J. Międlar: Miało być dobro, znów będzie „mniejsze zło”? Jakubiak pasuje do Konfederacji jak garbaty do ściany

Marek Jakubiak/ fot. facebook
35

Do Konfederacji Ruch-Narodowy-Korwin-Liroy-Braun w dniu wczorajszym przyłączył Marek Jakubiak. Dla wielu sympatyków Konfederacji przyjęcie Jakubiaka pod swoje skrzydła jest niezrozumiałe, a wręcz kuriozalne. Sprawie przyjrzałem się z bliska. Wnioski? Wypowiedzi oraz sejmowe głosowania Jakubiaka wskazują na to, że ten pasuje do Konfederacji jak garbaty do ściany. Chyba, że Konfederacja jest równie garbata, co rzeczony browarnik.

Polityczne nawrócenia zdarzają się bardzo rzadko. A jeśli już, są wynikiem długoletniego procesu. W przypadku Marka Jakubiaka o takim nawróceniu mówić nie można. W pewnym momencie swojej politycznej kariery Jakubiak został sam. Próbował powołać do życia potężną prawicową federację i połknąć w ten sposób Ruch Narodowy, korwinowców i braunowców. Już wtedy wielu mówiło o projekcie Kukiz 2.0. Bez skutku. Po kilku miesiącach niepokoju zmuszony niepowodzeniem przystąpił do koalicji z narodowcami, z którymi jeszcze niedawno nie wyobrażał sobie wspólnego startu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jednak nie o wyobraźnię tutaj chodzi, a o realne poglądy i sejmową aktywność Jakubiaka, która jest jawnym zaprzeczeniem idei narodowej, o polskim interesie nawet nie wspominając.

Jestem Europejczykiem!

7 grudnia 2018. Późnym wieczorem poseł Marek Jakubiak, na YouTube publikuje relację na żywo, w której odnosi się do propozycji startu ze wspólnej listy Ruchu Narodowego i partii Wolność. Wówczas koalicja nie nosiła nazwy Konfederacja. Poseł stwierdził, że jego stosunek do Unii Europejskiej jest diametralnie inny od tego, który reprezentuje Winnicki i Korwin. Stwierdził także, że „nie wie, czy chciałby być w tym pociągu”.

Ja nie wiem czy ja bym chciał w tym pociągu być, bowiem mój stosunek do Unii Europejskiej jest diametralnie inny niż Ruchu Narodowego. Otóż ja uznaje, że jestem Europejczykiem, jestem Polakiem, jestem Narodowcem, ale nie jestem członkiem Ruchu Narodowego i nigdy nim nie chciałem być. Nigdy nie chciałem zasiadać we władzach Ruchu Narodowego i jedynie ograniczałem swoją aktywność w tym zakresie do pomocy tym młodym ludziom, którzy patriotyzm niosą na swoich sztandarach. I za to jestem im bardzo wdzięczny. (…) Więcej wam powiem. Nawet, gdybym był podczas tych rozmów koalicyjnych, ja bym się nigdy nie zgodził na wrogą narrację wobec Unii. Zniszczyć, zdeptać, wyrzucić i tyle. (…) Jestem Europejczykiem, mieszkam w Europie. Nic tego nie zmieni. Mocno przeciwstawiam się chęci wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. (…) Widać wyraźnie, że narracja narodowców idzie w zupełnie innym kierunku, co burzy mój stosunek do możliwości współpracy z narodowcami w tym zakresie.

Ciężko nie zauważyć, że słowa Marka Jakubiaka są zaprzeczeniem pierwotnych i fundamentalnych deklaracji, które przed kamerami, na korytarzu sejmowym składali Janusz Korwin-Mikke i Robert Winnicki: Unia Europejska musi zostać zniszczona oraz chcemy wyjścia Polski z Unii Europejskiej. Te deklaracje to swoista opoka, na której miała zostać zbudowana koalicja antyunijna, później przechrzczona przez Grzegorza Brauna na koalicję propolską. Jak zatem te istotne sprzeczności, nie mówiąc już o ambiwalentnym stosunku Jakubiaka do Ruchu Narodowego, pogodzić z ideami, którymi według założeń ma się kierować Konfederacja? Koalicja chce wyjść z UE, albo ją zniszczyć, zaś Jakubiak ze stolca chce ulepić zajączka wielkanocnego, a to chyba znacząca różnica…

Sponsor?

