Katarzyna TS: Przestępcy AD 2020

fot. pixabay
25

„Kilkadziesiąt osób zjeżdżało na sankach w Bytomiu. Interweniowała policja” – to tytuł artykułu na portalu tarnogorski.info zamieszczonego 29 grudnia 2020 roku. Na czym polegało przestępstwo popełnione przez saneczkarzy? Otóż wyłącznie na tym, że zjeżdżali na sankach. Oto wstrząsający komunikat bytomskiej policji w tej sprawie: „Podczas kontroli stoku przy ulicy Blachówka okazało się, że obiekt pozostaje otwarty wbrew przepisom. Na jego terenie znajdowało się ok. stu osób, które zjeżdżały na sankach, a właściciel sprzedawał bilety wstępu”. Kolejnych przestępców policja namierzyła w siłowniach. Jak informuje tranogorski.info „w Rudzie Śląskiej policja wykryła dwie otwarte siłownie, w Zabrzu jedną”.

Szanowni Państwo, oto przestępcy AD 2020: rodzice z dziećmi na sankach i osoby ćwiczące na siłowni. To ich ściga dziś policja i robi to na zlecenie premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, którzy w ramach walki z koronawirusem wprowadzili 28 grudnia tzw. narodową kwarantannę. Jeszcze 27 grudnia saneczkarze nie byli przestępcami, a następnego dnia już nimi są, bo tak zdecydowała władza. Co ważne, decyzja władzy została wydana w sprzeczności z deklaracjami tejże władzy, która jeszcze niedawno zapowiedziała, że będzie uzależniać restrykcje epidemiczne od liczby wykrytych zakażeń. Według wytycznych, zaprezentowanych przez władzę, Polska powinna być obecnie w tzw. strefie żółtej. Tymczasem jest w strefie czarnej i to nie wiadomo na jak długo. Co prawda, w rozporządzeniu zapisano, że obostrzenia będą obowiązywać do 17 stycznia, ale naiwny ten, kto wierzy, że po tym terminie władza nam odpuści.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Mam nadzieję, że ta kwarantanna narodowa przygotuje nas do szczepień, które właśnie dzięki tej kwarantannie będą mogły przebiegać w sposób poprawny i osiągnąć duże liczby osób zaszczepionych, by obronić się, by światełko w tunelu stało się coraz wyraźniejsze – obwieścił minister Niedzielski zapowiadając narodowe przykręcenie śruby. – 15 stycznia Polska ma osiągnąć gotowość operacyjną do tego, by rozpocząć zapisy na szczepienia na COVID-19 – oświadczył szef KPRM Michał Dworczyk. Jeżeli 15 stycznia zaczynają się zapisy na szczepienia, a narodowa kwarantanna ma służyć zaszczepieniu jak największej liczby osób, to nie ma mowy, żeby władza wypuściła nas z tej kwarantanny 17 stycznia. Od dawna piszę, że twardy lockdown będzie trwał do kwietnia, czyli do końca sezonu grypowego. Co dalej?

Dalej będzie tak samo jak do tej pory, czyli tzw. nowa normalność. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom władzy szczepionka nie zakończy pandemii, zarówno z przyczyn medycznych jaki i logistycznych. Tak jak szczepionka na grypę nie zatrzymała grypy, tak szczepionka na koronawirusa nie zatrzyma koronawirusa. Uzyskanie odporności stadnej przez zaszczepienie 70-80% populacji to również mrzonka i to nawet nie dlatego, że ponad połowa Polaków nie chce brać udziału w tym eksperymencie medycznym, ale dlatego, że po prostu fizycznie nie ma szans, aby do kolejnego sezonu grypowego przeprowadzić szczepienia na taką skalę, o czym pisałam już w felietonie pt. „Pandemia nie skończy się nigdy”.

ZOBACZ: Katarzyna TS: Pandemia nie skończy się nigdy!

Co to wszystko oznacza? Oznacza to, że normalne życie stało się przestępstwem i pozostanie przestępstwem. I to pod hasłem: „Dla naszego dobra”. Oczywiście trwają próby obchodzenia drakońskich przepisów. Restauracje udają, że prowadzą szkolenia z posługiwania się nożem i widelcem; hotelarze udają, że wynajmują miejsca parkingowe z darmowym apartamentem; siłownie udają, że trenują w nich sportowcy przygotowujący się do zawodów. Ale jak długo może trwać ta zabawa? Nie dłużej niż do pierwszej kary od sanepidu dla właścicieli ledwie zipiących biznesów. A władza odgraża się, że zasada „zero tolerancji” będzie egzekwowana z całą mocą.

Pora uświadomić sobie, że już żyjemy w państwie totalitarnym. Zapewne myśleliście, że zamordyzm dopadnie nas po jakimś spektakularnym podpaleniu Reichstagu lub zdobyciu Pałacu Zimowego, a tymczasem okazało się, że wystarczy manipulacja statystykami, medialna propaganda i rozporządzenie Rady Ministrów. I już! Jesteście przestępcami, bo poszliście z dziećmi na sanki. Jesteście przestępcami, bo wyszliście z domu w Sylwestra. Jesteście przestępcami, bo zdjęliście maseczkę na pustej ulicy.

