Szef MSZ Izraela znów atakuje Polskę w związku z roszczeniami żydowskimi: „Nowe polskie prawo jest hańbą…”

plakat informacyjny o roszczeniach żydowskich i ustawie 447/ fot. screen
16

Szef MSZ Izraela zabrał głos w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy – Kodeks postępowania administracyjnego, którą parlament zajął się w czwartek i przyjął jej nowelizację. W głosowaniu w Sejmie nowelizację poparło 309 posłów, nikt nie był przeciw, 120 osób wstrzymało się od głosu. Żydzi obawiają się, że nowela zamknie im drogę do realizacji bezprawnych roszczeń wynikających z amerykańskiej ustawy 447.

Dziś polski parlament uchwalił ustawę zabraniającą zwrotu mienia żydowskiego lub zadośćuczynienia za nie ocalałym z Holokaustu i ich potomkom. Nie mam zamiaru milczeć w obliczu tego prawa. To bezpośrednie i bolesne pogwałcenie praw ocalałych z Holokaustu i ich potomków. To nie pierwszy raz, kiedy Polacy próbują zaprzeczyć temu, co zrobiono w Polsce podczas Holokaustu – napisał Yair Lapid na Twitterze.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawę najnowszych nacisków Żydów ws. roszczeń skomentował poseł Konfederacji Krzysztof Bosak.
Dla tych co głupio twierdzili, że temat 447 upadł. W godzinę po głosowaniu w Sejmie nad ustawą dotykającą reguł reprywatyzacji mamy oświadczenie ambasady Izraela i wpisy polityków z Izraela. Dalej powiecie, że nie ma tematu? Przecież oni tylko czekają na właściwy moment – napisał na Twitterze.

Przypomnijmy, że Yair Lapid to izraelski dyplomata, który niejednokrotnie atakował Polskę. Czynił to m.in. w kontekście nowelizacji ustawy o IPN, która pod żydowskim naciskiem z noweli chroniącej dobre imię Polski przybrała kształt ustawy chroniącej tzw. przemysł Holokaustu (PRZECZYTAJ).

KOSZULKI „TU JEST POLSKA A NIE POLIN” – TUTAJ

Just Act 447 zakłada wyłudzenie od Polski gigantycznej kwoty (mówi się już nawet o 300 miliardach dolarów) pomimo tego, że roszczenia te są bezprawne, a wycena wyssana z palca. Dokument został podpisany przez Donalda Trumpa w roku 2018. Mając na uwadze, że żydowską/talmudyczną tradycją jest (przestępcze) zbijanie kapitału (DOWODY W KSIĄŻCE), naciski ws. noweli ustawy – Kodeks postępowania administracyjnego może być jeszcze większy niż w 2018 roku w sprawie noweli ustawy o IPN.

Przeczytaj także:

„Z każdej strony robię notatki! To opus magnum na temat relacji polsko-żydowskich.” Bodakowski recenzuje książkę Jacka Międlara „Polska w cieniu żydostwa” [WIDEO]

Roszczenia żydowskie: po wyborach USA oczekuje wznowienia negocjacji ws. „restytucji za Holokaust”

Oficjalne dane rządowe ws. Covid-19! Śmiertelność kilkukrotnie wyższa po szczepieniu niż bez szczepienia

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Emilian58 mówi

  Dlaczego nie mówi się o tym że Gomółka wypłacił żydom 300 milionów dolarów w 1958 roku?! Sprawa miała być definitywnie zamknięta! Jeżeli w Polsce (co nie dziwi) nie ma dokumentów to na pewno są w USraelu!!!

