Szumowski straszy „czerwoną strefą” w całej Polsce: „Zwiększyła się transmisja pozioma koronawirusa”

minister zdrowia Łukasz Szumowski/ fot. screen
14

W poniedziałek (10.08.2020) minister zdrowia Łukasz Szumowski był gościem „Sygnałów Dnia” w Polskim Radio. Pytany o wzrost zakażeń stwierdził, że oprócz ognisk zwiększyła się transmisja pozioma koronawirusa, co według Szumowskiego ma być rezultatem zmniejszonego dystansowania, braku maseczek oraz wesel, imprez rodzinnych i imprez w klubach.

ZOBACZ: Zmiana przepisów ws. zakrywania nosa i ust to zagrożenie dla życia i zdrowia. Zawiadomienie do prokuratury ws. popełnienia przestępstwa przez rząd

 – Im bardziej będziemy lekceważyć zasady sanitarne, tym jest większa szansa, że ta czerwień na mapie będzie się rozlewała coraz szerzej, aż w końcu obejmie cały kraj i będziemy mieli znowu obostrzenia dosyć istotne w całej Polsce – oświadczył Szumowski nawiązując do zwiększonych rygorów epidemicznych w kliku powiatach określonych jako „czerwone”.  Jednocześnie poinformował, że nie ma danych wskazujących, aby istotne przyrosty pochodziły z wyjazdów wakacyjnych.

– Natomiast oczywiście to jest też pytanie, jak te wyjazdy wakacyjne będą wyglądały. Jeżeli widzimy zdjęcia z restauracji nadmorskich, gdzie jest zbity tłum, no to wtedy niestety pewnie będzie coraz większe ryzyko i ono będzie sukcesywnie wzrastać. To nie jest tak, że ono pozostaje na tym samym poziomie, bo im więcej wirusa wolnego w takim środowisku, tym większe ryzyko zakażenia. Więc tutaj naprawdę po to kontrole, po to sanepid i policja patrzy, jakie są dystanse między stolikami, po to kontrole, czy mamy maseczki w sklepie, po to kontrole, czy nie ma dyskoteki nielegalnej, mówiąc wprost, żeby zmniejszyć to ryzyko – powiedział minister.

Zapytany o coraz mniejszą liczbę ciężkich przypadków koronawirusa, Szumowski odparł, że faktycznie „bardzo duży odsetek pacjentów przechodzi tą chorobę lekko” i że „jest to kwestia tego, że jest mniejszy natłok na służbę zdrowia”. – Jeżeli mamy wolne respiratory, to jesteśmy w stanie ratować ludzkie życia – wyjaśnił.

Mój komentarz: W tym, co opowiada minister Szumowski, nie ma sensu i logiki. Zacznijmy od końca – jeśli większość osób przechodzi chorobę lekko, to dzieje się tak ze względu na niską szkodliwość koronawirusa, a nie dlatego, że jest „mniejszy natłok na służbę zdrowia”.  Co ma liczba wolnych respiratorów do tego, że większość osób nie choruje wcale lub ma tylko niewielkie objawy? Przecież respiratory nie są do niczego potrzebne w przypadku większości zakażonych. Zwiększa się liczba wykrytych zakażeń, ale nie zwiększa się liczba chorych! Straszenie Polaków koronawirusem to absurd!

Kolejna rzecz – transmisja pozioma i ogniska. To jest kolejny wytrych, stosowany przez Szumowskiego, który mąci ludziom w głowach i nakręca spiralę strachu. Minister wmawia Polakom, że transmisja pozioma to zakażenie na ulicy (od osoby obcej), a ognisko to zakażenie w kopalni lub na weselu (od osoby znajomej). Dzięki temu może wygłaszać takie alarmistyczne twierdzenia, jak w Polskim Radio, że mamy i ogniska i transmisje poziomą, a ta druga właśnie rośnie.

W rzeczywistości transmisja pozioma to przenoszenie infekcji przez kontakty z zakażonymi jednostkami. Drugim typem transmisji jest transmisja pionowa, czyli z matki na noworodka. Tyle. W kopalniach i na weselach mamy do czynienia z transmisją poziomą. Wirus wędruje z człowieka na człowieka, a tzw. ogniska to po prostu efekt testów przeprowadzanych na wybranej grupie osób. To testy tworzą „ogniska”, tak samo jak testy tworzą „zwiększenie liczby zakażeń”. Gdyby teraz Szumowski zaordynował prowadzenie testów przesiewowych wśród wczasowiczów wypoczywających nad morzem, to mielibyśmy „ogniska wakacyjne” i pół Polski na kwarantannie. Kiedy więc skończy się epidemia? Wtedy, gdy skończy się robienie testów. Nawet nie zauważylibyśmy tej epidemii, gdyby nie szukano jej z uporem maniaka przy pomocy testów dających wadliwe wyniki.

