Sprawdź kto z twojej rodziny był ofiarą niemieckich i sowieckich zbrodni

Pakt Ribbentrop-Mołotow
5

Coraz więcej Polaków odkrywa swoje korzenie genealogiczne. Pomocny w tym temacie jest nieraz najmniejszy szczegół dotyczący naszych przodków.

W tym celu udostępniamy indeks wszystkich, którzy w okresie II wojny światowej stali się ofiarami niemieckich zbrodni oraz tych, którzy walczyli z nazistowskim okupantem. Wyszukiwarka jest bardzo prosta w obsłudze. KLIK

Ów program został zainicjowany w 2006 roku przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W latach 2006-2008 realizowany był przez Fundację „Ośrodka Karta”, a od 2009 roku realizatorem jest Fundacja „Polsko-Niemieckie Pojednanie.”

Udostępniamy także indeks represjonowanych przez sowietów (KLIK), który zawiera ponad 316 000 rekordów.  Ten indeks także został sporządzony przy udziale IPN.

Do indeksów można także wprowadzać nowe dane, przesyłając do centrali specjalny kwestionariusz.

Źródło: IPN

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbulwersowany mówi

  Tak. Tylko w sprawach tzw sowieckich, niemieckich i ukraińskich zbrodni na Polakach najczęściej nic nie wspomina się o tym, że tymi trzema bandyckimi reżimami kierowali wówczas w dużej części Żydzi. Jak długo jeszcze ?

  1. d. mówi

   dokładnie!!! dlatego jak słyszę, kiedy „płomienni dzierżawcy patriotyzmu” jak Kaczynski i PiS pier….niczy o zbrodniach sowieckich i każą Rosjanom brac za nie odpowiedzialnośc, to nie moge tego słuchać! ci cyniczni politycy doskonale wiedzą, kto kto był sprawcą KIEROWNICZYM I WYKONAWCZYM! zołnierz rosyjski naszpikowany propagandą polakozerczą wykonywał /jak kazdy zołnierz/ ślepo rozkazy prawdziwych zbrodniarzy!! teraz ci kierowniczy i wykonawczy zbrodniarze zydokomunistyczni i ich dzieci biorą ogromne pieniądze z polskiego budżetu! mało tego nawet są wysyłane im pieniądze z Polski do izraela, zydom w izraelu Polska płaci po 100 euro miesięcznie oraz ich dzieciom/ i już podobno ich wnukom/ jako ofiarom ……II wojny św.!!! ich dzieci i wnuki oblegają wszystkie urzędy w Polsce, a w 100% oblegają te najwyzsze, okupują wszystkie telewizje, rozgłosnie radiowe i inne media!! jest ci tego dziadostwa polakożerczego w Polsce ogromnie dużo!!! Uprzedzająco /raz -dla wydrenowania , wyłudzenia z Polski nienaleznej im kasy i to jest ich cel głowny. dwa – aby Polacy w koncu nie oskarzyli ich o ich faktycznie przez nich zydów popelnione zbrodnie na Polakach!/ drą oni ryja stąd z Polski jak i z izraela i USA o wyimaginowanych „zbrodniach” Polaków na…… zydach!!! Większego cynizmu Swiat, przez tysiące lat, NIE widział!!! Nie ma większej podłości niż ta, którą zydzi urządzają Polakom!! Nie ma i nigdy nie było bo ta podłosc jest, od początku do konca, oparta na wierutnym kłamstwie i odwróceniu FAKTÓW, MIANOWICIE TO ONI MORDOWALI I OKRADALI POLAKOW I CZYNIĄ TO DO DZIŚ POD ZMIENIONYMI NA POLSKOBRZMIACE LUB WYBITNIE POLSKIE NAZWISKAMI!! ONI KOMUNIŚCI ZYDOWSCY! A ZYD TO W 90% NACJI KOMUNISTA PASOŻYT!! ZYDÓW TAKICH JAK DOC. DORA KACNELSON I JEJ PODOBNI PRAWI I UCZCIWI ZYDZI JEST MNIEJ NIZ 10%. TYCH SZANUJĘ I I Z NAJWYŻSZĄ ATENCJĄ GODNIE, JAKO LUDZI PRAWYCH I UCZCIWYCH, ICH TRAKTUJĘ!!!! DLATEGO TEŻ ODCINAM ICH OD ZYDOKOMUNISTYCZNEJ SPUSCIZNY IZRAELA I ZYDOSTWA Z PRZEDSIĘBIORSTWA HOLOKAUST!!!

 2. Robert B. mówi

  Co kryje się, jaka „nadreprezentacja” pod pseudonimem „sowieci”? I jak to możliwe, że naród takich zbrodniarzy jest uznawany na naród-ofiarę?

 3. Włościanka mówi

  Znowu jakiś bzdurny pochłaniacz czasu i nerwów wpisałam swoich bliskich i nikt taki tam nie figuruje. Nazwisko dziadka jest na pomniku ponarskim a tu go nie ma. Więc działa toto jak ZBOWiD za komuny swój swego wciąga na członka i wpisuje i korzysta jako rzekomo represjonowany.

 4. Janusz I mówi

  Moja rodzina na Podolu miała „szczęście”. Został zamordowny przez banderowców tylko młody chłopak, brat babci.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.