„Od Chmielnickiego do Bandery”. Nowy utwór Stopy dedykowany ofiarom Rzezi Wołyńskiej i… Ukraińcom [WIDEO]

Pomnik "Rzeź Wołyńska" autorstwa Andrzeja Pityńskiego
4
SKLEP-WPRAWO.PL

11 lipca 2020 podczas Marszu Wołyńskiego we Wrocławiu (RELACJA) raper Stopa zaprezentował swój nowy utwór pt. „Od Chmielnickiego do Bandery”, który zadedykował ofiarom Rzezi Wołyńskiej oraz Ukraińcom, ku refleksji.
To dla naszych Rodaków, bestialsko wymordowanych na terenach Małopolski Wschodniej, na Wołyniu, na Kresach. Dla każdego, kto zginął tylko dlatego, że jest Polakiem – tymi słowami rozpoczyna się utwór Stopy. – I dla Ukraińców, żeby sobie przemyśleli troszeczkę.

Utwór Stopy został zaprezentowany na koniec marszu, po przemówieniach oraz odtworzeniu relacji świadków Rzezi Wołyńskiej. Uczestniczący w uroczystości Polacy nie kryli wzruszenia, poza przedstawicielami magistratu. Jeden z nich, Bartłomiej Ciążyński z SLD, w trakcie odśpiewywania „Roty: trzymał ręce w kieszeni (ZOBACZ).

Wysłuchaj utworu Stopy, podaj dalej i – jeśli chcesz – wesprzyj projekt SPOTKANIE ZE ŚWIADKIEM RZEZI WOŁYŃSKIEJ (TUTAJ).

Zobacz:

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Greg mówi

    Super idea i wykonanie…. Brawo Stopa!!!

  2. max mówi

    You. Ale tak na wzgląd w historię trzeba wstrzymać napływ ukraińców do Polski. No ale żydzi chazarscy z pis Polskę mają w żopie. Rodacy dlaczego wybieracie złodziei ?? Zapamiętajcie że za darmo to nawet po ryju nie dostaniesz tu i teraz a oni rozdają NASZE PIENIĄDZE na prawo i lewo mówiąc że pomagają ? Żeby komuś dać to innemu trzeba zabrać. Zapamiętajcie to !!!!!!!!

  3. max mówi

    Polacy MUSZĄ powstrzymać najazd ukraińców do pracy w Polsce i NAJWAŻNIEJSZE – WYWALIĆ KACZYŃSKIEGO I CAŁE PO ORAZ PIS Z SEJMU bo to chazarskie żydostwo jest. A gadanie że młodzi to nic nie daje. ukrainiec zawsze pozostanie ukraińcem !!!!!!! Jak dalej będziemy tak łagodni to niedługo Polska zniknie z map świata i będziecie mówić do na siebie // żydzi // . Polacy o to wam chodzi ?????

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.