Posłowie z partii Poroszenki odśpiewali pieśń na cześć Stepana Bandery! Kiedy MSZ wezwie na dywanik Ambasadora Ukrainy w RP? [WIDEO]

13

Wczoraj (21.10.2021) informowałem Państwa o ogólnoukraińskim „challengu” polegającym na wzajemnym nominowaniu się do śpiewania pieśni pochwalnej na cześć Stepana Bandery, przywódcy ukraińskich ludobójców, którzy w czasach II wojny światowej wymordowali nawet 200 tysięcy niewinny Polaków, tylko dlatego, że byli Polakami. Nagrania odśpiewywanej pieśni na cześć zbrodniarza, Ukraińcy publikują w mediach społecznościowych. W akcję angażują się zwykli obywatele Ukrainy, w tym dzieci i młodzież, a także celebryci, sportowcy i politycy.

Do tych ostatnich zaliczyć należy deputowanych Rady Najwyższej Ukrainy (jednoizbowy parlament Ukrainy) z jednej frakcji parlamentarnej – „Europejska Solidarność” (Європейська Солідарність) byłego prezydenta Petra Poroszenki. Nagranie opublikowali 21.10.2021.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Poznajcie ich twarze i nazwiska:

1. Sinyutka Oleg Michajłowicz – https://itd.rada.gov.ua/mps/info/page/21145

2. Gonczarenko Aleksiej Aleksiejewicz – https://itd.rada.gov.ua/mps/info/page/17984

3. Knyazhytsky Mykoła Leonidowycz – https://itd.rada.gov.ua/mps/info/page/15645

4. Knyazevich Ruslan Pietrowicz – https://itd.rada.gov.ua/mps/info/page/1897

5. Fedina Sofia Romanowna – https://itd.rada.gov.ua/mps/info/page/21079

6. Pavlenko Rostislav Mykolayovych – https://itd.rada.gov.ua/mps/info/page/15687

7. Fryz Irina Wasilewna – https://itd.rada.gov.ua/mps/info/page/9684

8. Ariew Władimir Igorewicz – https://itd.rada.gov.ua/mps/info/page/11118

9. Vyatrovych Volodymyr Mychajłowicz – https://itd.rada.gov.ua/mps/info/page/21921

10. Velichkovich Mykoła Romanowicz – https://itd.rada.gov.ua/mps/info/page/17961

11. Klympush-Cintsadze Ivanna Orestivna – https://itd.rada.gov.ua/mps/info/page/17997

Tekst piosenki

Piosenka „Батько наш – Бандера” (za: pisni.org.ua) to po prostu laudacja rozpoczynająca się słowami: „Nasz ojciec to Bandera! Będziemy walczyć za Ukrainę”. Ukraińcy nazywają ją „pieśnią powstańczą”. Te słowa wielokrotnie pojawiają się w piosence. Ukraińscy ludobójcy są w niej przedstawieni jako waleczni buntownicy, którzy stawili czoła Moskalom. Pieśń kończy się słowami: „Chwała Ukrainie! Chwała wszystkim bohaterom!”.

Postępująca gloryfikacja ludobójców

Zaledwie dwa tygodnie temu informowałem Państwa, że lwowska rada obwodowa podjęła decyzję o ogłoszeniu 2022 rokiem Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) w tym regionie. Samorządowcy na tym nie poprzestali! Chcą by rok ludobójców Polaków ogłoszono w całym kraju. W tej sprawie już zwrócili się do Parlamentu.

Dla przypomnienia: na terenie obwodu lwowskiego rok 2019 został ogłoszony rokiem Bandery, a rok później 11 lipca 2020 roku, w 77. rocznicę Krwawej Niedzieli, podczas której Ukraińcy zaatakowali około 100 polskich wsi na Wołyniu i bestialsko mordowali Polaków zgromadzonych w kościołach, ambasada Ukrainy opublikowała oświadczenie, w którym obarczyła Polskę odpowiedzialnością za to ludobójstwo. Jako przyczynę Rzezi Wołyńskiej wskazano „nieprzemyślaną politykę narodowościową władz II Rzeczypospolitej”, która miała stwarzać „sprzyjające warunki dla wzrostu poczucia nienawiści”.

