To już jest przemysł nekrofilski! Deklaracja organizacji żydowskich po zabójstwie Pawła Adamowicza

Michael Schudrich / Fot. YouTube
15

Do obrzydliwej, goebbelsowskiej propagandy polegającej na irracjonalnej próbie kojarzenia z polską prawicą mordu na Adamowiczu, a która powoli przeradza się w budzący najgorsze skojarzenia przemysł nekrofilski, już przyłączyły się organizacje żydowskie działające na terenie państwa polskiego.

Zanim to jednak zrobili Żydzi zamieszkujący Polskę, wczoraj w sprawie tragicznej śmierci prezydenta Gdańska wypowiedział się Światowy Kongres Żydów (WJC). Światowy Kongres Żydów jest zszokowany i zaniepokojony przerażającym atakiem na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Przekazujemy najgłębsze wyrazy współczucia i kondolencje jego rodzinie i wyborcom (…). Był prawdziwym przyjacielem społeczności żydowskiej, głośno i wyraźnie opowiadał się przeciwko antysemityzmowi w Polsce. To był atak nie tylko na burmistrza, ale na samą wartość tolerancji – oświadczył Ronald S. Lauder, szef WJC. Zdaniem Laudera Adamowicz był czołowym głosem opozycji wobec skrajno-prawicowego ekstremizmu i zwolennikiem równych praw i bezpieczeństwa dla wszystkich obywateli Polski.

Dziś w sprawie wypowiedziało się kilkanaście żydowskich organizacji i żydowskich przedstawicieli działających na terenie państwa polskiego. Wśród nich są: American Jewish Committee, Beit Polska, B’nai B’rith „Polin”, JCC Kraków, Fundacja Shalom, Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP i Naczelny Rabin RP Michael Schudrich.

Wciąż trudno nam uwierzyć, że prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz zmarł wskutek ciosów zadanych przez napastnika podczas 27. Finału WOŚP. Człowiek, który stał się w Polsce jednym z symboli sprzeciwu wobec uprzedzeń rasowych i religijnych, padł ofiarą nienawiści. Był jednym z tych prezydentów miast, którzy zdecydowanie reagowali na przejawy dyskryminacji, wspierając jednocześnie szacunek dla różnorodności. W polskim życiu politycznym i społecznym nienawiść staje się coraz bardziej widoczna i coraz powszechniej akceptowana. Obserwujemy to ze smutkiem i przerażeniem, tym bardziej, kiedy słowa nienawiści wzywają do przemocy lub w tę przemoc się przeradzają. Śmierć Prezydenta Pawła Adamowicza to kolejny tragiczny sygnał ostrzegawczy, że w naszym społeczeństwie różnice światopoglądowe czy ideologiczne mogą w skrajnych przypadkach prowadzić do aktów fizycznej przemocy. Nie zgadzamy się na to. Apelujemy do wszystkich, którzy sprawują w Polsce istotne funkcje polityczne, społeczne i religijne: nie dawajmy przyzwolenia słowom i czynom motywowanym nienawiścią. Musimy zmienić język debaty publicznej. Nie możemy stać się społeczeństwem, które akceptuje przemoc.

Metoda jest prosta. Na śmierci Pawła Adamowicza, który został zamordowany przez chorego psychicznie bandytę, próbuje się zbudować skojarzenia, że tzw. „mowa nienawiści” jest istotowo związana z polską prawicą. Obserwując wypowiedzi polskich celebrytów, publicystów, polityków i zwykłych zjadaczy chleba, widać że ta neonazistowska metoda dehumanizacyjna powoli przynosi efekty i polską prawicę zaczyna się obarczać zbrodnią, które dopuścił się trójmiejski rabuś.

PRZECZYTAJ: Polska nie ma dla nich żadnej wartości! Żydowskie organizacje w Polsce chcą eurokołchozu. Powtórka z XX-lecia międzywojennego?

