„Mojej sąsiadce Ukrainki obcięły piersi, a ciało owinęły drutem kolczastym!” Świadek Julia Rosińska wspomina ukraińskie ludobójstwo na Polakach [WIDEO]

Julia Rosińska, Świadek Rzezi Wołyńskiej / Fot. Jacek Międlar
15

Julia Rosińska (z domu Kłaczek) ze Słobódki Dżuryńskiej (powiat czortkowski, województwo tarnopolskie) to mój kolejny rozmówca, z którym spotkałem się w ramach autorskiego projektu Spotkanie ze Świadkiem Rzezi Wołyńskiej. Gry Ukraińcy poczęli napadać na Polaków na terenie województwa tarnopolskiego miała zaledwie 6 lat. Do dziś nie może zrozumieć czym kierowali się Ukraińcy popełniając tak bestialskie zbrodnie na Polakach. Nie ma także wątpliwości, że w miejsce pomników upamiętniających ukraińskich zbrodniarzy powinno się postawić pomniki upamiętniające ofiary ludobójstwa.

W wywiadzie Pani Julia opowiada z jaką brutalnością Ukraińcy mordowali Polaków.
Odcinali ręce, nogi, uszy, wyłupywali oczy. Gdy dwaj kowale zabezpieczyli się kratami, to Ukraińcy weszli do nich przez komin i ich zamordowali – mówi Świadek ludobójstwa na Polakach. Opowiada, że wielki strach wśród Polaków pojawił po bestialskiej zbrodni na zakonnicach i 16 chłopcach, których Ukraińcy zamordowali podstępem. Wspomina także, że Ukraińcy mordowali także wtedy, gdy Polacy już szykowali się do ucieczki.
Byliśmy już na dworcu, gdzie podstawiono pociąg, którym Polacy uciekali na zachód. Moja sąsiadka wróciła się do domu, żeby zabrać kurę, którą mogła nakarmić swoją córkę. Gdy oddaliła się od dwroca, napadły na nią Ukrainki, obcięły jej piersi, a ciało owinęły drutem kolczastym i wrzuciły nad rzekę – opowiada Pani Julia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Moja rozmówczyni nie pamięta, żeby przed Ukraińcami broniła ich Armia Krajowa. Pamięta, że bronili się polscy cywile zorganizowani w ramach samoobrony. Chwytali za widły, siekiery i narzędzia codziennego użytku. W nocy organizowano warty, a Ukraińcom zabroniono wychodzić z domu po 22, tak aby nie pomylono ich z ludobójcami grasującymi nocami po wioskach.

Niemal godzinna rozmowa z Panią Julią Rosińską jest dostępna w aplikacji wPrawoTV-Premium na Androida (TUTAJ) oraz iOS (TUTAJ). Subskrybując aplikację za niecałe 5 złotych miesięcznie, wspierasz moje działania w realizacji tego niezwykle ważnego projektu. W aplikacji znajdziecie także kilkanaście innych nagrań ze Świadkami Rzezi Wołyńskiej.

Przypominam! Wszystkie nagrania wraz ze stenogramami, które zostaną opublikowane w książce, będę dostępne w aplikacji i na płytach DVD, które planuję wydać jeszcze w roku 2021. Wszystkim wspierającym realizację tego projektu z całego serca dziękuję (WSPARCIE – TUTAJ).

Skrót:

Zapoznaj się ze skrywanymi faktami:

Opracowane wywiady:

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Rafał mówi

  A my potomków tych skurwysynów hołubimy w Polsce!! PiS w roli przydupasów USraela robi co może żeby wleźć upadlińcom do dupy!! A powinniśmy te ścierwa co najmniej wypędzić z Polski- w samych skarpetkach!! Co najmniej, bo kilka z tych ścierw – w „podzięce” za moich przodków-Lwowiaków- bez mrugnięcia okiem obdarłbym żywcem ze skóry!!!!!

