Gloryfikacja ludobójcy Polaków od lat najmłodszych, czyli banderyzacji Ukrainy ciąg dalszy

Ukraińskie dzieci w szkole
8

Na Ukrainie wciąż trwa potężna akcja gloryfikująca Stepana Banderę, ukraińskiego bandytę odpowiedzialnego za przeprowadzenie ludobójstwa na Polakach na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w czasach II wojny światowej. Ukraińskie media rozpisują się o „patriotycznym flash mobie”, chwalą inicjatorów i nominują siebie wzajemnie do odśpiewywania pieśni na cześć zbrodniarza. W skandaliczną akcję zaangażowano także najmłodszych.

Poza edukowaniem najmłodszych skandalicznym podręcznikiem pt. „Bandera i ja” (TŁUMACZENIE – TUTAJ), gdzie ukraiński, antypolski zbrodniarz przedstawiany jest jako nieskazitelny bohater, w ramach . Ukraińcy sami chwalą się tym na zamkniętych grupach na FB, gdzie publikują zdjęcia swoich małolatów.
PRZECZYTAJ: TYLKO U NAS! Podręcznik „Bandera i Ja” w języku polskim. Czego uczą się ukraińskie dzieci?

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Laurka dla Hitlera?

Widok jest przerażający: uśmiechnięta dzieciarnia trzymająca w ręku laurki-plakaty z wizerunkiem ludobójcy na tle banderowskich barw. Na pracach znajdują się napisy: „batko nasz Bandera” (tłum. „ojciec nasz Bandera”) oraz „Ukraino ma”. Gdyby niemieckie dzieci narysowały na lekcjach laurkę z podobizną Adolfa Hitlera – co rzecz jasna byśmy z całą stanowczością potępili – sprawę komentowałby cały świat, ze społecznością żydowską na czele! Tymczasem gloryfikacja ludobójcy Polaków przechodzi bez echa!

Gloryfikacja Bandery to część „challenge’u” polegającego na odśpiewaniu piosenki na cześć Bandery, opublikowanie nagrania w sieci i wytypowanie kolejnych osób do publicznego pochwalenia ludobójcy. Przykładowo, piłkarze z Halicza nominowali inne lokalne kluby piłkarskie.

Nie tylko dzieciaki i piłkarze. Także Ukraińscy politycy wzięli udział w akcji publicznego wychwalania ludobójcy Bandery – którego przydupasy polskie dzieci nabijali na widły, a kobietom rozpruwali brzuchy – czynią bohaterów! Tak, to challenge na Ukrainie. Na pożniższym nagraniu politycy Європейська Солідарність.

Tekst piosenki

Piosenka „Батько наш – Бандера” (za: pisni.org.ua) to po prostu laudacja rozpoczynająca się słowami: „Nasz ojciec to Bandera! Będziemy walczyć za Ukrainę”. Ukraińcy nazywają ją „pieśnią powstańczą”. Te słowa wielokrotnie pojawiają się w piosence. Ukraińscy ludobójcy są w niej przedstawieni jako waleczni buntownicy, którzy stawili czoła Moskalom. Pieśń kończy się słowami: „Chwała Ukrainie! Chwała wszystkim bohaterom!”.

Postępująca gloryfikacja ludobójców

Zaledwie dwa tygodnie temu informowałem Państwa, że lwowska rada obwodowa podjęła decyzję o ogłoszeniu 2022 rokiem Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) w tym regionie. Samorządowcy na tym nie poprzestali! Chcą by rok ludobójców Polaków ogłoszono w całym kraju. W tej sprawie już zwrócili się do Parlamentu.