Powiedzmy to jasno. Paweł Adamowicz nie padł ofiarą ataku motywowanego różnicami politycznymi, ideologicznymi, światopoglądowymi czy – co w mojej ocenie jest wręcz trywialne – rasistowskimi. Prezydent Gdańska stał się ofiarą ataku człowieka cierpiącego na schizofrenię paranoidalną. To ofiara zbrodni, której dopuścił się człowiek, który jeszcze dwa miesiące temu siedział za kratkami za napad na cztery banki. To ofiara mordu, którego dopuścił się człowiek, który od ponad miesiąca nie przyjmuje leków psychotropowych. Paweł Adamowicz nie został zamordowany, dlatego że miał takie, a nie inne poglądy – jak w deklaracji sugerują Żydzi. Został zamordowany przez chorego psychicznie bandytę, który zemścił się za to, że trafił do więzienia. I nie zmieni tego żadna deklaracja żydowskich organizacji, polskojęzycznych celebrytów czy szczujni Adama Michnika.

Żydzi od dawna atakują Polaków i próbując oskarżyć nas o antysemityzm, nienawiść czy zbrodnie, których nie popełniliśmy. Ale wykorzystywanie śmierci polityka do uprawiania nekrofilskiego przemysłu nienawiści przechodzi ludzkie pojęcie i zasługuje na kategoryczne potępienie!

I na marginesie. Czy Żydzi kiedykolwiek potępili zbrodnie jakie przeprowadzają na terenie okupowanej Palestyny? Czy przeprosili za policję w gettach, Judenraty, opłacanie III Rzeszy i „służbę” w Wehrmachcie?

Obejrzyj:

Nienawiść po zabójstwie Pawła Adamowicza | J. Międlar [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. tinus mówi

  A co Nas ma obchodzić jakiś człowiek ,z pochodzenia żydek, co ma coś do powiedzenia. Lud żmijowy. A zaaplikował ten żydowski lud w naszej Polskiej Ojczyźnie Lech Kaczyński. Poczytajcie o korzeniach tej rodziny. Poczytajcie.

  1. michu mówi

   To co ma do powiedzenia to POWINNO nas obchodzić, bo to idzie w świat i buduje nasz obraz, jak nas przez to postrzegają a za tym mogą iść kolejne rzeczy.

   1. Goj mówi

    A niech idą. Może wtedy będzie mniej tego pejsatego główna w naszym kraju. Mnie obchodzi spokój, a nie dobra opinia, zwłaszcza osób upadłych moralnie mających w swoich krajach wojny domowe.

 2. tinus mówi

  A co Nas rdzennych Polaków interesuje jakaś żydowska organizacja. Pa Prezydent Andrzej Duda przepraszał za 1968 r. Przepraszał za co. Żydowskie plemię mordowało pod przewodnictwem sowieciarzy Polski rdzenny naród. Czas aby ten cały PIS czy jak tam poszedł już do lamusa.

 3. Alex mówi

  Drodzy żydowscy goście!
  Wszelkie żale i obawy w sprawie niefortunnej śmierci S.P. Prezydenta Gdańska powinniście kierować do ORGANIZATORÓW IMPREZY na Targu Węglowym w Gdańsku.

 4. Spostrzegawczy mówi

  A co oni powiedzą w tej jakże bolesnej dla wszystkich Polaków sprawie ? Plemię Kainowe wytracilo tylko w ubiegłym stuleciu ponad 10 milionów Polaków głównie katolików jak podaje najlepszy znawca tematu Henryk Pająk, historyk i pisarz. W sieci można znaleźć unikalny wywiad z tym genialnym polskim patriotą i jednym z najwybitniejszych naukowców w historii Polski, jakiego udzielił Rafałowi Mossakowskiemu.

 5. Zbulwersowany mówi

  Kiedy Żydzi obok Niemców, Rosjan, Ukraińców i LItwinów zapłacą Polsce wielobilionowe odszkodowania i reparacje wojenne za masowe mordy na Polakach i za olbrzymie straty materialne i terytorialne Polski i Polaków ? Odsetki karne lecą, dług rośnie, Polacy na pewno nie zapomną !

 6. lech mówi

  Ż ……. z USA zabrali nam w 1945 na rzecz ż……….z zsrr 1/3 terytorium . Jak w USA rzadzili europejczycy w 1918 odzyskalismy wszystko .

