Dzięki kibicom Legii świat dowiedział się o NIEMIECKICH zbrodniach podczas Powstania Warszawskiego.

fot. twitter
6

Poruszająca oprawa wczorajszego meczu Legii nie przeszła bez echa. Kibice upamiętnili 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego biało-czerwoną flagą i datą 1944 oraz wizerunkiem niemieckiego żołnierza przystawiającego pistolet do skroni małego powstańca. Pojawił się też angielski napis: „Podczas Powstania Warszawskiego Niemcy zabili 160 000 osób. Tysiące z nich były dziećmi.”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

O tej wstrząsającej oprawie piszą serwisy sportowe na całym świecie. „The Independent” stwierdził, że to „najbardziej poruszająca oprawa, jaką kiedykolwiek widzieliśmy”. „Sports Illustrated” zwrócił uwagę, że kibice użyli określenia „Niemcy”, a nie „naziści” oraz krótko poinformował czytelników o powstańczym zrywie. Informację o oprawie podano też w Niemczech, Brazylii, we Włoszech, Chorwacji, Serbii, Czechach i Belgii.

Sprawą zainteresowała się naturalnie „Gazeta Wyborcza” dopytując, czy Legia zostanie ukarana.

– Według moich informacji oprawa była uzgodniona i zaakceptowana przez UEFA. Federacja zgodziła się, by klub uczcił rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Nie wiadomo, co delegat wpisał do protokołu, ale skoro na odprawie przed spotkaniem nie miał zastrzeżeń, Legia powinna być spokojna – powiedział Mirosław Starczewski, wiceprezes Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.

Cóż, jeśli Legia może być spokojna, to redakcja na Czerskiej z pewnością spokojna być nie może. Wyobrażacie sobie, jakie tam teraz panują nastroje?!

Źródło: warszawa.wyborcza.pl, si.com

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Przebiśnieg mówi

  Rząd polski powinien rozpisać obowiązkowe referendum imienne z prostym pytaniem : Czy jesteś za tym, aby rząd polski wystąpił wobec rządu Niemiec o wypłatę pełnych odszkodowań wojennych ? Z zaznaczeniem, że każdy kto nie weźmie udziału w referendum zrzeknie się tym samym prawa do wypłaty odszkodowań, a każdy kto się wypowie przeciw zostanie ponadto pozbawiony praw obywatelskich w Polsce. Może chodzić o kwotę od 100 000 zł do 1 000 000 zł przypadającą z tego tytułu na statystycznego Polaka ewentualnie powiększoną o pulę negatywistów.

 2. Gość mówi

  Brawo Kibice! W takich działaniach siła Narodu.

 3. jacek mówi

  Wiwat Legia!!!Brawo kibice Legii!!!Wieczna hańba niemieckim zbrodniarzom!!!Gówno Wyborcze do kibla,gdzie jego miejsce!!!

 4. Waldemar mówi

  Kibice nie zawiedli, zawsze na swoim miejscu i czasie. Piłkarze lipa.

 5. pawel mówi

  naprawdebcos pieknego… ale dlaczego my musimy to robic? dlaczego rzad Polski nie robi takich akcji na calym swiecie? dlaczego gazety na swiecie klamia na temat np niemieckich obozow zaglady i uchodzi im to plazem?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.