Wychwalał Banderę i pisał: „polscy nacjonaliści to je*ane ścierwo. Trzeba do niego strzelać.” Prokurator Młynarczyk podjął skandaliczną decyzję!

21

Polscy nacjonaliści to jebane ścierwo, z którym nie można dyskutować, tylko trzeba do niego strzelać – na Facebook’u napisał Bartłomiej W., działacz na rzecz autonomii Śląska. W sieci zamieścił także swoje zdjęcie z wizerunkiem Stepana Bandery, głównodowodzącego Ukraińskiej Powstańczej Armii odpowiedzialnej za przeprowadzenie ludobójstwa na Polakach na Kresach w latach 1942-1947, a samego Banderę nazwał „Wodzem nacji”, „wielkim ukraińskim patriotą” i życzył „udanego świętowania” z okazji 111. urodzin „wodza Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów – Stepana Andrijowycza Bandery”. W sprawie skandalicznych wpisów zawiadomienie do prokuratury złożyła Fundacja „Wołyń Pamiętamy”, której prezesem jest Katarzyna Sokołowska. W sprawie propagowania ukraińskiego szowinizmu prokurator Maciej Młynarczyk odmówił wszczęcia dochodzenia w kilkudziesięciostronicowym uzasadnieniu niemalże wybielając Banderę i ukraińskich szowinistów. W sprawie „strzelania do polskich nacjonalistów” sprawa została zawieszona.

W zawiadomieniu wskazano na propagowanie ideologii totalitarnej (banderyzmu), propagowanie nienawiści do narodu polskiego „z uwagi na szacunek i pamięć tysięcy mordowanych w bestialski sposób ofiar ruchu kierowanego przez Stepana Banderę” oraz publicznego nawoływanie do przestępstwa. W trakcie samego przesłuchania, na co w uzasadnieniu wskazała prokuratura, Bartłomiej W. tłumaczył, że „ceni Stepana Banderę za jego działalność narodowowyzwoleńczą”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zawiadomienie trafiła na biurko prokuratora Macieja Młynarczyka z Prokuratury Rejonowej Warszawa-Praga Północ. Po zapoznaniu się z materiałami i przesłuchaniu Bartomieja W., w sprawie propagowania ukraińskiego szowinizmu Młynarczyk odmówił wszczęcia dochodzenia. Swoją decyzję wytłumaczył w 57-stronicowym uzasadnieniu, próbując dowieść, że „nie ma dostatecznych podstaw do kategorycznego uznania, że ustrój państwa postulowany przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów miał charakter faszystowski lub inny totalitarny”, oraz „nie można zaakceptować równania, zgodnie z którym wyrażanie uznania dla postaci Stepana Bandery jest tożsame z pochwalaniem zbrodni wołyńsko-galicyjskiej”.

ZOBACZ: WYWIADY ZE ŚWIADKAMI RZEZI WOŁYŃSKIEJ

Stwierdził, że „opublikowanym (…) materiałom nie towarzyszyły żadne treści świadczące o jego zamiarze przekonania kogokolwiek do ustroju faszystowskiego lub innego totalitarnego, (…) a Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów nie może być kategorycznie identyfikowana z postulowaniem ustroju faszystowskiego lub innego totalitarnego”. Stwierdził także, że „kontrowersje dotyczące faszystowskiego charakteru OUN i UPA nie pozostały zauważone w debacie publicznej. (…) gdyby wolą ustawodawcy było karanie za posługiwanie się symbolami tych organizacji czy propagowanie jej ideologii, podjąłby on działania zmierzające do wprowadzenia przepisów regulujących tę kwestię w sposób czytelny i jednoznaczny”.