 7. Willgraf mówi

  ← GODNOŚĆ przeciwko PODŁOŚCI I UPODLENIU!Boże Narodzenie AD 2018 – Ewangelia wg św. Jana 1, 1-5. 9-14: →
  Sąd Najwyższy Rosji powiedział żydowskiemu kłamstwu – nie, pomimo rezolucji ONZ w sprawie „Holocaustu”!
  Opublikowano 19/12/2018 by emjot
  Trudno w to uwierzyć, ale stało się! W Rosji od teraz każdy może swobodnie wyrażać swoje wątpliwości dotyczące Holocaustu 6 milionów Żydów, bez obaw, że zostanie za to uwięziony. Wcześniej istniało takie zagrożenie. Ten, kto publicznie wyrażał swoje wątpliwości, mógł zostać oskarżony tak jak za rehabilitację nazizmu na podstawie Artykułu 354.1 kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej! Teraz, w związku z ustanowionym precedensem sądowym, takie zagrożenie już nie istnieje! Precedens jest taki, że raz na zawsze udowodniono, że „brak wiary w Holokaust 6 milionów Żydów wcale nie oznacza zaprzeczania faktom ustalonym przez wyrok Międzynarodowego Trybunału, a tym bardziej, że nie oznacza to rehabilitacji nazizmu …”

  ________***__________

  cyt…Okazuje się, że w kwietniu 1945 roku w obozie Oranienburg (niedaleko Berlina) Armia Czerwona zdobyła dokumenty całego systemu niemieckich obozów koncentracyjnych w czasie wojny! Do czasów „jawności” i „pieriestrojki” (do 1985 roku) dostęp do tych dokumentów mieli tylko żydowscy badacze, ale nie byli oni zainteresowani w ujawnieniu kłamstwa zachodnimi mediom odnośnie Holocaustu. Jak się okazało, całkowita liczba więźniów, którzy zginęli w niemieckich obozach w całym systemie od jego powstania w 1935 roku, aż do jego katastrofy pod koniec 1944 i początku 1945 roku wyniosła 403.713 osób. Znana jest dokładna liczba Żydów zmarłych i zabitych w największym nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz (Oświęcim) – 38.031 osób! A przecież syjonistyczna propaganda nazywała Auschwitz najstraszniejszym ze strasznych „obozów śmierci” i wskazywała na śmierć w obozie 4 milionów Żydów…

  ________***__________

  Przypominam, że w dniu 26 stycznia 2007 r. Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło specjalną rezolucję A/RES/61/255 „Zaprzeczanie Holokaustu”, która stwierdza:

  „Organizacja Narodów Zjednoczonych potępia bez zastrzeżeń jakiekolwiek zaprzeczanie Holokaustu i wzywa wszystkie państwa członkowskie do bezwarunkowego odrzucenia wszelkich negacji Holocaustu, czy to pełnego czy częściowego, jako wydarzenia historycznego i wszelkich działań w tym celu.”

  Moja znajoma, która przeżyła tę wojnę, Asja Nikołajewa, kiedy dowiedziała się o rezolucji ONZ (było to 6 lat temu), napisała: „Jeśli nie było kłamstw z Holokaustem, gdzie dodano kolejne pięć milionów nieistniejących Żydów do miliona, to dlaczego wymyślono tak surowe sankcje? „

  O kłamstwach związanych z Holokaustem i o sankcjach przeciwko „negacjonistom” Asja Nikołajewa bardzo celnie to ujęła! Tak jest! Holocaust 6 000 000 Żydów to polityczne oszustwo! Mikołaj Gogol z „Martwymi duszami” odpoczywa!

  A w 2015 roku, w 70 rocznicę wyzwolenia nazistowskiego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu („Auschwitz” – według nazistowskiej terminologii), Ministerstwo Obrony RF opublikowało tajne dokumenty, które rzuciły światło na historię żydowskiego Holokaustu, gdzie zaskoczyła mnie treść telegramu Krajniukowa-Malenkowa z 29 stycznia 1945 roku, po którym wystrzeliłem artykułem: „Żydzi! Zwróćcie Niemcom pieniądze za oszustwo Holocaustu 6 milionów żydów!”

  Przypomnienie tego artykułu (w 2016 r.) przez nauczyciela Permskiego Uniwersytetu Romana Juszczowa wywołało głośny proces, najpierw w permskim sądzie regionalnym, a potem w Federalnym Sądzie Najwyższym, oba zakończyły się na korzyść pozwanego!