 2. Hammurabi mówi

  Odszkodowania – jak najbardziej słuszne – od Niemiec, od Szwajcarii, teraz od Polski. Czyli każdy Żyd przed II wojną światową, był przedsiębiorcą posiadającym wielomilionowy majątek i to liczony po kursie przedwojennego dolara. Nie było biedoty. Pośród pomordowanych byli sami krezusi.
  Na mocy traktatu z 1952 r. między Izraelem a NRF państwo niemieckie przekazało ok. 3,5 mld marek tytułem zadośćuczynienia. Ponadto udzielało Izraelowi corocznej pomocy gospodarczej i finansowej. Łączną wartość wszystkich świadczeń z Niemiec na rzecz Izraela i jego obywateli oszacowano na prawie 60 mld marek.
  O tym, że była to należyta zapłata i pełne zadośćuczynienie, świadczy fakt, iż środowiska żydowskie nie zgłaszają żadnych roszczeń wobec Niemiec, a z terminologii stosowanej w USA i Izraelu zniknęło już pojęcie „niemieckich obozów koncentracyjnych”
  Polska również w 1960 roku czyli 15 lat po wojnie kosztem wielkich wyrzeczeń i biedy całego społeczeństwa zawarła umowę odszkodowawczą (indemnizacyjną) z USA. Na jej mocy Polska przekazała 40 mln dolarów ( po dzisiejszym kursie to ponad miliard) na: „całkowite uregulowanie i zaspokojenie wszystkich roszczeń obywateli Stanów Zjednoczonych, zarówno osób fizycznych, jak prawnych, do Rządu Polskiego” z tytułu wszelkich decyzji o przejęciu mienia. Ta suma miała zostać rozdzielona „wedle uznania Rządu Stanów Zjednoczonych”. Dalej umowa stwierdza: „Po wejściu w życie tego układu Rząd Stanów Zjednoczonych nie będzie przedstawiał Rządowi Polskiemu ani nie będzie popierał roszczeń obywateli Stanów Zjednoczonych do Rządu Polskiego”.
  W świetle powyższego podpis Trumpa pod śmieciem prawnym zwanym ” Ustawą z 2017 roku o niezwłocznym uczynieniu sprawiedliwości ocalonym z Holocaustu, którym nie zadośćuczyniono ich strat” jest dowodem na to, jak USA podchodzą do tematu polskiego.
  Jeśli mało było komuś teherańskich dokonań innego drania, syna córy Koryntu a oficjalnie 32 prezydenta USA Franklina Delano Roosevelta, to może teraz się nasycić kolejnymi tego typu działaniami.
  Jeszcze kilka lat i żydowscy „naukowcy” dojdą do wniosku, że Polska rozpoczęła masowe prześladowania Żydów i zmusiła tym „szlachetne i miłujące pokój Niemcy” do zbrojnej interwencji w 1939 roku.
  A swoją drogą „uczynienie sprawiedliwości” powinno nastąpić. Tylko, że wówczas Żydom do śmiechu by nie było!

 3. Tomasz mówi

  Żydzi ręce precz do Polski!!!

 4. Flex mówi

  Bezczelna, majętna, żydowska diaspora i jej organizacje chcą zbić kapitał na prochach swoich braci. W większości rzemieślniczej czy kupieckiej biedoty, której nie było stać na ucieczkę czy wykupienie się od obozu. Masowa zagłada Żydów ruszyła „pełnym gazem” po ataku Hitlera na ZSRR. Jaka była motywacja tych działań oprócz rasowych? Ano taka, że ze swoimi komunistycznymi ciągotkami Żydzi na okupowanych terenach byli traktowani jako potencjalna piąta kolumna Stalina i NKWD. Stąd nimi pierwszymi na masową skalę zajął się hitlerowski przemysł zagłady.

 5. Zbigniew mówi

  Usa dodrukowali wiele bilionow $ (trylionow w USA) a tym dano jedynie zapomogi, gdyz to sa zwykli rabusie, tacy nigdy nienasyceni.
  Wyciagniesz do dziada reke, to on ci porwie cala – dasz wor, to on cie tym worem – Polacy im pomagali i za to nas nienawidza, gdyz ich nie bylo stac nawet na jeden przypadek pomocy Polakom.

  Kazda zlotowka bedzie uzyta przeciw nam.

 6. czarny mówi

  Tylko idiota by uwierzył, że polskojęzyczny rząd mógłby uchwalić jakąś ustawę przeciw żydostwu, które de facto rządzi tym krajem. Tu chodzi bardziej o wyrwanie dla czegoś dla siebie za następny rozbiór Polski.
  I pewnie o kolejną prowokację wymierzoną przeciwko Polsce, żeby żydostwo miało pretekst do kolejnych ataków na Polskę.
  A jeśli nawet uchwalili tą ustawę samodzielnie, to zaraz na klęczkach ją zmienią tak jak było z ustawą o IPN.

