Kolejna ofensywa zwolenników legalizacji aborcji na życzenie. Ruszyła akcja zbierania podpisów pod projektem ustawy.

fot. facebook
13

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Ratujmy Kobiety 2017” rozpoczął zbiórkę podpisów pod projektem liberalizującym przepisy aborcyjne. Pełnomocnikiem komitetu jest Barbara Nowacka. W ubiegłym tygodni komitet został zarejestrowany przez marszałka Sejmu i ma teraz trzy miesiące na zebranie 100 tysięcy podpisów, żeby zgodnie z prawem złożyć go jako projekt obywatelski.

W projekcie zapisano prawo do legalnego przerwania ciąży do końca 12. tygodnia oraz wprowadzenie edukacji seksualnej do szkół, łatwy i darmowy dostęp do antykoncepcji, a także antykoncepcję awaryjną bez recepty.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komitet planuje akcję informacyjną i edukacyjną w Internecie oraz „szeroką dyskusję” .

-Będą spoty, będą memy (…), ale również rozmowy z lekarzami, prawnikami, ale przede wszystkim ze zwykłymi ludźmi, kobietami i mężczyznami, którzy kiedyś stają przed wyborem – szanować prawo czy dokonywać mądrych wyborów. Ja bym chciała, żeby Polska była krajem, w którym możemy szanując prawo dokonywać mądrych wyborów – poinformowała Nowacka podczas konferencji prasowej. Oświadczyła też, że członkowie komitetu są zbulwersowani „obsceną i obrzydliwymi, zakłamanymi obrazkami, które co i raz ultraprawica wystawia pod szpitalami i szkołami”.

Projekt wsparły: Inicjatywa Feministyczna, Partia Zieloni, SLD, Partia Razem, Kongres Kobiet,  Stowarzyszenie Ogólnopolski Strajk Kobiet, Dziewuchy Dziewuchom, Inicjatywa Polska, Marsz Godności, Fundacja Izabeli Jarugi-Nowackiej i Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.

Zwolennicy legalizacji aborcji najwyraźniej nie chcą zachowania tzw. kompromisu aborcyjnego, lecz dążą do zliberalizowania obecnie istniejących przepisów. Zastanawia nas, co wspólnego ma z tym wszystkim warszawska Syrenka, pod której pomnikiem odbyła się konferencja komitetu.

Źródło: facebook, pap

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Piotr mówi

  Spokojnie, nie uda im się, PiS nie przyjmie tego projektu bo nie jest głupie. To co prawda rok 2016 był pod znakiem klęski której winny było Prawo i Sprawiedliwość a Jarosław zasłużył na tytuł heroda roku. Również w zasadzie Trybunał Konstytucyjny odrzuciłby tą ustawę bo łamie art. 8 Konstytucji RP. Andrzej Duda też pokazał przyjmując projekt ,,za życiem” mimo protestów przeciwko ,,przekupywaniu” kobiet za 4000 zł nie jest obojętny. Sam bowiem przyjął córkę Beretty Molli, świętej która nie chciała zabić swojego swojego dziecka.

 2. jacek mówi

  Pogrobowcy diabła Lenina w natarciu.To diabeł Lenin,jako pierwszy zalegalizował mordowanie dzieci.My bronimy Cywilizacji Życia i zbieramy podpisy za całkowitą obroną życia.Króluj nam Chryste!!!

  1. Piotr mówi

   I tak dostałem cios w serce ponieważ większość moich koleżanek została jakby oślepiona przez partię Razem zwłaszcza po tym jak dziewczynka urodziła w Kielcach. Zamieszczały na FB nie tyle czarno-białe profilówki co ,,memy” i ,,grafiki” partii Razem pełne pogardy dla życia. Moja koleżanka nazwała mnie mordercą i niestety straciłem z nią kontakt choć wiedziała że jestem za życiem zwłaszcza gdy w liceum przygotowałem prezentację na ten temat i w niczym to nie przeszkadzało. Próbowały zamknąć mi usta na FB.

  2. test24 mówi

   Umysł lewaka:
   aborcja – to nie jest morderstwo
   ochrona życia od poczęcia – to jest morderstwo

   I jak to lewackie gówno zrozumieć, skoro to łamie wszelkie zasady logiki? 😀

 3. test24 mówi

  To nawet nie jest zezwierzęcenie, bo zwierzęta działają instynktownie. To jest jeszcze gorsze – ruchać się bez opamiętania i mordować dzieci, jak się wpadnie – nawet proste organizmy tak nie robią.