Oczywiście ten zamordyzm usprawiedliwiany jest dobrem ludzkości. Ale tak właśnie usprawiedliwia się każdy totalitaryzm. I szuka wspólników wśród społeczeństwa. To dlatego totalitaryzm promuje donosicielstwo i podnosi je do rangi cnoty. Jaka jest skala donosicielstwa w totalitaryzmie koronawirusowym? Według doniesień francuskiej prasy w marcu i kwietniu skala donosów w tym kraju była największa od II wojny światowej.

A jak było w Polsce? Oto fragment marcowego artykułu z krakowskiej Wyborczej: „– Cały czas dzwonią do nas telefony, napływają e-maile. Ludzie zgłaszają nam swoje podejrzenia co do stanu innych osób – przyznaje Dominika Łatak-Glonek, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie (…) – Ludzie zgłaszają najczęściej, że ktoś wrócił właśnie z jakiegoś kraju, i pytają, czy my o tym wiemy i czy to sprawdzamy. Albo że jakaś osoba wróciła właśnie do Polski i wszędzie teraz swobodnie sobie chodzi – wylicza. (…) Nie ma dnia, by policjanci nie odebrali zgłoszenia od obywateli zatroskanych o swoich sąsiadów czy znajomych. Ludzie z donosami dzwonią przeważnie na numer alarmowy 112. – Interweniują sąsiedzi, bo „coś do nich dotarło, że ktoś był ponoć za granicą”. Ale zgłoszeń, że np. ktoś chodzi z katarem i nie przestrzega zasad higieny, też nie brakuje – opowiada policjant”.

Tak było na początku tzw. pandemii. Czy dziś jest inaczej? „Jeden z gości hotelowych z Radisson w Szklarskiej Porębie w ciągu jednego dnia aż dwa razy sprowadził do hotelu policję. Za pierwszym razem dzwonił z informacją, że posiłki wydawane są tam na stołówce, zamiast do pokoi, a drugi raz, że nie są zachowane bezpieczne odległości i dystans społeczny” – pisze portal money.pl w artykule z 15 grudnia.

Jak widzicie, donosicielstwo w imię „dobra ludzkości” ma się doskonale, a w miarę dokręcania epidemicznej śruby rośnie liczba „przestępstw”, które mogą stać się obiektem donosu. Minister Niedzielski lubi to. – Szybka i stanowcza reakcja na doniesienia o organizacji w jednym z nocnych klubów w Gdańsku imprezy „Specjalny Świąteczny Trening” z udziałem 213 osób. Skrajna nieodpowiedzialność organizatora! Zero tolerancji! – napisał Niedzielski na Twitterze 29 grudnia komentując oświadczenie sanepidu w sprawie nałożenia kary 30 tysięcy złotych na organizatora imprezy.

Donos złożony, minister zadowolony! Witajcie w świecie, w którym przestępstwem jest normalne życie. I nie łudźcie się, że to się szybko skończy. Dla „dobra ludzkości” walka z koronawirusem będzie trwała do ostatecznego zwycięstwa, po którym kamień na kamieniu nie pozostanie. Obym się myliła.

Jeśli podobają się Państwu moje felietony i chcielibyście wesprzeć moją działalność publicystyczną, możecie to zrobić dokonując przelewu na poniższe konto PayPal. Będzie to dla mnie nie tylko wsparcie w wymiarze finansowym, ale również sygnał, że to, co robię, jest dla Państwa ważne i godne uwagi. Z góry dziękuję. Katarzyna Treter-Sierpińska https://www.paypal.me/katarzynats

Zobacz też:

Katarzyna TS: Szczepionka jako patriotyczny obowiązek, czyli odlot premiera Morawieckiego

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. wilk mówi

  MYSLE ZE MORAWIECKI I NIEDZIELSKI PONIESIE SUROWA KARE ZA GNEBIENJE NARODU POLSKIEGO,A CO TU SIE PO MORAWIECKIM SPODZIEWAC NA TASMA SLYCHAC CO MOWI O NAS,ZE BEDZIEMY Z………C,ZA MISKE RYZU

  1. dsfssdfsfdsdf mówi

   a kiedy łon ta kare poniesie?

  2. Przemysław mówi

   Łon poniesie karę jak mnie spotka na ulicy bez ochrony.

  3. Sp mówi

   Tak, masz rację

 2. lol mówi

  Precz z paso7ydowską strukturą POJLIN, gdzie normalne życie stało się przestępstwem! I, niestety, pozostanie przestępstwem – chyba że Polacy wreszcie wypędzą to tałatajstwo!

  1. Sp mówi

   Popieram

 3. Flex mówi

  „rok 1984” a’la 2020 przyniósł: zbrodnię normalności 🙁 . Na genialnej. 1 płycie Klaus Mittfoch jest utwór „Dajcie nam żyć”. Tekst dotyczył ówczesnej komuny, dziś jest znów aktualny. Historia zatoczyła koło jak w „Janosiku pijani Kwicoł z Pyzdrą, gdzie na koniec rajdu Pyzdra stwierdził: „Waluś my są znowu w karczmie”. My po 30 latach znów jesteśmy w d.!

