Prokurator nękał ocalałych z Rzezi Wołyńskiej. Odebrano mu prowadzenie spraw o tzw. mowę nienawiści

kult Bandery na Ukrainie/ fot. Facebook
7

Prokurator Maciej Młynarczyk z Prokuratury Rejonowej Warszawa – Praga Północ nie będzie już ścigał Polaków za tzw. antyukraińską mowę nienawiści. Wszystkie prowadzonego przez niego sprawy dotyczące przestępstw z nienawiści zostały przeniesione do Prokuratury Rejonowej w Otwocku. O odsunięciu prokuratora Młynarczyka poinformowała we wtorek (8.09.2020) „Gazeta Wyborcza”. Oczywiście zrobiła to w swoim manipulacyjnym i propagandowym stylu pisząc, że „chociaż słynął ze skuteczności” to nie będzie już mógł ścigać „hejterów, antysemitów, faszystów, nawołujących do przestępstw wobec mniejszości narodowych czy wyznaniowych”.

Prokurator Młynarczyk zasłynął nękaniem ocalałych z Rzezi Wołyńskiej, którzy negatywnie wypowiadali się o banderyzmie oraz krytykowali antypolskie wypowiedzi Ukraińca Igora Isajewa nazywającego marsz Żołnierzy Wyklętych marszem faszystów i twierdzącego, że Polacy odpowiadają za zbrodnie III Rzeszy. Isajew apelował też, aby z polskich paszportów usunąć słowo „honor”, ponieważ razi ono ukraińską wrażliwość.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Modus operandi wyglądał tak: Isajew opluwał Polaków, w Internecie pojawiał się negatywny wpis pod jego adresem, prokurator Młynarczyk oskarżał autora wpisu o przestępstwo z nienawiści, oskarżony trafiał przed sąd i zostawał skazany, Isajew pozostawał bezkarny.

ZOBACZ:  Cudem uniknął śmierci z rąk OUN-UPA! Prokuratura stawia mu zarzuty za krytykę banderyzmu i Igora Isajewa. „Chcą dokończyć na mnie rzeź!”

ZOBACZ: Ocalały z Rzezi Wołyńskiej skazany na 8 miesięcy więzienia! M.in. za słowa: „Czcicie naszych morderców z UPA”

ZOBACZ: Ukrainiec oskarżył Polaków o nazistowskie zbrodnie! Internauta odpowiedział: „Honorowo klepnąć go w pysk” i usłyszał skandaliczny wyrok!

Ostatnim „sukcesem” prokuratora Młynarczyka było postawienie 15 zarzutów Katarzynie Sokołowskiej z Fundacji Wołyń Pamiętamy. To kolejna próba zastraszenia działaczy kresowych i polskich patriotów, którzy odważnie piętnują banderyzm i walczą z zakłamywaniem historii.

ZOBACZ: Wywiad z Katarzyną Sokołowską! O 15 zarzutach, które jej postawiono, banderowskiej akcji „płomień braterstwa” oraz upamiętnianiu ofiar Rzezi Wołyńskiej [WIDEO]

Na szczęście prokurator Młynarczyk nie będzie już mógł uprawiać swojej probanderowskiej działalności ścigając Polaków piętnujących ukraińskie zbrodnie. Dziękujemy  wszystkim Czytelnikom naszego portalu, którzy zaangażowali się w akcję informowania Departament Postępowania Sądowego Prokuratury Krajowej o skandalicznych wyczynach prokuratora Młynarczyka.

Zobacz też:

Coraz więcej Polaków ściganych za tzw. mowę nienawiści wobec Ukraińców. Śledczy namawiają do kajania się w Internecie

 

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  Wiadomość…
  Ale czy dobra, to się okaże. Póki co, orzekają przecież sędziowie typu Marta Surmacz, więc na radość jeszcze stanowczo za wcześnie.

  1. ANDRZEJ S LOBROW mówi

   Hammurabi tu wogóle nie można mówić o jakiejkolwiek radości, tylko niedorozwój umysłowy cieszy się z własnej głupoty.

 2. Konfederata mówi

  To jeszcze ponad stu prokuratorów, którzy zajmują się takimi sprawami, związanymi z „mową nienawiści”. Tak nas tresują.

 3. anonim mówi

  Nic temu polakożerczemu łajdakowi nie zrobią, bo to pradopodobnie staliniątko chronione przez eskimoskie plemię.

 4. marju73 mówi

  Skoro obraził, powinien odpowiadać jak wszyscy. Na tym polega sprawiedliwość.

  1. Hammurabi mówi

   „Sprawiedliwość”? A – przepraszam – co to takiego jest?
   Tego nie ma nawet po śmierci, bo jedni lądują w bezimiennych dołach przysypani wapnem, inni zaś w grobowcach, gdzie jedynie basenu brakuje.
   Co prawda nieboszczykom to akurat wszystko jedno, jednak ich potomkom już nie.
   A boska sprawiedliwość… Cóż… Czy przypadkiem nie jest ona wyłącznie narzędziem pozwalającym łatwiej utrzymać w ryzach biedotę karmioną przypowieściami w rodzaju tej o „Bogaczu i żebraku”? Tym od „wody na koniuszku palca”, czy opowieści o „Świętym” Aleksym i jego ascezie pod schodami własnego domu.
   Inaczej mówiąc sprawiedliwość polega na przykładnym karaniu maluczkich i ułatwianiu życia możnym oraz wybranym.

  2. marju73 mówi

   I co ma na celu to całe filozofowanie? To co, mamy nie karać naruszeń prawa bo „czym jest boska sprawiedliwość” i bo „święty Aleksy”? Bo nie rozumiem, czemu ten wpis służy?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.