Sprawdź kto z twojej rodziny był ofiarą niemieckich i sowieckich zbrodni

Pakt Ribbentrop-Mołotow
5

Coraz więcej Polaków odkrywa swoje korzenie genealogiczne. Pomocny w tym temacie jest nieraz najmniejszy szczegół dotyczący naszych przodków.

W tym celu udostępniamy indeks wszystkich, którzy w okresie II wojny światowej stali się ofiarami niemieckich zbrodni oraz tych, którzy walczyli z nazistowskim okupantem. Wyszukiwarka jest bardzo prosta w obsłudze. KLIK

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ów program został zainicjowany w 2006 roku przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W latach 2006-2008 realizowany był przez Fundację „Ośrodka Karta”, a od 2009 roku realizatorem jest Fundacja „Polsko-Niemieckie Pojednanie.”

Udostępniamy także indeks represjonowanych przez sowietów (KLIK), który zawiera ponad 316 000 rekordów.  Ten indeks także został sporządzony przy udziale IPN.

Globkurier [CPS] PL

Do indeksów można także wprowadzać nowe dane, przesyłając do centrali specjalny kwestionariusz.

Źródło: IPN

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbulwersowany mówi

  Tak. Tylko w sprawach tzw sowieckich, niemieckich i ukraińskich zbrodni na Polakach najczęściej nic nie wspomina się o tym, że tymi trzema bandyckimi reżimami kierowali wówczas w dużej części Żydzi. Jak długo jeszcze ?

  1. d. mówi

   dokładnie!!! dlatego jak słyszę, kiedy “płomienni dzierżawcy patriotyzmu” jak Kaczynski i PiS pier….niczy o zbrodniach sowieckich i każą Rosjanom brac za nie odpowiedzialnośc, to nie moge tego słuchać! ci cyniczni politycy doskonale wiedzą, kto kto był sprawcą KIEROWNICZYM I WYKONAWCZYM! zołnierz rosyjski naszpikowany propagandą polakozerczą wykonywał /jak kazdy zołnierz/ ślepo rozkazy prawdziwych zbrodniarzy!! teraz ci kierowniczy i wykonawczy zbrodniarze zydokomunistyczni i ich dzieci biorą ogromne pieniądze z polskiego budżetu! mało tego nawet są wysyłane im pieniądze z Polski do izraela, zydom w izraelu Polska płaci po 100 euro miesięcznie oraz ich dzieciom/ i już podobno ich wnukom/ jako ofiarom ……II wojny św.!!! ich dzieci i wnuki oblegają wszystkie urzędy w Polsce, a w 100% oblegają te najwyzsze, okupują wszystkie telewizje, rozgłosnie radiowe i inne media!! jest ci tego dziadostwa polakożerczego w Polsce ogromnie dużo!!! Uprzedzająco /raz -dla wydrenowania , wyłudzenia z Polski nienaleznej im kasy i to jest ich cel głowny. dwa – aby Polacy w koncu nie oskarzyli ich o ich faktycznie przez nich zydów popelnione zbrodnie na Polakach!/ drą oni ryja stąd z Polski jak i z izraela i USA o wyimaginowanych “zbrodniach” Polaków na…… zydach!!! Większego cynizmu Swiat, przez tysiące lat, NIE widział!!! Nie ma większej podłości niż ta, którą zydzi urządzają Polakom!! Nie ma i nigdy nie było bo ta podłosc jest, od początku do konca, oparta na wierutnym kłamstwie i odwróceniu FAKTÓW, MIANOWICIE TO ONI MORDOWALI I OKRADALI POLAKOW I CZYNIĄ TO DO DZIŚ POD ZMIENIONYMI NA POLSKOBRZMIACE LUB WYBITNIE POLSKIE NAZWISKAMI!! ONI KOMUNIŚCI ZYDOWSCY! A ZYD TO W 90% NACJI KOMUNISTA PASOŻYT!! ZYDÓW TAKICH JAK DOC. DORA KACNELSON I JEJ PODOBNI PRAWI I UCZCIWI ZYDZI JEST MNIEJ NIZ 10%. TYCH SZANUJĘ I I Z NAJWYŻSZĄ ATENCJĄ GODNIE, JAKO LUDZI PRAWYCH I UCZCIWYCH, ICH TRAKTUJĘ!!!! DLATEGO TEŻ ODCINAM ICH OD ZYDOKOMUNISTYCZNEJ SPUSCIZNY IZRAELA I ZYDOSTWA Z PRZEDSIĘBIORSTWA HOLOKAUST!!!

 2. Robert B. mówi

  Co kryje się, jaka “nadreprezentacja” pod pseudonimem “sowieci”? I jak to możliwe, że naród takich zbrodniarzy jest uznawany na naród-ofiarę?

 3. Włościanka mówi

  Znowu jakiś bzdurny pochłaniacz czasu i nerwów wpisałam swoich bliskich i nikt taki tam nie figuruje. Nazwisko dziadka jest na pomniku ponarskim a tu go nie ma. Więc działa toto jak ZBOWiD za komuny swój swego wciąga na członka i wpisuje i korzysta jako rzekomo represjonowany.

 4. Janusz I mówi

  Moja rodzina na Podolu miała “szczęście”. Został zamordowny przez banderowców tylko młody chłopak, brat babci.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.