YouTube zablokował film „Paszporty życia” o grupie Ładosia ratującej Żydów podczas Holokaustu

Aleksander Ładoś/ fot. Wikipedia
29

– Youtube usunął dzisiejszą premierę spektaklu PASZPORTY ŻYCIA. Próbujemy w nim opowiedzieć o ratowaniu Żydów  przez grupę skupioną wokół ambasadora  Ładosia. Uznano, że „naruszamy zasady dotyczące treści drastycznych i zawierających przemoc”. Chory jest ten świat… – napisał w środę (30.12.2020) na Twitterze Jarosław Papis, prezes Fundacji Hatikva.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W rozmowie z „Dziennikiem Gazeta Prawna” Papis wskazał, że w zablokowanym materiale są tylko sceny dokumentalne i nie ma rzeczy drastycznych. – Podejrzewam, że mogło chodzić o aktora w mundurze SS, ale jak możemy przedstawić esesmana nie w mundurze? – dodał.

Papis wysłał odwołanie do YouTube i czeka na decyzję. – Wolałbym uważać, że to kwestia algorytmu, a nie złej woli. Wzbudza to we mnie przerażenie, bo wydaje mi się, że świat zwariował – mówi.

Aleksander Ładoś był polskim dyplomatą i urzędnikiem konsularnym stojącym na czele „grupy Ładosia”, zwanej też „grupą berneńską”, utworzonej przez czterech polskich dyplomatów i dwóch działaczy żydowskich, którzy w czasie II wojny światowej stworzyli w Szwajcarii system nielegalnej produkcji paszportów południowo- i środkowoamerykańskich dla ratowania europejskich Żydów od zagłady. Dzięki fałszywym dokumentom Żydzi unikali wywózek do niemieckich obozów zagłady. Posiadacze paszportów trafiali do obozów dla internowanych w Niemczech, m.in. w Tittmoning, Liebenau, Boelsenberg oraz do okupowanej Francji w Vittel, dzięki czemu część z nich doczekała końca wojny.

Źródło: Twitter, Dziennik Gazeta Prawna

Zobacz też:

Międlar u Łukszy o przyczynach wydalenia o. Pelanowskiego z zakonu i o książce „Polska w cieniu żydostwa” [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. wilk mówi

  NO WLASNIE,CZENU NIE MA TU INTERWECI NASZYCH WLADZ?MAM POMYSL DLA TYCH KTORZY ZAKLAMUJA HISTORIE,ZEBY ZAPYTALI I MOZE ZROBILI FILM DOTUMENTALNY,JAK TO HITLEROWSKI NIEMCY RATOWALI ZYDOW W CZASIE DROGIEJ WOINY SWIATOWEJ.

  1. M. mówi

   Była interwencja MSZ. Film już dawno przywrócony.

 2. czarny mówi

  Szefową yt jest jakaś Żydówka, a spektakl został zablokowany, bo nie zgadza się z oficjalną narracją puszczoną w świat, że Polacy wyłącznie mordowali Żydów, w celu wymuszenia haraczu 300 mld $. A nasze marionetki na sznureczkach nic nie zrobią bez zezwolenia sierżanta sztabowego albo innego czosnkowego.

  1. Kresowianin. mówi

   Szefowa yt to Susan, kuzyneczka premiera, tfu Mateuszka. Sam się tym ten koszerny czop chwalił.

  2. M. mówi

   Tak, bez wątpienia szefowa youtube sama sprawdza codziennie miliony filmików i kasuje te, które jej nie odpowiadają. Zadziałał głupi algorytm co do przemocy w filmach, sprawa została szybko wyjaśniona i w ciągu jednego dnia film z powrotem wrócił na youtube. Ale, jak widać, niektórzy wszędzie widzą „SPISEG”.

