Koszmar powraca! Rząd Morawieckiego postawił na wiatraki. Sejm przyjął nowelizację ustawy o OZE

turbiny wiatrowe/ fot. pixabay.com
9

W dniu 7 czerwca 2018 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy o odnawialnych źródłach energii (druki sejmowe nr 2412 i 2553), która przewiduje odblokowanie inwestycji wiatrakowych w Polsce. Teraz ustawa trafi do Senatu, gdzie nie spodziewamy się, by wprowadzono jakiekolwiek poprawki. W ciągu najbliższego miesiąca ustawa powinna więc ukazać się w Dzienniku Ustaw – informuje portal stopwiatrakom.eu

Za przyjęciem ustawy głosowało 430 posłów, w tym 223 posłów PiS. Od głosowania wstrzymał się minister Zbigniew Ziobro, zaś nie uczestniczyła w nim m.in. była premier Beata Szydło oraz ministrowie Anna Zalewska i Mariusz Błaszczak. Rząd zamierza przeznaczyć prawie 16 mld zł na wsparcie dla deweloperki wiatrakowej.

Całą sytuację oceniamy jako kompromitującą dla rządu Mateusza Morawieckiego, gdyż minister energii nawet nie był w stanie wytłumaczyć z jakiego powodu następuje radykalna zmiana podejścia wobec energetyki wiatrowej – czytamy na stopwiatrakom.eu. – Rząd nie dotrzymał warunków umowy społecznej zawartej w 2015 r. w sprawie zablokowania rozwoju energetyki wiatrowej w Polsce i czujemy się w obowiązku poinformowania o tym wszem wobec.

Mój komentarz: Głosowałam na Prawo i Sprawiedliwość, ponieważ obiecali, ze skończą z wiatrakową hucpą rozpętaną przez PO-PSL. W związku z tym, że rząd Mateusza Morawieckiego wycofał się z rozwiązań prawnych wprowadzonych przez rząd Beaty Szydło i funduje Polakom wiatrakowe piekło, a w sejmowym głosowaniu PiS zaakceptował ten pomysł, niniejszym oświadczam, że moje poparcie dla tej partii skończyło się definitywnie. Kto popiera wiatraki, ten przegrywa wybory!

Źródło: stop wiatrakom.eu

Obejrzyj:

Wstrząsający reportaż o życiu w sąsiedztwie farmy wiatrowej: „Za co my tak mamy cierpieć?” – Za to, żeby premier Morawiecki podlizał się Niemcom i Brukseli! [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. prawyobywatel mówi

  PiS skręca na lewiznę. Gliński liże tyłek żydom, hojnie wydaje pieniądze podatników na naszych wrogów. Duda wstrzymuje reformy, przeprasza żydów, że istniejemy, ma zapędy dyktatorskie – nie dla psa kiełbasa! Żadne prospołeczne programy już im nie pomogą. Czaputowicz kombinuje z Timmermansem, zamiast dać mu kopa. Już na nich nie zagłosuję,

 2. piotr p mówi

  Wiatraki są podatkiem od wiatru, ponieważ tej wiatracznej energii nikt nie chce kupować dopłacamy do nich z naszych podatków.

 3. jacek mówi

  zwykłe sprzedawczyki i pachołki żydowskie, nie ma nawet słów na określenie tej sprzedajnej partii…

  1. prawyobywatel mówi

   Niestety, kiedyś tego nie wiedziałam, ale cóż człowiek nabiera wiedzy, a i uczy się na błędach. Zresztą to wszystko wylazło po ustawie IPN. Kto by pomyślał?

 4. Czesław mówi

  J.Kaczyński zamienił “twardą babę” B.Szydło na “miękkiego” Morawieckiego, który we wszystkim ustępuje UE i lewakom. To zaczęła się “równia pochyła” w dól, tylko jaka alternatywa.

 5. Krzysztof mówi

  Nie podajecie merytorycznych-scisłych danych. Chodzi o zasady płatnosci za energię wiatrową. Na czym polegała woltab PIS-u?.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.