  1. Sp mówi

   Dobrze to ująłeś😊

 4. Ewa-Maria mówi

  To jest akcja zaplanowana na lata z tym koronawirusem.Ten kto myśli że szczepionka rozwiąże problem jest w błędzie.Wystarczy poczytać wywiad jaki udzielił prof.Gut red.Biedrzyckiej z 'Super Expressu’.Jeżeli my obywatele nic z tym nie zrobimy to ta maskarada nigdy się nie skończy.Pozostaniemy niewolnikami systemu,który nam to zgotował

  1. SP mówi

   No to zacznijmy🇵🇱

 5. finka mówi

  Są też pozytywne informacje, pomimo, że żyją wśród nas ludzie o mentalności kapo, to w Wigilię policja dostała tylko jeden donos w Szczecinie, więc nie jest z Polakami tak źle. A to, że musimy wypowiedzieć posłuszeństwo temu rządowi narodowych socjalistów to dla większości pewne, ostatni gwizdek, bo nie odpuszczą jeśli nie będziemy się organizować przeciwko dyktaturze.

  1. SP mówi

   👍👍👍😊

 6. Aleksander mówi

  Wśród moich znajomych mieliśmy taki żart, gdy ktoś mówił że widzi światełko w tunelu odpowiadało się „uważaj bo to może być nadjeżdżający pociąg”

 7. hi-fi mówi

  Mikke bez prawa jazdy,powodujac wypadek PRZESTEPCA NIE JEST?
  no pieknie,korytko z PSL to wasza hanba w awangardzie multi-kulti,zaklamana holoto.

  1. fajera mówi

   jakieś konkretne dane na ten temat?

  2. Egil mówi

   Weź kodeks drogowy i sprawdź czym jest wypadek, jołopie.

 8. AntyPO✡PiS mówi

  PiSrael wciąż nie wypowiedział konwencji Stambulskiej legalizującej ideologię 👹 LGBT w przestrzeni publicznej, chociaż obiecał to już dawno uczynić.
  Nawet DUDA (b.członek Unii Wolności) obiecał, że dopilnuje w II kadencji, aby Polska pilnie wypowiedziała konwencję stambulską. I co? Jest podobnie, jak z rozliczaniem złodziejskiej oligarchii z PZPR, SB i WSI.

  Taka, jest prawica z PiS-u, jak koziej d…py trąba. PiS i PO to postkomunistyczna, antypolska żydokomuna z PZPR, SB i WSI.

  1. Majki mówi

   Miło czytać tę prawdę, dziękuję i pozdrawiam

 9. hi-fi mówi

  Bosak,dostaniesz w pysk jak sie tylko w Przemyslu pojawisz.
  jak zarwal kapus Boni od ziomka Mikke.
  gownojadzie,lewacki smieciu.

  1. Egil mówi

   Nie strasz, nie strasz, bo sie zes…sz.

  2. Majki mówi

   Hi FI co ty pitolisz,

 10. imigracja dla czarnych stoi otworem mówi

  Zjednoczone Stronnictwo Ludowe, jako partia satelicka Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej realizowała wówczas jej politykę rozkułaczania wobec wsi.
  Wczoraj robili to PO i przefarbowane PSL!!!
  tak beda teraz dbac o polakow-pedaly z kondonpederastii i PSL.
  gwiazdowski im muzulmanow nasciaga.

 11. Rebih mówi

  Im mniejsza odporność, tym więcej rozmaitych zachorować, które można testem RT-PCR zakwalifikować jako SARS-Covid-19 i uzasadnić nowe represje.

 12. Karol mówi

  Komu Konwencja Stambulska przeszkadza i dlaczego?
  Z złodziejską oligarchią należy zawsze walczyć i skutecznie niezależnie skąd pochodzi.To chyba oczywiste.

 13. Arnold mówi

  Proszę poczytać, co zrobić z zomowcem.

  https://www.czasfinansow.pl/policjanci-przerazeni-widmem-odszkodowan-ktore-beda-musieli-wyplacic-za-bezprawne-i-nielegalnie-wystawiane-mandaty-i-wnioski-do-sanepidu-z-prywatnych-majatkow/

  Aby pozwać funkcjonariusza za naruszenie dóbr osobistych nie trzeba znać jego adresu czy peselu. Wystarczy do Sądów, które oddaliły wniosek policjanta o ukaranie mandatem i do sądu, który unieważnił decyzję sanepidu o karze pieniężnej wysłać wnioski o odpłatną kopie akt danej sprawy. W aktach będą dane osobowe policjanta oraz jednostka, w której pełni służbę. W pozwie o naruszenie przez tego funkcjonariusza dóbr osobistych wystarczy wskazać jego imię, nazwisko oraz adres jednostki. Sąd tam wyśle odpis pozwu, a Policja jako instytucja zaufania publicznego przekaże pozew pozwanemu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.