Dyplomata z Ambasady USA w Polsce naciska ws. bezprawnych roszczeń żydowskich!

Marsz przeciwko żydowskim, bezprawnym roszczeniom / Fot. Jan Bodakowski
11

Bix Aliu, dyplomata amerykańskiej ambasady w Polsce sprawujący urząd chargé d’affaires napisał list do marszałek Sejmu Małgorzata Witek, w którym naciska ws. bezprawnych roszczeń żydowskich, tj. próby przejęcia polskiego majątku przez organizacje żydowskie jako mienia bezspadkowego po zamordowanych przez Niemców Żydach będących obywatelami polskimi. Przypomnijmy, że w roku 2019 w tej sprawie wypowiedział się Departament Stanu USA, w pełni popierając bezprawne żydowskie żądania (PRZECZYTAJ).

Jak podaje „DGP” Amerykański chargé d’affaires napisał do marszałek Sejmu list, którym chce wpłynąć na pracę nad regulacjami dotyczącymi reprywatyzacji. Chodzi o projekt ustawy o zmianie ustawy – Kodeks postępowania administracyjnego, którą parlament ma zająć się w środę. Bix Aliu przekonuje, że zamknie ona drogę Ocalonym z Holokaustu do dochodzenia roszczeń. W notatce MSZ, której treść poznał DGP, czytamy, że takie stanowisko jest błędne. Nasi rozmówcy przekonują, że różnica zdań może otworzyć spór Warszawa – Waszyngton porównywalny do wojny o nowelizację ustawy o IPN – czytamy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W liście do Witek Aliu napisał, że pragnie wyrazić głębokie zaniepokojenie w sprawie ustawy, która – jeśli zostanie przyjęta – spowoduje nieodwracalne straty dla Ocalonych z Holokaustu i ich rodzin”. „Rozumiemy, że projekt ustawy efektywnie uniemożliwi odzyskanie lub kompensację za utracone mienie w okresie Zagłady i komunizmu. W takim wypadku zarówno Żydzi, jak i ci, którzy nie są pochodzenia żydowskiego, nie otrzymają nic – pisze, przywołując dokument Just Act 447.

Przypomnijmy, że Just Act 447 zakłada wyłudzenie od Polski gigantycznej kwoty (mówi się już nawet o 300 miliardach dolarów) pomimo tego, że roszczenia te są bezprawne, a wycena wyssana z palca. Dokument został podpisany przez Donalda Trumpa w roku 2018.

Źródło cytatów: DGP

Przeczytaj także:

Prezydent Trump podpisał ustawę 447. Rząd RP wmawia Polakom, że nic się nie stało

Prof. Artur Wróblewski o ustawie 447: to pierwszy krok w operacji przeciw Polsce

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbigniew mówi

  Polowa Polski zostala skradziona i zostala na wschodzie.
  20 % dodano ziem z zaboru niemieckiego, z podzialu Prus.

  Chca odszkodowania jakie mogli miec w 100 % Polski a neleza sie tylko 20 % z tego terytorium po ograbieniu.

  Przeciez to jest tylko czesc zydow a co oni posiadali?

  Dlugie brody i lapcie z lyka a nie ze kazdy po milionie dolarow. Nawet psy doliczyli aby sie znowu nagrabic. Kazdy pies po 100 tys $ bo zydowski.

  Zwykla bezprawna grabiez, haracz jak z restauracji, zwykla mafia a nie Zydzi.

  Bandytom raz da sie to potem ograbia do konca i jeszcze nalicza dlugi jak niewolnikom.

  I co dostal ten glupkowaty rzad po tej ustawie: samoloty za nastepne miliardy, ktore nie wejda do produkcji? Patrioty – nic nie dostali.

  To nie Zydzi ale ten rzad sam macza paluchy aby cos po drode ugrac dla siebie, bo przeciez wiekszosc z nich to zydzi.

 2. Tolek mówi

  Tak, tak, ustawa 2137, dalej wierzcie w te bzdury.

 3. Hammurabi mówi

  W każdym normalnym i szanującym się kraju gostek dostałby góra 48 godzin na jego opuszczenie, jako „persona non grata”.
  Wbrew pozorom taki zimny prysznic mógłby zdziałać więcej dobrego jak złego.
  Ale to w normalnym kraju, ojczyźnie normalnych szanujących się ludzi.

 4. Jerzy mówi

  Jestem Żydem ocalonym z Holocaustu-bardzo mało nas jeszcze żyje. Jestem pewien, że nawet jeżeli państwo polskie zgodziło się z ustawą 447 to ani jeden dolar nie trafi do ocalonych. Wszystko zagarną amerykańskie hieny z WJRO

 5. W K mówi

  Niewdzięcznym żydom niech się z Polski przyśni, zamiast zwrot mienia, mowa nienawiści.

 6. ASDFASFD mówi

  To może on niech wypłaci kasę Indianom. Tam bezsprzecznie ich mordowali i grabili z ziemi amerykanie. Tu napadu dokonali niemcy. Czyli złapali złodzieja koni, a kowala powiesili??? ZAGŁOBA TEŻ CHCIAŁ KOMUŚ OFIAROWAĆ NIDERLANDY.