  Zauważę, że mnie, jako autora tego skandalicznego artykułu zrehabilitowano przed pierwszą próbą z Romanem Juszczowem. Powodem tego jest trzyletni termin przedawnienia na podstawie art. 354 ust. 1 kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej wydany w styczniu 2018 r.

  Żydowskie media przekazały tę smutną wiadomość pod niewielkim nagłówkiem, który nie odpowiada rzeczywistości:

  „Rehabilitacja nazizmu została usprawiedliwiona”.

  Sąd Najwyższy potwierdził niewinność publicysty, który pisał o przesadzie ofiar Holocaustu.

  Kommersant w dniu 29.11.2018

  Sąd Najwyższy Federacji Rosyjskiej (AF Federacji Rosyjskiej) utrzymał uniewinnienie sprawy o rehabilitację nazizmu. Permski publicysta Roman Juszkow znalazł się na ławie oskarżonych za artykuł na swojej stronie portalu społecznościowego VKontakte, artykuł jest autorstwa Murmańskiego autora, w którym kwestionowana jest ilość ofiar Holocaustu. Sam pan Juszkow aktywnie poparł przedstawioną opinię. Ławnicy przysięgli uznali go za niewinnego. Prokuratura odwołała się od tej decyzji, stwierdzając, że oskarżony wpłynął na ławę przysięgłych, co spowodowało ich wątpliwości co do wniosków Trybunału Norymberskiego.

  W czwartek kolegium sędziowskie w sprawach karnych Sądu Najwyższego Federacji Rosyjskiej rozpatrywało odwołanie przypadku mieszkańca Permu, Romana Juszkowa. Pod koniec 2017 r. wszczęto przeciwko niemu postępowanie karne na podstawie części 1 art. 354,1 Kodeksu karnego (rehabilitacja nazizmu) i części 1 art. 282 kodeksu karnego (podżeganie do nienawiści lub wrogości) w związku z publikacją w sieci społecznościowej „VKontakte”. Opublikował on link do artykułu autorstwa Murmańskiego pisarza Antona Blagina „Żydzi! Zwróćcie Niemcom pieniądze za oszustwo Holocaustu 6 milionów Żydów!” W artykule autor opowiada o telegramie generała-porucznika Konstantina Krajniukowa, członka rady wojskowej 1-go frontu ukraińskiego, wysłanego do Gieorgija Malenkowa po wyzwoleniu Auschwitz, w którym, odnosząc się do wstępnego zeznania więźniów obozu koncentracyjnego, mowa jest o setkach tysięcy zabitych. Na tej podstawie autor twierdzi, że ofiary Holocaustu nie są liczone w milionach. W komentarzach pan Juszkow aktywnie popierał stanowisko autora tekstu.

  „W sądzie z udziałem przysięgłych Roman ani razu nie mówił, że poddaje w wątpliwości istotę procesu Norymberskiego, – powiedział adwokat Iwan Chozjajkin. – Mówi o tym tylko prokuratura i taka była treść artykułu „Rehabilitacja nazizmu”. Przekonywaliśmy, że Roman nie zrobił tego i nie zaprzeczył faktom ustalonym w wyroku Trybunału Norymberskiego. W rezultacie przysięgli go uniewinnili.”

  Prokuratura regionu Perm nie zgodziła się z tą decyzją i odwołała się od wyroku do Sądu Najwyższego Federacji Rosyjskiej …

  W Sądzie Najwyższym Federacji Rosyjskiej prokuratura stwierdziła, że podczas poprzedniej rozprawy pan Juszkow wielokrotnie „naruszył przepisy Kodeksu Postępowania Karnego, powołując się na informacje, których nie można zbadać w sądzie”, w tym treść wyroku norymberskiego. „W szczególności, zakwestionował on ważność wyroku Trybunału Norymberskiego” – powiedział w apelacji prokurator. Wskazuje się, że w Permskim sądzie oskarżany wpływał na opinię przysięgłych, w swoim wystąpieniu: sędzia musiał mu przerywać, a w czasie dyskusji i w czasie ostatniego słowa oskarżanego wydalono z sali.

