Żydokomuna to fakt historyczny! Prof. Krzysztof Szwagrzyk dla wPrawo.pl o Żydach w bezpiece, ekshumacjach na Wołyniu oraz „czasie Wyklętych” [WIDEO]

Prof. Krzysztof Szwagrzyk i Jacek Międlar
30

Ja chciałbym odnieść się do wyników badań naukowych tych, które mówią o tym jak wyglądał aparat komunistycznej bezpieki, aparat represji, szerzej rozumiany. W okresie stalinizmu, w latach 40. i 50., a więc w czasie kiedy mamy do czynienia z tysiącami ofiar tego systemu i niezliczoną liczbą tych, których represjonowano. Zarówno w Urzędzie Bezpieczeństwa jak i w strukturach informacji wojskowej, strukturach Milicji Obywatelskiej, także wymiaru sprawiedliwości tego powszechnego, a szczególnie wojskowego odsetek osób narodowości żydowskiej, które zajmowały tam określone, często nawet kierownicze stanowiska był duży. Jest to fakt historyczny i negowanie tego nie powinno mieć miejsca – w rozmowie z Jackiem Międlarem powiedział wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej prof. Krzysztof Szwagrzyk i wskazał, że to Żydzi mieli największy udział w budowaniu stalinowskich, zbrodniczych aparatów represji, z rąk których zginęli najwybitniejsi bohaterowi Rzeczypospolitej XX wieku.

PRZECZYTAJ: „Żydokomuna to obraźliwe określenie.” Agnieszka Holland wybiela komunizm i staje w obronie stalinowskiego tatełe

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W wywiadzie został także poruszony temat zbliżającej się wielkimi krokami ekshumacji na Wołyniu. Wiceprezes IPN tłumaczy, że zanim rozpoczną się prace ekshumacyjne na terenie Ukrainy, Polska musi spełnić określone warunki. Rozmówca publicysty wPrawo.pl sugeruje także, że problem (żydo)komunizmu w Polsce trwa nadal, z czego wynikają niezliczone problemy związane z pracami IPN-u, w tym ekshumacje np. w Jedwabnem.

Zachęcamy do obejrzenia niezwykle ciekawej rozmowy z prof. Szwagrzykiem oraz zaznajomienia się, co mówi na temat ekshumacji ofiar KL Warschau, które spoczywają pod znanym z polakożerstwa Muzeum Polin (TUTAJ).


Doceń naszą pracę i wesprzyj nas. Dziękuję.
//wprawo.pl/wsparcie
//sklep-wprawo.pl
http://paypal.me/jacekmiedlar
Czytaj nas codziennie i PODAJ DALEJ.

Przeczytaj i obejrzyj także:

TYLKO U NAS! Co z ekshumacją ofiar KL Warschau, które spoczywają pod Muzeum POLIN? Mocna odpowiedź prof. Szwagrzyka [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. pytek mówi

  Jacku! Przestudiuj wypowiedź Profesora: mówi tylko o konkretach, unika ogólnikowych dywagacji. To jest dobra wskazówka dla zagadnień, które publicznie poruszasz [ta podpowiedź – to taka forma pomocnej dygresji]. Z innych kwestii: zdaje się, że nie byłeś 05.10.2019 na Marsz Równości we Wrocławiu „Miłość przeciwko nienawiści”. Powód?

  1. Jacek Międlar mówi

   Profesor przytacza konkretne fakty będące odpowiedzią na zadawane przeze mnie pytania.
   Ja w tego typu sprawach operuję danymi z konkretnych publikacji.
   Dlaczego zadałem takie, a nie inne pytania, bo profesor prosił, żebym pewnych spraw nie poruszał…, bo chce być wiceprezesem IPN 😉
   Dlaczego nie było mnie na paradzie? To nie moje klimaty ;-), a w tym roku kontry nie robiliśmy.

  2. piotr mówi

   Geniusz w służbie Lenina. Niezwykła kariera polskiego Żyda w ZSRR.

 2. Zbulwersowany mówi

  Plemię Kainowe wytracilo tylko w ubiegłym stuleciu ponad 10 milionów Polaków głównie katolików jak podaje najlepszy znawca tematu Henryk Pająk, historyk i pisarz.

