Macron krytykuje Włochów. Zdecydowana odpowiedź rządu i szefa MSW: „Emmanuelu, jeśli masz takie złote serce…”

Statek Aquarius z imigrantami / Fot. Euroislam
3

Prezydent Francji, Emmanuel Macron skrytykował Włochów za nieprzyjęcie statku, na którego pokładzie było 600 imigrantów. Macron zarzucił Włochom „cynizm i nieodpowiedzialność” oraz „pogwałcenie prawa morskiego”. Włosi odpowiedzieli stanowczo.

Włosi mają dość imigrantów i nie przyjęli statku „Aquarius” z islamskimi imigrantami. Statek błąkający się po Morzu Śródziemnym przyjęli dopiero Hiszpanie. Macron stwierdził, że Włosi nie powinni tak postąpić, zaś gdyby do francuskiego brzegu dobijał statek z imigrantami, przywitałby go z otwartymi ramionami.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Obok krytyki Macrona, Włosi nie przeszli obojętnie. Włoscy włodarze wezwali na dywanik ambasador Francji, zaś Matteo Salvini, wicepremier i minister spraw wewnętrznych tak odpowiedział na łamach dziennika Il Giornale: Emmanuelu, jeśli masz takie złote serce, jutro podam ci szczegóły dotyczące 9 tysięcy migrantów, które zobowiązaliście się przyjąć.

Cały włoski rząd także nie został dłużny. W oficjalnym oświadczeniu czytamy: Włochy nie będą przyjmować pouczeń w duchu hipokryzji od państw, które w sprawie imigracji wolały zawsze odwrócić głowę w drugą stronę.

Czy polskie władze odważyłyby się na tak zdecydowaną odpowiedź przedstawicielom obcego kraju?

Źródło: sioe.pl, Il Giornale

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Jacek Wójcikiewicz mówi

    Włosi wolą zdrowy rozsądek i makaron,a nie Macrona i jego absurdy.

  2. prawyobywatel mówi

    Macron mógł wysłać po nich samoloty, jak taki gościnny.

  3. pezia1 mówi

    Makron ,to moze wszystkie statki skierujmy wprost do brzegów Francji,po co mają się islamisci błąkać.Przygotuj im tylko mieszkania ,samochody,kobiety no i troche trotylu ha ha

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.