I mamy czarno na białym: prokurator Maciej Młynarczyk wybiela propagowanie ukraińskiego szowinizmu i wychwalanie ludobójców z OUN-UPA, którzy mordowali Polaków w możliwie bestialski sposób, o czym zaświadczają Świadkowie Rzez Wołyńskiej, z którymi regularnie się spotykam (ZOBACZ). Bezczelnie zaprzecza oczywistym faktom, że Stepan Bandera to ludobójca i przywódca ludobójców, a Ukraińcy stawiający mu pomniki i publicznie go adorujący po prostu szczycą się bestialską zbrodnią na dziesiątkach tysięcy niewinnych Polaków. Czy wobec gloryfikacji ludobójcy Adolfa Hitlera, na przykład organizacji urodzin na jego cześć, Młynarczyk także przechodziłby obojętnie? A może warto żeby Młynarczyk zapoznał się ze wspomnieniami Świadków Rzezi Wołyńskiej, które znajdziecie na portalu wPrawo.pl?
Jankowi (16-letniemu bratu – przyp. JM) powybijali zęby, połamali ręce i żywcem wrzucili w ogień. Mamę z ciocią zamordowano w rowie Borkowskiego. A mój brat Julek, który miał wtedy rok i trzy miesiące był razem z nimi. Zamordowane mama z ciocią upadły na niego. Julek przeżył, leżał pod ciałami, ssał mleko z piersi mamy razem z krwią. Gdy mnie zobaczył przytulił się do mnie i powiedział „mama”. Od tego dnia, będąc nastolatką, stałam się matką dla swojego brata – w rozmowie ze mną wspominała Stefania Pasieka – świadek ukraińskiego ludobójstwa na Polakach. Tych zbrodni nie dopuszczali się przypadkowi przechodnie, ale ukraińscy sąsiedzi o członkowie organizacji, którym m.in. dowodził Stepan Bandera.

W sprawie stwierdzenia, że do polskich nacjonalistów „trzeba strzelać”, Bartłomiejowi W. postawił zarzut z art. 255 par. 3 k.k. i zawiesił postępowanie „ze względu na konieczność precyzyjnego ustalenia miejsca popełnienia czynu”.

O skandalicznym uzasadnieniu prokuratora Macieja Młynarczyka bez wątpienia powinien dowiedzieć się Departament Postępowań Przygotowawczych Prokuratury Krajowej, a zwłaszcza Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, który niejednokrotnie postulował walkę z promocją ukraińskiego szowinizmu. Czy będzie konsekwentny i Młynarczyka pociągnie do odpowiedzialności? Przekonajmy się. Szanownych Czytelników wPrawo.pl proszę o obywatelską interwencję. Wspólnie napiszmy do DPP i ministra Ziobry. W treściwym e-mailu przedstawcie opisaną przeze mnie sprawę i PK wezwijcie do objęcia właściwego stanowiska. W piśmie wskażcie na sygnaturę sprawy: PR 4 Ds. 190.2020 – Prokuratura Rejonowa Warszawa-Praga Północ.

Przypomnijmy, że prokurator Młynarczyk zasłynął m.in. nękaniem ocalałych z Rzezi Wołyńskiej, którzy negatywnie wypowiadali się o banderyzmie oraz krytykowali antypolskie wypowiedzi Ukraińca Igora Isajewa nazywającego marsz Żołnierzy Wyklętych marszem faszystów i twierdzącego, że Polacy odpowiadają za zbrodnie III Rzeszy. Isajew apelował też, aby z polskich paszportów usunąć słowo „honor”, ponieważ razi ono ukraińską wrażliwość. Sprawy opisywaliśmy na naszym portalu.

Przeczytaj:

PILNE! Ukrainiec oskarżył Polaków o nazistowskie zbrodnie! Internauta odpowiedział: „Honorowo klepnąć go w pysk” i usłyszał skandaliczny wyrok!

Prokurator nękał ocalałych z Rzezi Wołyńskiej. Odebrano mu prowadzenie spraw o tzw. mowę nienawiści

PILNE! Ukrainiec oskarżył Polaków o nazistowskie zbrodnie! Internauta odpowiedział: „Honorowo klepnąć go w pysk” i usłyszał skandaliczny wyrok!

SKANDAL! Ocalały z Rzezi Wołyńskiej skazany na 8 miesięcy więzienia! M.in. za słowa: „Czcicie naszych morderców z UPA”

Skandaliczny wpis Ukraińca: „Polsko ty h*ju”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. YWANDA mówi

  Ukrainiec to Rusin a ci co rezali Lahiw= Lechow to wykrojency-rezuni-chazarzy-swinie lub szabes-bydlo uzywane do likwidacji Amaleka jako Ezawa Abdiasza 18. Ezaw znaczy owlosiony i dlateg na Wolyniu byly te rytualne mordy ! Polecam kanal o planach zaglady Europejczykow jako Amaleka https://odysee.com/@KnowMoreNews:1/CJB-Kabbalah-Secrets-720:d

  1. Janek mówi

   Ukraińcy to żydzi chazarscy tylko mocno wymieszani z tego powodu, że obecne tereny Ukrainy były wielokrotnie podbijane przez różne rasy.