  1. Lukasz mówi

   Niczym sie nie roznisz od tamtych barbarzyncow, jezeli chcesz zywcem ze skory obdzierac ich potomkow, ktorzy nie sa winni tamtych zbrodni. Nienawiscia i slepa zemsta niczego nie zmienisz. Polska nie powinna pomagac Ukrainie, nie powinna wpuszczac na swoj teren Ukraincow i powinny zostac zerwane stosunki dyplomatyczne, do momentu uznania przez Ukraine prawdy historycznej. Ale zeby chciec mordowac niewinnych ludzi to hanba, i powinienes o tym wiedziec, bo przeciez Twoja rodzina tego doswiadczyla. Z Panem Bogiem!

  2. Rafał mówi

   Mnie nie interesuje Twoja bozia i jej wybaczanie!! Krew żąda krwi, za śmierć moich pradziadków należy się sprawiedliwa i adekwatna do zbrodni kara!!! To, ze w XX wieku zmiękliśmy ( jako ludzkość) to nie jest żadne usprawiedliwienie!! Idę o zakład że np kastracja za gwałt czy pedofilię szybo zredukowałaby ich liczbe do garstki chorych. Podobnie obcinanie prawej ręki za kradzież szybciutko rozwiązałoby problem!! Za zbrodnie ma być kara, a nie jakaś resocjalizacja…..

  3. Matka mówi

   Łukasz ma rację, niczym nie różnisz się od banderowca, który przedstawicieli innego narodu nazywał powszechnie ścierwem i który ekscytuje się obdzieraniem ze skóry niewinnych ludzi, ze zbrodnią na Wołyniu nic wspólnego niemających.

   P.S. „Bozia” piszemy z dużej litery, nawet jak Jej urągasz i piszesz, że cię nie interesuje.

  4. Hammurabi mówi

   Powinny, powinny i powinny…
   Masz zupełną rację twierdząc, że „obdarcie ze skóry” kilku potomków rizunów niczego absolutnie nie zmieni.
   Racę ma również i Rafał, żądając pomsty lub w nowocześniejszych słowach zadośćuczynienia za morderstwa i straty materialne.
   Bez tego, spokoju nigdy nie będzie, bo nieukarana zbrodnia staje się nic nie znaczącym epizodem w historii i właśnie do tego zmierza polityka naszych „rządów”!
   Zobacz.
   Tu, na tym portalu tekst o Ukraińcu Isajewie…
   Właśnie brak rozrachunku posilony obojętnością władz i organów powołanych do pilnowania przestrzegania porządku prawnego w tym kraju spowodował, iż obcokrajowiec bezkarnie może obrażać „tubylców” ciesząc się opieką prokuratury i szczodrobliwością rządzących.

   W latach 90-tych niejaki Dymitr Bogusz nielegalnie postawił pomnik w i tablicę gloryfikującą ukraińskich sadystów w Monasterzu i nie doczekał sie reakcji ze strony władz. W związku z tym, że pamięć o zbrodniach ukraińskich jeszcze nie umarła, tablicę z tym napisem zniszczyli „nieznani sprawcy”.
   I co?
   Ano jak zawsze. Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa po rozmowach ze stroną ukraińską „zalegalizowała” pomnik umieszczając na nim inną tablicę bez inskrypcji w języku polskim…
   Oczywiście nie napisze się na tej tablicy, że według ustaleń IPN w tym miejscu pochowani członkowie okrytej złą sławą „Służby Bezpeky OUN”, odpowiedzialni za mordy na Polakach i Ukraińcach, w tym wymordowanie polskich pasażerów pociągu osobowego w lesie pod wsią Zatyle i za największą masakrę cywilnej ludności na terenach dzisiejszej Polski z 17 kwietnia 1945 roku w Wiązownicy w powiecie jarosławskim, gdzie zamordowano 91 osób i puszczono z dymem ponad sto gospodarstw. Nic nie napisze się o następnych mordach na ludności polskiej, do których doszło m.in. w Bruśnie, Cieszanowie, Goraju, Kowalówce i Rudce…
   Nie, no czegoś takiego w Polsce napisać nie wolno!
   Wolno za to Isajewowi i niejakiemu Tymie postawić „kozacki krzyż” z tryzubem. Wolno działaczom mniejszości ukraińskiej w Polsce wzywać do odnowienia czegoś tak obrażającego pamięć pomordowanych przez ukraińskich zbrodniarzy ludzi!
   Wolno im a ukraiński minister Dmytro Kuleba uzależnia dalsze polskie prace poszukiwawczo-ekshumacyjne na Ukrainie od odnowienia przez Polskę pomnika UPA na górze Monastyrz na Podkarpaciu.
   Toż to już nawet bezczelność nie jest. To jawna prowokacja!
   A polskie „władze” nawet sprawy sobie nie zdają, że idąc na taką „współpracę” z Ukraińcami, tak naprawdę plują na groby ich ofiar i… jednocześnie niejako legalizują UPA jako organizację „ukraińskiego ruchu wyzwoleńczego”…
   Cóż się dziwić, skoro człowiek będący prezydentem Polski w Kijowie wykrzyczał: „Sława Ukrainii ” – banderowskie hasło, z którym na ustach, kilkadziesiąt lat temu, Ukraińcy mordowali Polaków tylko dlatego, że byli Polakami, a wcześniej podpisał skandaliczną deklarację redukującą ukraińskie ludobójstwo na Polakach do rangi „konfliktu” i „politycznej represji”…
   I co? Dziwisz się Łukaszu, że w Rafale i wielu, wielu innych Polakach krew się gotuje?