 3. hi-fi mówi

  Ostatnia nadzieja w bosakowych góralskich dywizjach z ciupagami. Może przejmą władzę i zaprowadzą porządek? Tylko czy zdążymy wystrugać ciupagi…

 4. PO koalicjant Konfederacji mówi

  Po świętach cieszą się duża popularnością. Do jednej z nich wybrała się Klaudia Jachira. Zostawiła w niej m.in. śledzie, ogórki, kapustę z grzybami, zabrała pomidory, jabłka i ogórki.

  1. AntyPO✡PiS mówi

   PiSowski trollu i lewacki, obrzezany kłamco! 👎

   Z PO od zawsze współpracuje PiSrael, który wspólnie, tak samo głosował w sprawie zmiany ustawy o IPN na rozkaz Izraela.
   PiS, PO i SLD tak samo głosowały (przeciwko) obywatelskiemu projektowi ustawy STOP🔯447.

   Dlaczego twój PiSrael nie wypowiedział do dzisiaj konwencji Stambulskiej legalizującej ideologię LGBT w przestrzeni publicznej?

   Dlaczego w PiS roi się od postkomunistów z PZPR i PO, np. tow. Saryusz-Wolski?

   Dlaczego od 2015 roku PiS nie wsadził za kraty ani jednego mordercy i złodzieja z PZPR, SB i WSI oraz układu PO-PSL?

   Dlaczego Duda (b.członek lewacko-koszernej Unii Wolności), podobnie jak Trzaskowski pali z żydami świece chanukowe?

   Dlaczego od 2015 roku PiS nie uchwalił ustawy DEKOMUNIZACYJNEJ, która zabraniałaby komunistom pracy w sądach, MSZ, wojsku i policji?

   ODPOWIEDŹ pisowski TROLLU jest jedna: PiS i PO to jest ta sama banda postkomunistów od tow.Kiszczaka z „Magdalenki”, a kruk krukowi oka nie wykole.

  2. Mądry Człowiek mówi

   „w PiS roi się od postkomunistów” a podajesz tylko jednego i to takiego, który był tam tylko 1 rok. Podaj jeszcze 25 to uwierzę w to „roi się”.
   „Dlaczego od 2015 roku PiS nie wsadził za kraty ani jednego mordercy i złodzieja z PZPR, SB i WSI oraz układu PO-PSL” – to nie PiS wsadza za kraty tylko sąd.
   „Dlaczego twój PiSrael nie wypowiedział do dzisiaj konwencji Stambulskiej legalizującej ideologię LGBT w przestrzeni publicznej” – nie wszystko można wypowiedzieć bez strat, taka jest polityka.

  3. AntyPO✡PiS mówi

   Matołku z PiSraela, podałem nazwisko tylko jednego komucha z PZPR, bo musiałbym do rana wypisywać nazwiska postkomunistów, którzy należą aktualnie do PiS-u. Chcesz więcej nazwisk proszę bardzo. Kolejne nazwiska komuchów z PiSralea: tow.Czabański, tow. S.Piotrowicz, tow.Jasiński, tow.R.Czarnecki.

   Po drugie naucz się czytać tekst ze zrozumieniem. PiS mógł zreformować sądy (ODKOMUSZYĆ) poprzez uchwalenie ustawy DEKOMUNIZACYJNEJ zabraniającej członkom sowieckiej PZPR i SB pracy w sądach, MSZ, wojsku i policji. Tylko jak mógł to uczynić PiSrael, jeśli w jej szeregach są również funkcjonariusze PZPR, jak np. tow.S.Piotrowicz. I z tego powodu sądy nie skazują złodziei z POPiS-u i SLD. Wszak kruk krukowi oka nie wykole!

   PiS PO to jedno i to samo postkomunistyczne bagno. Konflikt pomiędzy PiS i PO jest sztuczny i wywołany na potrzeby naiwnych ludzi, aby myśleli, że ta dwa ugrupowania się czymś różnią.

   Można wypowiedzieć i NALEŻY konwencję stambulską. Konwencji stambulskiej nie ratyfikowały m.in Czechy, Słowacja, Węgry i Wielka Brytania. I co się stało tym krajom?

   PiSrael nie wypoweidział konwencji stambulskiej, bo jest to de facto lewackie ugrupowanie posłuczne w 100% EUrokołchozowi.

