PILNE! Rok 2022 w obwodzie lwowskim ogłoszono rokiem UPA! Chcą by rok ludobójców obejmował cały kraj

Banderyzacja na Ukrainie postępuje...
5

Lwowska rada obwodowa podjęła decyzję o ogłoszeniu 2022 rokiem Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) w tym regionie – podał portal Zaxid.net. Na tym ukraińscy samorządowcy nie poprzestają! Chcą by rok ludobójców Polaków ogłoszono w całym kraju. W tej sprawie już zwrócili się do Parlamentu.

W przyszłym roku wybija 80. rocznica utworzenia Ukraińskiej Powstańczej Armii, bandyckiej formacji ukraińskich szowinistów, którzy w latach 1942-1947 przeprowadzili ludobójstwo na Polakach z Małopolski Wschodniej, Zamojszczyzny i Wołynia. Ukraińscy deputowani lwowskiej rady obwodowej stwierdzili, że rok UPA należy ogłosić z uwagi na istotny wkład w ukraiński wyzwoleńczo-rewolucyjny ruch doby II wojny światowej“.

Wsparcie - darowizny
Dokonania UPA

Tak zbrodnie UPA wspomina ppłk. Stanisław Jastrzębski, który jako 14-letni chłopiec, w tamtym czasie został powołany do Armii Krajowej.
Osobiście, własnymi rękami, zdejmowałem z płotów niemowlaka, który był nasadzony na parkan płotu. (…) Większość kobiet młodszych przed śmiercią były gwałcone i ja osobiście z tym się spotkałem, gwałcił, a później, mało że zastrzelił… Zasypywali solą w miejscach intymnych, a później rozstrzeliwali. (…) Najczęściej to męczyli przed rozstrzelaniem, to byłą tragedia. I najczęściej korzystali z własnych narzędzi, siekiery i topora, a tylko do uciekających strzelali. Tylko zbrodniarze tak mogli postąpić. Tego nie było nawet w starożytności. Spotykało się bardzo często wiele osób, mężczyzn czy kobiet z obciętymi głowami, obcięte nieraz nogi. Ukraińcy mieli w zwyczaju przed zamordowaniem jeszcze gnębić Polaków – ppłk Stanisław Jastrzębski, który cudem uniknął śmierci.

Nie inaczej wspomina te zbrodnie Aniela Nowak z Zamojszczyzny.
Obudziłam się z samego rana, bo zmarzłam. Mamę zastrzelili strzałami w głowę. Siostra jeszcze była żywa. Gdy się obudziłam do nieżyjącej mamy mówiłam: „mamo, nakryj mnie”. Siostra jeszcze zaczęła płakać, ale Ukraińcy jeszcze stali w sieniach, w korytarzu. Prosiłam, żeby nie płakała… Usłyszał to Ukrainiec, przeszedł i zabił moją siostrę. Kula otarła się o mój lewy bark. Do dziś mam na nim dwie blizny – wspomina Pani Aniela Nowak. – Gdy spostrzegłam martwe ciała już nie zasnęłam. To już było nad ranem. Ja spałam z mamą i siostrą. W nogach prawdopodobnie usiadł dziadek, bo zamordowany leżał potem w moim łóżku. Stryja ciało leżało na podłodze. Ja leżałam w łóżku wśród nieboszczyków. Mnie jako jedynej nie zamordowano, bo ja nie płakałam – opowiada.

Ukraińscy sąsiedzi

Stanisław Jastrzębski i Aniela Nowak są jednymi z kilkudziesięciu Świadków ukraińskiego ludobójstwa na Polakach, z którym już przeprowadziłem wywiad (TUTAJ). Wszyscy świadkowie wskazują jasno na bestialstwo Ukraińców – nie tylko tych, którzy bezpośrednio partycypowali w UPA, ale także ukraińskich sąsiadów, bez których pomocy, zbrodniarze z taką łatwością nie wymordowaliby polskich cywilów. Niestety, taki obraz przebija się w niemal każdym wywiadzie ze Świadkami, które przeprowadziłem.

Gdzie jest polska władza?

Nie ma żadnych wątpliwości, że Ukraińcy budują swoją tożsamość państwową na ludobójstwie na Polakach. Najwyraźniej taki to “naród” (nie mam pewności, co do słuszności nazywania Ukraińców “narodem; czy przypadkiem nie nie należy ich określać mianem “rusińskiej grupy etnicznej”?).

Istotne jednak jest jaką w tej sprawie postawę przyjmie polska władza? Gdzie jest oficjalne stanowisko Ministra Spraw Zagranicznych, który natychmiast powinien potępić banderyzację na Ukrainie, zwłaszcza, że obywateli kraju zza Buga są nie tyle setki tysięcy, co miliony? Gdzie jest prezydent Andrzej Duda, który w ubiegłym roku, w Kijowie, wykrzykiwał banderowskie hasło (znajduje się w poniższym nagraniu)? Czyż Polaków, a zwłaszcza Rodziny ofiar ukraińskiego ludobójstwa mają za nic? Czy interesy partyjne i amerykańskie są dla nich ważniejsze od godności Narodu Polskiego i pamięci o bestialsko pomordowanych rodakach?

Miejmy nadzieję, że tym razem polscy włodarze się nie zhańbią!

Źródło cytatów: Zaxid.net

Opracowane wywiady:

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. verizanus mówi

  Co na to wszyscy tropiciele faszyzmu nietolerancji, mowy nienawiści itp??? Czy Ukraińcy w Polsce (np we Wrocławiu) ODCINAJĄ się od zbrodniczej organizacji???

 2. W K mówi

  Wyrosły następne pokolenia parszywych degeneratów. Wnuczkowie zoofila Bandery. Polska antybanderowska!

 3. Marcin Malik mówi

  Ja wątpię aby wszyscy ci Ukraińcy z portretami Bandery i flagami UPA nawet znali swoją historię. Na Ukrainie nie ma bohaterów, dlatego żydowski prezydent Ukrainy promuje Banderę aby podzielić Słowian. Banderyzm to także sposób na zjednoczenie biednego i rozbitego narodu, a prawdy o nim pewnie nie powiedzą. W Izraelu młodzi Żydzi zapytali mnie dlaczego jestem przeciwko Syjonizmowi, skoro on taki dobry?

  W Polsce na marszu pedałów młodzi Polacy też nie wiedzieli dlaczego tam przyszli. Przyszli bo jest muzyka, impreza, i kolorowa tęcza. W każdym kraju widziałem kretynów, którzy przychodzili na wiece polityczne nie wiedząc dlaczego. Bohaterowie są kreowani na siłę gdy jest polityczna presja.

 4. Tomasz mówi

  Bandera to bandyta, ludobójca i przestępca. Zawsze będzie tak zapamiętany, a ci którzy go pochwalają będą podobnie traktowani jak on!

 5. alojz mówi

  Okolice Odessy i wschodnia Ukraina chyba nie popierają banderyzmu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.