W rozmowie z dziennikarzem Radia Plus, do tych wypowiedzi odniósł się Grzegorz Braun. Stwierdził, że Marek Jakubiak mógł zmienić zdanie w kwestii „eurokołchozu”, a on sam cieszy się z „magnetyzmu Konfederacji” i obecności „czcigodnego pana posła” w szeregach koalicji. Do Europarlamentu ma startować z „dwójki” na Mazowszu. Dlaczego nie z „jedynki”? Problem w tym, że „jedynkę” obiecano Kai Godek. Ostatecznie Jakubiak otrzyma „dwójkę” dla Radia Plus powiedział Braun. Ciężko dać wiarę, że Braun, człowiek o światłym umyśle, naprawdę wierzy w polityczne nawrócenie człowieka, który na swoim koncie ma całą serię antypolskich aktów, o których piszę poniżej. Czyżby Braun z transparentnego publicysty przeradzał się w politycznego gracza?

To jasne, że Konfederacja potrzebuje wielkich pieniędzy na dwie zbliżające się kampanie. Marek Jakubiak jest właścicielem wielkiego browaru, ma kontakty z przedsiębiorcami i może zapewnić źródło finansowania kampanii. Tylko czy za kampanijne finanse można roztrwaniać ideały?

Na ideałach nie koniec. Konfederacja, która jeszcze do 5 marca miała klarownie sprecyzowane stanowisko wobec UE, dziś je utraciła. Dlaczego? Jakubiak zadeklarował: Nawet, gdybym był podczas tych rozmów koalicyjnych, ja bym się nigdy nie zgodził na wrogą narrację wobec Unii. W jakim miejscu zostali postawieni potencjalni wyborcy? Jeśli zagłosujemy na Konfederację, jaką będziemy mieć pewność, że europarlamentarzyści będą zabiegać o POLexit, skoro Jakubiak deklaruje coś zupełnie innego? Poza tym oddając głos, na innego kandydata Konfederacji, równocześnie popieramy całą Konfederację, a równocześnie samego Marka Jakubiaka, potencjalnego reprezentanta Polski w UE. To jest ten ideowy radykalizm czy to już polityczna poprawność?

Misiek” Jakubiak

Wypowiedzi w sprawie narodowców i UE to tylko igraszka. Przyjrzyjmy się sejmowym głosowaniom Marka Jakubiaka, które stoją w jawnej sprzeczności wobec interesu narodowego, a po których lekturze można odnieść wrażenie, że Marek Jakubiak to taki drugi Misiek Kamiński zmierzającym w odwrotnym kierunku. Tamten z Narodowego Odrodzenia Polski i Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego, przywędrował do PiS-u, PO i PSL-u. Zaś browarnik z czerwonego PZPR-u i chmielowej kadzi, trafił do ruchu Pawła Kukiza, by po nieudanych próbach utworzenia Federacji dla RP trafić do koalicji narodowców, z którymi jeszcze kilka miesięcy temu nie wyobrażał sobie współpracy.

Szabes poseł”

Stosunkowo niedawno, 8 grudnia 2017, zatem kilka miesięcy po tym, jak Jakubiak zagłosował za przyznaniem emerytur dla Żydów zamieszkujących okupowaną Palestynę, w Sejmie odbyło się głosowanie nad przyznaniem 100 milionów złotych na żydowski cmentarz w Warszawie. Jakubiak, wielokrotnie pytany, dlaczego zagłosował za dofinansowaniem renowacji kirkutu, jak dziecko stwierdzał, że nie wiedział w jakiej sprawie głosuje. Jakubiak zagłosował za przelaniem 100 milionów złotych na żydowskie konta, by z pieniędzy polskich podatników wyremontować żydowskie groby, w tym macewę Józefa Goldberga (Różańskiego). Kim jest ów Żyd? W czasach II wojny światowej – komunistyczny szpicel współpracujący z NKWD. Po 1945 – stalinowski symbol tortur, sadyzmu i fingowania procesów. Polaków torturował i mordował z zimną krwią. Nie wahał się wydawać w ręce NKWD nie tylko polskich żołnierzy, ale także własnych towarzyszy. W strukturach bezpieki szybko awansował. To on nadzorował śledztwo w sprawie Witolda Pileckiego. Zmarł w 1969 roku. Nigdy nie wyraził skruchy za popełnione czyny.