  Pan Juszkow, przemawiając w Sądzie Najwyższym, również rutynowo cytował wyrok Trybunału w Norymberdze. „Atakuje pan w ten sam sposób co w poprzednim procesie” – powiedział sędzia, przypominając, że omawianie wniosków trybunału wykracza poza zakres tego procesu. Powiedział on, że według niego liczba 6 milionów ofiar holocaustu, pojawiająca się w wyroku Trybunału Norymberskiego, została wyrażona tylko przez jednego świadka i wyjaśnił, że uważa takie źródło za niewiarygodne. Adwokat Iwan Chozjajkin po przemowie podopiecznego powiedział, że nie mogli usłyszeć niczego w sali Sądu Najwyższego permscy przysięgli, ponieważ sędzia w Permie zatrzymał pana Juszkowa na frazie: „Nie zaprzeczam wnioskom Trybunału Norymberskiego, ale chcę tylko, aby zostały one zbadane.”

  Warto zaznaczyć, że w przemówieniu apelacyjnym prokuratury nie było konkretnej frazy, którą wypowiadał oskarżony, i która mogłyby wpłynąć na przysięgłych. W rezultacie komisja sądowa Sądu Najwyższego Federacji Rosyjskiej nie stwierdziła naruszeń proceduralnych i nie anulowała decyzji przysięgłych…

  Źródło: https://www.kommersant.ru/doc/3814489

  Żeby czytelnik zrozumiał całą ważność wydarzenia, opowiem jego prehistorię w innej skali.

  „Sąd Najwyższy Rosji powiedział żydowskim kłamstwom – nie!”

  A co to jest za kłamstwo? – może ktoś mnie zapyta. Odpowiadam:

  Żydzi są bardzo religijnymi narodem. Uważają się za lud wybrany przez Boga. Oni szczerze w to wierzą! To jest część ich wiary, którą nazywa się judaizmem! Judaizm jest narzucany Żydom przez rabinów – żydowskich duchownych. Świętą księgą judaizmu jest starożytna „Tora”, a rabini są jej interpretatorami. Chrystus kiedyś nazwał ich „uczonymi w Piśmie”. Każdy rabin ma swobodę interpretowania „Tory”, według tego co mu przyjdzie do głowy, a żydzi po prostu muszą mu wierzyć na słowo! Mają już taki los! Ten sam Chrystus powiedział żydom odnośnie tych „skrybów” w następujący sposób: „Zostawcie ich: oni są ślepymi przywódcami ślepych, a jeśli ślepiec prowadzi ślepego, obaj wpadną w otchłań” (Mt 15, 14). Niestety, przytłaczająca większość żydów nie posłuchała rady Zbawiciela …

  Około 150-200 lat temu jeden z rabinów (żydów) zdecydował, że żydzi nie będą mieli własnego państwa (Izraela), dopóki naród żydowski nie złoży wielkiej ofiary – 6 000 000 dusz. I od tego czasu utarło się, że w każdym lokalnym konflikcie w jednej lub drugiej części świata specjalnie wyszkoleni religijni żydzi zaczęli pisać artykuły propagandowe popierające ideę Holocaustu 6 milionów Żydów, bez których nie będzie Izraela. Zwłaszcza wiele takich artykułów opublikowano w amerykańskiej gazecie The New York Times, która wychodzi od 18 września 1851 roku. Jest to druga co do wielkości gazeta w Stanach Zjednoczonych po „The Wall Street Journal” i 39 na świecie. Sloganem gazety jest fraza „Mamy wszystkie nowości, które można wydrukować”. I ktoś z żydów z tego sloganu gazety skorzystał w całej rozciągłości. Co więcej, publiczne okrzyki Holokaustu 6.000.000 żydów rozpoczęły się w Stanach Zjednoczonych, w New York Times, przynajmniej od 1869 roku !!!

