Antypolska ustawa w Knesecie. Skandaliczne wypowiedzi szkalujące Polskę podczas debaty w izraelskim parlamencie

Flaga Izraela / fot. pixabay.com
21

Pod obrady Knesetu trafił dziś projekt antypolskiej ustawy, której celem ma być uznanie nowelizacji ustawy o IPN za formę negacji Holokaustu. Projekt poparło 61 członków izraelskiego parlamentu (zarówno z obozu rządzącego jak i opozycji). To ponad połowa deputowanych w 120–osobowym Knesecie.

Projekt wprowadza poprawkę do przyjętej w 1986 roku ustawy dotyczącej karania za negowanie Holokaustu. Poprawka zakłada, że karane będzie zaprzeczanie lub pomniejszanie zaangażowania nazistowskich pomocników i kolaborantów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Itzik Shmuly z Unii Syjonistycznej oświadczył: „Polacy i ci, którzy chcą ich naśladować, powinni wiedzieć, że historyczna prawda o Żydach nie jest na sprzedaż. Wielu Polaków słyszało, wiedziało i pomagało nazistowskiej machinie zagłady. Polskie działanie mające na celu napisanie historii na nowo i zamknięcie ust ocalałym z Holokaustu jest bezczelne, szokujące i nikczemne. Nie pozwolimy kolaborantom chować się za plecami nazistów i ukrywać swoją historyczna odpowiedzialność.”

Yair Lapid (Yesh Atid) powiedział: “Nie pozwolimy nikomu zapomnieć o nazistach i o tych, którzy z nimi współpracowali. Świat musi wiedzieć – Żydzi nie boją się i nie zamierzają dłużej milczeć.”

Dyrektor Centrum Szymona Wiesenthala Efraim Zuroff zarzucił krajom Europy Wschodniej dążenie do „przekonania świata, że Holokaust był wyłącznie dziełem Niemców i być może niewielu degeneratów.”

Zuroff oświadczył też, że zrównywanie komunizmu i nazizmu jest formą negacji Holokaustu stosowaną przez kraje Europy Wschodniej.

„Od upadku Związku Radzieckiego usiłuje się zrównać komunizm z nazizmem. Oni chcą doprowadzić do uznania komunizmu za system ludobójczy, a niektóre kraje penalizują zaprzeczanie, że komunizm był ludobójczy. Skoro komunizm był systemem ludobójczym, a Żydzi byli komunistami, to Żydzi dopuścili się ludobójstwa. Taka narracja podważa Shoah i pozwala ukryć udział sprawców [Holokaustu]. – oświadczył Zuroff dodając, że nowi bohaterowie w państwach postkomunistycznej Europy Wschodniej to „ludzie, którzy walczyli z komunistami, a niektórzy z nich zabijali Żydów podczas Shoah. Ich imionami nazywają teraz ulice i szkoły” – powiedział Zuroff.

Źródło: jpost.com

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Normalny mówi

  Nie wolno nam , Polakom, ale i światu zapomnieć o poniższych makabrycznych faktach :
  Henryk Pająk – najwybitniejszy światowy historyk, dokumentalista i badacz relacji polsko – żydowskich w swojej przedostatniej książce pt. „ Apokalipsa bliżej niż sądzicie” , wydawnictwo Retro, 2016 rok podaje m.in. :
  „ Pomiot Kaina wytracił w ostatnim stuleciu ponad 120 milionów chrześcijańskich Słowian, w tym 80 mln Rosjan i ponad 10 mln Polaków…Od 1939 roku wymordowali na różne sposoby dwa kolejne pokolenia elit narodu polskiego. Zastąpiła je pofolwarczna i popegerowska hołota i wielkomiejskie szumowiny z KPP, PPR i syjonistycznego Bundu… Ich trzypokoleniowa okupacja trwa nieprzerwanie od 1939 roku …” ( str. 5 )

 2. Zbulwersowany mówi

  W Polsce powinno się natychmiast wprowadzić Ustawę penalizującą surowo antypolonizm i antykatolicyzm , a znieść Ustawę karzącą za tzw. antysemityzm bo jest ona wykorzystywana przez żydostwo do walki przeciwko mówieniu o nim prawdy. Poza tym, co istotne, kiedy rząd Polski wystąpi do Żydów obok Niemców, Rosjan, Ukraińców i Litwinów o bilionowe odszkodowania za masowe mordy na narodzie polskim, za olbrzymie straty materialne i terytorialne Polski i Polaków.

  1. Pan Kracy mówi

   „kiedy rząd Polski wystąpi do Żydów […] o bilionowe odszkodowania”
   To proste: od razu, jak będziemy mieli rząd polski, a nie rząd w Polsce.

   Jak mówi Braun – „rząd warszawski” woli dziesiątkami milionów futrować cmentarz żydowski, a nie na polskie cmentarze choćby na Kresach; są dotacje na Muzeum Polin, a nie ma dotacji choćby na film o niemieckich obozach śmierci, są przymiarki do muzeum ruchu chasydzkiego, też za nasze…

 3. goj mówi

  Wojna na ustawy? 😀 Mam nadzieję, że to początek końca tej fałszywej przyjaźni Polski z nazistowskim Izraelem!

  I nadal nie rozumiem, czemu żydki tak się oburzają o nazwę obozów i w jaki niby sposób fałszuje to historię?

 4. Robert B. mówi

  Niech ci wszyscy filosemici teraz się dowiedzą, z KIM mają do czynienia. Ja to wiem już od dawna.

