Po trzykroć hańba! Prezydent Duda na Ukrainie z banderowskim okrzykiem na ustach [WIDEO]

Andrzej Duda wykrzykuje banderowskie hasło
16

Prezydent RP Andrzej Duda przybył z wizytą na Ukrainę. W Kijowie, gdzie podpisał skandaliczną deklarację redukującą ukraińskie ludobójstwo na Polakach do rangi „konfliktu” i „politycznej represji” uroczyście przywitał się z ukraińskimi żołnierzami. Niestety, z ust Dudy padło banderowskie hasło, z którym na ustach, kilkadziesiąt lat temu, Ukraińcy mordowali Polaków tylko dlatego, że byli Polakami. Sława Ukrainii – wykrzyczał Duda. Herojam Sława – odpowiedzieli ukraińscy żołdacy. Podkreślam! Nawet przewodniczący ukraińskiego IPN Wołodymyr Wjatrowicz nie kryje faktu, że jest to pozdrowienie banderowskie, tj. ludobójców Polaków!

Ukraińcy z tym właśnie hasłem na ustach mordowali Polaków czym popadnie, na setki bestialskich sposobów. Wspomina to ppłk. Stanisław Jastrzębski z którym rozmawiałem w ramach autorskiego projektu „Spotkanie ze Świadkiem Rzezi Wołyńskiej”. – Najczęściej to męczyli przed rozstrzelaniem, to byłą tragedia. I najczęściej korzystali z własnych narzędzi, siekiery i topora, a tylko do uciekających strzelali. Tylko zbrodniarze tak mogli postąpić. Tego nie było nawet w starożytności. Spotykało się bardzo często wiele osób, mężczyzn czy kobiet z obciętymi głowami, obcięte nieraz nogi. Ukraińcy mieli w zwyczaju przed zamordowaniem jeszcze gnębić Polaków – wspomina mój rozmówca ppłk Stanisław Jastrzębski, świadek ukraińskiego ludobójstwa na Polakach, a zarazem żołnierz Armii Krajowej.

Jeśli Duda ma honor jak dziś spojrzy Polakom w twarz? Jak spojrzy w oczy tym, którzy cudem przeżyli ludobójstwo zgotowane nam przez Ukraińców? Czy on i jego małżonka, która w ubiegłym roku na cmentarzu we Lwowie oddawała pokłony ukraińskim mordercom Polaków, w końcu się opamiętają?

Wywiady ze Świadkami Rzezi Wołyńskiej zrealizowane w ramach autorskiego projektu (więcej niebawem – wspieraj projekt – KLIK):

Przeczytaj:

Pierwsza Dama uczciła pamięć Ukraińców walczących z Orlętami Lwowskimi!

Jak chrzestny chrześnicę mordował… w imię „Samostijnej Ukrainy”. Rozmowa ze Świadkiem ukraińskiego ludobójstwa [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Fumfel mówi

  Koronawirus jednak czyni spustoszenie również w innych częściach ciała.

 2. 123 mówi

  ” Kto ma uszy niechaj słucha” , kto ma mózg niech pomyśli…. Tego skomentować się nie da. Boże! Miej nas w opiece!

 3. Dzeta-Rho mówi

  Jacku! Bogobojny b. min. Goowin kiedyś szczerze powiedział o masowym imporcie do POJLIN nowej inteligencji z Ukrainy – to tylko są przygotowani do tej „wymiany”.