   Poza tym obecna Ukraina to obecnie największe zagrożenie dla Polski, a nie jakaś tam Rosja

 2. anonim mówi

  Maja szczescie polakozercze kanalie, ze zyja w czasach, gdzie opluwanie Polski i Polakow stalo sie moda salonow. W II RP za te slowa jego zalgana morda wygladalaby jak pobijabe jabko, a Policja sprawilaby mu takie lanie, ze o wlasnych silach nie postawilby kroku. Potych jegoslowach zydzi w euforii, polski salon takze.

 3. Zbigniew mówi

  „Bartłomiej W., działacz na rzecz autonomii Śląska.”

  No i wyjasnilo sie kim jest ten Slazak.

  Kontynuja przyjazn z Hitlerem i Stalinem w rozdrapywaniu Polski.

  Podli ludzie.

  1. Tolek mówi

   Tak, szczególnie że Stalinem się Ślązacy przyjaźnili.

  2. Hammurabi mówi

   Mam dla ciebie doskonałą wiadomość. Teraz to już tylko możesz zmądrzeć.

  3. Hammurabi mówi

   Kto jest kim?
   Należy sprawdzić, zanim się opluje.
   Cytuję za Dziennikiem Zachodnim:
   „W Internecie wrze. Ktoś przerobił zdjęcie z hasłem znajdującym się nad bramą Auschwitz. To niesmaczny żart, piszą jedni, inni nie widzą w tym nic złego. Bartłomiej W. w lipcu na swoim profilu na Facebooku zamieścił zdjęcie, na którym zamiast napisu „Praca czyni wolnym” nad wejściem do obozu znalazło się hasło „Róbta, co chceta”.
   „Jak podał „Polski Śląsk” Bartłomiej W. jest sympatykiem Ruchu Autonomii Śląska z Siemianowic Śląskich, aktywistą i blogerem angażującym się w działalność Stowarzyszenia Osób Narodowości Śląskiej, a w ostatnich wyborach kandydował z listy RAŚ na radnego.
   Na odpowiedź ze strony Ruchu Autonomii Śląska nie trzeba było długo czekać. Jerzy Gorzelik, zwolennik autonomii uznał, że to kolejna próba zdyskredytowania RAŚ przez rozpowszechnianie wyciętego z kontekstu wpisu na portalu społecznościowym.
   – Okazało się, że autor komentowanego wpisu, rzekomy członek RAŚ i „bliski współpracownik Gorzelika”, nie jest i nie był członkiem RAŚ. Taka to banda nieudaczników zebrała się pod sztandarem „Polskiego Śląska” – rozgarniętego mniej więcej tak jak Państwowa Komisja Wyborcza – odpowiedział na swoim profilu Gorzelik”.

   Co na to sam zainteresowany, czyli Bartłomiej W.?

   „Doprawdy bolą mnie oskarżenia o rzekome członkostwo w Ruchu Autonomii Śląska. Nie jestem i nigdy nie byłem członkiem RAŚ ani kandydatem tego ugrupowania do jakiegokolwiek bądź organu.
   Jestem zadeklarowanym miłośnikiem polskiej kultury i historii, cenię polskie dziedzictwo na Górnym Śląsku; nie uznaję autonomii terytorialnej jako najlepszej metody zapewnienia swobód obywatelskich” – napisał na Facebooku.

   https://dziennikzachodni.pl/robta-co-chceta-nad-wejsciem-do-auschwitz-polski-slask-atakuje-jerzy-gorzelik-demaskuje/ar/3655642

 4. Zbigniew mówi

  Z tych powodow pan Jacek nie nalezy do SDP – kim sa Gadowscy tak naprawde? Komu Morawiecki sypal pieniedzmi za antypolski Nobel – kim jest?

 5. szalom mówi

  To jest wyraźny sygnał, Polski już nie ma. Jeśli utrzymywani przez polskich podatników prokuratorzy, profesorowie a nawet całe instytuty naukowe nie ukrywają wrogości do Polski, jeśli za pieniądze Polaków „polska” kinematografia bezkarnie kręci antypolskie filmy, jawnie działają antypolskie media, banderowskiemu watażce wielokrotnie atakującemu Birczę w celu jej wyrezania IPN przyznaje status pokrzywdzonego a tabliczkę dzielnej Birczy zdejmuje się z Grobu Nieznanego Żołnierza ….. i przykłady można mnożyć. Mądrzy (oraz zaprzańcy) tym wiedzą a oduraczonym już nic nie pomoże