 7. Aga mówi

  Jest to oburzajace, że Pan Bix Aliu ma Polaków za idiotów. Panie Aliu jako osoba publiczna i urzędnik swojego kraju na terytorium innego państwa powinien Pan szanować suwerenność i niezależność państwa polskiego, to po pierwsze. A po drugie, Polska respektowała i respektuje prawo międzynarodowe, w którym już od czasów rzymskich mienie bezspadkowe obywateli danego kraju, którzy nie pozostawili spadkobierców przechodziło na rzecz skarbu danego państwa. Mienie właścicieli mających akty własności ich potomkowie mogą dochodzić w procesach cywilnych. Tak to odbywa się we wszystkich cywiliziwanych krajach.

  Dla Pana wiadomości bo widać, że Pańska wiedza historyczna jest niewielka, to 1 września 1939 roku Niemcy hitlerowskie wkroczyły do Polski rozpoczynając na naszym terytorium II wojnę światową. Na terytorium Polski powstały nazistowskie obozy koncentracyjne, w których ginęli Polacy, Cyganie, wszystkie wrogie Niemcom nacje oraz Żydzi, a nie jak przedstawia się zmieniając historię, że gineli tylko Żydzi. Po zakończeniu wojny w maju 1945 roku Polska była zniszczona i ograbiona z większości ziem i majątków będących w jej posiadaniu na wschodzie Polski przed 1939 rokiem. A to dzięki traktatowi podpisanemu w 1945 roku w Jałcie przez Stalina, Churchill i Roosevelta. Zostaliśmy zdradzi i sprzedani przez Aliantów Stalinowi i jego krwawej czerwonej rewolucji czyli komunizmowi. Nasi dziadowie odbudowywali wiele miast polskich w tym Warszawę z tak zwanych cegiełek czyli publicznych datków.

  Przed wojną w Polsce i Europie Wschodniej żyła biedota żydowska, nie stać ich było nawet na płacenie podatków. Bogaci Żydzi byli mniejszością na tych terenach. Przypomnę, że  XIV w. przez Europę przeszła fala antyżydowskich wystąpień, które niejednokrotnie kończyły się dla Żydów śmiercią, konfiskatą majątku lub wygnaniem. W Polsce jednak przyjęto ich w sposób przyjazny co było zasługą polskiego króla Kazimierza Wielkiego.

  Przypomnę również, że do rozbiorów Polski obowiązywał traktat o zakazie nabywania ziemi i nieruchomości przez Żydów ustanowiony przez króla polskiego Władysława Jagiełło w Warcie w 1423 roku.

  Po powstaniu listopadowym i styczniowym uczestnicy powstań wraz z całymi rodzinami byli zsyłani przez zaborcą na wygnanie na Sybir i konfiskatę majątków. Dziwnym trafem wiele tych majątków było przejmowanych przez Żydów.

  Polacy nie otrzymali żądnych rekompensat czy odszkodowań za grabież i zniszczenia II wojny światowej od Niemców ani za przepadek mienia w związku z ustanowieniem nowych granic Polski od Związku Radzieckiego.

  Dlaczego Żydzi jako jedna nacja, która otrzymała po wojnie olbrzymie rekompensaty finansowe od Niemców i Szwajcarii, nadal żądają odszkodowań za mienie bezspadkowe, które zgodnie z prawem przechodzi na rzecz skarbu państwa ? Na dodatek żądania te kieruje do Polski czyli ofiary agresji a nie do agresora.

  Panie Bix Aliu Polacy znają historię w przeciwieństwie do Pana. Proponuje aby dokształcił i pogłębil Pan swoją wiedzę historyczną i prawną bo brak wiedzy niestety świadczy o ignorancji.

 8. Aga mówi

  Panie Bix Aliu dla Pana informacji Polska w latach 1948 do 1971 podpisała Umowy indemnizacyjne (odszkodowawcze) międzynarodowe dotyczące przyznania rekompensat za mienia utracone przez cudzoziemców wskutek nacjonalizacji lub wywłaszczenia w Polsce. Istotą układów było wypłacenie przez państwo polskie określonej sumy ryczałtowej danemu państwu. Po zapłacie państwo polskie, jego obywatele i osoby prawne było zwalniane z odpowiedzialności odszkodowawczej w stosunku do takiego państwa, jego obywateli i osób prawnych. Zobowiązania odszkodowawcze przechodziły na państwo, które otrzymało od Polski określoną sumą ryczałtową („globalną sumę odszkodowawczą”).

  Polska zawarła łącznie umowy indemnizacyjne z 12 państwami :

  1. Francją – Układ z 19 marca 1948 r. dotyczący udzielenia przez Polskę odszkodowania dla interesów francuskich dotkniętych przez ustawę polską z 3 stycznia 1946 r. o nacjonalizacji

  2. Szwajcarią – Układ między Rzeczpospolitą Polską a Konfederacją Szwajcarską dotyczący odszkodowania dla interesów szwajcarskich w Polsce z dnia 25 czerwca 1949 r.

