Szwedzi zabrali mu córki i oddali muzułmanom. Polska udzieliła schronienia rosyjskiej rodzinie

Denis Lisow z córkami/ fot. twitter
13

Dramatyczna historia Rosjanina, któremu szwedzka opieka społeczna odebrała trzy córki i oddała je muzułmańskiej rodzinie, kończy się happy endem w Polsce. Sąd Rejonowy w Warszawie zdecydował, że dziewczynki zostają z ojcem, a cała rodzina zostanie objęta ochroną i pozostanie w Polsce, gdzie będzie ubiegać się o azyl.

Denis Lisow od kilku lat mieszkał w Szwecji. Gdy jego żona zachorowała, opieka społeczna uznała, że Lisow nie jest w stanie opiekować się córkami. We wrześniu 2017 roku dziewczynki zostały zabrane i umieszczone w muzułmańskiej rodzinie zastępczej. Lisow mógł je widywać tylko kilka godzin w tygodniu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Młodsze córki nic nie rozumiały. Najstarsza mówiła, że ​​trudno jej się przyzwyczaić do życia tej rodziny. Dowiedziałem się, że było to dla niej bardzo trudne, kiedy musiała przestrzegać ich poleceń. Podobnie, gdy była chora lub miała różne problemy. Nie mogła przyzwyczaić się do tego surowego środowiska – zeznawał Lisow w polskim sądzie.

Jak Lisow i jego córki znaleźli się w Polsce? Ojciec zabrał dziewczynki i uciekł z nimi promem ze Szwecji. Na warszawskim lotnisku chciał wsiąść w samolot do Rosji, ale namierzyły go szwedzkie służby i próbowały odebrać dziewczynki. Zapobiegli temu funkcjonariusze Straży Granicznej i policji. Rodzina spędziła noc na komisariacie. Pomocy prawnej Rosjanom udzielili prawnicy Ordo Iuris i Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. W sprawę zaangażowało się także Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Sprawiedliwości i konsul Rosji w Polsce.

Prokuratura i przedstawiciel Rzecznika Praw Dziecka przychylili się do wniosku Ordo Iuris o udzielenie ochrony rodzinie. Sąd Rejonowy w Warszawie rozstrzygnął sprawę na korzyść Lisowa. Ale nawet w sądzie szwedzkie służby próbowały zabrać dzieci i przekazać je muzułmaninowi, który na ich polecenie przyleciał do Polski.

– Przedstawiciel szwedzkich służb socjalnych, który przyjechał po trzy dziewczynki, usiłował przed chwilą na korytarzu sądowym przedrzeć się przez kordon policji. Został powstrzymany. Powiedział im coś w języku szwedzkim, czego obecni nie zrozumieli. Zrobił to tuż przez ich wysłuchaniem – informował na Twitterze prawnik Ordo Iuris Bartosz Lewandowski.

– Mohammed A., będący rodziną zastępczą dla dzieci, zeznaje przed sądem, że przelot oraz pobyt opłaca mu szwedzka służba socjalna. „Wysłali mnie tylko po to, aby odebrać dzieci. Służba mi powiedziała, że mam pojechać do Warszawy i je zabrać. Nie wiem jakim Denis jest ojcem” – relacjonował proces Lewandowski.

Według oceny Ordo Iuris szwedzka opieka społeczna naruszyła przepisy Konwencji praw dziecka oddając chrześcijańskie dziewczynki do muzułmańskiej rodziny. Natomiast próba odebrania dzieci ojcu na warszawskim lotnisku to działanie sprzeczne z normami prawa międzynarodowego.

Źródło informacji i cytatów: ordoiuris.pl, samnytt.se, twitter

Zobacz też:

Szokujące informacje o holenderskim systemie niszczenia rodziny. To zinstytucjonalizowana patologia! [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Janusz I mówi

  Szwecja, GB i Norwegia to już prawie kalifaty. Niedługo Niemcy. Oddajcie władzę koalicji europejskiej i będziemy mieli swój kalifat lub Polin. Co wybieracie?