  1. Tomek mówi

   Panu Pająkowi na starość już odbiło, a szkoda, bo wcześniej jeszcze zajmował się rzeczywiście historią, choćby Wołynia. 10 milionów to nawet Polaków w poprzednim wieku nie zginęło z rąk wszystkich naszych oprawców – Niemców, Rosjan, Ukraińców, Litwinów, żydowskich UBekow czy polskich UBekow. Nawet się kompromitujmy przetaczaniem takich liczb z kosmosu, chyba że chcemy być tylko pośmiewiskiem.

  2. Robert B. mówi

   Zwróćmy uwagę choćby na formę twoich wypocin: Niemców, Rosjan…. żydowskich Ubeków… To oczywiście czysty przypadek, że żydostwo na samym końcu, a ich udział zamaskowany Ubekami… Oczywiście nie odważyłbyś się powiedzieć czegoś negatywnego o Żydach uprzednio nie złagodziwszy swoich słów, że to jednak chodzi o część żydostwa, bo żydostwo jako takie jest WSPANIAŁE. Quod erat demonstrandum. A jak nie, to cię wyślemy na film o holokauście i TAM zobaczysz, jak masz się przed żydostwem kłaniać w pas…

  3. Tomek mówi

   Nie czysty przypadek, Robercie, bo wymieniam pod względem ilości wymordowanych Polaków. Plasują się dalej od Niemców, Rosjan, Ukraińców, a nawet za Litwinami (Ponary). I niczego nie łagodzę, bo nie mordowało nas określone państwo żydowskie czy żydowskie formacje quasi państwowe, jak w przypadku Niemców, Rosjan, Ukraińców czy Litwinów, tylko formacje sowieckie w których kolaborowali Polacy lub polscy Żydzi. Więc to adekwatne określenie.

   Ja nazywam rzeczy poprawnie. A ty masz od lat żydowskie fiksum dyrdum w stopniu poważnym i jakiś kompleks potężny, więc każdy kto nie napisze, że Hitler słusznie wymordował Żydów zaraz wyda ci się kimś, kto im się kłania w pas.

  4. Robert B. mówi

   „Tymczasem charakterystyczne dla trybalizmu przeświadczenie o wyjątkowości własnego plemienia (wyrazem tego przeświadczenia jest talmudyczny podział na Żydów i „gojów”), jest istotnym składnikiem żydowskiej tożsamości, co oczywiście jest przyczyną trwającego od ponad 2000 lat napięcia między chrześcijaństwem, a Żydami. Nie tylko zresztą między chrześcijaństwem – bo dość żywe wśród Żydów przekonanie, jakoby z racji swej wyjątkowości byli predestynowani do politycznej władzy nad światem, budzi zgorszone zdumienie innych narodów, albo nawet ich irytację, jeśli próby uchwycenia takiej władzy stają się zbyt natarczywe.” [Stanisław Michalkiewicz]

   To „fiksum dyrdum” NIE ZNIKNIE, dopóki żydostwo będzie prowadziło działania mające na celu zdobycie władzy nad światem, choćby nie wiem ile takich jak ty wypisywało „poprawnie” i zmuszało innych do tego samego różnego typu klątwami…

  5. Tomek mówi

   Przeświadczenie o wyjątkowości swojego narodu jest cechą bardzo często występującą w różnych narodach. I u Żydów akurat nie jest ono bardziej ekstremalne niż u tych, którzy jak ty chorobliwie nienawidzili Żydów, choćby Niemców w czasie nazizmu wymyślających podludzi i rasy panów. Nie było ono obce wyznawcom islamu, chrześcijanom, narodom azjatyckim itp. A ty nasz fiksum dyrdum na punkcie Żydów. Masz racje, ono samo z siebie nie zniknie, chyba że zechcesz się leczyć. Ale ty nie chcesz. Cóż, mam tylko nadzieję, że nie masz rodziny, bo musiałoby im być bardzo ciężko z tak chorym z nienawiści człowiekiem.

  6. Robert B. mówi

   Tak, trafiła kosa na kamień… Tak to było z tymi Żydami i nową rasą panów, Niemcami…

  7. Tomek mówi

   Trzeba być wyjątkową gnidą, by usprawiedliwiać wymordowanie milionów ludzi tym, że jakoś sobie na to zasłużyli. Albo wyjątkowo chorym, ogłupionym człowiekiem. Jeszcze raz – naprawdę bardzo, bardzo ci współczuję.