  3. Szwecją – Układ między rządem polskim a rządem szwedzkim w sprawie odszkodowania dla interesów szwedzkich w Polsce zawarty w Sztokholmie 16 listopada 1949 r.

  4. Danią – Protokół nr 1 w sprawie interesów i mienia duńskiego w Polsce z 12 maja 1949 r. i Protokół nr 2 w sprawie interesów i mienia duńskiego w Polsce 26 lutego 1953 r.

  5. Wielką Brytanią i Irlandią Północną – Układ z 11 listopada 1954 r. pomiędzy rządem PRL a rządem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej dotyczący załatwienia spraw finansowych

  6. Norwegią – Układ między Królewskim Rządem Norweskim a rządem PRL dotyczący likwidacji wzajemnych roszczeń finansowych z 29 grudnia 1955 r.

  7. Stanami Zjednoczonymi – Umowa między rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej i rządem PRL dotycząca roszczeń obywateli Stanów Zjednoczonych z 16 lipca 1960 r.

  8. Belgią i Luksemburgiem – Układ z 14 listopada 1963 r. między rządem PRL z jednej strony a rządem Belgii i rządem Wielkiego Księstwa Luksemburga z drugiej strony dotyczący odszkodowania za niektóre interesy belgijskie i luksemburskie w Polsce

  9. Grecją – Układ z dnia 22 listopada 1963 r. między rządem PRL a królewskim rządem Grecji dotyczący odszkodowania za interesy greckie w Polsce

  10. Holandią – Układ między rządem PRL a rządem Królestwa Holandii dotyczący odszkodowania za niektóre interesy holenderskie w Polsce z 20 grudnia 1963 r.

  11. Austrią – Układ z dnia 6 października 1970 r. między PRL a Republiką Austrii o uregulowaniu określonych zagadnień finansowych

  12. Kanadą – Układ między rządem PRL a rządem Kanady dotyczący uregulowania spraw finansowych z 15 października 1971 r.

  Warto nadmienić, że umowy indemnizacyjne nie zostały zawarte z Niemcami ani państwami sojuszniczymi III Rzeszy. Wszelkie składniki mienia niemieckiego traktowano jako należne prawnie Polsce reparacje ze względu na ogromne straty poniesione w trakcie II wojny światowej.

  Suma ryczałtowa była przeznaczona na odszkodowania dla cudzoziemców, służyła też jako pokrycie wierzytelności danego państwa wobec państwa polskiego i pokrywała odszkodowania dla podmiotów gospodarczych, tj. osób prawnych[3].

  Odszkodowania na podstawie powyższych umów były płacone w gotówce i w ratach. Wyjątek stanowiła umowa z Francją, na podstawie której odszkodowanie w wysokości 65 mln dolarów amerykańskich wypłacono w formie dostaw węgla kamiennego. Innym uregulowaniem objęta była także umowa z Norwegią, na mocy której wierzytelności polskie w Norwegii i norweskie w Polsce zostały wzajemnie potrącone.

  Lista pozostałych państw oraz suma odszkodowawcza wypłacona przez Polskę :

  Szwajcaria i Liechtenstein – 53,5 mln franków szwajcarskich w 13 ratach,Szwecja – 116 mln koron szwedzkich w 17 ratach,Dania – 5,7 mln koron duńskich w ciągu 15 lat,Wielka Brytania – 5,465 mln funtów,Stany Zjednoczone – 40 mln dolarów amerykańskich w 20 ratach,Belgia i Luksemburg – 600 mln franków belgijskich,Grecja – 230 tys. dolarów amerykańskich,Holandia – 9.05 mln florenów holenderskich,Austria – 71, 5 mln szylingów austriackich w 12 ratach,Kanada – 1,225 mln dolarów kanadyjskich w 7 ratach.

  Na tamte czasy i okres powojenny były to olbrzymie sumy pieniędzy.

  By the way Panie Bix Aliu a kiedy Stany Zjednoczone odadzą Polsce grunty w USA przyznane naszym wielkim Polakom Tadeuszowi Kościuszko i Kazimierzowi Puławskiemu za ich zasługi w walce o niepodległość Stanów? Oni też pozostawili mienie bezspadkowe w USA.

 9. Norbert mówi

  Co to kurła jest mienue bes spadkowe? Nie ma spadkobier cy nie ma spadku. Chyba, że chcą spaść z wodospadu Niagara. O co chodzi? Spadek jest dla Konkretnej Osoby. Tyle

 10. alojz mówi

  A może nasza Pani Prezydentowa włączyłaby się do dyskusji i wyjaśniła Izraelitom że są w błędzie? A dlaczego wicepremier Gliński i jego Fundacja Narodowa nic nie robią oprócz kasowania hajsu co miesiąc? Może należy przygotować imprezę dla delegacji z Izraela i USA z prelekcjami i zwiedzaniem i przetłumaczyć kilka książek prezentujący polski punkt widzenia, tym razem bez udziału Muzeum Polin? Glińki -do roboty!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.