„Żądamy od Ukrainy ekshumacji zamordowanych Polaków!” Podpisz petycję do Prezydenta RP i Premiera

8

Katarzyna Sokołowska z Fundacji „Wołyń Pamiętamy” zorganizowała zbiórkę podpisów pod petycją do Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Premiera Mateusza Morawieckiego. Domaga się ekshumacji ofiar ukraińskiego ludobójstwa na Polakach.

Treść petycji (PODPISZ):

Żądamy od polskich władz należytej polityki w stosunku do Ukrainy, która wprowadziła zakaz ekshumacji Polaków zamordowanych przez Ukraińców na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w latach 1938-1947 r. Jest niedopuszczalnym, aby w obliczu zakłamywania historii przez stronę ukraińską, nieprzyznawania się do ludobójstwa na polskim narodzie, zakazania ekshumacji pomordowanych, polityki probanderowskiej, Polska podawała pomocną dłoń Ukrainie!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nasi Rodacy od kilkudziesięciu lat nie mogą doczekać się katolickiego pochówku i należytego ich upamiętnienia, a wy plując na ich „groby” pomagacie w każdy możliwy sposób Ukraińcom! Temat ukraińskiego ludobójstwa na polskim narodzie jest całkowicie przez was pomijany, aby przypadkiem nie urazić ukraińskiej „wrażliwości”! Nie dość, że nie wprowadziliście tej historii do podręczników szkolnych, to sprowadziliście nam na głowy miliony Ukraińców, którym do głów wciska się kłamstwa o ich „bohaterach”, którzy tak naprawdę są LUDOBÓJCAMI Polaków!

Skazaliście następne pokolenia Polaków na ciężką pracę związaną z uświadamianiem Ukraińców o zbrodniach ich dziadów, bo przecież my nie pozwolimy na to, aby ktokolwiek na naszej ziemi szerzył kłamstwa na temat zdziczałej hordy ukraińskich sąsiadów mordujących z chęci wzbogacenia się kosztem swoich polskich sąsiadów!! Powinniście być przedstawicielami polskiego społeczeństwa, jednak wasze działania są typowo proukraińskie i wymierzone przeciwko prawdzie historycznej, realizowane nie wiadomo na czyje zlecenie! My, Polacy, ŻĄDAMY abyście zaprzestali bratania nas z Ukraińcami na kościach pomordowanych Polaków! ŻĄDAMY od Ukrainy wznowienia ekshumacji, bo tylko na prawdzie można budować cokolwiek!

Banderyzacja Ukrainy

Hołdowanie ludobójcom, a w konsekwencji banderowska indoktrynacja na Ukrainie postępuje z pełną parą. Na naszym portalu informowaliśmy Państwa, że lwowska rada obwodowa podjęła decyzję o ogłoszeniu roku 2022 rokiem Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) w tym regionie. Samorządowcy na tym nie poprzestali! Chcą by rok ludobójców Polaków ogłoszono w całym kraju. W tej sprawie już zwrócili się do Parlamentu.

Na tym nie koniec. Na terenie obwodu lwowskiego rok 2019 został ogłoszony rokiem Bandery, a rok później, 11 lipca 2020 roku, w 77. rocznicę Krwawej Niedzieli, podczas której Ukraińcy zaatakowali około 100 polskich wsi na Wołyniu i bestialsko mordowali Polaków zgromadzonych w kościołach, ambasada Ukrainy opublikowała oświadczenie, w którym obarczyła Polskę odpowiedzialnością za to ludobójstwo. Jako przyczynę Rzezi Wołyńskiej wskazano „nieprzemyślaną politykę narodowościową władz II Rzeczypospolitej”, która miała stwarzać „sprzyjające warunki dla wzrostu poczucia nienawiści”.

W roku 2021, na kołnierzykach koszulek ukraińskich piłkarzy, którzy brali udział w Mundialu, zamieszczono banderowskie pozdrowienie „Sława Ukrajini. Herojam Sława”. Na koszulce znajduje się mapa Ukrainy, zawierająca Krym zaanektowany przez Rosję.

Aktualnie ma Ukrainie trwa potężna akcja gloryfikująca Stepana Banderę, ukraińskiego bandytę odpowiedzialnego za przeprowadzenie ludobójstwa na Polakach na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w czasach II wojny światowej. Ukraińskie media rozpisują się o „patriotycznym flash mobie”, chwalą inicjatorów i nominują siebie wzajemnie do odśpiewywania pieśni na cześć zbrodniarza. W skandaliczną akcję zaangażowano także najmłodszych (PRZECZYTAJ).