 7. Paeeł mówi

  Za mało zdecydowany odpór Żydom się wydaje że są panami Polski. Trzeba szybko im uświadomić że są zwykłym ich miejsce w szeregu tutaj w Polsce jak i ha świecie. Żydzi to rak ludzkiści

 8. Flex mówi

  PS. Patrząc na sprawę zimno, bez emocji takie przypuszczenia i wnioski mi się nasunęły. Gdyby Kaczyński chciał uciąć sprawę roszczeń definitywnie, to kazałby uruchomić legislację ustawy stop 447, teraz zamrożonej w komisji sejmowej. Robienie tego cichaczem przy okazji nowelizacji KPA jest nieprzekonywujące. Może wynikać tylko z Jego perfidnego, opartego na knuciu i metodzie „dziel i rządź” stylu trzymania władzy i prowadzenia polityki. Na „ciemny lud” przestaje działać kij covidowy, nawet niewdzięczni za 13/14 emeryci nie chcą się szczepić. Zatem Covid jako wspólny wróg wokół walki z którym można straszyć, mobilizować i trzymać „za twarz”elektorat się wyczerpuje. Próba mobilizacji i integracji wokół idei pozytywnej – „Polski ład” nawet wewnątrz ZP nie daje 100% skuteczności. Trzeba zatem szukać wspólnego wroga. Straszenie powrotem zgranego Tuska większość ma w d. Cyberataki i szczerzący kły Putin też nie jest realnym zagrożeniem dla większości by zwarła szeregi. Natomiast temat roszczeń żydowskich poparty bezczelną ingerencją ISR i USA daje efekt natychmiastowy od prawa do lewa, i od Bałtyku po Tatry. Do tego wprowadzony do KPA artykuł jest niekorzystny dla toczących walkę o zagrabione majątki także polskich właścicieli co musiało wywołać refleksje u wolnościowej części Konfederacji. Niespójne głosowanie tej formacji jest teraz wykorzystywane przez PISowskie, ujadające kundelki sr_ce postami gdzie tylko się da, także i na tym portalu. Taka akcja dyskredytacyjna u części niezdeklarowanych wyborców może siać ziarno niepewności co do linii Konfederacji. A to dla Kaczyńskiego kierunek pożądany.

 9. . mówi

  m

  „””Niemcy. Widzicie tu słowo „naziści”?” Niech pan Tarczyński w PE, zamiast słowa Niemcy, niemiecki zacznie mówić Naziści nazistowski , zobaczymy jaka będzie reakcja.””

  wierny janusz

  „”każdy niemiec to nazista ale nie każdy nazista to niemiec, wielu nazistów to polskobrzmiący untermenschen aus platforma””

 10. Krzysztof mówi

  Bardzo dobrze się stało , szkoda ,że tak pózno. Nie pozwólmy się okradać , żydom nigdy nie będzie dość to im należy wytoczyć międzynarodowy proces o wyłudzenia i działanie na szkodę państwa*&^%$Polskiego, za szkodzenie%$#& na każdym polu , politycznym , gospodarczym czy społecznym . Powinniśmy tych złodziei deportować z naszego kraju i ustanowić zakaz ( na zawsze) przebywanie , a zwłaszcza osiedlania się tutaj . To nasz kraj ,(*&^ nasza ojczyzna a nie żydów. Niech sobie poskakują w oSSraelu kraju , który ukradli Palestyńczykom.

 11. Zbigniew mówi

  Czarny.

  Ale jednak gdyby nie awantury „zydowskie” (PISowskie ?), to na temat odszkodowan dla nas bylaby cisza.

  Przy dodruku bilionow $ (trylionow), 23 % inflacji w USA, te kwoty sa smieszne, wiec kto podnosi ta awanture – 4 kongresmenow, to naprawde kpina.

