zydoukropoliniactwa!) są UPAdlińcy, których miliony ściągnęła do naszego kraju zkorumpowana, zbrodnicza, skrajnie antypolska klika moravtza, dudy, kaczyńskiego ( czy jak oni się tam NAPRAWDĘ nazywają w językach swoich plemion) oraz innych szabesgojów z tzw. opozycji! Trzeba mieć całkowicie zryte „podberecie”, zeby posądzać Rosję o chęć najazdu na (byłą juz) Polskę!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.