“Zamiast wyzwalać mordowali i gwałcili!” Marsz Pamięci Polskich Ofiar Tragedii Górnośląskiej w Opolu [WIDEO]

Marsz Pamięci Polskich Ofiar Tragedii Górnośląskiej w Opolu - 31.01.2020 / Fot. JM
1

W ubiegły piątek (31 stycznia 2020) ulicami Opola przeszedł marsz upamiętniający polskie ofiary Tragedii Górnośląskiej, czyli mordów i gwałtów, które rzekomo wyzwolicielskie wojska sowieckie zgotowały mieszkańcom Górnego Śląska.

– Zbieramy się tu po raz pierwszy na marszu ku czci polskich ofiar Tragedii Górnośląskiej – na początku zgromadzenia zaznaczył Michał Maliński, działacz opolskiego Ruchu Narodowego. – Nie możemy pozwalać na manipulowanie i fałszowanie historii. Musimy upomnieć się o naszych bohaterów przedwojennego Ruchu Narodowego, a także uczcić każdego Polaka, który został zamordowany przez Armię Czerwoną w wyniku jej makabrycznego i zbrodniczego przejścia zimą ’45 roku. Nie możemy pozwalać na to, żeby w przestrzeni publicznej pojawiały się głosy, które mówią o tym, że Armia Czerwona przyniosła nam wyzwolenie, gdyż tak nie było, a wiele źródeł jasno to pokazuje.
PRZECZYTAJ: J. Międlar: „Wyzwolenie” przez Armię Czerwoną, czyli przemianowanie ludobójstwa. Kto gloryfikuje oprawców?

Około 40 manifestantów oddając cześć Polakom pomordowanym przez czerwonoarmistów, z okrzykami na ustach najpierw przemaszerowali z placu Daszyńskiego pod Pomnik Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego. Słychać było okrzyki: “O ofiarach pamiętamy komunistom się nie damy”, “Śląsk Opolski zawsze polski”, “Śląsk wolny od czerwonych” czy “Bóg, honor i Ojczyzna”. Pod pomnikiem w intencji pomordowanych Polaków odmówiono modlitwę, a w apelu oddano im cześć. Następnie narodowcy udali się pod siedzibę Sojuszu Lewicy Demokratycznej. – Władimir Putin i jego marni propagandyści, gdyby potrzeba było to by i żabę słoniem nazwali – pod siedzibą spadkobierców PZPR powiedział Jacek Lanuszny, działacz Ruchu Narodowego Okręgu Śląskiego. Lanuszny potępił polakożerstwo Władimira Putina, wskazał na przekłamywanie historii przez współczesną lewicę i próbę uczynienia z ludobójców wyzwolicieli narodu polskiego, by na koniec zaznaczyć, że “prawda zawsze zwycięży”. W podobnym tonie wypowiedział się prezes Młodzieży Wszechpolskiej w Opolu, Bartłomiej Czuchnowski, który zaznaczył, że tuż obok siedziby SLD znajdowała się katownia Urzędu Bezpieczeństwa. – Czy to przypadek? – zapytał.

Marsz odbył się bez zakłóceń. Narodowcy z Opola zapewniają, że to nie była ostatnia manifestacja upamiętniająca polskie ofiary Tragedii Górnośląskiej.

Przeczytaj także:

J. Międlar: Żydowska krew i puszczalskie siksy

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Polistyńczyk mówi

    Po podarowaniu paszkwilu Makronowi nawet w trzeciej turze nie zagłsujęna Dudę

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.