  To wszystko pochodzi z Polski lub z Niemiec, jednak Polonia ma kilka mln ludzi a czesc pamieta (nie tylko Polacy) polskie banki, hitlerowskie morderstwa na Poloni, zagarniecie mienia razem z zydowskim ….. .

  Pierwsze skojarzenie – nasuwa sie sprawa uznania mniejszosci narodowej a potem zwrotu majatkow i odszkodowania.

 12. Zbigniew mówi

  U pani Szydlo wyjatkowo perfidnie brzmialo, ze „Polacy sa ofiarami” Niemcow, skad t wziela i powtarzala z uporem maniaka wbrew wszystkim reformom, ktore robil jej zespol z PIS – wkurzalo mnie to, gdyz moj Tato nie czul sie ofiara Niemcow, lecz bolszewi,(zydokomuny) przez ktora, jako Polak nic nie mogl zrobic – wszystko dla Polakow bylo zakazane, dostepne byly tylko kikuty rzemiosla i to pod presja korupcji bolszewikow polskich. (Moze tak nie bylo?)

  Podejrzewalem bolszewikow, ze wmawiaja nam iz jestesmy ofiarami (Niemcow) aby zatuszowac znecanie sie nad nami – technologiczne takze, izolacje i przekrecanie znanej nam historii.

  /Na marginesie mysli:
  Polacy od przodkow bardzo pilnie uczyli sie historii najnowszej, wyjatkowo wsrod narodow i teraz wmawianie nam czegos wymagaloby przebudowania nam psychiki na klony ludzi. To jest wyjatkowe w Swiecie !! Uczylismy sie na fragmentach prawdy a reszte sie douczamy. Ta wyjatkowosc trzeba uwzgledniac w ocenach Polakow ! /

  Zydokomuna upadla i pani Szydlo powtarza wciaz to samo: Polacy to ofiary, Polacy to ofiary jak zacieta plastykowa pocztowka.

  Skad to?

  I wlasnie w tej kolejnej aferze zydowskich roszczen (Nieporawdziwe, ze pochodza z USA, gdyz kwota zrewaloryzowana uwzgledniajaca inflacje bylaby juz podwojona do 600 mld $ a nie jest, wiec co jest, nagle stali sie wstrzemiezliwi???

  W 100% jest to awantura autostwa PIS, polska teoria jeszcze nie sprawdzona w skutecznosci – w PR odszkodowan dla nas napewno w 100 % sluszna.

  Teraz jest 50/50 pogladow w slusznosci stosowania tego PR (Public Relations).

  Jest wiec spacer po linie na duzej wysokosci – Spadnie czy nie spadnie; spadnie – nie spadnie ………….

  Prawie spadlo, gdyz Niemcy po awanturach np o IPN przyznali, ze oni sa winnymi ale teraz wymyslili, ze oni tez sa ofiarami Niemcow – skutkow wojny a wlasciwie jej przegranej o czym bylo wiadomo, jeszcze przed obozem w Dachau, czystkami wykonanymi przez SA i miliardera, najbogatszego niby Niemca.

  Teraz wszyscy sa ofiarami oprocz mnie, tyz Polaka.

  Polacy sa teraz ofiarami zdrajcow, przesladowan ze strony pedalow, Unii Europejskiej, globalnych Koncernow, Polacy rodza sie ofiarami, zyja jako ofiary i umieraja ofiarami beda ofiarnymi, bohaterskim zolnierzami, rolnikami, pracownikami, inzynierami (Sedzimir) i menedzerami (te koncerny z Polski wygarnely cwierc miliona najlepszych a dziesiatki tysiec juz sie uczy, globalnie.

  Tak Polacy sa ofiarami ale inne Narody nasladuja te ofiary: np. reorganizacja CHIN i Rosji, wybor Trumpa ……….. .

  W nazywaniu sie ofiarami rywalizujemy z Zydami, Rosjanami, Niemcami – piekne zawody, super hiper duper jak mawia Trump – USmeni powinni dolaczyc – byliby najwiekszymi ofiarami np rzady Rosvelta, Henry Ford, Wielki Kryzys, Wielka wedrowka Ludow (130 tys przesiedlonych – straszne liczby, jak na USA).

