Antifa wybiera się do Ravensbrück. Zaatakują „polskich nacjonalistów” uczestniczących w obchodach wyzwolenia obozu

krematorium w Ravensbruck/ fot. Wikipedia
7

Niemiecka Antifa szykuje atak na Polaków, którzy przyjadą na obchody 74. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu w Ravensbrück .„Polscy nacjonaliści i pseudokibice otwarcie nosili symbole nacjonalistyczne na opaskach, odzieży paramilitarnej, flagach i transparenty. W ubiegłym roku nacjonaliści rozwinęli flagę Narodowych Sił Zbrojnych podczas żydowskiej modlitwy Kadisz. Organizacja podziemna NSZ współpracowała z Niemcami w czasie i po II wojnie światowej i była odpowiedzialna za mordowanie Żydów i komunistów” – pisze Antifa wzywając „antyfaszystów” do udziału w uroczystości upamiętnienia i wyzwolenia obozu koncentracyjnego dla kobiet Ravensbrück. Celem ma być „przeciwstawienie się prawicy”.

W odezwie Antify Polacy zostali oskarżeni o „współudział i współpracę z reżimem nazistowskim” oraz „prześladowanie kobiet żydowskich w Europie”. „Nie możemy pozwolić, aby historia została sfałszowana przez siły nacjonalistyczne” – czytamy w apelu niemieckiej Antify, w którym ubliża się Polakom bezczeszcząc tym samym pamięć Polek więzionych i mordowanych przez Niemców.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przez obóz w Ravensbrück przeszło około 120 tysięcy kobiet i dzieci oraz około 20 tysięcy mężczyzn. Według najnowszych badań zamordowanych zostało około 30 tysięcy. Więźniarkami były kobiety 27 narodowości. Największa grupę blisko 40 tysięczną (ok. 1/3 wszystkich więźniów) stanowiły Polki. Przez administrację SS obóz traktowany był jako miejsce wyniszczenia polskiej kobiecej inteligencji. Pierwsze Polki trafiły do obozu 23 września 1939 roku. Były to działaczki polonijne z Niemiec. W listopadzie do obozu przybył pierwszy transport Polek z okupowanej Polski. Aresztowane kobiety określane były jako „fanatyczki polskości”. Polki stanowiły także większość tych więźniarek, na których dokonywano eksperymentów.

Źródło informacji i cyatów: fabb.blogsport.eu , mkidn.gov.pl

Przeczytaj też:

Bezczelność! Dyrektor Muzeum KL Ravensbrück o NSZ: „Antysemicka organizacja walcząca po stronie Niemców”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. d. mówi

  niemiec to odwieczna qrwa, złodziej i morderca! obecnie wspomagana, kupionymi za wielkie pieniadze – zydom wypłacone, zydowskimi inspiracjami, dzisiaj łżąc jak ostatnia bura suka, swoje niemieckie krwawe winy polegające na masowych morderstwach Polaków, okradaniu Polaków, rujnowaniu domów miast i wsi Polaków z ziemią, palenie polskiej ziemi i wszelkie inne niewyobrazalne wręcz w glowie ludzkiej, przewiny wobec Narodu Polskiego, przenosi na Polaków!

 2. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Banderowcy nie pozwalają ekshumować i pochować kości okrutnie zamordowanych Polaków,naziole w Niemczech atakują Polaków modlących się za pomordowanych rodaków w obozach koncentracyjnych,Żydzi nie wybaczą nam Ulmów,Żegoty,Kossak Szczuckiej i św.Maksymiljana Kolbe.Gdzie jest polskie MSZ,gdzie walka z antypolnizmem!!!???

  1. Sybilla mówi

   ciaptowicz na czele msz ma to w de, ponieważ nie reprezentują Polski i Polaków tylko szwabie

 3. Klemek mówi

  NSZ Brygada Świętokrzyska wyzwalała obóz w Holiszowie w Czechach. W obozie było więzionych wiele Polek, były więźniarki innych narodowości. Żydówki uratowane przez NSZ od pewnej śmierci, nie zamierzały bronić dobrego imienia Polaków z NSZ. Antifa to opłacane przez lewackie żydostwo barany do wynajęcia.

 4. Hammurabi mówi

  Czyli albo jechać do Ravensbrück w sile pozwalającej na stoczenie walki z niemiecką Antifą i jej policyjną ochroną, albo nie jechać wcale, o co właśnie chodzi temu łajnu. I tak źle i tak niedobrze.
  Cóż więc czynić, kiedy rząd polski bardziej jest zainteresowany ochroną interesów żydowskich w Polsce, głoszeniem żydowskich kłamstw w Oświęcimiu i innych miejscach niemieckich mordów, śledzeniem i zastraszaniem polskich patriotów, niż zmuszeniem rządu Niemiec do utemperowania lewackiego g… zwłaszcza w takim miejscu?

 5. Polak po 30tce mówi

  Niemcy i Żydzi zakłamują historię i tworzą ją pod swoją modlę a polski rząd nic z tym nie robi bo to sługusy i lokaje. Tyle

 6. KID mówi

  Szanowna Pani,
  Dziękuję za informacje. Chcę tu dodać, że w Ravensbrück więzione były kobiety – członkinie podziemia narodowego. Jedną z nich była Walentyna Stempkowska ps. „Platerówka”, „Żabka” (siostra ppor. Eugeniusza Stempkowskiego „Beniowskiego” – zamordowanego przez komunistów w 1946 r. w więzieniu w Białymstoku), „łączniczka Komendy Okręgu NSZ Białystok. Aresztowana 30 grudnia 1943 przez gestapo, po bardzo ciężkim śledztwie zesłana do obozu koncentracyjnego Ravensbrück. Po powrocie z obozu w listopadzie 1945 łączniczka Komendy Okręgu i Komendy Głównej NZW. Aresztowana 9 kwietnia 1946 w Białymstoku, skazana we wrześniu 1946 na 6 lat więzienia.” Szykanowana przez całe życie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.