Z tego co mówi sam Jakubiak, wynika, że ten tak dba o polski interes narodowy, że nie znalazł ani chwili, by zaznajomić się z hochsztaplerskim „przemysłem nekrofilskim” prowadzonym przez żydowskie organizacje, polegającym na wyciąganiu gigantycznych pieniędzy na renowację świadomie zaniedbywanych żydowskich kirkutów. O sprawie szeroko pisałem TUTAJ.

Czy polityk twierdzący, że nie wie czego dotyczyło głosowanie może być mężem zaufania reprezentującym w Sejmie i Brukseli polski interes narodowy?

Baranek

8 lutego 2018 roku. Niczym baran podążający za stadem, Jakubiak głosuje za zmianami ustawy o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zasadach ich przemieszczania się przez to terytorium. Art. 13a. 1. Na wniosek właściwych organów wojskowych strony wysyłającej żołnierze wojsk obcych mogą być wyposażani w broń i amunicję stanowiące uzbrojenie Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej – brzmi istotny artykuł przegłosowanej noweli ustawy. Historia jest nauczycielką życia. Na ile możemy ufać „uzbrojonym sojusznikom”, Polacy – jak mało kto – doskonale powinni znać odpowiedź.

Polscy antysemici!

6 marca 2018. Browarnik głosuje za ustawą zakłamującą prawdę historyczną, a z Polaków czyniących antysemickich agresorów. Sejm RP wyraża szacunek dla wszystkich walczących wówczas o wolność i demokrację, potępia komunistycznych organizatorów antysemickich prześladowań oraz dziękuje za solidarność z prześladowanymi – głosi treść przyjętej przez Sejm uchwały, która uczciła pamięć o wydarzeniach Marca ’68. Jakubiak znów popędził jak baran za stadem. Przeciwko infernalnej ustawie będącej swoistą żydowską „pałką antysemityzmu”, zagłosował jedynie Jacek Wilk, Robert Winnicki oraz Bartosz Jóźwiak. Ustawa za którą zagłosował Jakubiak wręcz krzyczy: „Polscy antysemici!”.

Rok wcześniej, 21 kwietnia 2017 roku, w Sejmie odbywa się głosowanie za upamiętnieniem Tadeusza Mazowieckiego, mecenasa postkomunizmu w Polsce, który swój rząd obsadził komunistami: Czesławem Kiszczakiem, Arturem Balazsem, Henrykiem Samsonowiczem, Florianem Siwickim. Jakubiak upamiętnił człowieka, który w latach 50. domagał się ekskomuniki dla Żołnierzy Wyklętych, zjednywał ich z niemieckimi nazistami. Tadeuszowi „Grubej Kresce”, Jakubiak oddał cześć. Jak na byłego członka PZPR przystało.

Przeciw nienarodzonym i… Kai Godek

6 października 2016. Jakubiak, wtedy jeszcze bliski przyjaciel Pawła Kukiza zagłosował przeciwko projektowi autorstwa Kai Godek, z którą teraz tworzy Konfederację. Browarnik odrzucił projekt ustawy ograniczający możliwość dokonania aborcji w Polsce. Obywatelski projekt ustawy wskazywał, że aktualne prawo nie chroni życia od momentu poczęcia. Zasadne jest twierdzenie, że aktualna treść Ustawy nie tyle nie realizuje postulatu ochrony życia w sposób możliwie najpełniejszy, ale wręcz w sposób niezgodny z normami ustawy zasadniczej ogranicza prawo do życia – czytamy w projekcie ustawy. W ustawie domagano się m.in. upodmiotowienia nienarodzonego dziecka. Proponuje się modyfikację, zgodnie z którą określenie „płód ludzki” zastępuje się, znanym i współwystępującym obecnie w języku ustawowym sformułowaniem „dziecko poczęte”. Taka konstrukcja stanowi również upodmiotowienie dziecka poczętego i nakazuje traktować je jako pacjenta w rozumieniu ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta. Marek Jakubiak, od wczoraj (6 marca 2019) polityk współtworzący Konfederację z Winnickim i Braunem, dla których ochrona życia poczętego winna być priorytetem, zagłosował przeciwko upodmiotowieniu dzieci.