  8. Robert B. mówi

   Słyszałeś może, kurwa, jak uzasadniane jest zrzucenie bomby atomowej na Hiroshimę i Nagasaki, że „Może i straszne, ale KONIECZNE”? To skoro tak, to to samo można powiedzieć o żydowskim holokauście.

 3. lol mówi

  Wolność wiceprezesa IPN: zdaje się, że to Jan Kaczmarek śpiewał: „…z rączką wolną, ale w trybach…”

 4. zz top mówi

  Rabin: goje żyją po to by służyć Żydom.
  Jeden z czołowych izraelskich duchownych porównał nie-Żydów do zwierząt pociągowych
  Rabin Owadia Josef to nie tylko powszechnie szanowany kapłan, ale także polityk. Jest duchowym przywódcą religijnej partii Szas wchodzącej w skład obecnej koalicji rządzącej. Rabin znany jest z kontrowersyjnych wypowiedzi, jednak tym razem – zdaniem większości Żydów – grubo przesadził.
  – Goje rodzą się tylko po to, by nam służyć. Bez tego nie mieliby po co istnieć na tym świecie – powiedział Josef podczas wystąpienia w synagodze. – Po co goje są tak naprawdę potrzebni? Będą pracować, będą orać, będą zbierać plony. My zaś będziemy tylko siedzieć i jeść jak panowie – podkreślił. Potem porównał nie-Żydów do zwierząt pociągowych.
  – Tak jak każda osoba goje muszą oczywiście umrzeć, ale Bóg daje im długowieczność – stwierdził 90-letni Owadia Josef. Dlaczego? – Wyobraźcie sobie, że zdechł wam osioł. Stracilibyście w ten sposób pieniądze. To jest taki sam sługa. Właśnie dlatego goj otrzymuje długie życie. By dobrze pracować dla Żyda.

  zadna zydowska cuvwa z michnikiem i walesa na czle nie zaprotestowala.

  1. Robert B. mówi

   To jest oczywiście ekstremalna postać żydowskiego szowinizmu i rasizmu. Nie wszyscy powiedzieliby to tak samo, ale jak napisał Norman Finkelstein, Żydzi nie mają swojego języka, mówią różnymi, ale jedno mają wspólne: od dziecka są uczeni, że ŻYDZI SĄ LEPSI. I to się przekłada na ich działalność wśród narodów, na przekonanie, że są stworzeni do rządzenia głupimi gojami. Głupie goje to oczywiście widzą i jak „coś idzie nie tak”, to biorą na nich odwet. Żydostwo oczywiście nie jest w stanie pojąć, że pomiędzy paroksyzmami, które ich spotkały, a nad którymi tyle ryczą, a ICH zachowaniem, jest jakiś związek przyczynowo-skutkowy…

  2. Tomek mówi

   Robert, ty to masz naprawdę jakieś potężne kompleksy. Jak można o sobie pisać per „głupie goje”? Siedzisz od lat i klepiesz w necie non stop te same teksty o Żydach. Niezły z ciebie świr…

  3. Robert B. mówi

   Ty chyba jesteś zbyt głupi, żeby zrozumieć taki zabieg. Piszę tak, jak oni mówią, żeby w ten sposób pokazać prawdę o nich samych. Naród największych rasistów, naród, w którym roi się od zbrodniarzy wojennych, który ostentacyjnie dokonuje ludobójstwa od 70 lat, uchodzi za naród-ofiarę. Ja tego nie kupuję.

  4. Tomek mówi

   Pisząc tak, jak nie oni mówią, ale jak mówili ociemniali Żydzi w średniowieczu (Talmud) albo najwięksi radykałowie potępiani wśród samych Żydów, margines. Żaden normalny współczesny Żyd tak nie mówi, to raz. A dwa, że to termin wyjątkowo obraźliwy. Naprawdę jesteś aż tak głupi albo tak zakompleksiony, żeby nie rozumieć, że nazywając siebie w ten sposób wyjątkowo się poniżasz?