 5. szalom mówi

  To oczywiste. Rozgłaszanie o Polakach ratujących żydów jest sprzeczne z historią II wojny pisaną przez żydów oraz psuje holokaustgeszeft, Było by też naruszeniem umowy Adenauer Ben Gurion oraz utrudniało by operację 447

 6. Tolek mówi

  Nienawidzicie Żydów aż wam piana z pyska leci i już widzę jakbyście ich ratowali w czasie Zagłady. Może część z was by oprzytomniała, ale większość cieszyła by się, że w końcu ktoś „robi z Żydami porządek”.

  1. Cyprian mówi

   Tolek, powiedz za co nienawidzisz Polaków/

  2. Tolek mówi

   Nie żywię nienawiści do żadnej grupy narodowej/etnicznej czy religijnej. Za to nie trawię nacjonalizmu i ksenofobii, bez znaczenia jakiej prowiniencji.

  3. LoL mówi

   czyli jesteś zwykłym sprzedawczykiem i zdrajcą. na dodatek tępym 😉 definicja słowa nacjonalizm, hipokryto hehe ” tolek nie nienawidzi ale nie trawi”, mały nazistowski goebbelsiku

  4. M. mówi

   LoL, jaki ty głupiutki jesteś:)

  5. Kamil mówi

   tOLEK czy to ty czy twoj chlopak.Moja Babcia mowi przed wojna zydzi spiskowali przeciwko Polakom mowili”ulice wasze kamienice nasze”cieszyli sie gdy ruskie w 17 dniu wrzesnia weszli do Polski .Klamliwe zydki gotowi poswiecic wlasnych ludzi dla kasy i wladzy .teraz klamliwa narracja prowadzona na swiecie by oczerniv Polaków .co do anty semityzmu (wymysl.-nie ma czegos takiego!!!!) to żyd zawsze ci powie jakie go okropnosci spotkaly ale nie powie….DLACZEGO😎chwytasz tą myśl baranie ps:poczytaj o fordzie zasrancu zydowskim ktory ujawnil plan koszernych skirwysynow co do przejecia wladzy na swiatem

  6. M. mówi

   A pisać prawidłowo po polsku to już cię babcia nie nauczyła? Tylko takich głupot do głowy nakładła?

  7. ANDRZEJ S LOBROW mówi

   czemu plujesz idiotyzmem do rodaków którzy piszą prawdę o blokadzie hitorii bohaterstwa Polaków ratujących żydów? Ja pomimo że mam terz korzenie gudłaja, uważam że prawda wyzwoli nas wszystkich od zagłady. Byli tacy Polacy którym zyd był nie wygodny, byli też tacy Polacy co Polaka zobił, byli i to w większości zydzi – chazary co zbijali swoich i niszczyli POlaków, więc dlaczego ujadasz idiotyzmem zamiast pisać prawdę lub półpradę, debilu komunistyczny .

  8. Kazimierz mówi

   Owszem. Dostali by to na co zapracowali.

 7. Egil mówi

  A jednak, Toluś, ratowali. I to narodowcy.
  To boli, bo rodacy w Stanach nie kiwnęli palcem w bucie. Dobrze jeszcze jak nie przeszkadzali.

 8. Shadow mówi

  Tolek w ramach tolerancji, przyjmuje jako dar, żydowskie plucie i kłamstwa na każdym kroku, dotyczące Polaków i Polski. Prawda i honor nie mają dla niego znaczenia. Jest jeszcze jedno wytłumaczenie, że to tępy kołek, który nie zna historii i nic nie wie o świecie.

 9. Ewa-Maria mówi

  Tolek: a za co niby ich mam kochać?.Za UBeckie katownie,za Katyń, za całokształt ich ohydnych postępkach?.

 10. Zbigniew mówi

  Wracam do sprawy przywrocenia bezkarnosci Sutryka (delegalizujacym legalny pochod) przez sady apelacyjny.

