Bosak o sytuacji na Białorusi: Polska nie powinna angażować się w niepokoje w ościennym państwie [WIDEO]

Krzysztof Bosak / Fot. Sztab Wyborczy #Bosak2020
5

W poniedziałek (10.08.2020) poseł Konfederacji Krzysztof Bosak skomentował w Polsat News sytuację na Białorusi i wyjaśnił, jak – jego zdaniem – Polska powinna zareagować w związku z pacyfikacją antyrządowych protestów po wyborczym zwycięstwie urzędującego prezydenta Aleksandra Łukaszenki. – Nie jest rolą naszych polityków i naszego państwa czynne angażowanie się w niepokoje w ościennym państwie, szczególnie w państwie, w którym ostatnio nasz rząd dokładał starań, żeby poprawić relacje. Nie jest naszą rolą wykonywanie pracy politycznej za naród białoruski – powiedział Bosak.

ZOBACZ: Protesty po wyborach na Białorusi. Milicyjna ciężarówka przejechała demonstranta [WIDEO]

Poseł Konfederacji podkreślił, że Polska powinna spokojnie obserwować sytuację oraz zajmować stanowisko ostrożne i ogólne. Bosak przypomniał, że wspieranie ukraińskiego przewrotu nie przyniosło Polsce korzyści. W efekcie powstał rząd, który nie jest przychylny Polsce. Dotychczasową politykę Polski wobec Białorusi nazwał „nieroztropną”.

– Nieroztropna była polityka polskich władz przez ostatnie 20 lat, że polskie władze zajmowały się finansowaniem i czynnym wspieraniem opozycji na Białorusi. Im bardziej to robiły, tym opozycja była słabsza i tym gorsze mieliśmy relacje z władzami, z którymi inne państwa robiły interesy – wskazał poseł Konfederacji. – Żadne duże inwestycje polskie nie zostały zlokalizowane na Białorusi. Nie potrafiliśmy jako silniejsze państwo zabezpieczyć żadnych swoich interesów jak np. nauczanie w języku polskim – dodał.

Dopytywany, czy dla polskich interesów nie byłoby lepiej, gdyby na Białorusi panowała demokracja, Bosak stwierdził, że w interesie Polski leży to, aby władza na Białorusi była „w miarę stabilna”, i żeby „nie był to ośrodek bardzo zależny od Rosji, czy wręcz prorosyjski”.

Źródło informacji: Polsat News [wideo TUTAJ]

Zobacz też:

Morawiecki apeluje o zdecydowaną reakcję UE na wydarzenia na Białorusi. MSZ potępia brutalną pacyfikację demonstracji

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. no mowie jak jest mówi

  to nie Polska sie pcha w nieswoje sprawy… to pajacynki na usługach amerykańsko-niemiecko-żydowskich

 3. W K mówi

  Tak, ta władza wykonawcza wykonuje rozkazy spoza Polski. Dla Polaków mają wiarygodność 0.

 4. staho mówi

  Oho dyspozycje od Putina przyszły … tfu . W takich sytuacjach jak na dłoni widać kto komu płaci i kto szczeka.

 5. Hammurabi mówi

  „Nieroztropna polityka naszych władz”…
  Błąd.
  „Rzeczpospolita to postaw czerwonego sukna, za które ciągną Szwedzi, Chmielnicki, Hiperborejczykowie, Tatarzy, elektor i kto żyw naokoło. A my z księciem wojewodą powiedzieliśmy sobie, że z tego sukna musi się i nam tyle zostać w ręku, aby na płaszcz wystarczyło; dlatego nie tylko nie przeszkadzamy ciągnąć, ale i sami ciągniemy”…
  Zmieńmy teraz Szwedów, Chmielnickiego, Hiperborejczyków Tatarów elektora, tych „żywych na około” a zwłaszcza księcia wojewodę na Niemców, Rosjan, Amerykańskich Żydów, dołóżmy jeszcze PZPR (Jaruzelski Kiszczak, Rakowski), „Komitet Wyborczy Solidarność” (Mazowiecki), Kongres Liberalno-Demokratyczny (Bielecki), Polskie Stronnictwo Ludowe (Pawlak), Unia Demokratyczna (Suchocka), Sojusz Lewicy Demokratycznej (Oleksy, Cimoszewicz, Miller, Belka), Akcja Wyborcza Solidarność i Ruch Społeczny Akcji Wyborczej Solidarność (Buzek), Platforma Obywatelska (Tusk, Kopacz), Prawo i Sprawiedliwość (Marcinkiewicz, J. Kaczyński, Szydło, Morawiecki…
  Zobaczymy wówczas, że w czasie opisywanego potopu szwedzkiego chętnych na kawałki tego postawu jest tak w sumie niewielu…
  Obecnie jest ich jak mrówek na padlinie, bo każdy z wymienionych wyżej „amatorów” otoczony jest armią obślizgłych przydupasów, drących i żrących ile się da.
  Ta polityka „rządów” nigdy nie była naszą, czysto polską polityką. To nawet nie była polityka kompromisów. To była polityka „na zlecenie” cichych, niewidocznych acz wpływowych „pomocników”.
  Kto dziś pamięta 27 października 1991? No? Kto pamięta inną tragiczną dla Polski datę: 4 czerwca 1992?
  Kto kojarzy dziś rolę mediów w tych wydarzeniach? Zapewne nikt, lub w najlepszym wypadku niewielu takich starych pryków jak ja. A właśnie to był początek dzisiejszej „nieroztropnej polityki naszych władz” które tak naprawdę nigdy polskimi do końca nie były.
  Jest taki film… „Nocna zmiana” nosi tytuł…
  Młodym jednak, powinien być pokazywany z wyjaśniającym komentarzem wyjaśniającym te wydarzenia i segregującym pokazywane osoby a starszym dla przypomnienia kto jest kim i czym. Może wówczas będzie mniej idiotów głosujących na skompromitowane po tysiąckroć osoby i organizacje.

 6. ANDRZEJ S LOBROW mówi

  Bosak ty i cała konfederacja to bose antki socjalizmu. Jesteście łotrami bolszewizmu komunistycznego, odrzucając takiego Parlamentarzystę od przynależności do konferedacji jaki jest konstytucjonalista Roberta Majka z Przemyśla. Wasza taktyka POLityczna to dobrze gadać co Naród lubi i na tym utrzymujecie swoje stołki z wysoką pensją dla P’osła.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.