Ulica gen. Fileldorfa nie zniknie z Żyrardowa. Powstanie też mural poświęcony „Nilowi”

gen. August Emil Fieldorf "Nil"/ fot. arch.
3

– Dobra wiadomość z Żyrardowa. Mamy deklarację, że ul. gen. Fieldorfa zostaje w Żyrardowie. To efekt konkretnych rozmów z samorządowcami zakończonych dobrym spotkaniem z prezydentem Miasta, przewodniczącym Rady Miasta i Jackiem Pawłowiczem dyr. Muzeum Żołnierzy Wyklętych – informuje na Twitterze poseł PiS Maciej Małecki.

Małecki informuje również, że będzie organizował akcje edukacyjna o gen. Fieldorfie i Żołnierzach Wyklętych. Z jego inicjatywy ma też powstać mural poświęcony „Nilowi”.

Pod koniec października Rada Miasta Żyrardowa głosami Platformy Obywatelskiej i radnych niezależnych podjęła uchwałę o zmianie nazwy ul. Nila-Fieldorfa na Jedności Robotniczej upamiętniającej powstanie PZPR. Tę skandaliczna decyzję usprawiedliwiali wolą mieszkańców. Radni PiS zapowiedzieli, że będą walczyć o przywrócenie ulicy „Nilowi”.

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Katarzyna TS: Stalinogród w Żyrardowie

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Leon mówi

    Witam, nie wiedziałem gdzie to napisać aby jak najwięcej osób to przeczytało. Widziałem dzisiaj książkę autorstwa pana Marka J. Chodakiewicza pt. „O cywilizacji śmierci. Jak zatrzymać antykulturę totalitarnych mniejszości”, wydaną 10 lipca 2019 r. Czy ktoś z Was ją czytał?

  2. Robert mówi

    Wyrok odwleczony,komunizm Eskimosów jest niezastąpiony

  3. Jacek Wójcikiewicz mówi

    Nil to prawy i szlachetny Polak,zasługujący na to by ulice były jego imienia.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.