„Nasz ojciec to Bandera! Będziemy walczyć za Ukrainę!” Potężna banderowska akcja na Ukrainie! Sportowcy, celebryci, dzieci nominują się do gloryfikacji ludobójcy [WIDEO]

Zrzut ekranu z reportażu ukraińsZrzut ekranu z reportażu ukraińskiego "5 Kanału"kiego "5 Kanału"
15

Na Ukrainie zorganizowano potężną akcję gloryfikującą Stepana Banderę, ukraińskiego bandytę odpowiedzialnego za przeprowadzenie ludobójstwa na Polakach na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w czasach II wojny światowej. Ukraińskie media rozpisują się o „patriotycznym flash mobie”, chwalą inicjatorów i nominują siebie wzajemnie do odśpiewywania pieśni na cześć zbrodniarza.
ZOBACZ: J. Międlar: Czy banderyzacja to wewnętrzna sprawa Ukrainy? [WIDEO]

– Uczniowie, studenci, sportowcy i gwiazdy śpiewają o Banderze – czytamy na stronie ukraińskiej telewizji „5 Kanał”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Ogólnoukraińska akcja

Śpiewanie piosenki gloryfikującej Stepana Banderę zainicjowała młodzież lwowskiego liceum poprzez publikację nagrania na Tik Toku. Prędko w akcję zaangażowali się celebryci, młodzież, sportowcy. Piłkarze klubu piłkarskiego Karpaty Halicz opublikowali nagranie (za: prolviv.com), na którym śpiewają pieśń gloryfikującą ludobójcę!

Akcja polega na odśpiewaniu piosenki na cześć Bandery, opublikowanie nagrania w sieci i wytypowanie kolejnych osób do publicznego pochwalenia ludobójcy. Przykładowo, piłkarze z Halicza nominowali inne lokalne kluby piłkarskie.

Nie tylko dzieciaki i piłkarze. Także Ukraińscy politycy wzięli udział w akcji publicznego wychwalania ludobójcy Bandery – którego przydupasy polskie dzieci nabijali na widły, a kobietom rozpruwali brzuchy – czynią bohaterów! Tak, to challenge na Ukrainie. Na pożniższym nagraniu politycy Європейська Солідарність.

Tekst piosenki

Piosenka „Батько наш – Бандера” (za: pisni.org.ua) to po prostu laudacja rozpoczynająca się słowami: „Nasz ojciec to Bandera! Będziemy walczyć za Ukrainę”. Ukraińcy nazywają ją „pieśnią powstańczą”. Te słowa wielokrotnie pojawiają się w piosence. Ukraińscy ludobójcy są w niej przedstawieni jako waleczni buntownicy, którzy stawili czoła Moskalom. Pieśń kończy się słowami: „Chwała Ukrainie! Chwała wszystkim bohaterom!”.

Postępująca gloryfikacja ludobójców

Zaledwie dwa tygodnie temu informowałem Państwa, że lwowska rada obwodowa podjęła decyzję o ogłoszeniu 2022 rokiem Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) w tym regionie. Samorządowcy na tym nie poprzestali! Chcą by rok ludobójców Polaków ogłoszono w całym kraju. W tej sprawie już zwrócili się do Parlamentu.

Dla przypomnienia: na terenie obwodu lwowskiego rok 2019 został ogłoszony rokiem Bandery, a rok później 11 lipca 2020 roku, w 77. rocznicę Krwawej Niedzieli, podczas której Ukraińcy zaatakowali około 100 polskich wsi na Wołyniu i bestialsko mordowali Polaków zgromadzonych w kościołach, ambasada Ukrainy opublikowała oświadczenie, w którym obarczyła Polskę odpowiedzialnością za to ludobójstwo. Jako przyczynę Rzezi Wołyńskiej wskazano „nieprzemyślaną politykę narodowościową władz II Rzeczypospolitej”, która miała stwarzać „sprzyjające warunki dla wzrostu poczucia nienawiści”.

W roku 2021, na kołnierzykach koszulek ukraińskich piłkarzy, którzy brali udział w Mundialu, zamieszczono banderowskie pozdrowienie „Sława Ukrajini. Herojam Sława”. Na koszulce znajduje się mapa Ukrainy, zawierająca Krym zaanektowany przez Rosję.

Przykłady na banderyzację postępującą w zatrważającym tempie możemy mnożyć i mnożyć… Znajdziecie je na naszym portalu wPrawo.pl.