 2. Zbigniew mówi

  Podobne zjawisko, jak w czasie wielkiego glodu – zdziczala czesc pilnowala swoich, mordowali za posiadanie odrobiny jedzenia. Pozostala czesc miala calkowite zero organizacji oporu.

  W Polsce niemcy pozostawili policje zwalczajaca kryminalistow, bandziorow. Na Ukrainie w czasie okupacji nie udalo sie stworzyc policji ?

  Na marginesie.

  Teraz tak samo jestesmy pozbawienie dostepu do broni nawet poprzez WOT.

  1. Zbigniew mówi

   Do likwidacji Powstania Warszawskiego Niemcy wykorzystywali kryminalistow, tak samo jak UB do likwidacji polskiego podziemia – w czasie wojny bylo tak samo z ta partyzantka „ludowa”.

   Wbrew pozorom wyjasnianie tych spraw przez pana Jacka, redakcje i innych Polakow jest najwazniejsze dla Ukraincow, Narodu ale oni znowu poddaja sie jakims wplywom faszystowskim, tak jak czesc Wlochow kochala Mussoliniego, az nastapil przelom.

   W Polsce tez sa tacy dziwacy ale jest jakas znaczna przewaga organizacji i porzadnych ludzi.

   Zrozumienie wartosci tej polskiej organizacji Narodu napewno jest zasadnicze dla mozliwosci jakiegos wspierania, organizowania sie i w tym praca pana Jacka jest bezcenna.

   To jest latwe, gdyz jakas kwota mozemy sami sobie pomoc, organizowac sie, gdyz 5 % Polakow jest tego warta a 5% to jest jednak ze 2- 3 miliony ludzi !

   W ten sposob liczac mozemy zobaczyc jaka sila finansowa dysponuje samoorganizacja Polakow a dodatkowo trzeba liczyc + 14 % nasladowcow – proporcje bedace w kazdym narodzie, w kazdej organizacji, korporacji.

   To ma tez duze korzystne znaczenie dla innych krajow, gdyz z braku organizacji, zdziczenie powoduje wlasnie takie masowe morderstwa i nigdy nie wiadomo kto to zdziczenie wykorzysta a takze do czego moze to uzyc.

   W Polsce mamy juz brak reakcji na bicie swietujacych ludzi metalowymi pretami i co ciekawe dlatego jest to tolerowane, nie ma winnych, nie ma prokuratury, rzadu, bo „byly to nie prety lecz teleskopy – nie bili zwykli kryminalisci lecz policja niby polska”, bo zarzadzil to Sutryk, gdyz „nikt nam nie bedzie mowil, ze jestesmy u nich a nie u siebie”.

   „Przeciez Policja nie uzywa pretow z budowy ani nie maltretuje ludzi”, wiec ………..?

   Dlaczego, wiec nie wspieramy drobnymi kwotami ORGANIZACJI naszego polskiego zycia?

