Google zmienia algorytm wyszukiwarki w USA w ramach walki z islamofobią.

fot. pixabay.com
1

Google dokonało aktualizacji algorytmu wyszukiwania dla amerykańskich stron związanych z islamem. Po wpisaniu w wyszukiwarce hasła „dżihad”, „szariat” lub „takija” internauci nie będą już kierowani do stron, na których znajdują się negatywne opinie dotyczące islamu, lecz na te, które określono mianem „godne zaufania”.

Aktualizacja została wprowadzona pod naciskiem amerykańskich muzułmanów, którzy twierdzili, że dotychczasowy algorytm najwyżej pozycjonował islamofobiczne strony szerzące dezinformację. Wprowadzone zmiany oceniają jako dobre, chociaż uważają, że jest jeszcze wiele do zrobienia w tym zakresie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Imam Omar Suleiman, zaangażowany w działania mające na celu zwalczanie nieprawdziwych informacji na temat islamu w Internecie uważa, że Google i inne firmy tego typu mają obowiązek walczyć z mową nienawiści wobec islamu tak samo, jak z treściami propagowanymi przez Państwo Islamskie i Al-Kaidę.  Według Suleimana Google powinno odróżniać „krytykę islamu od przesiąkniętej nienawiścią islamofobii”, a strony islamofobiczne nie powinny być wysoko pozycjonowane.

Źródło: aa.com.tr

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.