Dla przypomnienia: na terenie obwodu lwowskiego rok 2019 został ogłoszony rokiem Bandery, a rok później 11 lipca 2020 roku, w 77. rocznicę Krwawej Niedzieli, podczas której Ukraińcy zaatakowali około 100 polskich wsi na Wołyniu i bestialsko mordowali Polaków zgromadzonych w kościołach, ambasada Ukrainy opublikowała oświadczenie, w którym obarczyła Polskę odpowiedzialnością za to ludobójstwo. Jako przyczynę Rzezi Wołyńskiej wskazano „nieprzemyślaną politykę narodowościową władz II Rzeczypospolitej”, która miała stwarzać „sprzyjające warunki dla wzrostu poczucia nienawiści”.

W roku 2021, na kołnierzykach koszulek ukraińskich piłkarzy, którzy brali udział w Mundialu, zamieszczono banderowskie pozdrowienie „Sława Ukrajini. Herojam Sława”. Na koszulce znajduje się mapa Ukrainy, zawierająca Krym zaanektowany przez Rosję.

Przykłady na banderyzację postępującą w zatrważającym tempie możemy mnożyć i mnożyć… Znajdziecie je na naszym portalu wPrawo.pl.

Niestety, do dnia dzisiejszego polskie MSZ we wszystkich powyższych sprawach skutecznie nie interweniowało.

Dokonania banderowców

Tak zbrodnie UPA wspomina ppłk. Stanisław Jastrzębski, który jako 14-letni chłopiec, w tamtym czasie został powołany do Armii Krajowej.
Osobiście, własnymi rękami, zdejmowałem z płotów niemowlaka, który był nasadzony na parkan płotu. (…) Większość kobiet młodszych przed śmiercią były gwałcone i ja osobiście z tym się spotkałem, gwałcił, a później, mało że zastrzelił… Zasypywali solą w miejscach intymnych, a później rozstrzeliwali. (…) Najczęściej to męczyli przed rozstrzelaniem, to byłą tragedia. I najczęściej korzystali z własnych narzędzi, siekiery i topora, a tylko do uciekających strzelali. Tylko zbrodniarze tak mogli postąpić. Tego nie było nawet w starożytności. Spotykało się bardzo często wiele osób, mężczyzn czy kobiet z obciętymi głowami, obcięte nieraz nogi. Ukraińcy mieli w zwyczaju przed zamordowaniem jeszcze gnębić Polaków – ppłk Stanisław Jastrzębski, który cudem uniknął śmierci.

Nie inaczej wspomina te zbrodnie Aniela Nowak z Zamojszczyzny.
Obudziłam się z samego rana, bo zmarzłam. Mamę zastrzelili strzałami w głowę. Siostra jeszcze była żywa. Gdy się obudziłam do nieżyjącej mamy mówiłam: „mamo, nakryj mnie”. Siostra jeszcze zaczęła płakać, ale Ukraińcy jeszcze stali w sieniach, w korytarzu. Prosiłam, żeby nie płakała… Usłyszał to Ukrainiec, przeszedł i zabił moją siostrę. Kula otarła się o mój lewy bark. Do dziś mam na nim dwie blizny – wspomina Pani Aniela Nowak. – Gdy spostrzegłam martwe ciała już nie zasnęłam. To już było nad ranem. Ja spałam z mamą i siostrą. W nogach prawdopodobnie usiadł dziadek, bo zamordowany leżał potem w moim łóżku. Stryja ciało leżało na podłodze. Ja leżałam w łóżku wśród nieboszczyków. Mnie jako jedynej nie zamordowano, bo ja nie płakałam – opowiada.

Ukraińscy sąsiedzi

Stanisław Jastrzębski i Aniela Nowak są jednymi z kilkudziesięciu Świadków ukraińskiego ludobójstwa na Polakach, z którym już przeprowadziłem wywiad (TUTAJ). Wszyscy świadkowie wskazują jasno na bestialstwo Ukraińców – nie tylko tych, którzy bezpośrednio partycypowali w UPA, ale także ukraińskich sąsiadów, bez których pomocy, zbrodniarze z taką łatwością nie wymordowaliby polskich cywilów. Niestety, taki obraz przebija się w niemal każdym wywiadzie ze Świadkami, które przeprowadziłem.

