Marynarka wojenna otworzyła ogień do dryfującej łodzi z „imigrantami”!

fot. twitter
3

Marokańska marynarka wojenna otworzyła ogień w kierunku łodzi z nielegalnymi migrantami dryfującymi na Morzu Śródziemnym. Łódź zmierzała w kierunku Hiszpanii, do której od początku roku przedostało się według oficjalnych szacunków 8 tysięcy nielegalnych imigrantów. Po tym jak pilot łodzi nie odpowiedział na wezwanie statku patrolowego oddano strzały. Cztery osoby zostały postrzelone. 22-letnia kobieta nie żyje, trzy osoby są w ciężkim stanie, a jednej z nich amputowano rękę. Osoba kierująca łodzią była Hiszpanem i „odmówiła posłuszeństwa” na marokańskich wodach w okolicy M’dig-Fnideq – podał francuski portal AFP.

Kim byli potrzebujący pomocy imigranci, za których podali się Marokańczykom dryfujący przybysze? To przemytnicy, którzy już zostali aresztowani.Marokańskie władze podają, że dzięki ich interwencjom, do Unii Europejskiej nie przedostało się ponad 54 tysiące „migrantów”. Co z tego, skoro ci dostają się do Europy innymi kanałami, także docierając do Polski?

Źródło informacji i cytatu: PAP, AFP

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. sten mówi

    Przemytników wysadzić odrazu do wody ! kontrabande odwieźć- go home Afrika .

  2. MSW mówi

    Żal mi ich, to są bardzo, bardzo biedni ludzie. Zostawić swój dom, ojczyznę, rodzinę, postawić na szali swoje życie i popłynąć w nieznane. Ci ludzie muszą być zdesperowani na śmierć i życie. Trudno to sobie wyobrazić. Ich świat legł totalnie w gruzach. Jaka to różnica, czy emigrują z powodu wojen czy głodu, za lepszym życiem. Winniśmy im współczuć i odmówić modlitwę. To są bardzo biedni ludzie, nie maja kompletnie nic.

  3. Robert mówi

    Maroka nikt nie tyka,a ,,imperium nad którym nigdy nie zachodzi słońce,,blokuje globalna polityka…nam strzelać nie kazano,wstąpiłem na działo,zobaczyłem proroka z Maroka ,jemu się opłacało, żeby z pominięciem światowego,demokratycznego oka,jakoś bronić nasze hiszpańskie granice…jeszcze tylko Ci co nie toną w systemie,mogą bronić starożytne śródziemie

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.