 2. Hammurabi mówi

  Czegoś tu nie rozumiem. „Na warszawskim lotnisku chciał wsiąść w samolot do Rosji, ale namierzyły go szwedzkie służby i próbowały odebrać dziewczynki”. Szwedzkie służby na terenie Rzeczpospolitej mają jakieś prawa? Albo ktoś tu pisze bzdury, albo…
  Druga sprawa jakiś szwedzki przedstawiciel służb specjalnych. Jeśli to prawda co zrobił, to powinien zostać aresztowany, osądzony i osadzony, bo pracownikiem służb to może być w swoim kraju. Podobnie powinno się dziać w przypadku każdej innej osoby, będącej „przedstawicielem” jakichkolwiek służb zagranicznych, jeśli wzbudzi choć cień podejrzenia, bez względu na państwo z którego pochodzi, kolor skóry, wyznanie i światopogląd.
  Jeśli więc cała ta sprawa jest – w co póki co nie ma podstaw wątpić – prawdą, to dlaczego odpowiedni minister nie wezwał jeszcze ambasadora Szwecji i nie zażądał wyjaśnień?

  1. The Indoraptor mówi

   Jak już Putin dowiedział się że jego obywatela tak potraktowano to musiało się tak skończyć bo nie wierzę w taką twardość i stanowczość ministra Czaputowicza.

  2. Ada mówi

   Warto postawić takie pytanie – czy dzieci muzułmańskie w Szwecji są również przekazywane w podobnych okolicznościach do rodzin chrześcijańskich? ILE odnotowano takich przypadków?
   Jak dalece spójne jest prawo europejskie w jednej z najistotniejszych kwestii, jaką jest ochrona praw dziecka i jego dobro?, poszanowanie wartości kręgu kulturowego, w którym były wychowywane przez własnych rodziców?
   W żadnym razie nie jest prawem bezpodstawne odbieranie dzieci ich rodzicom, by w ten sposób zatkać dziurę, tj. dostarczyć muzułmanom fundusze na łatwe bytowanie – tu akurat od ojca Rosjanina – a jest to bezprawie! Szczególnie, że te Rosyjskie dzieci nie są własnością Szwecji!
   Co się już wyrabia z losem niewinnych dzieci, to woła co najmniej o okłady z…maczugi na brak oleju pod „kopułą”, choć chyba bardziej na kompletną bezczelność!

  3. Aga mówi

   @Hammurabi
   Nie siej fałszywej propagandy i czytaj ze zrozumieniem.
   Gdzie w artykule masz napisane „służb specjalnych”?
   No GDZIE?

 3. z-k mówi

  Znając zwyczaje „naszych” pachoło-lokajo-zaprzańców obawiam się, że tego biedaka i jego dzieciarnię czeka tragedia bo oddadzą ich lewakoszwedom. Powinien zadziałać konsul rosyjski a rządowy rzecznik praw dziecka umożliwić im wyjazd do Rosji tak jak sobie życzyli

 4. Robert mówi

  Normalnie,Szwedzi w Warszawie.Rosja,ostatnia nadzieja białego cyborga,odkąd za marionetki Gorbaczowa,z międzynarodowym funduszem(Kongresem)się dogadali i ich wykiwali o Krym.Dobrze ,że szwejckie służby specjalne pozostały neutralne,kiedy żydowskie dzieci Światowy Kongres i podlegli mu jankescy kongresmeni,do senatorium za drutami wpuszczali, jak w dym.Jeśli tak usraelski świat jest zadymiony,nic dziwnego że Lotem pomiata Jonny i latać nim chcą wszyscy agenci PObliscy

  1. Robert mówi

   SŁUŻĄCY jej królewskiej mości,z ludu co pretensje do tronu rości,Narodu Wybranego Samozwańczego

 5. sten mówi

  Należało oskarżyć szwedów i koziego syna o próbę kidnapingu na terytorium RP ,
  zakuć w dyby na 48 do wyjaśnienia, Odstawić w kajdankach do samolotu , wystosować adekwatną note dyplomatyczną za bezszczelną działalność ich służb tutaj .
  Powaga i prestiż państwa wymaga w relacjach symetrycznych działań , tym bardziej za Ich nieuzasadnioną pogarde i wrogość .
  -Za chazarskiego zbrodniarza Michnika szwedzi- ani myślą go oddawać , ma ochrone służb .
  -Za całą awanture i traktowanie Polskiego ambasadora w szwecji jak psa z jakiegoś bantustanu!
  -Za brak zwrotu dóbr kultury zrabowanych podczas Potopu Szwedzkiego , nie możemy doprosić się niczego od dziesięcioleci , chamsko olewają nas .

  OGROMNIE raduje serce ton komentarzy polaków na forach . Porusza nas ludzka krzywda skrajne zwyrodnienie, perfidia lewackiego państwa – wznieśliśmy się ponad niechęć czy wrogość do rosjan ! Opinie (b. rzadkie) o wymianie dzieci za Michnika , natychmiast ostro karcone i traktowane jako zbydlęcenie .
  W takich chwilach duma rozpiera że jest mi dane być Polakiem …

  1. Boni mówi

   Bardzo dobry komentarz ,Brawo

 6. Paweł mówi

  Skąd w Warszawie szwedzkie służby, pani Katarzyno? Zechciałaby Pani to rozwinąć?