Dokonania banderowców

Tak zbrodnie UPA wspomina ppłk. Stanisław Jastrzębski, który jako 14-letni chłopiec, w tamtym czasie został powołany do Armii Krajowej.
Osobiście, własnymi rękami, zdejmowałem z płotów niemowlaka, który był nasadzony na parkan płotu. (…) Większość kobiet młodszych przed śmiercią były gwałcone i ja osobiście z tym się spotkałem, gwałcił, a później, mało że zastrzelił… Zasypywali solą w miejscach intymnych, a później rozstrzeliwali. (…) Najczęściej to męczyli przed rozstrzelaniem, to byłą tragedia. I najczęściej korzystali z własnych narzędzi, siekiery i topora, a tylko do uciekających strzelali. Tylko zbrodniarze tak mogli postąpić. Tego nie było nawet w starożytności. Spotykało się bardzo często wiele osób, mężczyzn czy kobiet z obciętymi głowami, obcięte nieraz nogi. Ukraińcy mieli w zwyczaju przed zamordowaniem jeszcze gnębić Polaków – ppłk Stanisław Jastrzębski, który cudem uniknął śmierci.

Nie inaczej wspomina te zbrodnie Aniela Nowak z Zamojszczyzny.
Obudziłam się z samego rana, bo zmarzłam. Mamę zastrzelili strzałami w głowę. Siostra jeszcze była żywa. Gdy się obudziłam do nieżyjącej mamy mówiłam: „mamo, nakryj mnie”. Siostra jeszcze zaczęła płakać, ale Ukraińcy jeszcze stali w sieniach, w korytarzu. Prosiłam, żeby nie płakała… Usłyszał to Ukrainiec, przeszedł i zabił moją siostrę. Kula otarła się o mój lewy bark. Do dziś mam na nim dwie blizny – wspomina Pani Aniela Nowak. – Gdy spostrzegłam martwe ciała już nie zasnęłam. To już było nad ranem. Ja spałam z mamą i siostrą. W nogach prawdopodobnie usiadł dziadek, bo zamordowany leżał potem w moim łóżku. Stryja ciało leżało na podłodze. Ja leżałam w łóżku wśród nieboszczyków. Mnie jako jedynej nie zamordowano, bo ja nie płakałam – opowiada.

Ukraińscy sąsiedzi

Stanisław Jastrzębski i Aniela Nowak są jednymi z kilkudziesięciu Świadków ukraińskiego ludobójstwa na Polakach, z którym już przeprowadziłem wywiad (TUTAJ). Wszyscy świadkowie wskazują jasno na bestialstwo Ukraińców – nie tylko tych, którzy bezpośrednio partycypowali w UPA, ale także ukraińskich sąsiadów, bez których pomocy, zbrodniarze z taką łatwością nie wymordowaliby polskich cywilów. Niestety, taki obraz przebija się w niemal każdym wywiadzie ze Świadkami, które przeprowadziłem.

Odpowiedź!

Banderyzacja to nie jest jedynie problem na Ukrainie, ale także w Polsce, w której osiedla się kilka milionów Ukraińców! Niestety, MSZ lekceważy ten problem. Naszą odpowiedzią niech będą publikowane świadectwa Świadków ukraińskiego ludobójstwa na Polakach oraz marsz 11 listopada 2021 we Wrocławiu, który przejdzie przez miasto pod hasłem „Polska antybanderowska”. Więcej tutaj:

Marsz Polaków 11.11.2021 we Wrocławiu przejdzie pod hasłem „Polska antybanderowska”!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. verizanus mówi

  Niedobrze to wróży Polakom….zwlaszcza, że aktorzy sceny polityczne mają rozkaz nie zauważać problemu, a Polacy mają się rajcować przepychankami Ziobro-Sikorski albo Norymbergami 2.0. itp itd..;)

 2. verizanus mówi

  Żeby było jasne idea Norymberga 2.0 jest dobra i godziwa, ale WIADOMO już teraz, że nic poważnego z tego nie będzie 😉

 3. Martin Malik mówi

  Ukraińcy na tym bardzo stracą. Młodym pewnie wmawiają bzdury, a że nie ma innego 'bohatera’ to chwytają się brzytwy. W Gruzji kochają Stalina, bo nie mają kogo.

