Podział miejsc w nowym Sejmie. Konfederacja w centrum: „Możemy atakować we wszystkich kierunkach”

podział miejsc w Sejmie IX kadencji/ fot. Twitter
3

Kancelaria Sejmu zaproponował podział miejsc dla klubów poselskich. Posłowie PiS mają zasiadać po prawej stronie. Obok nich swoje miejsca w centralnej części sali mają mieć posłowie PSL (bliżej mównicy) oraz Konfederacji (bliżej galerii sejmowej). Miejsca na lewo od PSL i Konfederacji przeznaczono dla posłów Koalicji Obywatelskiej i Lewicy.

Propozycja nie podoba się posłom KO. – W centrum sali sejmowej, pomiędzy PO a PiS, posadzono Konfederację i Polskie Stronnictwo Ludowe. My tego nie akceptujemy, uważamy, że jest to pogwałcenie czegoś, co nazywamy tradycją parlamentarną – oświadczył Zbigniew Konwiński z PO.

Jak do podziału miejsc odnoszą się politycy Konfederacji? – Panie generale jesteśmy otoczeni! -Świetnie! Możemy atakować we wszystkich kierunkach! – komentuje na Twitterze Witold Tumanowicz z Ruchu Narodowego.

Poseł Konfederacji Krystian Kamiński tez jest zadowolony z podziału miejsc. – Nasz program jest najlepszy dla Polaków i musimy być w centrum zainteresowania i życia społecznego – napisał na Twitterze.

Źródło informacji: Twitter, Polsat News

Zobacz też:

Konfederacja przedstawia projekt ustawy dekomunizującej sądy. Gdyby ją uchwalono, Piotrowicz nie mógłby kandydować do TK [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. SKLEP-WPRAWO.PL
  2. zz top mówi

    Polskiej stanu racja-deszechteryzacja.

  3. Jacek Wójcikiewicz mówi

    Szkoda,że nie ma ordynacji proporcjonalnej w wyborach,a wtedy Konfederacja miałaby 31 posłów.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.