  Tych zydow pokomunistycznej wladzy jest za malo aby opanowali wszystkie sady, wiec zasiedzieli sie w sadownictwie apelacyjnym i masowo wydaja polskie dzieci za granice – nie sa Polakami, co sami udowadniaja.

  Dlaczego, wiec redakcja i pan Jacek, tak jak inne media narodowe nie popieraja Solidarnej Polski pana Ziobry, ktory to zjawisko w sadach apelacjnych zwalcza – jest jakby naturalna rownowaznia dla tego obcego paskudztwa – PIS bez niego nie ruszylby nawet palcem w bucie.
  Kaczynski wmawial nam, ze Polska jest najwiekszym producentem futer a okazalo sie, ze Dania, tyle jest wart ten wynarodowiony PIS.

  Media narodowe nie widza tego, gdyz zaslania im sprawe skompromitowana Konfederacja i ten nieszczsny Bosak?

  Tymczasem jak donosza Kresy.pl Solidarna Polska ma juz poparcie pozwalajace na samodzielne wejscie do sejmu!!

  Media narodowe znowu beda zyc z datkow, bo nie widza, ze mozna w tej sytuacji dobic targu z Ziobra, ze jak dojdzie do wladzy to media narodowe uzna za publiczne i bedzie nalezny udzial w abonamencie i doplatach z budzetu na rowni np z Gazeta Wyborcza, ktory dostala 13 mln zapomogi.

  I jaka bedzie pozycja mediow narodowych i narodowcow – znowu opozycja i puste krytykanctwo bez programu?

  Dlaczego Bedkowski nie jest politykiem? – dlatego ze nie wysila sie na zaden program lub media narodowe jego programu nie cytuja – no bo po co, no nie?

  Moze boja sie ze zamorduja pana Zbyszka?

  Oczywiscie, ze tak zrobia jezeli Solidarna Polska nie bedzie miala oparcia w mediach Narodowych i prawda o morderstwie nie dostanie sie do opini publicznej, tak jak w przypadku samoobrony a o likwidacji partii zadecyduja sady apelacyjne.

  Media narodowe tak jak Pilat umywaja sobie raczki? Nie sa na biezaco?

  1. Zbigniew mówi

   Ukrainsko zydowski PIS doszedl juz do tego, ze musi zwalczac swoje podstawy sukcesu za pomoca Konfederacji.
   Faktycznie ich antypolskie postepki spowodowaly, ze bez koalicji nie sa wiekszoscia sejmowa a wrogow maja po stronie narodowej – to co im zostalo to jest tylko udawanie, ze majaj z nami cos wspolnego.

   „”Konfederacja uzyskała wskazania 6,5 proc. respondentów o konkretnych sympatiach partyjnych. Do Sejmu weszłyby jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe i Solidarna Polska, obie z wynikiem 5,4 proc. Natomiast druga partia satelicka PiS – Porozumienie, w badaniu Indicatora uzyskała wskazania tylko 2,8 proc. respondentów.

 11. Zbigniew mówi

  Takie charakterystyczne nazwisko, Poznanski, Wojewodzki – chyba czas aby poslugiwali sie prawdziwymi nazwiskami – no ale to bylby antysemityzm i przypomnienie ich ubeckiej roli w mordowaniu Polakow.

  „Dziecko cierpi na autyzm, a w Holandii może zostać nawet poddany eutanazji. Z naszych (wpolityce.pl) ustaleń wynika, że sędzia Joanna Śmietanka nie tylko oddaliła wniosek prokuratora o zawieszenie postępowania, ale także pominęła dowód z opinii opiniodawczego zespołu sądowych specjalistów w Warszawie.”

  1. Zbigniew mówi

   Ciekawe czy w apelacyjnej rozprawie pana Jacka w ogole rozwazano jakiskolwiek dowod np zdjecia, nagrania wideo?

 12. Adolf Kamchatkov mówi

  Tolek Mówi „… nie trawię nacjonalizmu i ksenofobii..” O żeż ty! Antysemito. Poszukaj prawdy o zydach, to przejrzysz na oczy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.