J. Międlar: Czy banderyzacja to wewnętrzna sprawa Ukrainy? [WIDEO]

Jacek Międlar / Fot. YouTube-wRealu24
8

Coraz częściej spotykam się ze stanowiskiem, że banderyzacja to wewnętrzna sprawa Ukrainy. Że Ukraińcy mogą sobie czcić kogo chcą i wara nam od ich wewnętrznych spraw. Problem w tym, że banderyzacja to kwestia dotykająca nasz Naród w sposób bezpośredni, za czym przemawiają konkretne argumenty.

Po pierwsze: historia Polaków i Ukraińców się ze sobą zazębia.
Po drugie: Ukraińcy wychowujący się w przestrzeni medialnej, politycznej i szkolnej, gdzie Bandera i jego akolici, którzy są odpowiedzialni za przeprowadzenie ludobójstwa na Polakach, masowo osiedlają się na terenie państwa polskiego. Możemy mówić o niemal 2,5 miliona Ukraińców w Polsce.
Po trzecie: polska władz stawia się w roli adwokata Ukrainy w relacjach ukraińsko-rosyjskich i ukraińsko-brukselskich.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak winniśmy na to odpowiedzieć? W czym przejawia się postępująca banderyzacja? Zachęcam do obejrzenia mojego najnowszego wideo-felietonu.

Wesprzyj moją działalność publicystyczną choćby drobną wpłatą (TUTAJ) lub dokonując zakupu, zwłaszcza moich książek (TUTAJ).

Zobacz także:

„Gdy szłam na I Komunię zamordowali moją mamę i siostrę. Dzieci nabili na widły i wrzucili w ogień”. Wspomnienia Alfredy Gajdzik z Sosznik, świadka ukraińskiego ludobójstwa na Polakach [WIDEO]

„Nasz ojciec to Bandera! Będziemy walczyć za Ukrainę!” Potężna banderowska akcja na Ukrainie! Sportowcy, celebryci, dzieci nominują się do gloryfikacji ludobójcy [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. W K mówi

  Obojętnie, czy Niemcy ogłaszają rok wspomnień o Heinrich Himmler, czy Ukraińcy ogłaszają rok Bandery, jest to sprawa Polska, ponieważ chodzi o krzewienie kultu mordowania Polaków.
  Dlatego Polska antybanderowska!
  Węgry – Polska – Zakarpacie! Lwów! Lwów! Lwów!

 2. z-k mówi

  Banderowska Ukraina może sobie czcić swoich zbrodniarzy tym bardziej, że bohaterów nie ma. Natomiast udział naszych rządzących w tym procederze jest obżydliwy (nie poprawiać), zaprzański i arcycygłupi. Setki jeśli nie tysiące rezunów otrzymało status pokrzywdzonego przez PRL i wysokie odszkodowania z pieniędzy polskich podatników. Te wyjazdy pachołów, kretyńskie okrzyki o herojach, wożenie pieniędzy na wspomożenie przebogatrych żydooligarchów. Fuj.

 3. Paweł mówi

  zdrowia Panie Jacku…Bóg z Panem…

 4. Tolek mówi

  Banderowcy to ideologiczni bliźniacy polskich narodowców, tyle że z innego plemienia.

 5. Gagadek mówi

  Po pierwsze obecny banderyzm na Ukrainie to sprawka służb USA, Izraela, Wielkiej Brytanii i być może Niemiec ponieważ oni dobrze znają historię i wiedzą, że nacjonalizm ukraiński to jedna z najlepszych broni przeciwko Polsce i Rosji, głównie Polsce.

 6. Andrzej mówi

  @Tolek
  Większego idiotyzmu nie słyszałem.
  Dzięki polskim Narodowcom z czasów IIWŚ mówisz w ogóle dziś po polsku. Chyba że dla ciebie to tylko język, w którym trollujesz i hejtujesz.

 7. Tolek mówi

  Endecy stanowili margines w ruchu oporu, więc nie pisz bzdur.

 8. WWL24 mówi

  O czym świadczy bierność „polskiego” rządu wobec tego co dzieje się na Ukrainie? W mojej ocenie w PiSie działa bardzo silna agentura ukraińskiego wpływu. I tu nie chodzi tylko o banderyzację, ale o całokształt polityki PiSowskiej wobec Ukrainy. PiSowcy, Duda to zdrajcy, wręcz wrogowie Polski i Polaków w wielu sprawach, nie tylko związanych z tfu!..ukrainą.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.