   Dlatego, ze kazda wplata to tez jest jakas organizacja, jakas proba skutecznosci w 90 % moze byc nieudana.

   O tym tez powinna byc dyskusja – dlaczego nie wplacamy?

   „No tak ale wciaz jestesmy atakowani prosbami o wplaty”

  2. Zbigniew mówi

   Poniewaz nie wplacamy, nie zadamy odpowiedzi na nasze pytania np dlaczego zewnetrzne fundusze w miliardach sa przekazywane organizacjom antypolskim.

   Wglada na to, ze o nasze interesy ma upominac sie np fundacja stefana batorego, inne organizacje nie maja przeciez pieniedzy.

   Ilu ludzi z zewnatrz ma interes w tym aby Polacy sami sobie biernoscia zakladali petle na szyje – nawet ten 1 % Lpbg i Q w wiekszosci nie widzi takiej potrzeby ani korzysci z organizacyjnego samobojstwa Polakow.

  3. Zbigniew mówi

   Przeciez taki zarzut „organizacyjnego samobojstwa” stawiamy Ukrainie?

   Jak nazwac to co dzieje sie w Polsce, nie mamy czasu, argumentow?

 3. Hammurabi mówi

  Nam nie wolno!
  Nie wolno pamiętać.
  Przecież pamięć nasza uraża „ukraińską wrażliwość”, a to już przecież zbrodnia!

  I pomyśleć, że dotyczy to kraju, którego miliony obywateli zostały zamordowane przez bezkarnych bydlaków różnych nacji, których potomstwo dziś bezczelnie śmieje się w twarz nawet tym nielicznym, którzy byli świadkami bezprecedensowego w skali świata i historii bestialstwa ich ojców.

  Drogi Jacku!
  Już teraz zgłaszam chęć zakupu tej książki w kilku egzemplarzach, uważając ją za wspaniały przedmiot do obdarowywania tych, którym jeszcze się chce myśleć!

 4. aba mówi

  tych zbrodniarzy zadne peerelowskie i nastepnie organa prokuratorskie nigdy nie scigaly. zbrodniarze byli w przewazajacej wiekszosci obywatelami IIRP. ale nawet gdyby byli obywatelami madagaskaru to polscy prokuratorzy powinni wydac listy goncze scigajac zbrodniarzy podobnie jak robia to np. zydzi. niektorzy bandyci prawdopodobnie wciaz zyja. mozliwe tez ze ukrywaja sie w polsce pod zmeinionymi nazwiskami. z ukrainy raczej pouciekali przed skutecznymi rosyjskimi lapankami. w kanadzie i ameryce pld. nietrudno byloby znalezc jeszcze zyjacych i wystosowac o ekstradycje ludobojcow

 5. szalom mówi

  Budowany jest konsekwentnie Chazarski Kaganat Europy Środkowo Wschodniej. Już Kuroń z Michnikiem podczas swoich alkoholowych eskapad na Ukrainę głosili hasła wspólnego narodu. Pamiętamy słynne potępienie akcji „Wisła’ gdy sejm III żydolewackiej okrągłostołowej ogłosił światu polską zbrodnię na ukraińskim narodzie. I tak jest od 1990 roku, obojętnie kogo byśmy wybierali do swoich konstytucyjnych organów bo w istocie decydują one tylko o nic nie znaczących bzdetach. Kresowym Rodakom odmawia się nawet prawa do pamięci natomiast kolejne „polskie” rządy futrują antypolskie organizacje – pruskie, litewskie, ukraińskie, żydowskie, chachłackie, lewackie…. i nic się w tym względzie nie zmieni. Oduraczony obcą propagandą naród zdziwi się dopiero gdy zobaczy na ulicach czarno-czerwone sztandary a miejscowy posterunek policji z prusko-banderowską i żydowską obsadą.

 6. mario mówi

  Jak nas zaczną mordować to się wszyscy obudzimy!!!!!!

  1. JOLA mówi

   Na razie zabierają nam pracę(w mojej firmie już wylano 10 Polaków) na ich miejsce już przybyło 10 Upańców,za chwilę zabiorą nam godność

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.