„Mord polityczny, zaplanowana intryga”. Ekspert od „antysemityzmu wtórnego” komentuje zabójstwo Adamowicza

Michał Bilewicz/ fot. youtube
7

Ekspert od „antysemityzmu wtórnego”, czyli dr hab. Michał Bilewicz z Centrum Badań nad Uprzedzeniami UW, udzielił „Gazecie Wyborczej” wywiadu, w którym stwierdził, że zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza to „mord polityczny” oraz „zaplanowana intryga”.

Od razu pomyślałem, że to polityczny mord człowieka, którego emocje zostały rozchwiane przez wyeskalowany język debaty politycznej w Polsce – mówi Bilewicz. Odnosząc się do choroby psychicznej zabójcy Bilewicz stwierdził, że „to ideologia polityczna nakierowuje ich agresję na konkretny obiekt”. – To zdaje się łączyć Eligiusza Niewiadomskiego, Andersa Breivika i Stefana W. Ich zaburzenia nie unieważniają politycznych motywów tych zbrodni – stwierdził Bilewicz.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kto zatem – zdaniem Bilewicza – ponosi odpowiedzialność za morderczy atak kryminalisty na prezydenta Gdańska? – Język polityki daje takiej osobie legitymizację do aktu przemocy. (…)Wypowiedź zabójcy wskazuje, że znalazł uzasadnienie swojego ataku w tym, co słyszał i czytał w mediach. Są one przesiąknięte językiem nienawiści i pogardy. (…)To obóz rządzący wspólnie z mediami przyczynił się do ideologicznego klimatu, który umożliwił zabójstwo. (…) Owszem, język eskaluje się po obu stronach debaty publicznej. Ale obecnie jest go więcej po stronie obozu rządzącego – mówi Bilewicz.

Co jeszcze ma nam do powiedzenia ekspert od „antysemityzmu wtórnego”? Według Bilewicza WOŚP to „wspaniały altruistyczny ruch dobroczynny”, a poseł Krystyna Pawłowicz  to „osoba, która buduje swoją obecność w polityce na podstawie pogardy wobec innych” i „wspólnie z prawicowymi blogerami i użytkownikami Twittera zbudowała klimat nienawiści”.  – Człowiek, który w potajemny sposób dostał się na scenę w Gdańsku i dokonał mordu, nie popełnił zbrodni w afekcie. To była dobrze zaplanowana intryga – oświadczył Bilewicz na zakończenie wywiadu.

Mój komentarz: To kolejny wywiad z Michałem Bilewiczem, który utwierdza mnie w przekonaniu, że jest on mistrzem obłudy, hipokryzji i manipulacji. Czyżby Bilewicz nie wiedział, że stojący na czele WOŚP Jerzy Owsiak założył „Ruch Wypierdolenia Krystyny Pawłowicz w Kosmos”? Nie dotarła do niego informacja, że Owsiak pochwalił internautów wyzywających Barbarę Pielę i grożących jej śmiercią? Nie słyszał agresywnych i obrzydliwych wypowiedzi Owsiaka pełnych bluzgów i hejtu? Nie wie, że Owsiak odmówił wykonania wyroku sądu nakazującego mu ujawnienie dokumentacji finansowej WOŚP? I to wszystko jest ok? To Bilewiczowi nie przeszkadza? To wszystko Bilewicz usprawiedliwia bez mrugnięcia okiem i opowiada o „wspaniałym altruistycznym ruch dobroczynnym”? Żałosne.

Co do wynurzeń Bilewicza na temat „mordu politycznego”: to jest narracja opozycji totalnej, która na zabójstwie Pawła Adamowicza usiłuje zbić kapitał polityczny rozkręcając emocje do czerwoności. Jak widać ekspert od „antysemityzmu wtórnego” również postanowił wziąć  w tym udział. To akurat mnie nie dziwi, bo Michał Bilewicz jest wnukiem żydokomuny stosującym stare, sprawdzone propagandowe zagrywki komunistycznego politruka (wicie, rozumicie – faszyzm, wszędzie faszyzm). Bilewicz robi to za pieniądze publiczne jako szef Centrum Badań nad Uprzedzeniami UW i to jest sytuacja skandaliczna, a wszystko wskazuje na to, że nic się w tej sprawie nie zmieni, ponieważ każda próba zmiany tej sytuacji wywołuje natychmiastowy wrzask Bilewicza, że atakują go antysemici.

W kwestii zabójstwa Adamowicza jako „dobrze zaplanowanej intrygi”: czyżby dr hab. Bilewicz postanowił uraczyć nas jakąś teorią spiskowa? Nie do końca rozumiem, o co mu chodzi, ale mam nadzieję, że w kolejnych wywiadach ekspert od „antysemityzmu wtórnego” uchyli rąbka tajemnicy. Czekam z niecierpliwością.

Cały wywiad z ekspertem od „antysemityzmu wtórnego” Michałem Bilewiczem znajdziecie TUTAJ. Miłej lektury.