 5. Spostrzegawczy mówi

  Polska powinna zerwać stosunki dyplomatyczne z Izraelem. Po co nam taki garb na plecach ?! Uspokoją się wtedy Żydzi z diaspor, bo zobaczą, że Polska stała się wreszcie poważnym państwem.

  1. michu mówi

   Problem w tym ,że Polska poważnym państwem nie jest i nic nie wskazuje na to, że w najbliższej przyszłości będzie.

 6. Alfonsominet mówi

  Wycofać polskiego ambasadora z Izraela i wydalić Anne Azari , natychmiast !

 7. witek mówi

  Wprowadza się to w ramach „dyskursu” i jeśli będziemy jego uczestnikami (kto ciekawy niech sprawdzi czym jest dyskurs), to w rezultacie m u s i m y dojść do konsensusu i sami przyznać że było tak jak mówią bo w przeciwnym razie będziemy uznani z definicji za siewców nienawiści i niezgody sami sobie przypinający łatkę antysemitów i żydożerców. Na bazyliszka najlepsze są lustra czyli fakty.

  1. imnie mówi

   Oremus et pro perfidis Judaeis: ut Deus et Dominus noster auferat velamen de cordibus eorum; ut et ipsi agnoscant Jesum Christum Dominum nostrum.
   Módlmy się i za perfidnych Żydów: niech Bóg i Pan nasz zdejmie zasłonę z ich serc, aby i oni poznali Jezusa Chrystusa Pana naszego

 8. d. mówi

  kneset pierdyknął antyustawę do ustawy, której jeszcze …..nie ma!! Ot widzicie durne PiSowskie dupki, układajcie sie dalej z pazernymi zydokomunistami obecnie rządzącymi w izraelu, biegajcie debile na kolacyjki do zydów, zapalajcie świece chanukowe w POLSKIM PARLAMENCIE, czapkujcie przed kłamcami i manipulantami, których nawet rabin kłamał aby tylko wstrzymac ekshumację w Jedwabnem…itd!! PiS owskie cymbały, już dawno winna być ustawa o IPN!!!

  1. michu mówi

   Cymbały to jesteśmy my. Bo oni za to czapkowanie dostają kasę (oczywiście tą którą nam zabierze Urząd Skarbowy), a my na tę kasę musimy zapracować. Na naszych oczach i przy naszej bierności chodzą na te kolacyjki, a my musimy rano wstać by zarobić na ich diety.

 9. RdK mówi

  Zerwac stosunki dyplomatyczne z agresorem!

 10. Montezuma mówi

  Chyba już czas by zerwać stosunki dyplomatyczne z Izraelem

  1. Ada mówi

   Coś im mocno dymi pod nogami, dlatego sięgają już po najbezczelniejsze środki. Ta ich buta i brawurowe wręcz kłamstwa nie mają odwrotu, więc wyją na cały świat….”to nie nasze hęce, to ich hęce!” A my musimy chyba natychmiast przyjąć sposób ich działania – poparty niezbitymi dowodami!
   Przecież to jest żywa napaść na istnienie Polski!
   Już się dławią tymi … szczególnymi swoimi zdobyczami, ale mało!, mało!
   i wciąż mało!
   Polska, Ukraina, ta oczywiście „wystrojona” dla nich z potu wszystkich Polaków, na drogi, na zaopatrzenie chyba ponad 200 tys wojska itd.,itd. Duszno im w Izraelu, bo jakże samym sobie być gojami – no się nie da!
   A to proszę bardzo, wykupili sobie milion km kw. Patagonii, gdzie najczystsza w świecie woda i bogactwa w ziemi! Argentyna, Chile – no tam ich jeszcze ludzie nie znają tak, jak my….
   Cały świat będzie tylko słuchał, bo cały świat jest nimi zmęczony i oblazły niczym pijawkami.
   Tyle, że tu, u nas, te intehesy są na miejscu, tu też, jak w całej ich dotychczasowej historii są…znane od podszewki goje – a nie ma, jak to wróg o sprawdzonym karku.
   Widać po wykupie tej Patagonii, że nie są tacy pewni gniazdka w … Polen(??!).
   Dlatego odstawiają swój znany, ale teraz już szczególny spektakl na cały świat!
   Czy to są w ogóle ludzie?
   Z jakiej racji tabunami właśnie teraz, po siedemdziesięciu paru latach plądrują na nowo i opluwają na oczach całego świata naszą Ojczyznę!
   Tworząc też……”.prawdę wybraną”.

 11. Waldemar mówi

  To jest podziękowanie za 100 mln złotych przyznanych rewitalizację cmentarza żydowskiego w Warszawie na ul. Okpowej

  1. Ada mówi

   To jest również podziękowanie za nasze wielowiekowe, bezcenne – i głupie, jak się okazuje – człowieczeństwo, bo gdyby nie my…….

 12. Rafał mówi

  1. 24 h dla pani ambasador na opuszczenie kraju za „tę” wypowiedź i szereg innych w mediach.
  2. Natychmiastowe wznowienie ekshumacji w Jedwabnem,
  3. Publikacja nazwisk osób które dostały wyrok śmierci od Państwa Podziemnego za denuncjację Żydów i osób im pomagającym.
  4. stosunki z Państwem położonym w Palestynie same się zamrożą i na takim scenariuszu Polska może tylko zyskać.

 13. Mr. ?? mówi

  Nie można też zapomnieć o holokauście jaki syjoniści zafundowali Semitom z Palestyny czy Syryjczykom, Irakijczykom dzięki pomocy USA, AS, bandytom i najemnikom miedzy innymi z Daesh / ISIS

 14. lolo mówi

  „Nie pozwolimy kolaborantom chować się za plecami nazistów” – o Judenratach i kapo też nie zapomnicie ?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.