Obejrzyj:

J. Międlar: Czy banderyzacja to wewnętrzna sprawa Ukrainy? [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Dawid mówi

  W miejscu gdzie pracuję,kilkunastu Ukrów też tam pracuje.Jednemu z nich podczas rozmowy powiedziałem że Bandera to morderca i on strasznie się wkurzył…Oni na prawdę są zmanipulowani,nie znają historii i ciężko będzie ich uświadomić i zmienić to.

 2. Marcin Malik mówi

  Naród bez bohaterów narodowych na siłę tworzy sztucznych bohaterów. Ten sztuczny ukraiński naród, który cudem uzyskał państwowość musi mieć coś co ich łączy, więc wymyślili Banderę. Dzieci natomiast uwierzą we wszystko. Na Ukrainie śpiewają piosenki o mordercy Polaków (pewnie nie zdając sobie z tego sprawy) a angielskie dzieci wychodzą na marsze homoseksualne i modlą się w meczetach w ramach równości i tolerancji.

  Rozmawiałem z Ukraińcami i wszyscy których spotkałem powiedzieli że oni są sercem z Rosją. To jest na prawdę sztuczny naród. Ja myślę że będą jeszcze błagać Putina aby ich przygarnął.

 3. anonim mówi

  Nalezy wydalic z Polski kazdego ukrainca. To potencjalna, grozna 5 kolumna na uslugach zydostwa. Skoro ci zwyrodnialcy nabijali niemowleta na sztachety to moga to robic znowu. Tym razem beda dzialac na rzecz zydow, ktorzy chca z Polski zrobic polin. Tych lajdakow jest oficjalnie 3 mln, ale w rzeczywistisci jest ich wiecej. Oni sie wcale nie integruja z Polakami, zachowuja sie dziwnie. U niektorych mozna odczuc wrogosc do Polakow. Kiedys troszke prowokacyjnie zaczolem mowic o 2 wojnie światowej i pamietam jak z fochem zamilkli. Oni to caly czas czuja. Najgorsze ze wladze polskie milcza

 4. Tomasz mówi

  Bandera był zbrodniarzem i przestępcą jednym z najgorszych w tej części Europy! Powinien być na zawsze potępiony i opluwany na każdym kroku! Czemu Polski MSZ nic nie robi sobie z tego co dzieje się na Ukrainie? To jest paranoja! Teraz póki Ukraina szuka przyjaciół i poparcia w Europie można coś jeszcze osiągnąć.

 5. szalom mówi

  „POLSKI MSZ”??? Polski MSZ był do września 1939r. Potem Polsce już się nie przydarzył polski MSZ.

 6. Sss mówi

  stefan bandera kawał kurwy i cwela(dosłownie) jaki naród tacy bohaterowie

 7. Boguslaw mówi

  To tak, jakby spiewali hymny pochwalne dla samego diabla!
  Co to za niebotyczne ponizenie dla nas i szyderska ironia losu, ze teraz spatkobiercy bestalskich mordercow przyjezdzaja do dzieci swoich wybebeszonych ofiar, proszac o wsparcie, bo inaczej ich cale nikczemne rodziny, zdechlyby z glodu!
  Takie jest ich pojecie o honorze i ludzkiej godnosci. Do tego kompletnie zerowa gotowosc do przyjecia odpowiedzialnosci za to bestialstwo!
  Nie moze byc dla nas jeszcze wiekszego ponizania, jak to!
  Wyobrazcie sobie Panstwo, co czuja teraz dusze naszych zbeszczeszczonych, porozrzucanych po lasach i przydroznych rowach, cialach naszych Rodakow!

 8. Norbert mówi

  mój Dziadek dwie doby spędził w budzie z psem, żeby przeżyć. Tyle wiem. 1943 , lato, Włodzimierz.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.