  W Anglii mieszkałem z kilkoma Ukraińcami, i zawsze traktowali mnie poważnie i z szacunkiem. Jednak to było w Anglii, czyli na obcym terenie. Jakby potraktowali mnie na Ukrainie gdyby było ich wielu? Tego nie wiem. Wiem jednak, że nie możmey dopuścić do bratobójczych wojen.

 4. W K mówi

  Jest tylko kwestią czasu, gdy Ukraińcy znowu zaczną mordować Polaków. Jeśli zbyt mało ludzi to w porę dostrzeże, wydarzy się następne, masowe ludobójstwo na Polakach.

 5. W K mówi

  ,,Renata Bogdańska – Sen o Lwowie – Bilet do Lwowa”
  Węgry – Polska – Zakarpacie! Lwów! Lwów! Lwów!

 6. verizanus mówi

  @Marcin Malik Tylko jak nie dopuścić do bratobójczych wojen? Jak? Przyjdzie rozkaz z Berlina i nic się chyba nie da zrobić 😉

 7. yoda mówi

  Myślę że oni nawet powinni walczyć nie z nami oczywiście a z Rosją o Krym wygrać nie mogą ale jest to poświęcenie na które jestem gotów.

 8. verizanus mówi

  @Yoda Mogli by zyskać bojowników zaprawionych w walce 😉

 9. Ewa-Maria mówi

  Ukraińcom jak Niemcom nie należy wierzyć ani ufać. Według mnie niczym się nie różnią. Smród bandytyzmu za nimi się ciągnie.

 10. Gagadek mówi

  Taką samą zakłamaną propagandę wciska się młodzieży w Izraelu i USA także wiadomo kto za tym wszystkim stoi.

 11. anonim mówi

  Banderyzacja ukrainy to sprawka aligarchy żyda kołomyjskiego, ktory zgodnie z wytycznymi podsyca nienawiść między ukraińcami i Polakami w celu osiagnięcia założonych korzyści.

 12. Boguslaw mówi

  Macie Panstwo racje!
  Jak widac, ta bestialska, demoniczna natura, znowu wylazi, w calej swojej podlosci!
  Nie dajmy sie zwiesc uludzie, ze sa normalnymi ludzmi!
  Oni nas TERAZ potrzebuja, dlatego sa dla nas JESZCZE uprzejmi!
  Nasza NAIWNOSCIA byloby, wybaczyc im ich barbarzynstwo, szczegolnie obserwujac, co sie tam dzieje!
  MAMY WSZYSTKO, CO POTRZEBA, ABY, JAK SIE DO NICH ZWRACAC, TO NIE PO IMIENIU, TYLKO PER STIEPAN, ALBO BEZPOSREDNIO: BANDERA!
  Wtedy natychmiast otrzymamy odpowiedz, co w nich siedzi!
  Chowanie glowy w piasek, w imie falszywej CHRZESCIJANSKIEJ koniecznosci WYBACZANIA BESTIOM, JEST KOMPLETNA NAIWNOSCIA, a wrecz GLUPOTA!
  Ten wirus bestialstwa wciaz jeszcze w nich tkwi i czeka na sygnal, KIEDY ZNOWU, bedzie mogl zostac URUCHOMIONY!
  Ufajmy, ze Tata-Stworca, nie zostawi nas tutaj, z tak oczywiscie, NIEZALATWIONYM PROBLEMEM, z ktorym bedziemy musieli w przyszlosci zyc i wyobrazac sobie:
  ” moze to jego ojciec, albo wujek wypruwal kiedys wnetrznosci ciezarnej polskiej kobiety, a jej jeszcze nienarodzowe dziecko, nabijaj na widly i latal z nim po wsi!
  Rzygac mi sie chce, jak ich spotykam, slysze ich jezyk i widze ich zaklamane, demoniczne, mordy!
  Nie bratajmy sie juz wiecej z nimi, dopoki tego szczerze nie pozaluja!

 13. ppp mówi

  buhahahah tak jak walczycie o krym? ot, gieroje…

 14. WKS mówi

  odpowiedni upaińskiemu narodowi bohater bandera – kawał kurwy i cwela.

 15. Anna mówi

  Mam nadzieję że teraz zmienią słowa i będzie Batko Nasz Zełenski bo to on jest prawdziwym bohaterem Ukrainy i przykładem dla przywódców tzw.Wolnego Świata . CHWAŁA UKRAINIE 🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦✌️🇪🇺, CHWAŁA BOHATEROM 🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦✌️🇪🇺✌️🇪🇺✌️

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.