W roku 2021, na kołnierzykach koszulek ukraińskich piłkarzy, którzy brali udział w Mundialu, zamieszczono banderowskie pozdrowienie „Sława Ukrajini. Herojam Sława”. Na koszulce znajduje się mapa Ukrainy, zawierająca Krym zaanektowany przez Rosję.

Przykłady na banderyzację postępującą w zatrważającym tempie możemy mnożyć i mnożyć… Znajdziecie je na naszym portalu wPrawo.pl.

Dokonania banderowców

Tak zbrodnie UPA wspomina ppłk. Stanisław Jastrzębski, który jako 14-letni chłopiec, w tamtym czasie został powołany do Armii Krajowej.
Osobiście, własnymi rękami, zdejmowałem z płotów niemowlaka, który był nasadzony na parkan płotu. (…) Większość kobiet młodszych przed śmiercią były gwałcone i ja osobiście z tym się spotkałem, gwałcił, a później, mało że zastrzelił… Zasypywali solą w miejscach intymnych, a później rozstrzeliwali. (…) Najczęściej to męczyli przed rozstrzelaniem, to byłą tragedia. I najczęściej korzystali z własnych narzędzi, siekiery i topora, a tylko do uciekających strzelali. Tylko zbrodniarze tak mogli postąpić. Tego nie było nawet w starożytności. Spotykało się bardzo często wiele osób, mężczyzn czy kobiet z obciętymi głowami, obcięte nieraz nogi. Ukraińcy mieli w zwyczaju przed zamordowaniem jeszcze gnębić Polaków – ppłk Stanisław Jastrzębski, który cudem uniknął śmierci.

Nie inaczej wspomina te zbrodnie Aniela Nowak z Zamojszczyzny.
Obudziłam się z samego rana, bo zmarzłam. Mamę zastrzelili strzałami w głowę. Siostra jeszcze była żywa. Gdy się obudziłam do nieżyjącej mamy mówiłam: „mamo, nakryj mnie”. Siostra jeszcze zaczęła płakać, ale Ukraińcy jeszcze stali w sieniach, w korytarzu. Prosiłam, żeby nie płakała… Usłyszał to Ukrainiec, przeszedł i zabił moją siostrę. Kula otarła się o mój lewy bark. Do dziś mam na nim dwie blizny – wspomina Pani Aniela Nowak. – Gdy spostrzegłam martwe ciała już nie zasnęłam. To już było nad ranem. Ja spałam z mamą i siostrą. W nogach prawdopodobnie usiadł dziadek, bo zamordowany leżał potem w moim łóżku. Stryja ciało leżało na podłodze. Ja leżałam w łóżku wśród nieboszczyków. Mnie jako jedynej nie zamordowano, bo ja nie płakałam – opowiada.

Ukraińscy sąsiedzi

Stanisław Jastrzębski i Aniela Nowak są jednymi z kilkudziesięciu Świadków ukraińskiego ludobójstwa na Polakach, z którym już przeprowadziłem wywiad (TUTAJ). Wszyscy świadkowie wskazują jasno na bestialstwo Ukraińców – nie tylko tych, którzy bezpośrednio partycypowali w UPA, ale także ukraińskich sąsiadów, bez których pomocy, zbrodniarze z taką łatwością nie wymordowaliby polskich cywilów. Niestety, taki obraz przebija się w niemal każdym wywiadzie ze Świadkami, które przeprowadziłem.

Gdzie jest MSZ?

Czy polski MSZ nadal ma zamiar utrzymywać dyplomatyczne stosunki z politykami czczącymi morderców Polaków? Banderyzacja to nie jest wewnętrzna sprawa Ukrainy, dokładnie tłumaczę to we wczorajszym wideo-felietonie:

J. Międlar: Czy banderyzacja to wewnętrzna sprawa Ukrainy? [WIDEO]

Zobacz wywiady ze Świadkami ukraińskiego ludobójstwa na Polakach:

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. verizanus mówi

  Berlin wie najlepiej po co jest UPAina. Niemcom udało się podbić całą Meklemburgię i w zasadzie większą część późniejszego NRD kłócąc między sobą Słowian. Wiele prawdy jest w powiedzeniu, że historia uczy przede wszystkim tego, że jeszcze nikogo niczego nie nauczyła (dotyczy to narodów mniej poważnych) ;).

