Ukraina: rok 2019 ogłoszony Rokiem Bandery. Ambasador Izraela w szoku

marsz banderowców na Ukrainie/fot. twitter
4

„Z okazji obchodów w 2019 roku 110. rocznicy urodzin wybitnego działacza politycznego, przywódcy Prowodu (zarządu) OUN-B, więźnia politycznego obozu koncentracyjnego Sachsenhausen, Rada Obwodowa zdecydowała o ogłoszeniu 2019 r. Rokiem Stepana Bandery” – głosi komunikat Lwowskiej Rady Obwodowej. W zeszłym tygodniu w Radzie Najwyższej (parlamencie) Ukrainy zarejestrowano projekt rezolucji z apelem do prezydenta Petra Poroszenki o przywrócenie Banderze tytułu Bohatera Ukrainy.

– Byłem zszokowany, gdy usłyszałem o decyzji Lwowskiej Rady Obwodowej o ogłoszeniu 2019 roku rokiem Stepana Banderynapisał w mediach społecznosciowych ambasador Izraela na Ukrainie Joel Lion.  – Nie mogę zrozumieć, w jaki sposób gloryfikacja tych, którzy brali bezpośredni udział w straszliwych antysemickich zbrodniach, pomaga w walce z antysemityzmem i ksenofobią. Ukraina nie powinna zapominać o zbrodniach na ukraińskich Żydach i nie powinna [tych zbrodni] upamiętniać poprzez uszanowanie ich sprawców – napisał Lion.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Udział Ukraińców w zabijaniu Żydów, współpraca ukraińskich nacjonalistów z Niemcami, stosunek OUN do Żydów to tematy ważne, o których można i trzeba dyskutować. Nie usuwa to jednak potrzeby poparcia faktami tezy ambasadora Izraela o „bezpośrednim udziale Stepana Bandery w straszliwych antysemickich zbrodniach”- napisał na Facebooku prezes ukraińskiego IPN Wołodymyr Wiatrowycz.

Nasz komentarz: Zszokowanego ambasadora Izraela informujemy, że Bandera był przywódcą Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, której zbrojne ramię, UPA, jest odpowiedzialne za ludobójstwo na Polakach na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Tego zszokowany ambasador nie zauważył, ponieważ jego interesują wyłącznie „zbrodnie antysemickie”. Może już pora, żeby Żydzi dostrzegli, iż nie tylko oni byli ofiarami II wojny światowej.

Co do Ukraińców, po raz kolejny wystawili sobie świadectwo, które nie napawa optymizmem. Jeżeli z ludobójców robi się bohaterów, to należy liczyć się z konsekwencjami w postaci – delikatnie mówiąc – silnej niechęci. I jeszcze jedno, czyli kwestia braku „bezpośredniego udziału” Bandery w zbrodniach na Polakach i Żydach. Czy według Wołodymyra Wiatrowycza Hitler i Stalin też są niewinni, bo nie brali „bezpośredniego udziału” w zbrodniach?

Źródło informacji i cytatów: pap

Przeczytaj też:

Politechnice Lwowskiej chcą nadać imię Bandery! Autodestrukcja Ukrainy i banderyzm okiem eurokratów

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. amerro mówi

  banderowcy to byli i są przede wszystkim POLAKOŻERCY, zawistni, zazdrośni o wszystko co POLSKIE! to mordercy Polaków na Kresach Polski ale tez jako niemieccy kolaboranci SS mordowali Powstańcow Warszawskich!! to są zbrodniarze, bez morale, bez honoru i bez bojaźni Bożej!!! Nie wiem po co rządy w Polsce tyle tego banderowskiego plemienia wpuścil do naszego Kraju!! No ale zydzi kazali rządom naszego bantustanu, przyjmować Ukraińców to przyjmują, nie bacząc, ze wsród nich przygniatająca większośc to bezposredni potomkowie banderowców i SS! Majdany na Ukrainie zrobili, jak donoszą media, zydzi amerykanscy! Rządy w Polsce POWINNY gospodarczo współpracowac z Rosją a nie wypinać się na Rosję, która od Ukrainców NIE różni się niczym! a tymczasem „zajadły” wróg Rosji Walcmann vel Poroszenko robi z Rosją miliardowe interesy! Ukry bojkotują nasze towary, ciągną setkami milionów bezzwrotne pozyczki z Polski i plują na Polskę dalej niz widzą!!! Rosjanie to Słowianie! Słowianie zdominowani przez Sowietów czyli komunistow! a kto to jest komunista to kazdy myślący wie!!! Zaprzestać bojkotu/embarga na handel z Rosją naszymi polskimi płodami rolno-spozywczymi!!! Obudź się rządzie i prezydencie zwłaszca i przestancie słuchać, biegac na kolacje i palic jakieś swiece w polskim Sejmie z tymi danielsami , stamblerami, schudrichami, itp.,itd. przestancie im w podskokach usługiwać słuzyć i …. bac się, takze tych a moze zwłaszcza tych, z zagranicy! przestancie otaczać się „przyjaciółmi” typu szewach waiss BO JAK TAKICH „PRZYJACIÓL” NAM STRĘCZYCIE TO WROGÓW JUŻ W OGÓLE NIE POTRZEBUJEMY!

 2. Henryk mówi

  Mściwy chazar bandzior-sadysta Stepan Bandera siedząc w polskim więzieniu za polityczną antypolską zbrodnię robił za kobietę, czyli dawał współwięźniom tzw. dupy. W kręgach partyjnych miał pseudonim „Baba”. I jeszcze jedno: Ukraińskie godło „Tryzub” to nic innego jak chazarska „Tamga”, symbol/godło chazarskiej dziczy. – Chała herojom !!!

 3. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Ambasador Polski nie jest w szoku.Pewnie będzie krzyczał Sława Ukraini!Hierojam Sława!Smert Lachom1Tak jak arcybiskup Sławoj Leszak Głódź,na mszy dla Ukraińców.

  1. Piotr Bein mówi

   Zgadza się! Banderowcy i neo-baderszczochy to twory żydłackie.

   Ambasador zbrodniczego tworu w na Ziemi Świętej udaje przerażenie, a sajanie-studenci i mosiad z Izraela brali udział w Majdanie i w masakrze w Odessie w przewrocie na rzecz oliparchatu kijowskiego i globalnej ż-kliki.
   „Nasza” Julia Timoszenko to nawet chciała Rosję atomówką poczęstować za odebranie Krymu. W oliparchatej wojnie w Donbasie, szwadrony egzekucyjne neo-banderszczochów stały za młodymi poborowymi wojakami ukraińskimi na froncie, strzelały za opór w wykopnywaniu rozkazów zabijania ich słowiańskich braci — etnicznych Riosjan.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.