 4. Hammurabi mówi

  Przycichło jakoś doszukiwanie się pochodzenia pana Dudy. Rodzina to jest siła…
  W 2015 roku huczało o niejakim Mychajle Dudzie członku UPA żołnierzu batalionu „Roland” i poruczniku UPA. który miał być… rodzonym dziadkiem prezydenta.
  Co prawda pan Duda twierdził, że to kompletna bzdura. „Mój dziadek – Alojzy Duda mieszkał w Starym Sączu, był kuśnierzem i zmarł 01.07.1992 roku” ale… dziadunio miał braciszka.
  Cóż… O innych świecznikowych politykach społeczeństwo wie zdecydowanie więcej.
  Jednak pamięć Polaków krótka jest.
  Kto dziś pamięta „partię” pt. „Unia Wolności”? Kto wie kim byli jej prominentni członkowie? Kto pamięta, że jednym z nich był właśnie pan Duda?
  Dokumenty potwierdzające działalność pana Dudy w Unii odnaleziono (Newsweek) w ekspozyturze Archiwum Narodowego w miejscowości Spytkowice kilkadziesiąt kilometrów od Krakowa. Tam znajdują się archiwalne materiały małopolskiej UW…
  Pierwszy dokument to wykaz struktur terenowych i osób w nich działających. W rubryce „koło Podgórze Zachód” widnieją dwa nazwiska: Elżbieta Starowicz i Andrzej Duda. W kolejnej teczce znajdujemy listę obecności na III Zjeździe Regionalnym Małopolskiej UW. 15 grudnia 2001 r. Miejsce 38: Andrzej Duda, obok podpis potwierdzający obecność na zjeździe i jeszcze jeden dokument: potwierdzenie, że Duda opłacił składki członkowskie w 2002 roku… To by wiele tłumaczyło z jego nieco późniejszej aktywności, jak choćby głosowanie w sejmie z dnia 24 stycznia 2014 przyznające kosztem polskiego podatnika emerytury ponad pięćdziesięciu tysiącom Żydów poszkodowanym w czasie II wojny światowej…
  Oczywiście nikt już nie pamięta kolejnego owocu jego aktywności również w styczniu 2014 toku, podczas „obrad parlamentu izraelskiego… Może nie byłoby w tym nic zdrożnego, gdyby owe „obrady” nie odbywały się w Polsce i były nagradzane gromkimi brawami przez pana Dudę…
  Teraz pytanie…
  Kim jest pan Zełenski? Jego pochodzenie wiele w kontekście powyższego tłumaczy…

  1. Daro mówi

   Adziadzius Alojzy to pewnie od urodzenia mieszkal w starym Sączu na bank zostal przesedlony w trakcie nieszczęsnej akcji wisla do sacza . To wszystko tlumaczy ze duda juda ma ciagutki banderowskie czesc genu dzadek przekazal malo tego to mu wcisli zone zydowke najgorszy mix banderowiec+żyd. Pozdrawiam ps tak samo polacy nie znaja histori przodka banderowskiego dziadka komorowskiego

 5. Roman mówi

  To nie prezydent Polski to stpieg na podmiane Polakow w polsce na ukraincow to co sie wyprawia w Polsce to jej rozbior

 6. LOL mówi

  pop….liło się do końca w tym półżydowskim deklu

 7. benedykt mówi

  Wszystko się zgadza i nie ma żadnej „pomyłki”.. To tylko potwierdzenie antypolskiej haniebnej krucjaty jaką prowadzi CAŁY obecny „rząd” nie od dziś ( ze szczególnym uwzględnieniem obłędnej polityki pro-ukro) Naplucie zaś prosto w twarz POLSKIM OFIAROM bestialskiego ludobójstwa i jeszcze dziś żyjącym ich krewnym jest SPECYFICZNYM wyrazem troski i poszanowania tragicznej pamięci Kresowiaków przez „polskiego” prezydenta..

  1. Amergin mówi

   Być może słowa kaczelnika z lat 90tych o polskich mężczyznach wiele wyjaśniłyby o rzeczywistym podejściu i intencjach tej władzuchny wobec władzuchny…
   A zachowanie Dudy to istny skandal nie do pomyślenia w cywilizowanym świecie. Nawet Angela Merkel nie zgodziła się na ukraiński protokół i odmówiła przywitania się UPAdlińskim pozdrowieniem.

  2. Amergin mówi

   Korekta: „władzuchny wobec Polaków” miało być.

 8. Piotr mówi

  Kochani. Ukraina albo będzie taka albo wcale jej nie będzie. My musimy patrzeć co nam się wspólnie opłaca i szukać porozumienia

 9. LOL mówi

  rządzą nami śmiecie ludzkie – a wy się na to zgadzacie, ”Polacy”

 10. wilk mówi

  SMIERC WROGOM OJCZYZNY-CZESC I CHWALA BOHATEROM

 11. bu ha ha ha ha ha mówi

  Pan Bosak niech nie udaje wielkiego chojraka, jak dziennikarka z Mediów Narodowych z nim dzisiaj rozmawiała podczas protestu to był w kagańcu a tu proszę jak wspiera rolników….
  Ja mam coraz więcej wątpliwości co do tego jegomościa i jego intencji, mnie się wydaje, że to po prostu karierowicz i zwykły tchórz…

  1. Bu Ha Ha Ha Ha sra mówi

   A cóż eś to ty półgłówku tak do pana Bosaka się przyp… żonę ci wyru… ? Czy co ?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.