Pierwsza Dama uczciła pamięć Ukraińców walczących z Orlętami Lwowskimi!

Po lewej Pierwsza Dama oddaje hołd na Cmentarzu Orląt Lwowski, po prawej oddaje hołd ukraińskim zbrodniarzom / Fot. Prezydent.pl
24

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, ślub i na zewnątrzPierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę na Ukrainie, podczas której m.in. spotkała się z członkami złoczowskiego oddziału Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej oraz złożyła kwiaty na Cmentarzu Orląt Lwowskich, gdzie spoczęli obrońcy miasta w bitwie o Lwów oraz uczestnicy walk w Małopolsce Wschodniej podczas wojny polsko-ukraińskiej w latach 1918-1919. Ale małżonka prezydenta uczciła nie tylko polskich obrońców Lwowa, ale również żołnierzy z Ukraińskiej Armii Galicyjskiej, którzy walczyli z Polakami o Lwów! Ukraińcy strzelający do polskich dzieci (bo Orlęta Lwowskie to również dzieci w wieku poniżej 16 lat) doczekali się hołdu od żony Prezydenta RP. Szok!

GALERIA ZDJĘĆ ZE STRONY PREZYDENT.PL Z AGATĄ KORNHAUSER-DUDĄ

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Pani Duda składa kwiaty pod pomnikiem zbrodniarzy… Czy ktokolwiek z MSZ zadał sobie trud, by po prostu obejść i obejrzeć memoriał, na który z kwiatkami wypuszczono panią prezydentową? Zadał? To zauważył może, że tuż obok WSPÓLNĄ CZEŚĆ (?) odbierają także herosi z SS Hałyczyna? – informuje jeden z internautów.

Mój komentarz: Polityka historyczna to element budowy wizerunku państwa, który ma służyć interesom tego państwa. Doskonale rozumieją to Niemcy, Rosjanie, Żydzi, czy Ukraińscy, którzy nie mają żadnych zahamowań w fałszowaniu historii, byle tylko wykazać, że słuszność była i jest po ich stronie. Niestety, nie rozumieją tego obecne polskie władze, które budują polską politykę historyczną w myśl zasady „aby wilk był syty i owca cała”.  Efekt jest taki, ze antypolska propaganda hula w najlepsze, a Polacy przepraszają za niepopełnione zbrodnie i nieswoje winy.

Czemu miało służyć złożenie kwiatów przez Pierwszą Damę na pomniku Ukraińców walczących z Polakami o Lwów? Czy miał to być jakiś symbol pojednania? Nie żartujmy! Ukraińcy zakryli dyktą posągi lwów na polskim Cmentarzu Obrońców Lwowa, a Polaków przedstawiają jako okupantów, przeciw którym kierował się słuszny gniew ukraińskich bojowników. W rewanżu małżonka polskiego prezydenta oddaje hołd Ukraińcom, którzy strzelali do polskich dzieci broniących polskiego miasta. Bo Lwów był polskim miastem, ale ukraińska polityka historyczna pracuje nad tym, żeby ten fakt wymazać ze świadomości opinii publicznej. I Pierwsza Dama właśnie im w tym pomogła składając kwiaty pod pomnikiem tych, którzy to polskie miasto chcieli Polakom odebrać.

Nikt tak nie upokarza Polaków, jak robią to kolejne polskie władze realizujące – z premedytacją lub z głupoty – antypolską pedagogikę wstydu. Ktoś może powiedzieć, że nic się nie stało, a gest Pierwszej Damy dowodzi, że Polacy są wspaniałomyślni i potrafią godnie upamiętnić przeciwnika. To są sentymentalne bzdury! Nikt takich sentymentalnych gestów nie ceni, lecz – wprost przeciwnie – takie gesty są odbierane jako słabość i wykorzystywane przeciwko temu, kto je czyni.

Jeśli tak dalej pójdzie, to polskie władze w końcu zaczną czcić niemieckich i ukraińskich oprawców odpowiedzialnych za Rzeź Woli i inne masakry przeprowadzone na Polakach podczas Powstania Warszawskiego. To, co dziś wydaje się niewyobrażalne, jutro może stać się faktem. Tak działa polityka historyczna i warto, żeby „dobra zmiana” w końcu zdała sobie z tego sprawę.

