Łukaszenka o demonstracjach antyrządowych: Nie będzie Majdanu. Protestami sterowała zagranica

Aleksander Łukaszenka/ fot. screen
4

W poniedziałek (10.08.2020) prezydent Aleksander Łukaszenka odniósł się do niedzielnych demonstracji antyrządowych w Mińsku i innych miastach na Białorusi. – Ostrzegałem: nie będzie Majdanu, bez względu na to, jak bardzo ktoś tego chce. Odpowiedź będzie adekwatna. Nie pozwolimy, by kraj został rozdarty – zapewnił.

ZOBACZ: Protesty po wyborach na Białorusi. Milicyjna ciężarówka przejechała demonstranta [WIDEO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Łukaszenka oskarżył zagranicę o sterowanie protestami. – To były telefony z zagranicy, z Polski, Wielkiej Brytanii i Czech, oni kontrolowali – przepraszam za sformułowanie – te owce. Oni nie rozumieją, co robią, już są sterowani – powiedział.

Jako winnych protestów wskazał przybyszy z zagranicy, w tym również z Rosji. – Mieli fałszywe dokumenty, większość nie wiedziała, dlaczego tu jadą. Ale mimo to próbowali, błądzili nocami, atakowali chłopaków z milicji, ale chłopcy z milicji wstawali i godnie się trzymali – stwierdził.

Łukaszenka odniósł się też do wypowiedzi opozycyjnej kandydatki, Swiatłany Cichanouskiej, która oświadczyła, że nie uznaje podanych wyników i oczekuje pokojowego przekazania władzy. – To znaczy Łukaszenka, który stoi na czele pionu władzy, na czele państwa, powinien dobrowolnie przekazać im 80 proc. głosów  – ironizował prezydent Białorusi.

Źródło informacji: rmf24.pl

Zobacz też:

Bosak o sytuacji na Białorusi: Polska nie powinna angażować się w niepokoje w ościennym państwie [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Antyparch mówi

  Batko dobrze robi,jeszcze taki Walesa,Balcerowicz czy Lewandowsku by sie Bialorusinom trafili i zostaliby rozgrabieni przez zydokomune i puszczeni w skarpetkach.

 2. benedykt mówi

  W sumie wszystko się zgadza- padalcom z pod znaku menory, lewizny i tęczy marzy się krwawy majdan. I rację ma chłop ,że jest to sterowane z tzw. zagranicy. Nie podoba się porządek na ulicach, praca praktycznie dla każdego, niewpuszczanie na Białoruś lewackich oszołomów typu “komisja wenecka” czy innych (równie zasmradzających tylko powietrze) ..misji. No i podstawowa sprawa – oj boli ta sprawa lewactwo i to bardzo : kara śmierci dla najgorszych bandytów i zwyroli lub bardzo wysokie wyroki więzienia dla “ministrów” od defraudacji i wszelkiej maści powiązanych z nimi szubrawców mieniących się “byznesmenami”.. To jest właśnie ten podstawowy problem dla powyższej szumowiny i nazwany przez nich (dla głupców i niepoznaki) szumnym terminem “walką o prawa człowieka na Białorusi”..

 3. anonim mówi

  Bylem na Bialorusi to bardzo czysty i zabany kraj widac ze rzadza dobrzy gospodarze. Parchom marzylby sie kraj zdegenerowany zapijaczonych meneli i skorumpowanej do cna wladzy i hulaj dusza swawola. Oni by tak chcieli zeby bylo jak w Polsce gruba kreska i wyprzedanie za bezcen majatku. Brawo Oanie Lukaszenka gonic to zdradzieckie bydlo.

 4. sasza mówi

  Łukaszenka to jeden z niewielu, którzy przeciwstawili się bankstersko-masońskiej hołocie.Chcą wiec mu zrobić kolejny Majdan i wprowadzić “demokrację”. Dlatego media szczekają o sfałszowanych wyborach.Oczywiście Łukaszenka ma rację ,że zamieszki są sterowane z zagranicy! (Skąd my to znamy?) A nasi politycy niech się przymkną a skoro tacy odważni to niech spróbują z żydami i amerykanami.Okazja niedługo, w sobotę przylatuje Pompeo, Pokażcie mu środkowy palec w sprawie 447! Znajdzie się odważny?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.