Ikea zmienia Boże Narodzenie na „zimową imprezę”

Ikea/ fot. pixabay
8
SKLEP-WPRAWO.PL

W Ikei nie kupicie już bożonarodzeniowej choinki. Sklepy szwedzkiej firmy oferują teraz „roślinę” na Vinterfest, czyli „zimową imprezę”. Tak samo jest w przypadku wszystkich innych produktów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Trafiły one do katalogu jako ozdoby i dekoracje na „zimową imprezę”.

W opisach zamieszczonych na stronie Ikei pada określenie „tradycyjne święta”, ale nigdzie nie napisano, o jakie święta chodzi. Nie ma żadnych odniesień do religijnej natury tego „Tradycyjnego święta”. Nie używa się nawet tradycyjnej nazwy „gwiazda betlejemska” na określenie poinsencji. Po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła Boże Narodzenie, pojawia się jeden produkt, którym jest… mrożona bułka z szafranem.

Zastąpienie Bożego Narodzenia określeniem „zimowa impreza” to rezultat polityki Ikei usuwającej wszelkie nawiązania do religii. W nowym wspaniałym świecie nie ma miejsca na szopkę bożonarodzeniową, ani na gwiazdę betlejemską. Ich miejsce zajął krasnal w czerwonej czapce. „Tradycyjne święta” ograniczono do jedzenia i kupowania prezentów. „Postępowa” Europa realizuje komunistyczny plan niszczenia duchowości i chrześcijańskiej tożsamości, na której wyrosła cywilizacja Zachodu.

Źródło informacji: ikea.com

Zobacz też:

Świąteczne hity przekształciły Boże Narodzenie w „święto konsumpcji”. Skomponowali je… żydowscy muzycy

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Andrzej mówi

  W Hiszpanii dalej jest Boze Narodzenie w IKEA tylko Polacy sa tresowani co prawda po szwedzku jest vinterfiest ale po hiszpansku Boze Narodzenie

 2. czytacz mówi

  Ingvar Kamprad z poglądów był faszystą! W 1994 została ujawniona jego faszystowska przeszłość, kiedy po śmierci szwedzkiego działacza faszystowskiego, Pera Engdhala, zostały upublicznione jego prywatne listy. Wynikało z nich iż Kamprad dołączył do faszystowskiego ruchu Nysvenska Rörelsen w 1942 roku, w wieku 16 lat. Zajmował się zbieraniem funduszy oraz rekrutacją do grupy nowych członków nie później aż do września 1945 roku. Kiedy Kamprad opuścił grupę nie wiadomo, jednakże przyjaźnił się z Engdhalem do wczesnych lat 50.

 3. marju73 mówi

  Zboczea- jedna z firm globalnego światowego syfu.

  Wiecej o korporacjach w filmie: JESTEŚMY NIEWOLNIKAMI kilku korporacji. POLSKA została przejęta | Józef Białek

 4. Buran mówi

  A może by tak bojkot? Niech spieprzają skąd przyszli.

 5. Tomasz mówi

  Coraz bardziej widoczny ten lewicowy bełkot. Polityka postępowej Europy „jedna szara masa bez tożsamości historii kultury i tradycji”.

 6. Kulfon mówi

  Noooooo ale „Eid-Al-Adha” to z pewnością będzie odpowiednio uhonorowany? No w końcu tak zislamizowany kraj jak Szwecja powinien szerzyć swoje nowo nabyte tradycje i wartości…….

  A dla normalnych ludzi: ludzie – nie kupujcie tam i koniec.

 7. Basan mówi

  Po pierwsze, Ikea jest prywatną firmą i może decydować o tym co będzie w ich katalogu. Po drugie: co komu katalog Ikei przeszkadza w świętowaniu? Po trzecie: jakoś to, że Boże Narodzenie jest zlepkiem obyczajów z innych religii (w tym pogańskich) świętującym nie przeszkadza. Każdy może świętować po swojemu, sam w tym czasie spotykam się z rodziną i przyjaciółmi, dajemy sobie prezenty – ale nie ma to nic wspólnego z żadną religią. Świętujcie po swojemu i nie narzucajcie swojej wizji innym.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.