Źródło informacji: prezydent.pl, Twitter

Przeczytaj też:

Katarzyna TS w Takt TV o antypolskiej propagandzie i żydowskim zakłamywaniu historii [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Sybilla mówi

  jeszcze rok i pójdą won szabesgoj adrian i jego żydowska froy, pytanie: ile złego jeszcze Polsce uczynią?

 2. PYTEK mówi

  Po prostu mamy wspólny anty-polski front żydów i UKR-ów!

 3. Robert mówi

  A Pan Putin Sarmata do Izraela nie lata po ich terenie,jeno przemierza i dba o swoje ziemie,jak o Arkę Przymierza,Wybranym róbta co chceta,na Kremlu wyznacza widzenie,żeby poszprechać jak dzielić ukraińskie plemię

 4. jacek mówi

  obraz nędzy i degrengolady, para prezydencka to jakaś pomyłka, to ludzie pomyleni z rzeczywistością!

 5. Robert mówi

  Ili niet?Przepraszam nauczycielkę rosyjskiego TeTaTet,jak w teatrze.Twarzą w twarz

  1. DuDu mówi

   Dziadek Mychyło w grobie się przewraca z radości.

 6. Jan Grzegorz mówi

  żałosne, tak to jest jak szabesgoje są przy władzy

 7. Dan mówi

  Jesteście naiwni i wszędzie dopatrujecie się gestów anty-polskich. Pani Kornhauser, jako ornitolog by…a przekonana, że orlątka Lwowskie to rodzaj ptaka, który wyginął podczas II wojny, a Galicja SS to postacie z Asterixa i Obelixa.

  1. Patriota mówi

   Byłoby to śmieszne, gdyby nie fakt że Polska istnieje już tylko w naszych sercach.

  2. Stan mówi

   OJ, niedobrze , jak nie uregulujemy teraz sprawy rzezi wolynskiej to przegralismy,
   Tym sposobem przyjaznej ukrainy nie kupimy !!!!

 8. Czesław mówi

  Ukraiński cmentarz wojskowy Strzelców Siczowych został zbudowany w okresie II-ej Rzeczpospolitej, zniszczony został w tym samym czasie, co i cmentarz polskich żołnierzy. Jednakże dziś wyróżnia go odnowiony i wyeksponowany wygląd. Żołnierze obydwu stron walczyli wprawdzie przeciwko sobie, ale ginęli razem w trakcie walk listopadowych w 1918 roku we Lwowie oraz w kolejnych latach w czasie wojnie polsko-ukraińskiej. Do wybuchu wojny mogiły jednych i drugich były zadbane. W czasach radzieckich niszczono je, ale teraz odrestaurowane zostały jedynie groby ukraińskich Strzelców Siczowych. Łącznie znajduje się tutaj 1070 mogił Strzelców.

 9. Mieczyslaw mówi

  CO MOZNA ZROBIC NIE GLOSOWAC NA DUDE NIECH WYGRA KTOKOLWIEK INNY

 10. rychu mówi

  Bo razem z ukraincami ramie w ramie walczyli żydy

 11. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Teraz niech odda hołd rezunom z UPA.

 12. ciupcia mówi

  Pisać tkie bzdury tylko dlatego że jest żydówką , wprawo ponosi was albo macie obsesje ??

  1. Jacek Międlar mówi

   Bzdury? Byłeś anonimie na stronie prezydent.pl gdzie masz zdjęcia z uroczystości we Lwowie? Oddała hołd zbrodniarzom i należy jej się najostrzejsza krytyka.

  2. ADALBERT mówi

   Brawo ks. Jaceku !!,ks. WIE co mówi !!.

  3. LOL mówi

   ponosi to ciebie, szczególnie jeśli chodzi o kreowanie swoich pseudonimów :)))

 13. OBSERWATOR mówi

  Tylko czekać aż UKRAERÓW masowo zatrudnią w Straży Miejskiej.W końcu muszą „pilnować”swoich ziomali żeby nie atakowali polskich faszystów

 14. h5ff8kl./ijj4ddfggbbbbd mówi

  O Mateńko-kochana!!!Czyżby -Pierwsza Dama,zakpiła z Polaków???-czy nie zna historii faktów???SZOK!!!

 15. anonim mówi

  Daleko jabłko od jabloni nie pada. Tatuś Kornhauser rasowy żyd polakozerca wypisujący bzdury, że żyda kohane zamordowali sztachetami polscy chłopi.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.