Koszmar powraca! Rząd Morawieckiego postawił na wiatraki. Sejm przyjął nowelizację ustawy o OZE

turbiny wiatrowe/ fot. pixabay.com
9

W dniu 7 czerwca 2018 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy o odnawialnych źródłach energii (druki sejmowe nr 2412 i 2553), która przewiduje odblokowanie inwestycji wiatrakowych w Polsce. Teraz ustawa trafi do Senatu, gdzie nie spodziewamy się, by wprowadzono jakiekolwiek poprawki. W ciągu najbliższego miesiąca ustawa powinna więc ukazać się w Dzienniku Ustaw – informuje portal stopwiatrakom.eu

Za przyjęciem ustawy głosowało 430 posłów, w tym 223 posłów PiS. Od głosowania wstrzymał się minister Zbigniew Ziobro, zaś nie uczestniczyła w nim m.in. była premier Beata Szydło oraz ministrowie Anna Zalewska i Mariusz Błaszczak. Rząd zamierza przeznaczyć prawie 16 mld zł na wsparcie dla deweloperki wiatrakowej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Całą sytuację oceniamy jako kompromitującą dla rządu Mateusza Morawieckiego, gdyż minister energii nawet nie był w stanie wytłumaczyć z jakiego powodu następuje radykalna zmiana podejścia wobec energetyki wiatrowej – czytamy na stopwiatrakom.eu. – Rząd nie dotrzymał warunków umowy społecznej zawartej w 2015 r. w sprawie zablokowania rozwoju energetyki wiatrowej w Polsce i czujemy się w obowiązku poinformowania o tym wszem wobec.

Mój komentarz: Głosowałam na Prawo i Sprawiedliwość, ponieważ obiecali, ze skończą z wiatrakową hucpą rozpętaną przez PO-PSL. W związku z tym, że rząd Mateusza Morawieckiego wycofał się z rozwiązań prawnych wprowadzonych przez rząd Beaty Szydło i funduje Polakom wiatrakowe piekło, a w sejmowym głosowaniu PiS zaakceptował ten pomysł, niniejszym oświadczam, że moje poparcie dla tej partii skończyło się definitywnie. Kto popiera wiatraki, ten przegrywa wybory!

Źródło: stop wiatrakom.eu

Obejrzyj:

Wstrząsający reportaż o życiu w sąsiedztwie farmy wiatrowej: „Za co my tak mamy cierpieć?” – Za to, żeby premier Morawiecki podlizał się Niemcom i Brukseli! [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. prawyobywatel mówi

  PiS skręca na lewiznę. Gliński liże tyłek żydom, hojnie wydaje pieniądze podatników na naszych wrogów. Duda wstrzymuje reformy, przeprasza żydów, że istniejemy, ma zapędy dyktatorskie – nie dla psa kiełbasa! Żadne prospołeczne programy już im nie pomogą. Czaputowicz kombinuje z Timmermansem, zamiast dać mu kopa. Już na nich nie zagłosuję,

 2. piotr p mówi

  Wiatraki są podatkiem od wiatru, ponieważ tej wiatracznej energii nikt nie chce kupować dopłacamy do nich z naszych podatków.

 3. jacek mówi

  zwykłe sprzedawczyki i pachołki żydowskie, nie ma nawet słów na określenie tej sprzedajnej partii…

  1. prawyobywatel mówi

   Niestety, kiedyś tego nie wiedziałam, ale cóż człowiek nabiera wiedzy, a i uczy się na błędach. Zresztą to wszystko wylazło po ustawie IPN. Kto by pomyślał?

 4. Czesław mówi

  J.Kaczyński zamienił „twardą babę” B.Szydło na „miękkiego” Morawieckiego, który we wszystkim ustępuje UE i lewakom. To zaczęła się „równia pochyła” w dól, tylko jaka alternatywa.

 5. Krzysztof mówi

  Nie podajecie merytorycznych-scisłych danych. Chodzi o zasady płatnosci za energię wiatrową. Na czym polegała woltab PIS-u?.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.