 2. czarny mówi

  Ale kto to ma zrobić? Duda, który podczas jakiejś wizyty na Ukrainie krzyczy „Chwała hierojom”? Czy PIS, który udaje, że nie ma problemu. Na Ukrainie po pomarańczowej rewolucji rządzi USA/żydostwo, a nie Ukraińcy, to oni są pozbawieni tak jak my samostanowienia we własnym kraju.

 3. Boguslaw mówi

  Natychmiastowy ZAKAZ WSTEPU DO POLSKI, tych parszywych mord, to jest konieczny, ale dopiero PIERWSZY KROK!
  Nikczemnosc i kurewstwo naraz!
  Coz to, politycy, ktorzy w ten sposob sie zachowuja, nie maja wstepu nigdzie, kompromitujac ten badziewianski kraj, pelen bandyckich dzikusow!
  SMROD, BROD i UBOSTWO!
  WSTYD haniebna, zdradziecka Ukraino! Gardze wami!
  Zacofany, bandycki kraj dzikusow i demonow! Wszyscy Wynocha z Polski!

 4. Magda mówi

  Ukraino obudź się, nawróć się.
  Tam na majdanie pokazaliście bohaterstwo, z nich powinniście być dumni.
  A nie z okrutnych oprawców.

 5. Alek mówi

  Oburzac sie na ten skandal jest rzecza sluszna. Ale trzeba sie cos z tego nauczyc. Mianowicie jak sie robi historie. Bylem raz na Marszu Niepodleglosci. Niestety uczestnicy nie potrafili zaspiewac zadnej piesni o polskiej wielkosci. Powod prosty, przeszlosc komunistyczna, ale trzeba to zmienic. Moze na tym portalu trzeba przypomniec slowa i muzyke piesni o wielkich polskich wodzach i zwyciestwach, aby bylo co spiewac na marszach w Warszawie, we Wroclawiu i gdzie indziej np.uzywajac ifonow, by wszyscy widzieli teksty. A jest o czym spiewac: bitwa pod Cedynia, chyba Horytnicy, pod Koprzywnica, na Psim Polu, pod Grunwaldem, pod Orsza, pod Pskowem, Kluszynem, Oliwa, Chocimiem, Wiedniem (poklon dla hetmana, czy zespolu sabaton), itd.itd.itd.
  Przestanmy spiewac o kleskach i spojrzmy na zwyciestwa.
  Kto cos zna, niech zalacza do tej dyskusji, a moze w specjalnym watku np. Na okazje wroclawskiego marszu. … Zachecam. Chwala polskim bohaterom!

 6. Alek mówi

  Aby nie było, że mam tylko pomysł, proponuję śpiewanie — każdy zaraz domyśli się, dlaczego — pieśni o Hetmanie Sobieskim

  Pokłon, pokłon dla hetmana, króla Sobieskiego Jana
  Niech mu takich „Wiedni” wiele, jako dywan się uściele
  Francuz, Anglik, szczur niemiecki, wie czym słynny jest Sobieski
  My Ojczyźnie, razem z Janem, zabliźniamy każdą ranę
  Nie masz jak ten polski naród, on Tatarów i bojarów
  Kozaczyna i Turczyna mocną dłonią wziął za łeb!
  a Austriak wredna żmija, bez Polaka był by kiep…
  Niech opowie wiatr – husarskiej braci kompan
  jak turecki gad od szabel Polonusów padł!

  Pokłon pokłon dla hetmana, króla Sobieskiego Jana
  Po dywanie Glorii stąpa, stąpa pewnie, tak od lat
  Gdy w szeregach nasz Jan Trzeci, karabele w rapciach drżą
  Jasna gwiazda nad Nim świeci i przewodzi panowania dniom!
  Świeć gwiazdo świeć, nie żałuj blasku polskiej ziemi
  Nagrodą jest patronkę w Tobie mieć
  Victorię głoś, sama – z istoty swych promieni…
  Wybrali nas dzisiaj na Pospolitą Rzecz!

  Pokłon pokłon dla hetmana, króla Sobieskiego Jana
  Niech mu takich „Wiedni” wiele, jako dywan się uściele
  Nie masz jak ten polski naród, on Tatarów i bojarów
  Kozaczyna i Turczyna mocną dłonią wziął za łeb!
  a Austriak wredna żmija, bez Polaka był by kiep…
  Sarmacki miecz, Sarmacki miecz…
  Niech sławi Pospolitą Świętą Rzecz!