  60 % Niemcow jest za uregulowaniem spraw majatkowych i oni maja racje, ale to tez bedzie czesc ofary spowodowanej nazistowska przeszloscia – jeszcze bardziej beda ofiarami II wojny swiatowej i opornych Polakow.

  W tej licytacji jakos nie wygladamy na ofiary (Enigma).

  Jezeli te awantury maja byc tylko PISowskim PR (co zarzucaja im nie tylko Niemcy np przy okazji NS2), to lepszym skutkiem majacym odbicie w reklamowaniu Polski dla inwestorow, byloby tylko uznawanie, ze jestesmy POSZKODOWANI a ofiary barbarzynstwa sasiadow, juz nie zyja.

  Jestesmy poszkodowani i zamiast rozwoju technologicznego jak Seul mamy potworna emigracje i dlugi, brak mieszkan, nadal zarobkow srednich w UE ( liczac razem z Rumunia) Polacy nie sa masowymi inwestorami i premier klania sie za jakimis dotacjami z UE bedacych nastepczymi stratami, jako zaleznosc.

  Odseperujmy sie od tego rosyjsko, niemiecko, zydowskiego cyrku o ofiarach i zacznijmy mowic, ze jestesmy POSZKODOWANYMI w wyscigu technologicznym, edukacyjnym i odszkodowania naleza sie nam jak psu buda a pedalom rownouprawnienie.

  To uprosci wyliczenie odszkodowan w postaci dostepu do SWobodnego Przeplywu Kapitalu, uslug i ludzi, nie tylko w UE, lub 800 mln Europie.

  Niech oni beda ofiarami.

  My jestesmy ofiarami obcej nam mentalnosci ofiary, ofiara braku odszkodowan a wiec poszkodowanymi udajac ofiary – polski premier mowi, ze ja jestem ofiara a ta ofiara kloci sie, ze naleza sie pieniadze za kwalifikacje wieksze niz srednia roczna w EU Zachodniej.

  Ja probuje uzasadnic, ze ofiarami beda oni, jezeli Polacy nie beda uczyc sie i pracowac dla Europejskiego przemyslu a z polskich prawicowych mediow wylewa sie morze argumentow, ze : ofiara kloci sie o to ze nie jest ofiara i zada jakis pieniedzy, ktorych nie ma, bo nie ma pracownikow z Polski – wszystko odbywa sie o 8 lat za pozno.

  Chcemy od Rosjan, Niemcow Czechow, Slowakow, Rumunow, Skandynawii, Italii odszkodowan (Grecja tez pozyczala kase Hitlerowi !!) a rozglaszamy, ze jestesmy ofiarami szkodzac pracownikom z Polski, glownie menedzerom!!

  PIS stal sie zydowskim i glosi wszem i wobec, ze jestesmy, ja jestem ofiarami.

  Zawsze tak bylo, iz zarzadzanie Polska przez miedzynarodowke zydowska konczylo sie kleska totalna. vide Henry Ford.

  Posawcie sie teraz w sytuacji Niemiec.

  NS2 jest ekspansja na Europe Zachodnia – jaka ekspansja? Moze slowianska? Moze Rosjanie chca abysmy przesiedlili sie do Laby?? Moze znowu Polonie wytzna i reszte wyrzuca z EU?

  Przeciez NS2 jest nasza historyczna szansa, to sie da wyczuc, gdyz obsluga tego handlu gazem z NS2 nie moze byc powierzona komus z Afryki lub z USA.

  Brak pracownikow juz jest poteznym problemem…………. .

  No wiec jak bedzie???

  Jestesmy wciaz ofiarami tak jak Zydzi ofiarami wlasnych elit a Niemcy ofiarami Niemcow i Rosjanie ofiarami Rosjan??

  Od tego szalenstwa trzeba sie izolowac i zadac dostepu do technologii, bo za miliardy technologii ie nie kupi!

  Gdyby mozna bylo kupic, to kazdy oferowalby nam kredyty a jakos z tym sa problemy.