 8. Jędruś mówi

  Wcale bym się nie zdziwił, jakby to morderstwo było zaplanowane, wykonawcą jest kolo, którym łatwo sterować, jeśli ma się odpowiednią wiedzę i zaplecze. komu jego śmierć przyniosła korzyści? i możliwość prowadzenia wojenki?. Był skompromitowanym politykiem i prawdopodobnie już tak nie sterowalnym- więc do usunięcia, przysłużył się ostatni raz „sprawie” . Mossad? stare WSI, może razem? Sprawy karne mogły z czasem komuś zagrozić, temu układzikowi. Adamowicz był w loży masońskiej. POukładajcie sobie to. Kto najwięcej płacze? ci co go nie popierali w wyborach 🙂

 9. Co za absurd mówi

  Niech lepiej żydzi sami przyznają że sami są twórcami antysemityzmu , Pan Jezus sam nie umarł ale został zabity i ukrzyzowany na żydowskie ubolewanie . Maryja, Mateusz ewangelista , św Paweł są najbardziej znienawidzonymi prawdziwymi żydami semitami przez dzisiejszych fałszywych”żydów” talmudycznych . To co związane z Jezusem i chrześcijaństwem , dla żyda jest antysemityzmem.

 10. Willgraf mówi

  GODNOŚĆ przeciwko PODŁOŚCI I UPODLENIU!Boże Narodzenie AD 2018 – Ewangelia wg św. Jana 1, 1-5. 9-14: →
  Sąd Najwyższy Rosji powiedział żydowskiemu kłamstwu – nie, pomimo rezolucji ONZ w sprawie „Holocaustu”!
  Opublikowano 19/12/2018 by emjot
  Trudno w to uwierzyć, ale stało się! W Rosji od teraz każdy może swobodnie wyrażać swoje wątpliwości dotyczące Holocaustu 6 milionów Żydów, bez obaw, że zostanie za to uwięziony. Wcześniej istniało takie zagrożenie. Ten, kto publicznie wyrażał swoje wątpliwości, mógł zostać oskarżony tak jak za rehabilitację nazizmu na podstawie Artykułu 354.1 kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej! Teraz, w związku z ustanowionym precedensem sądowym, takie zagrożenie już nie istnieje! Precedens jest taki, że raz na zawsze udowodniono, że „brak wiary w Holokaust 6 milionów Żydów wcale nie oznacza zaprzeczania faktom ustalonym przez wyrok Międzynarodowego Trybunału, a tym bardziej, że nie oznacza to rehabilitacji nazizmu …”
  cyt…Okazuje się, że w kwietniu 1945 roku w obozie Oranienburg (niedaleko Berlina) Armia Czerwona zdobyła dokumenty całego systemu niemieckich obozów koncentracyjnych w czasie wojny! Do czasów „jawności” i „pieriestrojki” (do 1985 roku) dostęp do tych dokumentów mieli tylko żydowscy badacze, ale nie byli oni zainteresowani w ujawnieniu kłamstwa zachodnimi mediom odnośnie Holocaustu. Jak się okazało, całkowita liczba więźniów, którzy zginęli w niemieckich obozach w całym systemie od jego powstania w 1935 roku, aż do jego katastrofy pod koniec 1944 i początku 1945 roku wyniosła 403.713 osób. Znana jest dokładna liczba Żydów zmarłych i zabitych w największym nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz (Oświęcim) – 38.031 osób! A przecież syjonistyczna propaganda nazywała Auschwitz najstraszniejszym ze strasznych „obozów śmierci” i wskazywała na śmierć w obozie 4 milion

 11. Willgraf mówi

  79 lat temu żydowskie NKWD ! zaczęło wywozić Polaków na Syberię, w tym także moją rodzinę – ojca, dziadka,babcie , wujka – nie wszyscy wrócili+….Teraz w myśl okultystycznej obłędnej logice znowu zaczyna się polowanie na Polaków pod pretekstem wymyślonej nienawiści – bycie Polakiem i obrona Polskości oraz prawdy to dla nich nienawiść !
  te okultystyczne dzikie plemię zmieniło swój 7 ramienny świecznik w 9 ramienny – pala po 9 świec ..dlatego w ich talmudycznym chorym myśleniu w 79 rocznice eksterminacji Narodu Polskiego chcą ponownie go zastraszyć i zrobić z niego faszystów i obłąkanych wariatów ..to zaplanowana akcja tej dziczy i ich służb takich jak Mossad ……Copperfield także robił różne SZTUKI przed MILIONAMI GAPIÓW a ONI w to WIERZYLI !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.