Niestety, do dnia dzisiejszego polskie MSZ we wszystkich powyższych sprawach skutecznie nie interweniowało.

Szwagrzyk i Kosiniak-Kamysz o ekshumacji

W tym miejscu warto dodać, że w roku 2019, w rozmowie z Jackiem Międlarem wiceprezes IPN prof. Krzysztof Szwagrzyk zapewniał, że ekshumacja jest na wyciągnięcie ręki (OBEJRZYJ), za ś prezes PSL Władysław Kosiniak Kamysz przekonywał, że konieczne jest przeprowadzenie ekshumacji ofiar Rzezi Wołyńskiej i należy wezwać rząd ukraiński, aby wydał na to zgodę (OBEJRZYJ). Wszystko wskazuje na to, że były to tylko puste słowa.

Obejrzyj opracowane wywiady ze Świadkami Rzezi Wołyńskiej:

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Andrzej mówi

  Jestem za ekshumacją Polaków zamordowanych na Kresach. Żeź Wołyńska.

 2. Misiek13 mówi

  Prezydent Duda pokazal kim jest i czyje interesy reprezentuje,na chanukowym swiecie powiedzial ze tu jest POLIN,zmienil nazwe naszego Kraju.A Morawiecki to jeszcze wiekszj judasz

 3. Romuald mówi

  Jestem WOŁYNIAKIEM, dziś mam 89 lat. Cudem zdołaliśmy przeżyć staszliwe mordowanie Polaków na Wołyniu. Byłem jeszcze małym dzieckiem, ale doskonale pamiętam te tragiczne czasy. Biedny człowiek uważany za Ukraińca Ratuje nam życie i zaprasza do biednej swej chaty Cżęściowo opisałem to w swojej książce pt. „LOSY Małego Wołyniaka. Mam jeszcze kilka szt. mogę wysłać jak ktoś poda adres.
  Z Wołyńskim
  Pozdrowieniem
  Romuald
  Drohomirecki

 4. Boguslaw mówi

  Jakze Ci przechodzi na papier stwierdzenie: ” Prezydent Duda „, przeciez on od poltora roku NIE JEST ZADNYM PREZYDENTEM, a jesli, to tylko swoich brudnych chazarskich skarpetek!
  Adekwatnym okresleniem jest NIKCZEMNY ZDRAJCA POLSKI I POLAKOW i teraz jego miejsce, wraz z jego demoniczna zona i cala ta parszywa banda, nalezy sie na stryczku, jak kiedys Ceauscescu!
  Przestan prosze wiecej tak pisac, bo w ten sposob zaprzeczasz samemu sobie, w Twojej wypowiedzi!
  Ufam, ze w Warszawie wystarczy tyle latarni ulicznych dla tych wszystkich kanalii!

 5. Dariusz mówi

  Przypominam , że owym słynnym okrzykiem pozdrowił również podczas wizyty w tym państewku prezydent andrzej duda (celowo z małej) tzw. ukraińskich żołnierzy. Zapytajcie go o to . Po czymś takim ten człowiek nie ma moralnego prawa do pełnienia tego urzędu. Wstyd i hańba !

 6. anonim mówi

  Dlatego napisze przewrotnie i cynicznie, dobrze byloby dla naszych intetesow gdyby Rosja rozjechala ten odradzajacy twor banderowski o nazwie Ukraina, przepedzila tych pajacow miedzynaridowki, ktorzy rzadza ukraina i tych ich oligarchow, ktorzy podsycaja banderyzm jak zydek ukrainskojezyczny kolomyjski. Podoba mi sie ze KGB wykonczylo ta zwyrodniala kanalie bandere z rozkazu Chruszczowa.

 7. Hammurabi mówi

  Mam nadzieję, że pan Pietrzak wybaczy mi te zmiany w jego tekście:
  Długi łańcuch ludzkich istnień
  Złączonych a myśl ich prosta.
  Żeby Polska, żeby Polska!
  Żeby Polska była polska!
  Tak. To jest warunek sine qua non ze spełnienia którego wynikną spełnienia marzeń wszystkich prawych Polaków.

 8. Nie wierzcie politykom. mówi

  Kosiniak-Przeciniak prędzej da śluby pederastom, zgodzi się na adopcję dzieci przez sodomitów, prędzej pomnik bandytom z oun-upa postawi, gdy taki będzie miał interes on, jego funfle z ZSL.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.