„O Wołyniu? To niedobra teraz mówić!” Jacek Międlar w eMisjaTv [WIDEO]

Piotr Korczarowski i Jacek Międlar / Fot. YouTube-eMisjaTv
6

Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę śmierć poniosło tam niecałe 4 tys. cywili. Nasi wschodni sąsiedzi lansują tezę, że zbrodnia ta nosi wszelkie znamiona ludobójstwa i tak powinna być nazywana. Tymczasem zapytani o ofiary z Wołynia i Małopolski Wschodniej, których mogło być nawet 200 tys., mówią, że to po prostu był taki trudny czas wojenny i takie rzeczy się zdarzały. Jeszcze do niedawna była to powszechna reakcja Ukraińców w tym temacie. Dziś jednak zmienia się ona na rzecz pełnoskalowego fałszerstwa historii, którego celem jest przerzucenie winy na Rosjan. To ich służby specjalne, partyzanci, V kolumna i kto tylko jeszcze mógłby się załapać na ten czyn, ma być odpowiedzialny za to, co spotkało naszych rodaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej podczas II wojny światowej. Nawet prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski bierze udział w tym fałszerstwie, mówiąc w oficjalnych przekazach, że „Ukraińcy nigdy nikogo nie mordowali”.

Władze Polski nie tylko nie podejmują żadnych działań w tej sprawie, nie tylko nie ma z ich strony absolutnie żadnej reakcji na te kłamstwa, nie tylko udają, że w ogóle sprawy nie ma, ale ogłaszają ustami rzecznika MSZ, że „jesteśmy sługami narodu ukraińskiego”, co z kolei powoduje całkowity ostracyzm szczebla państwowego wobec środowisk zajmujących się tzw. Kresowiakami. Jednocześnie te same władze co roku biorą udział w szeregu rocznic poświęconych ofiarom Holocaustu podkreślając, że o niemieckiej zbrodni na Żydach świat nie ma prawa zapomnieć.

Czym zatem różni się gehenna Żydów od tragedii Polaków, którzy ponieśli śmierć jedynie za swoje pochodzenie? Dlaczego o jednych mamy pamiętać do końca świata, a o drugich mamy zapomnieć już dziś? Dlaczego władze Polski wyżej stawiają życie obcych, niż własnych rodaków? A może nie rządzą nami Polacy? O tym dziś w programie z cyklu „Dokąd Zmierzamy” Piotr Korczarowski będzie rozmawiał z Jackiem Międlarem, autorem książek, filmów i artykułów, w których gromadzi relacje świadków historii.

Opracowane wywiady ze Świadkami ukraińskiego ludobójstwa na Polakach:

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Tu jest POLSKA, a nie UkroPolin ! mówi

  Ostały się tylko dwie niezależne i obiektywne stacje – eMisjaTV i wRealu24.

  Media Narodowe się „skur…wiły” i zaprzedały się socjalistom z PiSraela. Dlatego MN atakuje jedyne prawdziwie prawicowe i propolskie ugrupowanie, jakim jest KONFEDERACJA Wolność i Niepodległość.

 2. czarny mówi

  Nie wolno mówić o Wołyniu, a trzeba o rzekomym polskim antysemityzmie i mordowaniu Żydów, bo jak powiedziała niejaka Engelking śmierć Polaków to zwykła śmierć, a śmierć Żydów to przeżycie metafizyczne.

 3. czarny mówi

  A Duda i Żełenski znowu bredzą o brataniu się, jedności i zapominaniu o nieporozumieniach i sporach w przeszłości. A Ukraińcy w Polsce zdaniem Dudy nie są uchodźcami tylko naszymi gośćmi.
  Żeleński litościwie ma zaproponować ustawę o specjalnym statusie Polaków na Ukrainie.
  A o przepraszaniu w sprawie Wołynia trzeba zapomnieć, to przecież były takie zwyczajne „nieporozumienia”.

 4. z-k mówi

  Jak się buduje chazarski kaganat Środkowo – Wschodniej Europy to wspominanie o Wołyniu „nie przechodzi w żadna rubryka”

 5. George mówi

  Chciałbym powiedzieć, że w 100% zgadzam się z p. Jackiem Międlarem i tu mam problem: bo ja zgadzam się z nim w 200%. I co zrobić? Panie Jacku! Wielki szacunek za rozsądek, odwagę i niezłomność. Ile to Pana kosztuje, to tylko Pan wie.

 6. George mówi

  Z-K – chazarski kaganat? Ogarnij się, głupku. Przez takich idiotów, jak ty, jesteśmy wyśmiewani.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.