  1. Hammurabi mówi

   A zdejmuje się pod pretekstem „walki z komunizmem”.
   Nie pasowało to „elytom”. Decyzja o usunięciu z tego co wiadomo podjęta została w Pałacu Prezydenckim. Reszta to tylko wynik.
   Może usunięte zostaną również tablice upamiętniające szlak bojowy 1Armii Wojska Polskiego? Kto to wie?
   Wolne miejsce zająć mogą przecież tak „zasłużone” oddziały jak „Tewje Bielskiego” czy „106 oddział Szolema Zorina”, „Śmierć okupantowi”, „Śmierć faszyzmowi”, „Piorun”, „Margirio” i oddział „Adama Mickiewicza”.
   Znając nastawienie gospodarza pałacu przy Krakowskim Przedmieściu 48/50, wszystko wydaje się możliwe!
   Partia Zandberga poprze z cała pewnością.

 6. ( ˇ෴ˇ ) mówi

  Cotaaamm… już Świrski dobierze mu się do ..tyłka! Tego niemca co chciał nas pozabijać już wsadził do paki! Grabowski siedzi, Engelking siedzi.. Tokarczuk siedzi! .. nieee.. zaraz… no może i siedzą, ale wygodnych fotelach bo Świrski to żydowski zakurwieniec, który udaje żarliwego 'polaka’ i mimo zerowej efektywności RDI wciąż za takiego uchodzi! Ba, Pietrzak, który uzyskał Pomnik Frytki w Wwie wciąż ma się za naszego! I nie widzi ani jednego żyda w 'polsce’!

 7. Maciej mówi

  Ciekawe, co by się stało, gdyby Bartłomiej W. wypowiedział się tak o nacjonalistach żydowskich (społecznych, religijnych) albo o Żydach ze Światowej Organizacji Syjonistycznej ?

  1. Grzegorz mówi

   Chyba raczej jesteś Rusofilem ,niż Rusofobem ,ale grunt ,że zaczynam się zgadzać z takimi ludźmi jak Ty .

  2. Maciej mówi

   @ Grzegorz
   To pytanie retoryczne nie ma nic z rusofili, ani rusofobii – wskazuje tylko na niebotyczny hałas jaki by powstał w całej galaktyce, a prokurator Młynarczyk, po przykładnie surowym wyroku skazującym Bartłomieja W., dostąpiłby natychmiastowego awansu zawodowego.

 8. BP mówi

  Zaczynam „kibicować” Rosji w sprawach Ukrainy. Możecie wyzywać mnie od rusofobów, ale działania naszego rządu dotyczące obrony dobrego imienia Polski są zdradą o wiele gorszą niż popieranie Rosji.

 9. MAREK mówi

  To nie przypadek że na stanowiska prokuratorów mianuje się takich antypolskich degeneratów jak młynarczyk / ciekawe jaki rodowód ma ten „europejczyk „/ który kpi z ludobójstwa dokonanego na Polakach oraz popiera nawolywanie do mordowania Polaków gdyż broni autora tych słów przed odpowiedzialnością karną : „Polscy nacjonaliści to jebane ścierwo, z którym nie można dyskutować, tylko trzeba do niego strzelać – na Facebook’u napisał Bartłomiej W., działacz na rzecz autonomii Śląska.” ! Polacy nie umieją szanować daniny krwi swoich przodków oraz bronić honoru swoich przodków ! Byli Polacy obecnie „europejczycy z pod znaku spinellego ” głosują na zdrajców i lewaków którzy swoja polityka i doborem antypolskich kadr niszczą wszystko co POLSKIE i plują na daninę krwi POLSKICH PATRIOTÓW !!!

 10. REN mówi

  Wczoraj w programie Głosu Obywatelskiego była wypowiedź Polaka którego ten sadystyczny antypolski reżim ciąga po sądach.
  „Dlaczego polski wymiar sprawiedliwości dręczy Polskiego Obrońcę dobrego imienia Polski?-C.Tarkowski”

 11. MACIEJ mówi

  Z całej siły i z zaciśniętej pięści prosto w ryj, tak aby nos wyszedł mu odbytem.
  Tfu.

 12. Fruktoza mówi

  Za czasów II RP ten śmieć dostalby kulkę

 13. Janusz mówi

  Mamy nie swoje, prymitywne elity rządzące które prowadzą nas w otchłań..

 14. andrzej mówi

  Rzeczpospolita okupowana i skorumpowana przez żydo masonerię a posoborowy anty-kościół przez masonerie kościelną !!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.