Listek figowy czy garbata koalicja?

Marek Jakubiak na antypodach wobec narodowej idei oraz pro-life. Marek Jakubiak parlamentarny szabes poseł i entuzjasta UE. To widać gołym okiem. Ba, ślepy dostrzeże, że polityk pasuje do pierwotnych założeń Konfederacji jak garbaty do ściany. Co zatem Jakubiak robi u boku Winnickiego i Brauna? Hipotez jest wiele. Być może Jakubiak ma zapewnić Konfederacji finansową bytność. Możliwe, że Konfederacja porzuciła radykalizm i popłynęła z polit-poprawnym nurtem. Może tak być. Jednak życzyłbym sobie, że przyjęcie Jakubiaka w szeregi Konfederacji, to tylko napoleońska taktyka, mająca służyć przejęciu elektoratu Jakubiaka, który w tej układance odegra rolę lista figowego. Oby nie było tak, że infernalne pomysły Jakubiaka, wewnątrz koalicji będą przyjmowane z entuzjazmem, i zamiast głosować na dobro, będzie trzeba głosować na garbatą koalicję, czyli “mniejsze zło”.

Przeczytaj także:

„Porządkowanie” kirkutów jako żydowski przemysł nekrofilski w Polsce

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. piotr mówi

  wolna-polska.pl Lista “dokonań” szabesgoja Marka Jakubiaka.

 2. Tadzu mówi

  No i się skiepściło przez tą chorągiewkę w postaci Marka Jakubiaka nie będę głosował na tą konfederacje. Chwiejny to człowiek ja na jego miejscu bym się wstydził za jego głosowania w sejmie za to wazeliniarstwo wobec tzw Eskimosów.

  1. 123 Wolność mówi

   Możesz głosować nadal na kogoś z ruchu narodowego 🙂 nie wiesz co to koalicja? jakubiak jest tutaj tylko po to, żeby jego 1-2% nie zostały zaprzepaszczone 😉

  2. ue+447 :( mówi

   z powodu jednego rodzynka odrzucasz całą masę świetnych ludzi? no nieźle, i na kogo zagłosujesz? kolejne kilka lat “mniejszego zła”?
   kretyńskie rozumowanie, za przeproszeniem

 3. Spostrzegawczy mówi

  Myślę, że znacznie trafniej O Konfederacji wypowiedział się dr Stanisław Krajski w jednym ze swoich ostatnich nagrań. Radzę wszystkim zainteresowanym wysłuchać jego wypowiedzi, bo odwołuje się on także do historii związanej z ideą Konfederacji w Polsce.

  1. Alojz mówi

   A co ma historia idei konfederacji z ów koalicja wspólnego?
   Panie, daj Pan spokoj. Słuchałem Krajskiego w tej sprawie. Nawet sie nie zamknął o sprawach które idealnie wypunktowal pan Międlar.

  2. Jacek Międlar mówi

   Podpisuję się pod słowami Pana Alojza. Ale obu Panom dziękuję za spostrzeżenia.

 4. lol mówi

  Hic Rhodus, hic salta – tu Rodos, tu skacz! (zamiast chwalić się o skakaniu). Organizatorzy, by “przełożyć” idee na struktury (wpisz właściwe: partii, konfederacji, ruchu społecznego, itd.) najczęściej potrzebują pieniędzy, pieniędzy, i jeszcze raz pieniędzy. SLD dostało je od Moskwy, D. Tusk – od BND. Konfederacja też ich potrzebuje. Pytanie: co zrobią i jak daleko ‘pójdą’ w rozmywaniu idei, by otrzymać pieniądze? Czas pokaże!

 5. Jmac mówi

  Z przyjemnością czytam i słucham Pana, Panie Jacku.Jak na swój młody wiek , wyciaga Pan wnioski i dokonuje spostrzeżeń jak mało kto.Tutaj jednak nie do końca się z Panem zgodzę,zgoda jedynie co do samej oceny Jakubiaka. Niestety ale bez pieniędzy niewiele da się zrobić ,brak obecności w mediach też niestety powoduje marginalizację.Ta koalicja naprawdę ma szansę na coś więcej niż jak było to dotychczas .Czy widzicie inną alternatywę? Pzdr.

