SKLEP-WPRAWO.PL

Andrzej Duda zaskakuje! Rozważyłby podpisanie ustawy o związkach partnerskich i nie poparłby uchwały „anty-LGBT”

prezydent Andrzej Duda/ fot. screen
12

Tą deklaracją Andrzej Duda z pewnością zaskoczy swoich zwolenników. W rozmowie z tygodnikiem „Wprost” stwierdził, że „poważnie rozważyłby podpisanie ustawy o związkach partnerskich”. Wszystko zależy od tego, jakie rozwiązania zawierałaby taka ustawa – powiedział Andrzej Duda. Kto by się spodziewał?

Prezydent stwierdził, że podpisanie ustawy o związkach partnerskich rozważałby gdyby chodziło o „status osoby najbliższej ułatwiający takie sprawy, jak wzajemne wspieranie się, troskę, dowiadywanie się o stan zdrowia”. W rozmowie z tygodnikiem zapewnił także, że ma kontakt z osobami LGBT.
 Zapewniam, że w Pałacu Prezydenckim jestem często odwiedzany przez osoby, które mają inną orientację seksualną niż moja. Nie stanowi to dla mnie najmniejszego problemu, nie wpływa w żaden sposób na mój stosunek do kogokolwiek – tłumaczy prezydent i dodaje: – Kiedyś znajoma w luźnej rozmowie powiedziała o moich sąsiadach: „patrz, jacy sympatyczni faceci, widać, że fajna z nich para”. Zgodnie z prawdą odpowiedziałem: „Wiesz, w ogóle nie zwróciłem na to uwagi. Dla mnie to po prostu mili ludzie, jestem przekonany, że gdyby coś mi się stało, to by mi pomogli. Zresztą, jakby oni mnie o coś poprosili, z przyjemnością też bym ich wysłuchał”.

Prezydent Andrzej Duda zaskoczył także stanowiskiem w kwestii samorządowych uchwał „anty-LGBT, które przegłosowano m.in. w Przemyślu.
– Twórcy tych uchwał podkreślają, że nie są one podejmowane przeciwko ludziom, ale są skierowane przeciwko konkretnej ideologii. Nie mamy tu do czynienia z łamaniem praw człowieka – w rozmowie z tygodnikiem Wprost stwierdza Andrzej Duda i dodaje: – Ja bym takich uchwał nie popierał.

Komentarz: Kampania wyborcza rozpoczęła się na dobre i najwyraźniej Andrzej Duda próbuje przekonać lewicowych wyborców, by za kilka miesięcy oddali na niego głos. Ktoś powie, że to sprytna strategia, ale czy honorowa? Bo jak pojąć choćby częściową aprobatę prezydenta RP dla ustawy o związkach partnerskich, która poza publicznym poparciem dla propagujących demoralizację środowisk LGBT, w istocie nic nowego by nie wniosła? Czy polskie prawo uniemożliwia dostęp do informacji medycznych osobom, które na piśmie zostały do tego upoważnione? Czy polskie prawo uniemożliwia „wzajemne troszczenie się” o siebie homoseksualistów? Oczywiście, że nie. Zatem czy prezydentowi, który ponoć nie chowa katolickich wartości do kieszeni po prostu przystoi stosować taką nieprzyzwoitą strategię kampanijną? Czy wypada, by prezydent RP, w którym w 2015 roku tak wielu pokładało nadzieję, deklarował, że nie poparłby uchwały zakazującej promocji wrogiej zdrowemu rozsądkowi i chrześcijaństwu ideologii LGBT? Panie Prezydencie, po prostu wstyd! Tak się nie robi.

Przeczytaj i obejrzyj także:

„Zamiast wyzwalać mordowali i gwałcili!” Marsz Pamięci Polskich Ofiar Tragedii Górnośląskiej w Opolu [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. jacek mówi

  facet jest skończony, mam nadzieję że to nie tylko moja opinia, ale bardzo wielu ludzi…

 3. Dawid mówi

  I dobrze ,niech gada tak dalej to może przegra te wybory…Trzymam kciuki za Bosaka.

 4. staho mówi

  Panie Duda babranie w g…nie się nie uda …
  ależ naczelny pederasta Biedroń się wściekł ,
  Pluł do kamery jakby PAD przekabacił mu Śmiszka na hetero.

 5. mateczek mówi

  „wszystkich zadowolić się nie da ale wszystkich w….wić to żaden problem” Andrzej Juda-Maliniak

 6. benedykt mówi

  Im więcej tych mądrości wypłynie od „polskiego prezydenta” przed wyborami, tym lepiej ,bo w końcu naród (a przynajmniej jego część) przejrzy na oczy. 5 lat wstecz był już taki co miał wygraną w kieszeni. Trzeba Jeszcze kilku takich „występów” klauna i szanse na replay (w roli Bronka) zaczną rosnąć bardzo wyraźnie.

 7. Robert mówi

  Panie Szanowny Prezydencie niech Pan nie epatujue własną seksualnością na urzędzie,kiedy wiadomo że na świecie chuć jest wszędzie jednakową, a z niej najstarszy zawód jest królową w kolejce do kasy,bez względu na kolor,płeć,czy bajpasy

 8. Alek mówi

  Co do miłych sąsiadów, to Hitler też ponoć był miłym facetem, z tego samego ponoć zresztą śroowiska wywodził się on i jego partia, jak onegdaj donoli amerykańscy szpiedzy. Ale ci, co wyszli z lagrów, nie mają o nim dobrego zdania. A w Sodomie jacy byli wszyscy mili … Co przyszedł nowy człowiek do miasta, to wszyscy go kochali. Ale Pan Bóg miał odmienne zdanie nt kochania i zesłal deszcz siarki.

 9. Janusz I mówi

  Żal mi, że prezydentem będzie Kidawa lub Biedroń.

  1. pit mówi

   Nie pojmuję takiej postawy. Polska mogła by być silna samodzielna ale przez takich ludzi ciągle jest dojona wystawiana na biczowanie. Prezydent głupiec.

 10. jozef mówi

  O Rydzyk zapowiedział ze będzie głosował na Dude

 11. Marek mówi

  e tam
  Takie Pitu Pitu. każdy głos się liczy! może zatańczyć i zaśpiewać ( jak to kiedyś bywało) aby lekcje przed Wyborami odrobić.
  Nawet czarowanie nie istniejącego Elektoratu wykona

  Prezydent wszystkich Polaków nie podpisałby Ustawy jaka wskazuje na istnienie społeczności LGTB
  (Gogle narciarskie pozwalają na odróżnianie postaci na stoku a nie płci.)
  Bez Obaw!
  wszystko pod kontrolą!

  Alleluja i do Przodu!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.