 5. maciek mowi . mówi

  Szanowny Panie Profesorze , zdajemy sobie sprawe z tego ze Pan nie moze powiedziec calej prawdy o tym
  piekielnym parszywym plemieniu bo ci lajdacy pozbawili by Pana pracy ale prawde wiekszosc Polakow
  zna I wiemy ze nie 35% w ube czy SB bylo zydow ale 95% to zydostwo obojetne czy to rosjanie czy nie
  bo to wszystko judasze a ich celem bylo wymordowac I okrasc nasze elity I skarb Panstwa . Te 5% pozostalych to sami polscy wykolejency czyli ludzie wypuszczeni z wiezien ktorymi coi zydoscy oprawcy sie poslugiwali I to jest brutalna prawda . Czas na exshumacje w Jedwabnym I wszystkich innych miejscach zydoskich kazni w tym KLWarsau …..

  1. Tomek mówi

   „Wy wiecie”? 95 procent? Serio?

   Żydzi w UB byli bardzo mocno nadreprezentatywni, ale nie byli większością, a to ile ich było procent ustalili profesjonalni historycy, jak prof. Szwagrzyk choćby, a nie „my wiemy”. W kierownictwie było to 37 procent, w niższym aparacie to są już mniejsze liczby. Owszem, należy podkreślać żydowską współodpowiedzialność za komunistyczny aparat terroru, ale nie można dostać jakieś fiksacji i wypisywać bzdur.

 6. Robert B. mówi

  Tzw. nadreprezentacja żydostwa w komunizmie to wyjaśnienie holokaustu. To dlatego żydostwo tak RYCZY, gdy się o tym mówi.

  1. Tomek mówi

   Tak, tak… Tyle, że Hitler czy wykonawcy Holokaustu zupełnie inne powody wskazywali. Znowu ci się nic nie zgadza, faktograficznie. A usprawiedliwiać Holokaust może tylko wyjątkowa kanalia.

  2. Robert B. mówi

   Wszystko, absolutnie wszystko MA SWOJE PRZYCZYNY. Możesz sobie gadać do usranej śmierci, a mnie nie przegadasz, że wszystko ma swoje przyczyny we wszechświecie oprócz świętego, bo żydowskiego, holokaustu. Każdy głupi wie, o co im chodzi z tą jazdą wokół tego ich holokaustu.

  3. Tomek mówi

   O przyczynach Holokaustu poczytaj sobie wyżej.

   A jaką mają przyczynę twoje kompleksy i totalna chorobowa fiksacja na punkcie Żydów? Wszystko ma swoją przyczynę, więc chętnie posłucham zwierzeń.

  4. Robert B. mówi

   Tacy jak ty by woleli, żeby głupie goje uwierzyły, że „Żydów nie ma”, nie? Nic z tego…

  5. Tomek mówi

   Robert – ja pytam o przyczynę twojej chorobowej fiksacji i wyraźnie widocznego kompleksu, a ty mi tu pitolisz coś o tym, że nie dasz sobie wmówić że Żydów nie ma. Owszem, są, z kilkanaście milionów na świecie. Ale w twojej lodowce ich akurat nie ma, jeśli w to wierzysz.

 7. robert mówi

  ,,Janusz Korwin – Mikke – marcowy Żyd” | wolna-polska.pl

 8. robert mówi

  Polskie majątki trafiały w ręce Żydów za zdradę Polski ? ! | wolna-polska.pl

 9. Robert mówi

  Te kierownicze stanowiska to z wdzięczności Stalina że od Eskimosów z Ameryki kredyty uzyskał na budowę nowoczesnego uprzemysłowionego państwa komunistycznego,oczywiście pod zastaw półwyspu ideologicznego zwanego Krymem

 10. Leszek mówi

  Oj Panie Profesorze! Jako mętnie prowadzi Pan wywody na tematy żydokomuny i jej przykrej roli w życiu naszego narodu. Wynika z tego, że istnieje jakieś tabu i tajemnicy a nawet bojażń przed głoszeniem prawdy historycznej. Nasze poprzednie rządy nie przyczynili się do głoszenia prawdy historycznej okresu międzywojennego oraz czasu PRLu łącznie z obecnej III RP. Przykre, że wielu polityków nie posiada dobrej woli odkłamania historii Polski przez mniejszości narodowe – Żydów, Ukraińców, Niemców i innych. Mam nadzieje, że nasi politycy nabiorą zapału i uczciwośći w utrzymaniu ognia prawdy naszej historii tak aby inni nie 'pluli nam w twarz wypowiadając taki bzdury, że to Polska wywołała II WS i inne bzdety natury politycznej złośliwości.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.