  1. Jacek Międlar mówi

   Ale ja nie widzę innej alternatywy. Tylko dlaczego wprowadzać Jakubiakiem ferment tam, gdzie nie jest to potrzebne?
   Dziękuję i pozdrawiam :))

  2. Andzia mówi

   Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Jeden Jakubiak to nie Konfederacja. W dzisiejszych czasach bez pieniędzy na kampanię nie ma szans na rozerwanie układu. Ten popis to jedna banda z przybudówkami lewackimi. Przez Jakubiaka nie można zaprzepaścić oddolnej inicjatywy narodowców i wolnościowców. Zresztą nie wiadomo czy uda mu się wejść do PE. Poglądy Grzegorza Brauna też się różnią od tych, jakie prezentuje partia Korwin czy inni. Konfederacja to nie partia, tylko zrzeszenie w określonym celu.

 6. finka mówi

  Dokładnie tak, podobnie skomentowałam to wczoraj na innym portalu, koń trojański wprowadzony przez PiS, który przestraszył się po zaistnieniu p.Brauna w Gdańsku. Ja też kiedyś uważałam p.Jakubiaka za patriotę, ale jak swego czasu dzienniknarodowy.pl opublikował głosowania i mi przeszło, choć nadal sensownie gada, dziś u M.Roli. Nie wyszła własna partia, żeby odebrać głosy narodowcom, to trzeba rozbijać od środka i wiedzieć co się dzieje u konkurencji. Reasumując trzymajmy się zasady “po owocach ich poznacie”.

 7. kartoflanka mówi

  Również mam pewne obawy. Nawiązując do konferencji, nie akceptuję żadnego centrum. Chcę prawicy. Ale konfederacji nadal sprzyjam.

 8. Daro mówi

  To tylko brakuje do tej paczki
  KUKIZA? i bedzie konfederacja szabesgoi✡️??

 9. z-k mówi

  Przestańcie sie żreć i jątrzyć. Nie ma na to czasu. Tu trzeba współpracować. Niesnaski spowodują tylko, że do Róży Thun Luksemburg von Woźniakowskiej, Boniego i Lewandowskiego dołączy Cimoszewicz z Millerem, trockiści od Zanzberga i grupa odmieńców od Biedronia a my jak zwykle rozdyskutowani….. z rączką w nocniku

 10. jacek mówi

  totalną głupotą jest przejęcie tego człowieka do koalicji, szczerze mówiąc to jak strzał w piętę…

 11. Czesław mówi

  Podstawowy warunek: konieczny, koalicja musi osiągnąć wynik, jak nie osiągnie, to nadal można sobie wyciagać jakieś, co powiedział kiedys ktoś i co z tego a tęczowi będą rządzić.

 12. gojek mówi

  No ferment jest i będzie. Dużo zależy od tego ile do powiedzenie będzie miał “browarnik”…
  Ciężko w naszej umęczonej ojczyźnie zebrać ludzi, aby ktoś nie był szpiclem…

 13. Michał mówi

  W normalnych warunkach taki Jakubiak powinien byc wywalony na kopach z Konfederacji a raczej nie być w ogóle w jej szeregi przyjmowany. No ale może jest to jakaś głębsza taktyka Brauna, Winnickiego czy Korwina, mam nadzieję. Może chodzi rzeczywiście o kasę. W każdym razie to co możemy zrobić to po prostu nie głosowac na niego i tyle. Ja nadal wierzę w Grzegorza Braun i spółkę i jego marsz ku wolnej i niepodległej Polsce poprzez przeszkody, doły, pułapki, dziwne taktyczne sojusze itp. Konkludujac: uważaj panie Jakubiak, będziemy ci patrzeć na ręce i na to co robisz, i nie pogrywaj z nami bo nie masz przed sobą głupich wyborców jak inne partie. Do Jacka Międlara: wszystkiego najlepszego dla Pana i rodziny i niech Pan wie, że Pana głos i komentarze są bardzo nam Polakom potrzebne. Najlepszego!

 14. Michał mówi

  Nie ma mojego komentarza! Dwa razy pisałem!

