„O Wołyniu? To niedobra teraz mówić!” Jacek Międlar w eMisjaTv [WIDEO]

Piotr Korczarowski i Jacek Międlar / Fot. YouTube-eMisjaTv
6

Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę śmierć poniosło tam niecałe 4 tys. cywili. Nasi wschodni sąsiedzi lansują tezę, że zbrodnia ta nosi wszelkie znamiona ludobójstwa i tak powinna być nazywana. Tymczasem zapytani o ofiary z Wołynia i Małopolski Wschodniej, których mogło być nawet 200 tys., mówią, że to po prostu był taki trudny czas wojenny i takie rzeczy się zdarzały. Jeszcze do niedawna była to powszechna reakcja Ukraińców w tym temacie. Dziś jednak zmienia się ona na rzecz pełnoskalowego fałszerstwa historii, którego celem jest przerzucenie winy na Rosjan. To ich służby specjalne, partyzanci, V kolumna i kto tylko jeszcze mógłby się załapać na ten czyn, ma być odpowiedzialny za to, co spotkało naszych rodaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej podczas II wojny światowej. Nawet prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski bierze udział w tym fałszerstwie, mówiąc w oficjalnych przekazach, że „Ukraińcy nigdy nikogo nie mordowali”.

Władze Polski nie tylko nie podejmują żadnych działań w tej sprawie, nie tylko nie ma z ich strony absolutnie żadnej reakcji na te kłamstwa, nie tylko udają, że w ogóle sprawy nie ma, ale ogłaszają ustami rzecznika MSZ, że „jesteśmy sługami narodu ukraińskiego”, co z kolei powoduje całkowity ostracyzm szczebla państwowego wobec środowisk zajmujących się tzw. Kresowiakami. Jednocześnie te same władze co roku biorą udział w szeregu rocznic poświęconych ofiarom Holocaustu podkreślając, że o niemieckiej zbrodni na Żydach świat nie ma prawa zapomnieć.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czym zatem różni się gehenna Żydów od tragedii Polaków, którzy ponieśli śmierć jedynie za swoje pochodzenie? Dlaczego o jednych mamy pamiętać do końca świata, a o drugich mamy zapomnieć już dziś? Dlaczego władze Polski wyżej stawiają życie obcych, niż własnych rodaków? A może nie rządzą nami Polacy? O tym dziś w programie z cyklu „Dokąd Zmierzamy” Piotr Korczarowski będzie rozmawiał z Jackiem Międlarem, autorem książek, filmów i artykułów, w których gromadzi relacje świadków historii.

Opracowane wywiady ze Świadkami ukraińskiego ludobójstwa na Polakach:

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Tu jest POLSKA, a nie UkroPolin ! mówi

  Ostały się tylko dwie niezależne i obiektywne stacje – eMisjaTV i wRealu24.

  Media Narodowe się „skur…wiły” i zaprzedały się socjalistom z PiSraela. Dlatego MN atakuje jedyne prawdziwie prawicowe i propolskie ugrupowanie, jakim jest KONFEDERACJA Wolność i Niepodległość.

 2. czarny mówi

  Nie wolno mówić o Wołyniu, a trzeba o rzekomym polskim antysemityzmie i mordowaniu Żydów, bo jak powiedziała niejaka Engelking śmierć Polaków to zwykła śmierć, a śmierć Żydów to przeżycie metafizyczne.

 3. czarny mówi

  A Duda i Żełenski znowu bredzą o brataniu się, jedności i zapominaniu o nieporozumieniach i sporach w przeszłości. A Ukraińcy w Polsce zdaniem Dudy nie są uchodźcami tylko naszymi gośćmi.
  Żeleński litościwie ma zaproponować ustawę o specjalnym statusie Polaków na Ukrainie.
  A o przepraszaniu w sprawie Wołynia trzeba zapomnieć, to przecież były takie zwyczajne „nieporozumienia”.

 4. z-k mówi

  Jak się buduje chazarski kaganat Środkowo – Wschodniej Europy to wspominanie o Wołyniu „nie przechodzi w żadna rubryka”

 5. George mówi

  Chciałbym powiedzieć, że w 100% zgadzam się z p. Jackiem Międlarem i tu mam problem: bo ja zgadzam się z nim w 200%. I co zrobić? Panie Jacku! Wielki szacunek za rozsądek, odwagę i niezłomność. Ile to Pana kosztuje, to tylko Pan wie.

 6. George mówi

  Z-K – chazarski kaganat? Ogarnij się, głupku. Przez takich idiotów, jak ty, jesteśmy wyśmiewani.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.