Islamscy terroryści już są w Polsce. Dżihadyści wykorzystują kanały migracyjne

2 2 682

Na portalu Interia.pl ukazał się wywiad z ekspertem ds. terroryzmu Krzysztofem Liedelem. Jako największe zagrożenie wskazuje on problem dotyczący obywateli państw europejskich, którzy wyjechali na Bliski Wschód i zostali bojownikami ISIS, a obecnie – wraz z utratą przez Państwo Islamskie zdolności operacyjnych i terenów na Bliskim Wschodzie –  wracają , by przenieść dżihad do Europy.

„Gdybym miał oszacować, jak to w tej chwili wygląda, to im bardziej te organizacje są w defensywie w Syrii, Iraku, Somalii i Jemenie, tym więcej ich wysłanników jest w Europie. Spokojnie można założyć, że w tej chwili to kilka tysięcy osób” – mówi Liedel. Jako państwa najbardziej zagrożone ze względu na powrót dżihadystów wskazuje Francję, Niemcy, Wielką Brytanię, Włochy, Belgię i Hiszpanię.

Liedel wyjaśnia, że Polska jest dla dżihadystów atrakcyjna jako kraj tranzytowy lub taki, w którym można się ukryć. „Są pojedyncze sygnały, że przyjeżdżają do nas na „przechowanie’ pojedynczy terroryści, gdy zaczyna im się palić grunt pod nogami w Europie Zachodniej”.

Liedel wskazuje też, że chociaż większość dżihadystów przedostaje się do Europy kanałami nielegalnego przerzutu osób lub narkotyków, to wykorzystują też kanały migracyjne. „Służby informują, że tam gdzie akurat pojawia się duża fala migracyjna, zdarzają się przypadki zidentyfikowania bojowników IS, Al-Kaidy, czy Boko Haram” – mówi Liedel.

Na pytanie, w których krajach europejskich jest największe zagrożenie radykalizacją skutkującą przyłączeniem się do dżihadystów, Liedel odpowiedział: „Można postawić tezę, że w tych, gdzie jest duża mniejszość muzułmańska”.

Źródło informacji i cytatów: interia.pl

Przeczytaj też:

Niemiecki kontrwywiad zaleca inwigilację dzieci z rodzin muzułmańskich. To „potencjalne zagrożenie, którego nie można lekceważyć”

 

Przeczytaj także na wPrawo.pl:

Polak zaatakowany nożem obezwładnia imigranta i br... 30 września 2018 we włoskiej Ankonie, rumuński imigrant chciał zgwałcić Mołdawiankę. Dostrzegł to 35-letni Polak. Gdy zaczął interweniować, Rumun wyci...
Druty kolczaste, płot pod napięciem, walka wręcz. ... Od kilku lat Węgrzy walczą z najazdem nielegalnych, islamskich imigrantów, którzy przez ich granicę próbują wedrzeć się do Europy. Pomimo wyjątkowej a...
„Krew na Boże Narodzenie.” Islamiści g... O tym, że papież Franciszek na różne sposoby stara się wybielić islamską doktrynę z bijącego po oczach fundamentalizmu wie już chyba cały świat. Jego ...
S. Michalkiewicz: Włosi mają dość „wędrówki ludów”... W kolejnym nagraniu portalu internetowego Sioe.pl, w którym redakcja pyta publicystów, co sądzą na temat nielegalnej migracji oraz islamizacji Europy,...
Wsparcie - darowizny

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. PolakMały mówi

    Źydowski wzorzec niszczenia państw narodowych jest jeden: w ramach multi-kulti ciapaki was ubogacą i będzie anarchia jak w Syrii, Iraku, czy Afganistanie; zostaniemy „wyzwoleni” ze swojej kultury!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.