  Dodam, ze w sensie POSZKODOWANI jest historia uzbrojenia II RP, Enigmy, broni pancernej, lotnictwa, jestesmy poszkodowani przez miedzynarodowke zydowska blokujaca nam kapital na inwestycje w COP – tylko 5 % finansowania pochodzilo z zagranicy.

  W ten sposob normalni Zydzi stali sie ofiarami Nazistow – zawalowanej formy, nazwy miedzynarodowki zydowskiej.

  My poszkodowanymi a oni ofiarami, tak jak Niemcy, Rosjanie.

  Uzywanie nazwy „ofiary” jest sprzeczne z wydarzeniami w historii, sprzeczne z logika PR, z zadaniami odszkodowan, z mozliwoscia ich uzyskania, wykorzystania dostepnych technologii dla Europy w konkurencyjnosci kontynentalnej i mi szkodzi juz osobiscie.

  Ofiarami wg tego jest pani Szydlo, Morawiecki nie majac zespolu do reformowania systemu emerytalnego, nawet do tego a gdzie spoldzielczosc mieszkaniowa np realizowana przez Gomolke, gdzie Fundusz Edukacyjny, do ktorego firmy z EU chetnie dokladaliby sporo grosza ?

  Gdzie jest sens programu PIS – tyz jest ofiara ofiar.

  Troche sie wkurzylem, gdyz tak jakbym walil glowa o sciane ofiar a jak chce aby zaplacili godnie, to patrza na mnie jak na ofiare wlasnego rozumu.

  Kazdy by sie wkurzyl…………………

  Reszta potem, jak przebije ten mur

 13. alojz mówi

  Mylisz się. Ostateczne rozwiązanie kwestii ydoskiej czyli konferencja w Wansee to dopiero styczeń 1942, czyli dopiero po zatrzymaniu ofensywy pod Moskwą, kiedy to niektórzy Niemcy zrozumieli już, że wojny nie da się wygrać. Wcześniej pozycja ydów była lepsza niż Polaków w okupowanej Polsce. Jest masę literatury na ten temat.

 14. Szary obywatel mówi

  Jeżeli kiedykolwiek nam Polakom, uda się uzyskać władzę we własnym kraju i na jego czele postawić polski rząd, winniśmy wypowiedzieć wszystkie umowy zawarte z Izraelem, wprowadzić prawo zabraniające wizyt młodzieży izraelskiej odwiedzania pozostałości niemieckich obozów koncentracyjnych w naszej Ojczyźnie i przede wszystkim należy zerwać całkowicie stosunki dyplomatyczne z ww. wrogim nam państwem. Niezależnie od tego, konieczne jest wytaczanie pozwów z żądaniami zapłaty milionów dolarów w USA przeciw wszystkim gazetom i indywidualnym piewcom kłamstw o historii oczerniających Polskę i Polaków. Kiedy bowiem zaczniemy wykorzystywać siłę i impet antypolskiej szczujni, przeciw niej samej, nagłośnimy własne racje zgodne z prawdą historyczną i postawimy problem z głowy, na nogi. Na miejscu wszystkich rodzin Polaków ratujących Żydów w czasie wojny i odznaczonych za to przez Izrael, jako tzw. „Sprawiedliwi …”, obecnie rozpocząłbym nagłośnioną w mediach światowych akcję odsyłania za pośrednictwem ambasady Izraela tych odznaczeń,pod hasłem : „Mój kraj jest częścią mnie, plucie na pamięć o jego bohaterach miarą waszej wdzięczności za ocelenie Żydów”. Stańmy wreszcie w obronie Polski i jej prawdziwej historii tak jak tego wymaga sytuacja w jakiej się znaleźliśmy, jako Polacy, mamy polskie obowiązki.

 15. Aga mówi

  Czas najwyższy aby Polska wystawiła rachunek do zapłaty Żydom za możliwość przebywania na naszym terytorium od czasów Kazimierza Wielkiego gdy w tym czasie byli wypedzani z innych krajów wraz z konfiskatą ich mienia w tych krajach. Wara Zydom od Polski. Tu jest Polska należącą tylko i wyłącznie do Polaków a nie fikcyjne polin. My Polacy wyrażamy veto w stosunku do ich zadań i roszczeń.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.