Kpiny z podatników! Wrocławscy urzędnicy na szkoleniu z „mowy nienawiści” w luksusowym hotelu

prezydent Wrocławia Jacek Sutryk/ fot. screen
0

Blisko 44 tysiące zł kosztowało szkolenie wierchuszki wrocławskiego magistratu w Kudowie-Zdroju. Wybrano jeden z najdroższych hoteli. Jacuzzi, basen, grota solna to niektóre z luksusów, którymi chwali się hotel – informuje dziennik „Fakt”. Tematem szkolenia był mobbing oraz tzw. mowa nienawiści. W szkoleniu wzięło udział 74 urzędników. Koszt udziału 1 osoby to 590 zł.

– Szkolenie odbyło się poza Wrocławiem, ponieważ warsztaty poza biurem bez spotkań, telefonów, zajęć bieżących sprzyjają nieprzerwanej pracy nad poruszanym zagadnieniem – powiedział „Faktowi” Arkadiusz Filipowski z wrocławskiego magistratu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

PRZECZYTAJ I OBEJRZYJ: PEŁNA RELACJA! „Żydowscy komuniści gorsi niż naziści!” Dlaczego wrocławski magistrat rozwiązał Marsz w Hołdzie Żołnierzom Wyklętym? [WIDEO]

Sprawę skomentował radny PiS Andrzej Kilijanek. – Rozumiem potrzebę podnoszenia kompetencji pracowników, tylko dlaczego musimy robić to w Kudowie-Zdroju, skoro we Wrocławiu możemy pochwalić się bardzo nowoczesnym centrum kongresowym, wartym 80 milionów złotych? Zastanawiające jest też, jak zgłębianie wiedzy o mowie nienawiści ma pomóc kadrze kierowniczej w wykonywaniu pracy. Nie znajduję racjonalnej odpowiedzi na to pytanie, dlatego szkolenie traktuję jako pretekst do zorganizowania wycieczki integracyjnej dla zespołu [prezydenta Wrocławia – przyp. red.] Jacka Sutryka – powiedział Kilijanek w rozmowie z „Faktem”.

Mój komentarz: Jak słusznie zauważył węglarz w „Misiu”: „Dziecko jest dziecko – wypić zawsze można, nie?”. W myśl tej zasady zawsze można pojechać do luksusowego hotelu za pieniądze podatników, żeby przeszkolić się z czegokolwiek. Może to być szkolenie z „mowy nienawiści”, które dziś zastąpiło szkolenia z podstawowych zagadnień marksizmu-leninizmu. Jedno i drugie siebie warte, a wypić zawsze można, nie?

Źródło informacji i cytatów: fakt.pl

Przeczytaj też:

PE przeznacza blisko 2 mld euro na „ochronę praworządności” oraz walkę z „mową nienawiści”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.