A teraz kwestia „czerwonych stref”, którymi Szumowski grozi całej Polsce. W związku z tym, że – jak sam przyznał minister – większość osób przechodzi chorobę lekko, wprowadzanie kolejnego lockdownu byłoby absurdem. Co więcej, nakazywanie ludziom w „czerwonych strefach”, żeby dusili się w maseczkach lub przyłbicach przy ponad 30 stopniowym upale, jest barbarzyństwem. Po co więc te „czerwone strefy”? Po to, żeby trzymać Polaków w stanie psychozy z mieczem Damoklesa nad głową. W każdej chwili mogą trafić do „czerwonej strefy”, więc niech nie myślą, że epidemia minęła i mogą normalnie żyć. Na to rząd nie pozwoli.

W związku z tym, co obecnie wyprawia minister Szumowski, strach pomyśleć, co nas czeka na jesieni. I nie chodzi o koronawirusa, który jest relatywnie nieszkodliwym patogenem, a któremu przypisano zgony spowodowane innymi chorobami. Chodzi o to, że jeśli każde jesienne przeziębienie będzie skutkować podejrzeniem koronawirusa i kwarantanną dla rodziny, znajomych i współpracowników, to mamy kolejny lockdown i kompletny paraliż kraju. Jeśli ktoś nie zatrzyma ministra Szumowskiego, to on nas po prostu wykończy: psychicznie i fizycznie.

Źródło cytatów: Polskie Radio

Zobacz też:

Katarzyna TS: Rząd wypowiedział Polakom wojnę

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jaca mówi

  Ten człowiek to marionetka jedna z wielu. Służy silniejszym od siebie, wykonuje to co mu każą, według masonskiego planu utworzenia nowego porządku świata, czyli przejęcia całkowitej kontroli nad ludźmi. To są dopiero początki.

 2. Jurek Ogórek mówi

  Sznur i grawitacja to co to będzie?

 3. Małgorzata, mówi

  Nie strasz, nie strasz ” ewangelisto ” , który zmieniasz
  zdanie w zależności od zapotrzebowania, wszak inny
  ” ewanglista ” tuż przed wyborami darł mordę, że nie
  ma już wirusa, ” idżcie na wybory „.
  Teraz zaraza znowu się pojawiła ? Za wszystkie szwindle trzeba będzie kiedyś zapłacić, jeśli nie w tym życiu, to
  w innym. Wieczność czeka na każdego i jest to jedyne prawo i sprawidliwość.

 4. W K mówi

  Minister Szumowski to prowokator. Jeśli uda mu się spowodować zamieszki w Polsce, trudną sytuację budżetu państwa zrzucą na te zamieszki.

 5. Ala mówi

  Pani Kasiu,lepiej może nie myśleć.
  To będzie jeszcze gorszy obłęd niż teraz.

 6. rins mówi

  Szumowski kanalio nie strasz nie strasz bo się zesrasz i na Ciebie przyjdzie pora jak na Nowaka i jego zegarki

 7. ROMAN mówi

  zabrać Polakowi maskę… to powie, że mu się wolność zabiera…

  1. Meg mówi

   To już jest właśnie taki poziom odmóżdżenia, dokładnie!

 8. ROMAN mówi

  na podstawie testu, który nie jest badaniem, a którego wynik nie jest dokumentacją medyczną, szczuje i szantażuje się Polaków… i terroryzuje świat…

 9. Kamil mówi

  Ten człowiek jest chory psychicznie dlatego nie zakrywa ust i nosa. Pan Moraw…i oraz Pan Kaczy…..i trzymają go jednak na stanowisku i pozwalają mu mówić takie brednie. Zawsze wiedziałem, że PiS nie może dojść do władzy bo odpalą jakiś numer. Sprawdziło się. W Czechach, Niemczech,. Słowacji wszystko jest po staremu. Tylko w Polsce PiS dokręca śrubę. To są bardzo niebezpieczni osobnicy.

 10. Ja mówi

  Mamy nie tylko władzę przeciw sobie (rząd PiS, samorządy PO, media niemieckie, sorosowskie), ale mamy też przeciw sobie większość mieszkańców Polin.

  Może zacząć od małego sabotażu: „maseczki” zakładane na policzek, tak aby nie zakrywały nosa i ust, „maseczki” w postaci gąbki kąpielowej na sznurku, też na policzek, potem w razie alarmu na chwilę na usta, maseczki w postaci rajstop na głowę z rzadkiej siatki, tak aby dało się oddychać.

  Zacznijmy od ośmieszania junty pandemicznej.

 11. ROMAN mówi

  i Episkopat bierze w tym udział… ohyda…

 12. pako mówi

  Jakie cudowne zdolności ma nasz drogi minister. Jak potrafi wymyślać bajki. Jak kwieciście opowiada o czymś, czego nie ma. Nie każdy to potrafi, to trzeba umieć. To jest naprawdę wzruszające. Drugi Andersen.
  Ciekawe, jak świetnie się bawią ludzie władzy, słuchając tych dyrdymałów. Może zapuścić ucho do „Sowy i przyjaciół”?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.