  1. Piotr R mówi

   Moje komentarze tez zniknely …

  2. Jacek Międlar mówi

   Jeśli Państwo mnie wklejacie masy linków, to na pewno nie zniknęły, tylko ich nie opublikowaliśmy. My poza spamerstwem, nie prowadzimy cenzury. Pozdrowienia

 15. Pan Łukasz mówi

  Ty tam oszołomie to sklej lepiej pisde. Jak chcesz to sobie głosuj na Biedronia, a od Konfederacji to 3 huye w bok.

  1. Łukasz mówi

   Łukasz, zwariowałeś? Jacek nie atakuje Konfederacji tylko wyraża swoją opinię o Jakubiaku. Ja nie jestem aż tak krytyczny wobec Jakubiaka jak Pan Jacek mimo, że nie jestem jego entuzjastą. Ale każdy ma swoje odczucia, a niektóre głosowania Jakubiak ma rzeczywiście niezrozumiałe.

 16. Łukasz mówi

  Dobra, Panie Jacku i reszta niezadowolonych mam jedną radę: nie należy jątrzyć sprawy. Jakubiak swoich poglądów na pewno nie narzuci, bo Braun, Korwin są nieprzkupni. Jeżeli już to Jakubiak zostanie przekonany. A co do Kukiza: dlaczego nie popieracie tego, żeby razem z nim iść (jest taki komentarz)? Kukiz15 to chyba najbardziej propolska opcja oczywiście z pięciu partii, które weszły do sejmu w 2015 r. Jako jedyni atakowali konferencję antyirańską (antypolską) orpócz rzecz jadna Konfederacji. FORZA KONFEDERACJĄ! 😉

 17. Adam Parzel mówi

  Proponuje wszystkim się trochę uspokoić. Jakubiak nie jest wystarczająco cwany aby oszukać konfederacje. Jego 3 % jest nam potrzebne wynik do PE musi byc okazaly aby przebic sie do glownych mediow. Z takim podejsciem jakie reprezentujecie jestesmy skazani na wieczny niebyt a chodzi chyba o to by realbie zmieniać Polskę , niestety czasem trzeba ubrudzić ręce taka jest smutna prawda

  1. MegGi mówi

   Zgadzam się! Chociaż nie wiem, czy przyjęcie Jakubiaka nazwałabym ubrudzeniem sobie rąk. Wydaje mi się, że ci, którzy tworzą ducha tej konfederacji ręce i dusze mają czyste:) Jakubiak będzie przez chwilę, trochę im pomoże i znajdzie sobie inny byt polityczny. Tak będzie!

 18. Krzysztof Zieliński mówi

  Apeluję o to aby wszystkie osoby, które chcą startować w wyborach, zwłaszcza z list konfederacji podały do publicznej wiadomości swoje życiorysy ze szczególnym podkreśleniem tego jakie działania dana osoba podjęła w interesie Polaków a jakie działania podjęła przeciwko interesowi Polaków (z wyjaśnieniem dlaczego). Apeluję także o to aby wszystkie osoby które odmówią napisania i upublicznienia takiego życiorysu zrezyzgnowały z polityki w ogóle. Jakubiak to kolejny kłamca, który mówi jedno a robi drugie. Konfederacja zostanie zniszczona od środka przez kłamców, chyba że wcześniej prawda pokona kłamców. Życiorysy !!!

 19. MegGi mówi

  Grzegorz Braun nie zmieni poglądów, jest im wierny od dawna, konsekwentnie twierdzi to samo, nigdy sobie nie zaprzecza, mimo tak długich i złożonych wypowiedzi (=nie kłamie), jest przejrzysty i całkowicie mu ufam. Komu jak komu, ale jemu na pewno. A Jakubiak niech sobie będzie, potem znajdzie sobie co innego.

  1. Andzia mówi

   Fani wolą popis i lewactwo. A co tam Polska!

 20. Ja_Antysemita mówi

  Wydawało się, że ten Jakubiak to porządny człowiek, a okazuje się, że to pro-żydowska swołocz! Teraz jeszcze brakuje tylko, żeby i Międlar stanął po stronie żydków!

 21. Ania mówi

  Atak na Konfederację z lewa i prawa. Nawet Bubel się zdemaskowal.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.