 7. Wojciech mówi

  Nikogo nie zastanowiło o co chodzi z tą próbą odebrania dzieci przez Szwedów na lotnisku w Warszawie? Jeszcze jeden wywiad chula sobie po Polsce jak po swoim? Chyba ktoś powinien zostać wydalony z Polski bez prawa wjazdu.

 8. klioes vel pislamista mówi

  Ucieczka z drugiego Libanu
  czyli
  Mizogini w akcji

  „Rosjanin porwał swoje dzieci.”
  Ach, niech wiadomość ta obleci
  Całą Europę! Wziął z rodziny
  Zastępczej dzieci, trzy dziewczyny:
  Trzy, sześcio i dwunastolatkę.
  Wyborcza winna na okładkę
  Dać taki temat! Jakoś dziwnie
  Spóźnia się, czyni wręcz przeciwnie:

  „Dzieci dla Szwecji zaginione
  Są na Okeciu znalezione.”
  Wniosek o status Lisov Denis
  Złozył uchodźcy. (Czyli penis
  Pokazał Szwecji ojciec dzieci,
  Zwan porywaczem.) W świat news leci
  O tym porwaniu i aliansie
  Z Polską złoczyńcy… (Timmermansie!

  Ty, ktory praworzadność cenisz,
  Czy widzisz? Denis Lisov… penis!…
  Ojciec bez urzedników zgody
  Śmiał własne dzieci wziąć!… Narody
  Jeżeli o tym się dowiedzą,
  Rozbisurmanią się za miedzą,
  Tak jak Polacy i Rosjanie.
  I pomyśl, co się wtedy stanie!

  Na przykład, wbrew Nowemu Swiatu,
  Każdy pieniądze z bankomatu
  Zechce wziąć sobie, „bo są jego”,
  Jak Lisov dzieci… Grzmij kolego!
  Potęp znów Polskę, Rosjanina
  Co z dziećmi chroni – mizogina;
  Wroga swych córek! Świat się zmienia…
  On nie chce ich ubogacenia!!!)

  *

  Mohammed A., z trzech Libańczyków
  Jeden, rzekł szczerze: „Od czynników
  Służbowych bilet i na pobyt
  Mam w Polsce.” Lisov ten dobrobyt
  Może śnic, mając chorą żonę…
  Zabrano dzieci! Oddalone
  O trzysta kilometrów w „nowej
  Rodzinie bardzo imprezowej”.

  Szwecki sąd (wyrok bez rozprawy)
  Zabronił z dziećmi mu zabawy.
  Sześć godzin tylko tygodniowo
  Mógł widzieć córki. Postępowo
  Też sąd postąpił w kwestii wiary:
  Chrzescijański dzieci był dom stary,
  A nowy… muzułmański! (W cenie
  Jest w Szwecji to „ubogacenie”.)

  Zatem ucieczka. Po Lisovie
  Ląduje w Polsce ludzi mrowie.
  Są Libańczycy (trojka ino,
  Co się chce prawie bić z sędziną)
  I urzędnicy z Szwedostanu
  (Czyli dziś numer dwa Libanu).
  Niestety! Polska wstręty czyni,
  Bo tu panują mizogini…

  *

  Przez mizogiństwo, przez nie właśnie
  Córek Lisova nikt nie trzaśnie
  W twarz tradycyjnie, po islamsku.
  W Polsce wciąż wszystko jest po chamsku!
  Po katolicku… Obrzezania
  Dziewczynek się nie ima niania.
  Mogą rozpuścić jasne włosy…
  Ach, jakże smutne są ich losy!

  Dlaczego więc o tym dramacie
  Milczą mass-media szweckie? Znacie
  Może odpowiedź? Trwa pytanie:
  Dlaczego straszne to „porwanie
  Przez swego ojca swoich dzieci”
  Bardziej Europy nie podnieci?
  W Polsce Gazeta zaś Wytwórcza
  Nawet się całą sprawą …skurcza!

  LGBTyści, feministki!
  Czy widok tej etnicznej czystki,
  Której dokonał Lisov Denis
  (A która przypomina penis
  Zwrócony w stronę Timmermansa),
  To nie jest dla Was wielka szansa?
  Walczcie, nie milczcie; ZACOFANIE
  Jest w Polsce!!! (Nie to, co w Libanie…)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.