Przeczytaj też:

Czy dr hab. Bilewicz zrobi listę kolęd zakazanych? Tropiciel „antysemityzmu wtórnego” w obronie Heroda

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jakub mówi

  Pożyteczni debile zostali uruchomieni…

 2. Zbulwersowana mówi

  Po gębie widać że to starozakonny.

 3. klioes vel pislamista mówi

  Albo „dobrze zaplanowana intryga”, albo „polityczny mord człowieka, którego emocje zostały rozchwiane przez wyeskalowany język debaty politycznej w Polsce”. Albo-albo.
  Niech się ten „spec” zdecyduje, bo jedno wyklucza drugie.

 4. Mariusz mówi

  Jeśli już by to miała być „dobrze zaplanowana intryga” to z moich obserwacji wynika, że stała by za tym atakiem opozycja, ona próbuje na tym najwięcej ugrać… Wszyscy szczekają w jednym tonie, politycy media, itp…

 5. D. mówi

  LUDZIE! CZY W POLSCE JUŻ NAPRAWDĘ, NA ZADNYM SZCZEBLU RZĄDZENIA, NA ŻADNYM POZIOMIE WŁADZY, NIE MA POLAKÓW DECYDENTÓW ŻEBY TAKIEGO PODŻEGACZA DO NIENAWIŚCI, DO ZBRODNI POLITYCZNEJ -MEDIALNEJ -MORALNEJ -ETYCZNEJ NA POLAKACH, PODŻEGACZA DO KŁÓTNI WSRÓD NARODU POLSKIEGO, DO AWANTUR, TEGO KŁAMCĘ I MANIPULANTA OBRZYDLIWEGO WRĘCZ, BILEWICZA, ORAZ JEMU PODOBNYCH: HARTMANNA, GROSSA, SZUDRICHA, DANIELSA ALINĘ CAŁĄ, SZECHTERA, KURSKIEGO JAROSŁAWA, KRZEMINSKIEGO, SMOLARA, ITP. WRESZCIE PRZYWOŁAC DO PORZĄDKU ALBO ARESZTOWAĆ ZA KŁAMSTWA, MANIPULACJE I OBRZYDLIWĄ, CYNICZNĄ I CHAMSKĄ MOWĘ NIENAWISCI WOBEC NARODU POLSKIEGO!!! RANY BOSKIE, PRZECIEZ TEGO PASOŻYTA, PASOŻYTUJĄCEGO NA NASZYCH PODATKACH, PSEUDO PROFESORA/ÓW O PROFESJACH NIKOMU NIEPOTRZEBNYCH, BEZPRODUKTYWNYCH DLA GOSPODARKI I KULTURY ORAZ DZIEDZICTWA NARODOWEGO POLSKI, TYCH SZALEŃCÓW TAK DALECE I CHYBA GENETYCZNIE UWARUNKOWANYCH NA BEZGRANICZNĄ NIENAWIŚĆ DO POLSKI I POLAKÓW NIE DA SIĘ JUŻ SŁUCHAĆ! PLUJĄ NAM PROSTO W TWARZ, KŁAMSTWA ROZNOSZĄ ZA GRANICĄ DOKĄD ZA NASZE PIENIĄDZE JEŻDŻĄ….! DOKĄD RZĄD, PREZYDENT, PARLAMENT, PROKURATORZY, POLICJA BĘDĄ UDAWAĆ, ZE CI ZDRAJCY, OSZUSCI, PASOZYTNICY SĄ BEZPIECZNI DLA NARODU POLSKIEGO!!???? DOKĄD MAMY ZNOSIĆ TE ICH NIEUSTANNE ,RAFINOWANE, BEZPODSTAWNE OBELGI, ZARZUTY, ROSZCZENIA, KŁAMSTWA???? DOKĄD TA, NA OGÓŁ PSEUDO PROFESORSKA, HOŁOTA BĘDZIE UPODLAĆ NARÓD POLSKI, POLAKÓW W OGÓLE!!!????? DOKĄD!!???

 6. Hammurabi mówi

  A ja zestawiłbym dokonania Eligiusza Niewiadomskiego, z dokonaniami Michała Bilewicza. Oj… Bledziutki ten Bilewicz przy Niewiadomskim, cieniutki!
  Ciekaw jestem, czy Bilewicz tak mocno wierzy w swoje objawienia, że wzorem Niewiadomskiego stanąłby wyprostowany przed plutonem egzekucyjnym żądając niezakrywania oczu i nieprzywiązywania do słupka? O ostatnie słowa nawet nie pytam!

 7. orzech mówi

  Może to i prawda, że to polityczna intryga, ten mord. Pytanie. Kto na tym mordzie zyskuje? Wygląda na to, że beneficjentem tego mordu jest szeroko rozumiana opozycja. To tłumaczy, kto może być inspiratorem tego czynu. Poszedłem tylko tropem pana Bilewicza i do takich wniosków doszedłem. Czy są słuszne? Nie wiem. Czas pokarze.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.