  Skąpią 500 zł na dziecko z budżetu państwa, ale nie skąpią na „darmowe” gumki, tableteczki i skrobanki.

 4. jacek mówi

  Syrenka powinna mieczem ściąć łeb tym diabłom,mordującym małe dzieci, stojącym pod jej pomnikiem.Wszak to szlachetna Krystyna Krachelska.

 5. gość mówi

  Seksualizacja dzieci to zbrodnicze działanie. Ciekawe kiedy w szkołach będą nauczać o tzw. Marksiźmie Kulturowym i ideologii Gender. Rodzice powinni mieć świadomość z czym maja do czynienia.

 6. Piotr mówi

  Proszę zwrócić również uwagę na wielką promocję filmu ,,Sztuka Kochania” Michaliny Wisłockiej. PRL-lowska seksmasterka, ,,ginekolog” promująca to całe zło, ona również co sami przyznają ci z wybiórczej że żyła ona w trójkącie z mężem i przyjaciółką. Nawet program trzeci Polskiego Radia razem z Jedynką promował ten film. Ciekawe gdzie znalazł się film o szlachetnej i odważnej Karolinie Kóżkównej ,,Zerwany Kłos” o którym napisałem recenzję że jest to film dla każdej kobiety. Chyba do tego artykułu podam mój ulubiony fragment ,,warto jest wierzyć” Że warto jest wciąż walczyć
  By nie legł w gruzach nas piękny świat
  Na spalonej ziemi nikt nie chce tańczyć
  Wiec zaprzyj się siebie i spróbuj tak
  Że warto jest wciąż walczyć
  By nie legł w gruzach nas piękny świat
  Płaczą niebiosa, gdy płonie ziemia
  zaprzyj się siebie, zacznij żyć tak
  by godzien istnienia był ten świat

  1. Gość mówi

   Piękny wiersz. Dzięki

  2. Piotr mówi

   Polecam film ,,Zerwany Kłos”. W zasadzie to ksiądz Międlar powinien choćby zajrzeć w sklepie do ,,Sztuki Kochania” i zobaczyć biografię jej. To ciekawy temat na nowy film. Michalina Wisłocka i jej amerykańska ,,koleżanka” i rasistka (wspierająca Ku Klux Klan i idee terrorystyczne w imię ekologii) twórczyni Planned Parenthood Margaret Sanger.

 7. test24 mówi

  Co to jest edukacja seksualna dzieci? Pedofilia? Seks z nauczycielami? Dzieciaki to się mają uczyć i bawić, a nie bzykać. A edukacja jest, bo na biologii jest omawiane rozmnażanie organizmów, w tym ludzi. I co pedofilia ma wspólnego z aborcją?

  Partia Razem chyba chce gwałcić małe dziewczynki, a jak te zajdą w ciążę, to spokojnie – wyskrobie się, żeby dziewczynce nie stała się krzywda. I każdy będzie szczęśliwy, oprócz gwałconego dziecka, które będzie miało traumę do końca życia. Ale cóż, to jest w końcu .nowoczesność.

  1. Piotr mówi

   Przecież właśnie w zasadzie za e za to jaki wzorzec ma młody człowiek odpowiadają rodzice. Cieszę się że mieszkam w Polsce i że uczyłem się według wartości chrześcijańskich (oglądałem filmy wydawnictwa Rubikon na edukacji do życia w rodzinie w gimnazjum, nawet trafiło się świadectwo europosła Bolesława Piechy). Oj feministki zabiłyby za to moją wychowawczynię. Ale spokojnie jest rada księdza Popiełuszki ,, i to jest zasadniczy cel aby rześladowania których doznają ludzie w pracy, w więzieniu i na ulicy by to nie było zmarnowane” Fragment wywiadu z księdzem Popiełuszką nagranym na kasecie wideo wrzesień 1984 Warszawa.

 8. Dariusz mówi

  Argumenty – to nie jest karma dla kobiet demonów.
  Poczucie wstydu, mogło by odegrać jakąś rolę, ale jak się go nie ma.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.