 7. Alek mówi

  i nie zapomnijmy o Grunwaldzie (trochę stary język, ale zrozumiały)

  We wtorku dzień apostolski
  Rzekł marszałek – królu polski,
  Wielki tu jest lud nad nami
  Trzeba by był Pan Bóg z nami.
  Na Grunwaldzkiem Polu

  Król widząc, iż blisko było
  Aby się to dokończyło
  Nacz się Niemcy hardzie brali
  Niż polskiej mocy dostali.
  Na Grunwaldzkiem Polu

  Rozkazał dać znak potkania
  I mało było czekania
  Bo poszły ochotnie k’sobie
  Tak wybrane czoła obie
  Na Grunwaldzkiem Polu

  Zaczęła się bitwa sroga
  Śmierć, krew, dusza tam niedroga
  A mąż się do męża kwapił
  Czym kto mógł swego załapił
  Na Grunwaldzkiem Polu
  Mistrz z kontury wszyscy zbici
  Miecze co przynieśli i ci,
  Pokora sama wygrała
  Bo u Boga miejsce miała
  Na Grunwaldzkiem Polu

  Obóz, działa wszystkie wzięto
  Tak Niemcom pychę odjęto
  A łańcuchy zgotowane
  Na ichże szyje wkładane
  Na Grunwaldzkiem Polu

  Po tej bitwie stał się koniec
  A do Polski posłan goniec
  Iż król wygrał, a mistrz stracił
  I gardłem tego przypłacił
  Na Grunwaldzkiem Polu

  Tak ci Pan Bóg pychę traci
  A pokorę hojnie płaci
  Sprawiedliwość w bitwie może
  Daj tak zawżdy wygrać Boże.
  Na Grunwaldzkiem Polu

 8. Michał mówi

  Panie Jacku, marzy mi się wydanie książki Pana autorstwa o Rzezi Wołyńskiej. Jej tytuł? „Sąsiedzi”

 9. Alek mówi

  I jeszcze: Pieśń rycerska o bitwie pod Cedynią – autor nieznany

  Hej cisawy koniu,
  Czekaj tam na błoniu.
  Czekaj pory, czekaj znaku
  gdy pójdziewmy do ataku
  kędy wzgórza Cedyni
  Książę Mieczysławie,
  Prowadź nas ku sławie.
  Miecze nasze wyostrzone,
  spróbujemy się z Odonem
  za wałami Cedyni
  A ty wodzu Czciborze
  Prowadź wojów ku Odrze
  Łuczników i toporników,
  pancernych i tarczowników
  kędy wzgórza Cedyni

 10. zB4zioM mówi

  No cóż,
  W ekstremalnych warunkach przyjdzie nam odśpiewać międzynarodówkę…

 11. Alek mówi

  i jeszcze z prlu piosenka, az strach spiewac dzis

  Czy równiny, czy góry,
  wiele miejsc jest, na których
  polski żołnierz zapisał swe imię.
  Od Narwiku do Narwi
  rosła chwała tej armii,
  która sztandar zatknęła w Berlinie.

  Refren [2x:]
  Za nasz spokojny dom,
  za życie matek, żon,
  bronili naszych miast i wsi
  aż do ostatniej kropli krwi.
  W chłodzie, w deszczu, w upale,
  w leśnej armii oddziale
  szedł partyzant na bój i zwyciężał.
  I na polach Lenino,
  i pod Monte Cassino
  rosła chwała polskiego oręża.

  Refren [2x:]
  Za nasz spokojny dom,
  za życie matek, żon,
  będziemy bronić miast i wsi
  aż do ostatniej kropli krwi.

 12. Baldwin mówi

  Wczoraj oglądnąłem w kinie „Wesele2” Wojciecha Smarzowskiego. W filmie tym wielki, spasiony knur gwałci Ukraińca, który później wygląda na zadowolonego. Sława Ukrainie!

 13. verizanus mówi

  @Baldwin Właśnie przez takich reżyserów obraz Polaków jest nie najlepszy. Ukraińcy i wszyscy inni mogą potem powiedzieć : „Patrzcie jak polskie filmy Ukraińców pokazują.” Tacy reżyserzy z ich prowokacjami są niebezpieczni…bardziej się nadają do kręcenia holyłudzkich por… niż polskich filmów 😉

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.